PC igre

Counter Strike: Global Offensive

null pet 12.8.2011 19:12

Tako je.

 

Zove se CS: Global Offensive.

Datum izlaska: Rano 2012. na PC, i nove generacije konzola

Imati ce: Nove mape, likove, oružja i update-ati ce stare stvari poput de_dust i slicno. Imati ce nove modove, matchmaking i natjecateljske ledder-e.

Biti ce igran na PAX-u i London games festivalu.

 

Izvor

 

Steam

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 19:16
gjurki kaže...

Napokon, dosta frendova igra CS, ja ga ne želim zbog grafike, jer volim da mi igra lijepo izgleda:) Kad ovo izađe, samo to derem:) Valve će kao i uvijek napravit dobru igru!

  CSS izgleda odlično i dan danas. Ja imam Valve Complete Pack na steamu i zaista nisam nikada pokrenuo stari 1.6.

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 19:18
Penryn kaže...

Mene zanima koji će grafički engine koristiti.

Postojeći ili planiraju nešto novo?

  S obzirom da igra izlazi početkom 2012. gotovo je sigurno da će Source iz Portala 2 biti korišten. Nema šanse da se nešto u Valveu napravi tako kratko. Source su razvijali 6-7 godina, a novi engine-i za današnja vremena su nekoliko tisuća puta kompleksnija nego oni prije 10-ak godina.

rocker55555 pet 12.8.2011 19:22
Ranko Kukumar kaže...

  CSS izgleda odlično i dan danas. Ja imam Valve Complete Pack na steamu i zaista nisam nikada pokrenuo stari 1.6.

Trebao bi.

Igra ima daleko fluidniji i vise timski orijentiran gameplay nego Source.

 

Osim ako ti smeta zastarjela grafika, ali ovo je jedna od onih igri u kojima se negleda grafika, nego gameplay.

Penryn pet 12.8.2011 19:25
Ranko Kukumar kaže...

  S obzirom da igra izlazi početkom 2012. gotovo je sigurno da će Source iz Portala 2 biti korišten. Nema šanse da se nešto u Valveu napravi tako kratko. Source su razvijali 6-7 godina, a novi engine-i za današnja vremena su nekoliko tisuća puta kompleksnija nego oni prije 10-ak godina.

Mislio sam već da će nešto novo doći.

Al ok, što se mene tiče i orginalni engine iz HL2 bi mi bio dobar.

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 19:31
rocker55555 kaže...

Trebao bi.

Igra ima daleko fluidniji i vise timski orijentiran gameplay nego Source.

 

Osim ako ti smeta zastarjela grafika, ali ovo je jedna od onih igri u kojima se negleda grafika, nego gameplay.

  Evo neki dan sam prvi put zaigrao Condition Zero. Ima i deleted scenes, i običan. Čak nije loša SP kampanja :-D Što se tiče CS:S, meni je stvarno super. Achivementi, stalni update-i... Obožavam Valve.

Penryn kaže...

Mislio sam već da će nešto novo doći.

Al ok, što se mene tiče i orginalni engine iz HL2 bi mi bio dobar.

  Source je bio (ne volim reći "bio", jer on za mene još uvjek je) odličan engine uz svoje vrjeme - Doživio je dosta nadogradnji

  • HL2:EP1: Uvedeno HDR Osvjetljenje
  • HL2: EP2 & TF2: Uvedena Cynematic Physics sistem, poboljšan shader vode, Multi threading podrška, podrška za CF/SLI
  • Left 4 Dead: Unaprjeđenje općenito (Ambient Occlusion), poboljšani AI (Director's AI), skoro pa kompletno novi netcode, još poboljšana Multi Thread podrška
  • Left 4 Dead II: Poboljšani shaderi - više manje sitnice
  • Portal 2: Isto tako sitnice
  • Dota 2: Novi animacijski sistem

 

Uz par nadogradnji to će biti super.

rocker55555 pet 12.8.2011 19:34
Ranko Kukumar kaže...

  Evo neki dan sam prvi put zaigrao Condition Zero. Ima i deleted scenes, i običan. Čak nije loša SP kampanja :-DŠto se tiče CS:S, meni je stvarno super. Achivementi, stalni update-i... Obožavam Valve.

Osim sto protivnici (AI) nemaju mozga :D

 

 

U vezi novog CS-a.

 

Decoy grenades - They make a shooting sound, so the enemy thinks you are in that position.

 

Srsly?

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 19:38
rocker55555 kaže...

Osim sto protivnici (AI) nemaju mozga :D

  Da, AI ne blista. Ali je zabavna, ima čak i stealth misija. Grafiku ne gledam jer je engine iz 1998. godine, odnosno update-ani HL1 Engine (Goldsrc). A razlog zašto ne igram stari 1.6 (dobro lažem, pokrenuo sam ga par puta) je taj što je sve puno balave djece koja vrište na chat (i voice i običan) - Stvarno mi onda pukne. Nije ni Source nešto bajniji, ali se nađe servera koji su relativno OK. Zapravo sada kada malo gledam, tome CS-u kroz cjeli serijal očajno fali jako, jako, dobra anti-cheat zaštita.

Don Kihoty pet 12.8.2011 19:46

CS1.6 >> ALL

 

Dobar je Source, ali 1.6 je 1.6..

Razvijen samo kao mod za Half Life, postao nešto najbolje što se mrežnim timskim pucačinama moglo desiti.

CoD je uvjek bio korak u nazad, osobito sad kad nema health bara.

 

Valve, daj napravi više HL2:E3 da vidim kako završava, ili bar kako se nastavlja priča..

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 19:50
Don Kihoty kaže...

CS1.6 >> ALL

 

Dobar je Source, ali 1.6 je 1.6..

Razvijen samo kao mod za Half Life, postao nešto najbolje što se mrežnim timskim pucačinama moglo desiti.

CoD je uvjek bio korak u nazad, osobito sad kad nema health bara.

  Yep. Nostalgija vuče ljude. Isto kao što je meni bolji COD1 nego bilo koji posle. Ali evo meni osobno je CS:S sa svim sadržajem (Acivementi, Boardsi, i sl.) zanimljiviji puno od 1.6. Puno.

 

Don Kihoty kaže...

Valve, daj napravi više HL2:E3 da vidim kako završava, ili bar kako se nastavlja priča..

  HL2:EP3 je otkazan. Izaći će HL3, i to pretpostavljam na novom engine-u i vjerovatno paralelno s novim konzolama.

rocker55555 pet 12.8.2011 19:54
Ranko Kukumar kaže...

  Da, AI ne blista. Ali je zabavna, ima čak i stealth misija. Grafiku ne gledam jer je engine iz 1998. godine, odnosno update-ani HL1 Engine (Goldsrc). A razlog zašto ne igram stari 1.6 (dobro lažem, pokrenuo sam ga par puta) je taj što je sve puno balave djece koja vrište na chat (i voice i običan) - Stvarno mi onda pukne. Nije ni Source nešto bajniji, ali se nađe servera koji su relativno OK. Zapravo sada kada malo gledam, tome CS-u kroz cjeli serijal očajno fali jako, jako, dobra anti-cheat zaštita.

Rijetko se nade takav server.

 

Ja sam dosad sveukupno igrao na samo 3 public servera(igram 4 godine) i na nijednom nije bilo djece koja se deru na mic.

Ako se i pojave, admin ih mute-a nekoliko puta i onda shvate da nema svrhe deranju, a ako ne shvate ban.

 

 

Obicno kad se izgasi server na kojem sam igrao, trazim neki server sa starijim community-em koji se zna zezati. I uvijek ga lagano nadem.

 

Unworthy_For_Life pet 12.8.2011 19:54

Slažem se sa Rankom,ja CS:S sam pokrenuo par puta,ušao na neke domaće server igrao oko 5 minuta,zatim /ragequit.Razlog:neki klinjo koji si nezna ni guzicu obrisat svima hebe majku i ostalu bližu i daljnju rodbinu.To fakat uništava igru i treba ih našamarat da malo dođu k sebi.

rocker55555 pet 12.8.2011 19:58
Unworthy_For_Life kaže...

Slažem se sa Rankom,ja CS:S sam pokrenuo par puta,ušao na neke domaće server igrao oko 5 minuta,zatim /ragequit.Razlog:neki klinjo koji si nezna ni guzicu obrisat svima hebe majku i ostalu bližu i daljnju rodbinu.To fakat uništava igru i treba ih našamarat da malo dođu k sebi.

Za to nije kriva igra, nego community na serveru.

 

Ali da ima vise mlade generecije na Sourceu, ima.

Najvise zbog toga sto je Source opcenito laksa igra nego 1.6 .

 

 

Igrao sam Source 1 godinu pa znam.

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 19:59
rocker55555 kaže...

Rijetko se nade takav server.

 

Ja sam dosad sveukupno igrao na samo 3 public servera(igram 4 godine) i na nijednom nije bilo djece koja se deru na mic.

Ako se i pojave, admin ih mute-a nekoliko puta i onda shvate da nema svrhe deranju, a ako ne shvate ban.

 

 

Obicno kad se izgasi server na kojem sam igrao, trazim neki server sa starijim community-em koji se zna zezati. I uvijek ga lagano nadem.

 

  Ček ti imaš original ili ne? Ako nemaš, onda nemami baš smisla pričati. Verzije se tolko razlikuju... A što se tiče onih koji su jednom probali CSS prije par godina i ostavili, i tu je ogromna razlika. Igra je doživjela tolko nadogradnji da izgleda kao druga igra. Čak je i javna beta uvedena u kojoj se isprobavaju novi featursii pa tek onda na osnovu feedbacka stavljaju u finalnu verziju.

Unworthy_For_Life kaže...

Slažem se sa Rankom,ja CS:S sam pokrenuo par puta,ušao na neke domaće server igrao oko 5 minuta,zatim /ragequit.Razlog:neki klinjo koji si nezna ni guzicu obrisat svima hebe majku i ostalu bližu i daljnju rodbinu.To fakat uništava igru i treba ih našamarat da malo dođu k sebi.

  Da, to bi pod hitno trebalo nekako filtrirati. To me živcira, i mute-am si takve playere odmah.

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 20:03
Don Kihoty kaže...

Source je trom i spor naspram 1.6.

 

Recimo da je Source za mladu generaciju željnu grafike,

a 1.6 za old school ekipu željnu podočnjaka i krvavih očiju.

 

DE_Dust2 > na tebi sam ostavio pol mladosti.

  Grafika mi stvarno ne igra nikakvu ulogu i nisam mlađi igrač i opet dan danas derem CSS. Iako sam davno probao i igrao CS 1.6 U LAN-u, jednostavno mi je Source sa svim nadogradnjama bolji postao. Ključ je upravo u tim nadogradnjama, a achivementi su mi jedan dio izazova jer sam ovisan o njima kada je u pitanju svaka valveova igra.

rocker55555 pet 12.8.2011 20:05
Ranko Kukumar kaže...

 

  Ček ti imaš original ili ne? Ako nemaš, onda nemami baš smisla pričati. Verzije se tolko razlikuju... A što se tiče onih koji su jednom probali CSS prije par godina i ostavili, i tu je ogromna razlika. Igra je doživjela tolko nadogradnji da izgleda kao druga igra. Čak je i javna beta uvedena u kojoj se isprobavaju novi featursii pa tek onda na osnovu feedbacka stavljaju u finalnu verziju.

Imam obadvije igre original.

 

Source sam kupio nedavno(prije 2-3 mjeseca) i koliko sam vidio hrvatski community je popunjen djecom.

 

 

Sjecam se dok sam jos igrao na non-steam verziji, bio je hrvatski server Cro Shabanz sa odlicnim communityem.

Skoro svi na serveru su bili +20, igraci ispod 15 godina nisu smjeli pricati na mic.

Ali sada server zjapi prazan 0/24.

 

rocker55555 pet 12.8.2011 20:06
Don Kihoty kaže...

Source je trom i spor naspram 1.6.

 

Recimo da je Source za mladu generaciju željnu grafike,

a 1.6 za old school ekipu željnu podočnjaka i krvavih očiju.

 

DE_Dust2 > na tebi sam ostavio pol mladosti.

I jos jedna stvar koja me smeta kod Source-a je ono random razbacano smece po mapama.

Bacve i to.

 

To je stvarno nepotrebno.

Don Kihoty pet 12.8.2011 20:09
Ranko Kukumar kaže...

  Grafika mi stvarno ne igra nikakvu ulogu i nisam mlađi igrač i opet dan danas derem CSS. Iako sam davno probao i igrao CS 1.6 U LAN-u, jednostavno mi je Source sa svim nadogradnjama bolji postao. Ključ je upravo u tim nadogradnjama, a achivementi su mi jedan dio izazova jer sam ovisan o njima kada je u pitanju svaka valveova igra.

Šta će mi to? To je za hvalit se uokolo, kao CoD...

 

Nisu mi ta govanca bitna, bitno mi je da je brzo, da je dinamično, da ne moram mislim "e oću sad tri puta zaredom ubiti kao snajper,

pa sa bombom itd"..

 

Možda ti se ne sviđa 1.6 jer te tamo ekipa napraši, pa se vratiš dječici na Source..

 

Mislim nije sramota priznati, i meni treba mjesec dana da se ponovno nabrijem na 1.6.

 

pirat01 pet 12.8.2011 20:17

Slazem se sa Don-om u vecini stvari. Danas skoro svako, dobro ne bas svako, ima neki mid-pa da se usudim reci low high skill (1.6) normalno nabusice te. Dok je na CS:S puno drugacije, upravo su tu sva djeca koja se pale na grafiku, i kojima je 1.6 fuj, te se tako polako igraci filtriraju. Pokusavao sam vise puta igrati S, medjutim nije to to. K

Ranko Kukumar pet 12.8.2011 20:46
rocker55555 kaže...

I jos jedna stvar koja me smeta kod Source-a je ono random razbacano smece po mapama.

Bacve i to.

 

To je stvarno nepotrebno.

  Napredniji fizikalni engine.

Don Kihoty kaže...

Šta će mi to? To je za hvalit se uokolo, kao CoD...

 

Nisu mi ta govanca bitna, bitno mi je da je brzo, da je dinamično, da ne moram mislim "e oću sad tri puta zaredom ubiti kao snajper,

pa sa bombom itd"..

 

Možda ti se ne sviđa 1.6 jer te tamo ekipa napraši, pa se vratiš dječici na Source..

 

Mislim nije sramota priznati, i meni treba mjesec dana da se ponovno nabrijem na 1.6.

 

  Nije. Meni je prvi cilj kod svake igre zabava. A ne da pobjedim nekoga. Za mene CS nikada nije bio natjceteljska igra, tj. da pobjedim sve i da se hvalim. Meni je cilj zabaviti se - A CSS je nekolko puta bolji u tom segmentu za mene. Dječica nisu na Source, ima i ozbiljnih igrača. Generaliziraš. Meni je Source puno zabavniji. Uopće mi nije cilj nabiti score: To rade djeca.

pirat01 kaže...

Slazem se sa Don-om u vecini stvari. Danas skoro svako, dobro ne bas svako, ima neki mid-pa da se usudim reci low high skill (1.6) normalno nabusice te. Dok je na CS:S puno drugacije, upravo su tu sva djeca koja se pale na grafiku, i kojima je 1.6 fuj, te se tako polako igraci filtriraju. Pokusavao sam vise puta igrati S, medjutim nije to to. K

  Gdje mogu izmjeriti skil?

Hrca24 pet 12.8.2011 20:57
pirat01 kaže...

Slazem se sa Don-om u vecini stvari. Danas skoro svako, dobro ne bas svako, ima neki mid-pa da se usudim reci low high skill (1.6) normalno nabusice te. Dok je na CS:S puno drugacije, upravo su tu sva djeca koja se pale na grafiku, i kojima je 1.6 fuj, te se tako polako igraci filtriraju. Pokusavao sam vise puta igrati S, medjutim nije to to. K

  Gdje mogu izmjeriti skil?

5v5 se vidi pravi skill