gnomisa pon 9.3.2020 10:41
Ivan(4) kaže...

Imam opciju da uzmem Amazfit Stratos 2 za ~135€, u prodavnici (garancija itd). Dobra ideja ili ne? 

 

Malo me odbija broj recenzija sa jednom zvezdicom - link. Ljudi se žale na GPS (npr da pozicija skaće naokolo tokom treninga, što sam viđao na telefonu, i totalno upropasti svaku računicu pređene kilometraže, tempa itd), na slabu vidljivost ekrana (što sam našao pomenuto i u nekim videorecenzijama - refleksivni ekran je odličan na otvorenom, ali često slabije vidljiv u zatvorenom - zar se ovo ne može dovoljno korigovati pozadinskim osvetljenjem?!) i razne druge sitnije ili krupnije probleme. Takođe, video sam i primedbe na merač pulsa.

 

Kod ovog modela mi je privlačno što liči na "pravi" sat, što je dobro vidljiv na suncu, baterija deluje da ima korektno trajanje, a kada odem na trčanje, ne treba mi telefon zbog GPS-a. Međutim, ako je sve to za malo pa kako treba (ekran slabo vidljiv osim pri jakom osvetljenju, GPS nepouzdan itd) ispada da uređaj radi svašta, ali ništa kako treba.

 

 

EDIT: Evo se iznad kolege žale i na notifikacije. 

 Generalno, Pace i Stratos su imali precizniji GPS od GTRa npr. ali zadnji updejti su to dosta popravili kod GTRa. Na fejs grupi neki se žale da im nije precizan GPS na svim amazfitima a neki hvale da je ok. Pa ti sad znaj. Meni GPs nije bio bitan pa sam uzeto GTR jer je jako lijep sat sa prekrasnim AMOLED ekranom a notifikacije su mi jedino bile bitne. IMHO tko želi super precizan GPS morat će izdvojit pare za Garmin sat. Nema druge. Nema super za malo para.

VEzano za Stratos i ekran. Reflektivni ekran se bolje vidi na suncu od amoleda a lošije u zatvorenom prostoru. S tim da se amoled na suncu vidi vrlo solidno a reflektivni u zatvorenom nešto lošije no i dalje se sve vidi. Možda da odeš u dućan pa probaš, ja kad sam supoređivao ekrane odmah sam otpisao reflektivni. Sat sa reflektivnim ekranom bi trebao uzeti neko ko je jako puno vani....notifikacije mi rade ok na GTR a i kolegi na Stratosu 3 i neznam zašto se neki žale. Ako postoji problem on se često rješava resetiranjem sata i/ili reinstalacijom amazfit aplikacije. Puno toga se može forsati i preko Notify&fitness appa ali većina ne ide dalje od amazfit appa koji je smeće i vrlo ograničena (više-manje). Updejti su redoviti.

MasterG pon 9.3.2020 20:47
Ivan(4) kaže...

Imam opciju da uzmem Amazfit Stratos 2 za ~135€, u prodavnici (garancija itd). Dobra ideja ili ne? 

 

Malo me odbija broj recenzija sa jednom zvezdicom - link. Ljudi se žale na GPS (npr da pozicija skaće naokolo tokom treninga, što sam viđao na telefonu, i totalno upropasti svaku računicu pređene kilometraže, tempa itd), na slabu vidljivost ekrana (što sam našao pomenuto i u nekim videorecenzijama - refleksivni ekran je odličan na otvorenom, ali često slabije vidljiv u zatvorenom - zar se ovo ne može dovoljno korigovati pozadinskim osvetljenjem?!) i razne druge sitnije ili krupnije probleme. Takođe, video sam i primedbe na merač pulsa.

 

Kod ovog modela mi je privlačno što liči na "pravi" sat, što je dobro vidljiv na suncu, baterija deluje da ima korektno trajanje, a kada odem na trčanje, ne treba mi telefon zbog GPS-a. Međutim, ako je sve to za malo pa kako treba (ekran slabo vidljiv osim pri jakom osvetljenju, GPS nepouzdan itd) ispada da uređaj radi svašta, ali ništa kako treba.

 

 

EDIT: Evo se iznad kolege žale i na notifikacije. 

 gle radio je kao urica preko godinu i pol dana...al baš ono niti jednu stvar nisam imao problema...čak niti sa GPS-om. Baterija mi dalje radi 5 dana kao od prvog dana...a ovo sa notifikacijama je jedno zadnjih par tjedana, da si dam truda zihr bi našao rješenje na netu...al sam lijen :)

gnomisa sri 11.3.2020 09:23
Ivander7 kaže...

Koji Garmin/Sunto bi bio ekvivalent GTR-u ili Amazfit Stratosu? Ipak bih htio sat sa boljim GPS-om makar morao još koju stotku izdvojit.

 Nema ekvivalenta. Garmini su klasa više i ozbiljni satovi. Gledaj Vivoactie 3 ili Vivomove. Ja fakat neznam zakaj uopće ekipa kojoj je jako bitan GPS kupuje amazfit. I to ih vidim i na fejs grupi hrpa ih se žali. Nema jeftino s vrhunskim GPSom. Kad kažem dobrim mislim na vrlo veliku preciznost iako nije baš istina da GTR i Stratos imaju jako neprecizan GPS (pogotovo nakon zadnjih nadogradnjui softvera). Uz put budi rečeno ja ne vidim razlog da se ne koristi GPS s moba, ionako mora bit uz tebe jer se spaja preko BTa na sat. Možda sam neupućen...

Cesare sri 11.3.2020 10:31

Na amazfitu gtr baterija nakon 31 dana na 30 posto,ne bih nikad više uzeo sat koji se puni svakih 5,6 dana...

Napomenuo bih da je sat na normalnim postavkama s uključenim bluetoothom cijelo vrijeme bez ikakve uključene opcije štednje baterije...

Branimir2412 sri 11.3.2020 10:41
Cesare kaže...

Na amazfitu gtr baterija nakon 31 dana na 30 posto,ne bih nikad više uzeo sat koji se puni svakih 5,6 dana...

Napomenuo bih da je sat na normalnim postavkama s uključenim bluetoothom cijelo vrijeme bez ikakve uključene opcije štednje baterije...

 Kupio sat 30.01.2020, napunio ga na 100% i s današnjim datumom baterija mi je na 43%, s time da ga od tada koristim samo radi prikaza sata i mjerenja otkucaja srca, dok sam u početku malo isprobavao mogućnosti. Čeka se ljepše vrijeme za testiranje GPS-a prilikom dužeg bicikliranja.

gnomisa sri 11.3.2020 11:34
Cesare kaže...

Na amazfitu gtr baterija nakon 31 dana na 30 posto,ne bih nikad više uzeo sat koji se puni svakih 5,6 dana...

Napomenuo bih da je sat na normalnim postavkama s uključenim bluetoothom cijelo vrijeme bez ikakve uključene opcije štednje baterije...

Ha čuj, punokrvni pametni satovi odrađuju puno veći posao od GTRa, tu su i jači procevi, operativni sustavi, memorija, appovi, pričanje prek sata, puštanje glazbe prek zvučnika, itd....i njima baterije ne traju više od 5-6 dana u prosjeku. Za sad je tako.

Nego, izašao je updejt za amazfit app i sad je promijenjeno sučelje i nekak je preglednije sve vezano uz sportske aktivnosti plus što mi se čini da app radi brže unutar sučelja...

maxy0 sri 11.3.2020 12:54
gnomisa kaže...
Ivander7 kaže...

Koji Garmin/Sunto bi bio ekvivalent GTR-u ili Amazfit Stratosu? Ipak bih htio sat sa boljim GPS-om makar morao još koju stotku izdvojit.

 Nema ekvivalenta. Garmini su klasa više i ozbiljni satovi. Gledaj Vivoactie 3 ili Vivomove. Ja fakat neznam zakaj uopće ekipa kojoj je jako bitan GPS kupuje amazfit. I to ih vidim i na fejs grupi hrpa ih se žali. Nema jeftino s vrhunskim GPSom. Kad kažem dobrim mislim na vrlo veliku preciznost iako nije baš istina da GTR i Stratos imaju jako neprecizan GPS (pogotovo nakon zadnjih nadogradnjui softvera). Uz put budi rečeno ja ne vidim razlog da se ne koristi GPS s moba, ionako mora bit uz tebe jer se spaja preko BTa na sat. Možda sam neupućen...

 Pa poanta svega je da upravo zato GPS bude dobar da ga mozes koristiti bez mobitela, on radi sam za sebe, pa kad dodes doma sat sinkronizira sve podatke na mobitel

gnomisa sri 11.3.2020 13:30
maxy0 kaže...
gnomisa kaže...
Ivander7 kaže...

Koji Garmin/Sunto bi bio ekvivalent GTR-u ili Amazfit Stratosu? Ipak bih htio sat sa boljim GPS-om makar morao još koju stotku izdvojit.

 Nema ekvivalenta. Garmini su klasa više i ozbiljni satovi. Gledaj Vivoactie 3 ili Vivomove. Ja fakat neznam zakaj uopće ekipa kojoj je jako bitan GPS kupuje amazfit. I to ih vidim i na fejs grupi hrpa ih se žali. Nema jeftino s vrhunskim GPSom. Kad kažem dobrim mislim na vrlo veliku preciznost iako nije baš istina da GTR i Stratos imaju jako neprecizan GPS (pogotovo nakon zadnjih nadogradnjui softvera). Uz put budi rečeno ja ne vidim razlog da se ne koristi GPS s moba, ionako mora bit uz tebe jer se spaja preko BTa na sat. Možda sam neupućen...

 Pa poanta svega je da upravo zato GPS bude dobar da ga mozes koristiti bez mobitela, on radi sam za sebe, pa kad dodes doma sat sinkronizira sve podatke na mobitel

 Kužim ali opet mi nije jasno...ak je mobitel ionak uz tebe, zakaj ne upalit GPS na mobu pa da on šalje podatke a ne sat...ili ja nekaj ne kužim?

maxy0 sri 11.3.2020 13:35
gnomisa kaže...
maxy0 kaže...
gnomisa kaže...
Ivander7 kaže...

Koji Garmin/Sunto bi bio ekvivalent GTR-u ili Amazfit Stratosu? Ipak bih htio sat sa boljim GPS-om makar morao još koju stotku izdvojit.

 Nema ekvivalenta. Garmini su klasa više i ozbiljni satovi. Gledaj Vivoactie 3 ili Vivomove. Ja fakat neznam zakaj uopće ekipa kojoj je jako bitan GPS kupuje amazfit. I to ih vidim i na fejs grupi hrpa ih se žali. Nema jeftino s vrhunskim GPSom. Kad kažem dobrim mislim na vrlo veliku preciznost iako nije baš istina da GTR i Stratos imaju jako neprecizan GPS (pogotovo nakon zadnjih nadogradnjui softvera). Uz put budi rečeno ja ne vidim razlog da se ne koristi GPS s moba, ionako mora bit uz tebe jer se spaja preko BTa na sat. Možda sam neupućen...

 Pa poanta svega je da upravo zato GPS bude dobar da ga mozes koristiti bez mobitela, on radi sam za sebe, pa kad dodes doma sat sinkronizira sve podatke na mobitel

 Kužim ali opet mi nije jasno...ak je mobitel ionak uz tebe, zakaj ne upalit GPS na mobu pa da on šalje podatke a ne sat...ili ja nekaj ne kužim?

 Pa mobitel ne mjeri otkucaje srca i ostale parametre, a i kako ces trcati sa 6.5+ incha mobitelom uz sebe

gnomisa sri 11.3.2020 21:17
maxy0 kaže...
gnomisa kaže...
maxy0 kaže...
gnomisa kaže...
Ivander7 kaže...

Koji Garmin/Sunto bi bio ekvivalent GTR-u ili Amazfit Stratosu? Ipak bih htio sat sa boljim GPS-om makar morao još koju stotku izdvojit.

 Nema ekvivalenta. Garmini su klasa više i ozbiljni satovi. Gledaj Vivoactie 3 ili Vivomove. Ja fakat neznam zakaj uopće ekipa kojoj je jako bitan GPS kupuje amazfit. I to ih vidim i na fejs grupi hrpa ih se žali. Nema jeftino s vrhunskim GPSom. Kad kažem dobrim mislim na vrlo veliku preciznost iako nije baš istina da GTR i Stratos imaju jako neprecizan GPS (pogotovo nakon zadnjih nadogradnjui softvera). Uz put budi rečeno ja ne vidim razlog da se ne koristi GPS s moba, ionako mora bit uz tebe jer se spaja preko BTa na sat. Možda sam neupućen...

 Pa poanta svega je da upravo zato GPS bude dobar da ga mozes koristiti bez mobitela, on radi sam za sebe, pa kad dodes doma sat sinkronizira sve podatke na mobitel

 Kužim ali opet mi nije jasno...ak je mobitel ionak uz tebe, zakaj ne upalit GPS na mobu pa da on šalje podatke a ne sat...ili ja nekaj ne kužim?

 Pa mobitel ne mjeri otkucaje srca i ostale parametre, a i kako ces trcati sa 6.5+ incha mobitelom uz sebe

 Kužim. Iako ja sam mislio na hodanje. No i za trčanje 170-200g nije da se nosi neka cigla oko vrata......štafeta je tolko...

gnomisa čet 26.3.2020 00:31
Dodinho kaže...

Preošao sa Mi Band 4 na Amazfit GTR i super sam zadovoljan, ali kad oni misle uvest š,č,ć,đ znakove?

 Može i to. Ali ovo radiš na svoju odgovornost. Meni je uspjelo od prve. Samo prati korake koji je ovaj lik pokazao. Moraš skinut 3 fajla (custom FW, res i font sa latin znakovima) i updejtat točno po redoslijedu (vidi link 2) i onda na prvom linku video te vodi. To sve ide preko Notify&Fitness appa. I ne gasiš amazfit app. Tek kasnije kad opet spojiš sa amazfit apom tražit će te updejt na novi FW (onda će updejtat i resources) ali ostaje novi font. To može malo potrajat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-B-W3mBS1t0

 

https://itechnews.gr/2019/11/amazfit-gtr-global-deite-pos-mporoyn-oloi-pia/

brmbo pet 5.6.2020 17:44

Amazfit. Stratos 3 umisto whatsapp poruke na satu piše nova poruka pogledajte je na telefonu, prije san ima amazfit pace i uredno bi pisala poruka. Jesan li nešto krivo namistija ili je to sad tako.

MasterG pet 5.6.2020 21:22

Ne možeš koristiti samo notify i fitness...moraš imati instaliran i povezan sat preko amazfit aplikacije.

hm, nisam siguran da se može importat data...to je bezveze...ali generalno bi trebalo prikazivati podatke od kad se koristi aplikacija

Jezdimir pon 15.6.2020 18:23

Nakon dužeg paralelnog korištenja amazfit pace-a i gtr-a, mogu slobodno reći da gtr nije pace-u "ni do koljena". Zadnje vrijeme uglavnom koristim Amazfit Pace, dok sam gtr lagano pospremio u ladicu. Na mom Pace-u GPS je daleko bolji, što vidim iz prikaza na karti, tako da linija kretanja točno prati prikaz ulice ili ceste, pa skoro da mogu reći da se na karti vidi kojom se stranom ulice krećem, dok je na gtr-u to sasvim nešto drugo, unatoč pustim ažuriranjima, očito je problem u hardveru, a uz to, prilikom lagane šetnje, na svom pace-u  preko Xiaomi slušalice uživam u glazbi.

zed444 uto 16.6.2020 16:07

Može li mi netko pomoći, gledam na aliexpress amazfit Pace. Postoje neki koji su XIaomi i neki koji nisu!? plus, ima ih pravokutnih i okruglih? Koja je razlika?

meni je bitno da ima otkucaje srca, brojač okretaja i gps (za plivanje). Jesam li na pravom tragu? Nisam ekspert i malo me sva ta paleta imena i proizvoda zbunjuje... Može li neka preporuka što uzeti, po mogućnosti u rangu ovih s alija.

hvala 

Kresaux uto 16.6.2020 19:55

Amazfit i Xiaomi su dva odvojena branda, "Amazfit Pace" je jedan jedini i nema više varijanti. Pace ti ne bi ni preporučio ako misliš plivati s njim jer nije (dovoljno) vodootporan.

Pogledaj ovak:
- Amazfit GTS - vodootporan, ima gps, jeftin
- Amazfit Stratos 2 - ima oboje, malo skuplji, star model
- Amazfit Stratos 3 - odličan, najskuplji
- Xiaomi mi watch color - ima oboje i jeftin je, makar provjerio bih još koliko je vodootporan

 

 

zed444 uto 16.6.2020 23:40

Hvala ti na odgovoru. ovaj Amazfit GTS je skuplji od Xiaomi mi watch color koji ima bt5.0 i 50 metara može u more. Mislim da ću njega kupiti. Po internetu ima solidne kritike. Nisam baš pri novcima za neke skupje varijante... na aliexpressu je 120$ uz besplatnu dostavu. Ima li možda neka konkurentna cijena u hr ili negdje da je dostava u desetak dana? 

 

Jedino što Xiaomi mi watch color izgleda prodaju samo u Kini i to s kineskim softwareom :-(