Lijepi Dzoni sri 12.2.2020 16:17
blowfish_cro kaže...

Imam Amazfit Pace i Xiaomi Earbuds Basic. Kad ih spojim, glazba se čuje samo na jednoj slušalici. Jel moguće da ih sat gleda kao zasebne uređaje pa se može samo na jednu od njih spojit? I jel moguće kako to sredit?

Sa mobitelom sluške rade normalno. 

 ja imam Samsung Gear S3 Frontier, i ima negdje u opcijama "Mono" i Stereo", vjerovatno tako i taj sat ima, samo se moras dublje "zarovit" u opcije......

maxy0 sri 12.2.2020 19:42

Jel ima tko da zna provjereno da li je GPS popravljen sa zadnjim updateom na amazfit GTR-u? Uz to, zanima me kakva je situacija sa obavijestima, da li uvijek dolaze na sat i da li to sve radi kako treba? Gledo sam na reviewovima da nekad dode obavijest i da pise samo app (a ne ikona od whatsapa recimo).

Imam sad amazfit pace i kada dolaze obavijesti od whatsapa recimo, dodu poruke od 4 osobe i sve se natrpa jedno iza drugog i pretesko je skuziti koja je poruka od koga, zanima me kako je to rjeseno na gtr-u.. osim toga opcenito sam zadovoljan s njim, ali bi presao na neki malo ljepsi sat s amoled zaslonom

Nemo nemo sri 12.2.2020 20:20
maxy0 kaže...

Jel ima tko da zna provjereno da li je GPS popravljen sa zadnjim updateom na amazfit GTR-u? Uz to, zanima me kakva je situacija sa obavijestima, da li uvijek dolaze na sat i da li to sve radi kako treba? Gledo sam na reviewovima da nekad dode obavijest i da pise samo app (a ne ikona od whatsapa recimo).

Imam sad amazfit pace i kada dolaze obavijesti od whatsapa recimo, dodu poruke od 4 osobe i sve se natrpa jedno iza drugog i pretesko je skuziti koja je poruka od koga, zanima me kako je to rjeseno na gtr-u.. osim toga opcenito sam zadovoljan s njim, ali bi presao na neki malo ljepsi sat s amoled zaslonom

 GPS rijetko koristim. Probao sam ga nakon zadnje nadogradnje i drugi put, pronašao je satelit, između zgrada, za par sekundi. Kada GPS dugo ne pališ, a to je kod mene tjednima, "prvo" pozicioniranje traje nekoliko minuta i to u idealnim uvjetima - čistina, bez visokih zgrada u blizini. Što se tiće obavijesti, na moj sat dolaze sve koje sam označio da ih hoću primati. Ispred je ikonica aplikacije (npr Whatsapp), ime pošiljatelja i poruka. A kada se klikne na poruku, ona se "proširi". Jedino, ako dobiješ sliku, nju sat ne pokazuje. Samo tekst. Svaka poruka se sastoji od ikone aplikacije, pošiljatelja i teksta. Ako dođe više poruka za redom, npr preko Whatsapp-a, pri dnu ekrana piše broj poruka. Kada se ode u "Notifications", poruke, npr od Whatsapp-a, su jedna ispod druge.

Meni je, za sada, GTR izvrstan; lijep, fantastičan prikaz ekrana u svim uvjetima (sunce, mrak ...), trajanje baterije po 30-tak dana, obavijesti na zaslonu ... Dosta poziva bi propustio da nije njega jer je mob bio u drugoj prostoriji :)

Nisam ga uzeo radi GPS-a. Nego radi navedenih stvari.

Uzeo sam od aluminija jer mi je od čelika kič, a od titana nije bilo. Da je uzeo bi od njega :)

 

gnomisa sri 12.2.2020 22:06
Nemo nemo kaže...
maxy0 kaže...

Jel ima tko da zna provjereno da li je GPS popravljen sa zadnjim updateom na amazfit GTR-u? Uz to, zanima me kakva je situacija sa obavijestima, da li uvijek dolaze na sat i da li to sve radi kako treba? Gledo sam na reviewovima da nekad dode obavijest i da pise samo app (a ne ikona od whatsapa recimo).

Imam sad amazfit pace i kada dolaze obavijesti od whatsapa recimo, dodu poruke od 4 osobe i sve se natrpa jedno iza drugog i pretesko je skuziti koja je poruka od koga, zanima me kako je to rjeseno na gtr-u.. osim toga opcenito sam zadovoljan s njim, ali bi presao na neki malo ljepsi sat s amoled zaslonom

 GPS rijetko koristim. Probao sam ga nakon zadnje nadogradnje i drugi put, pronašao je satelit, između zgrada, za par sekundi. Kada GPS dugo ne pališ, a to je kod mene tjednima, "prvo" pozicioniranje traje nekoliko minuta i to u idealnim uvjetima - čistina, bez visokih zgrada u blizini. Što se tiće obavijesti, na moj sat dolaze sve koje sam označio da ih hoću primati. Ispred je ikonica aplikacije (npr Whatsapp), ime pošiljatelja i poruka. A kada se klikne na poruku, ona se "proširi". Jedino, ako dobiješ sliku, nju sat ne pokazuje. Samo tekst. Svaka poruka se sastoji od ikone aplikacije, pošiljatelja i teksta. Ako dođe više poruka za redom, npr preko Whatsapp-a, pri dnu ekrana piše broj poruka. Kada se ode u "Notifications", poruke, npr od Whatsapp-a, su jedna ispod druge.

Meni je, za sada, GTR izvrstan; lijep, fantastičan prikaz ekrana u svim uvjetima (sunce, mrak ...), trajanje baterije po 30-tak dana, obavijesti na zaslonu ... Dosta poziva bi propustio da nije njega jer je mob bio u drugoj prostoriji :)

Nisam ga uzeo radi GPS-a. Nego radi navedenih stvari.

Uzeo sam od aluminija jer mi je od čelika kič, a od titana nije bilo. Da je uzeo bi od njega :)

 

 Ovo kao da sam ja pisao. Sve potpisujem do zadnje riječi. Ja još koristim i brojač koraka jer radi leđa moram šetati.

acmilan2 pet 14.2.2020 21:36
Ivander7 kaže...

Kakav je ekran na suncu od Amazfit Stratosa? Jel teže vidljivo?

 Amazfit stratos na suncu?

Mislim da je to najbolji sat sto se tice vidljivosti na suncu, definitivno se sve bolje vidi sa vise svjetlosti.

maxy0 sub 15.2.2020 13:30
acmilan2 kaže...
Ivander7 kaže...

Kakav je ekran na suncu od Amazfit Stratosa? Jel teže vidljivo?

 Amazfit stratos na suncu?

Mislim da je to najbolji sat sto se tice vidljivosti na suncu, definitivno se sve bolje vidi sa vise svjetlosti.

 Tako je, ima onaj reflektivni ekran sto znaci da je vidljivost bolja sto je vise svjetla vani

zelenapaprika sub 15.2.2020 15:42
acmilan2 kaže...
Ivander7 kaže...

Kakav je ekran na suncu od Amazfit Stratosa? Jel teže vidljivo?

 Amazfit stratos na suncu?

Mislim da je to najbolji sat sto se tice vidljivosti na suncu, definitivno se sve bolje vidi sa vise svjetlosti.

 Izvrsno se vidi.

gnomisa sub 15.2.2020 23:26

Stratos i Pace imaju reflektivni ekran i vani se odlično vide ali u zatvorenom su prostoru dosta loši. Vidio na svoje oči. A ovi satovi sa AMOLED ekranima (GTR, GTS) se u zatvorenim prostorima vide odlično a vani i dalje dosta dobro. Ovisi i o watchfaceu ali ja GTR vani vidim sasvim dobro čak i na direktnom suncu. Prednost amoleda su odlični kontrast i boje. Stratos bi trebali kupovati ljudi koji puno borave vani.

AmonZero ned 16.2.2020 09:08
gnomisa kaže...

Stratos i Pace imaju reflektivni ekran i vani se odlično vide ali u zatvorenom su prostoru dosta loši. Vidio na svoje oči. A ovi satovi sa AMOLED ekranima (GTR, GTS) se u zatvorenim prostorima vide odlično a vani i dalje dosta dobro. Ovisi i o watchfaceu ali ja GTR vani vidim sasvim dobro čak i na direktnom suncu. Prednost amoleda su odlični kontrast i boje. Stratos bi trebali kupovati ljudi koji puno borave vani.

Koja glupost.

Imam pace vec preko 2 godine i ak nije mrkli mrak u prostoriji osvjetljenje ne moram ni pali.

Nebi nikad kupio ovakav tip sata koji nema ekran kao Stratos i Pace.

Kresaux pon 17.2.2020 10:57

Imam i ja Pace, nisi ništa krivo napisao. Ekran se odlično vidi na suncu, ali je zato mračan u zatvorenom. Jednostavno je to takav tip ekrana, amoledi su neusporedivo bolji u uvjetima manjeg osvjetljenja.

Endymon sri 19.2.2020 07:51

Pozdrav ljudi. Trebala bi mi preporuka smart watch od nekih 1500kn.I zapeo mi je za oko Stratos. E sada, ako vi imate neki bolji prijedlog? Muzika mi i nije toliko bitna, ali volio bi da je GPS sto tocniji i otkucaj srca.Trenutno imam Huawei P30, pa se nadam da i uparivanje nebi trebalo biti problem. Jer ako da, djabe sat hahah. 

gnomisa sri 19.2.2020 11:29
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Trebala bi mi preporuka smart watch od nekih 1500kn.I zapeo mi je za oko Stratos. E sada, ako vi imate neki bolji prijedlog? Muzika mi i nije toliko bitna, ali volio bi da je GPS sto tocniji i otkucaj srca.Trenutno imam Huawei P30, pa se nadam da i uparivanje nebi trebalo biti problem. Jer ako da, djabe sat hahah. 

 Stratos 3, Honor magic 2....

gnomisa sri 19.2.2020 16:42
Endymon kaže...
Mislim da ce biti stratos 3.Samo da ga nadjem. Ima ga u Linksu za 1600.Neznam dal da pricekam malo, mozda bude kakav popust.

 Nisam ti bezveze napisao. Magic 2 (skoro isti kao Huawei GT2) ima i mogućnost razgovora a Stratos 3 ima reflektivni ekran što je nešto bolje ako si stalno vani na suncu. U svakom slučaju ako si outdoor tip onda Stratos 3. GPS koliko znam, kod oba radi dobro. Uparivanje nije problem jer svaki sat ima BT vezu (sad skoro uvijek BT 5.0) i svoju aplikaciju pa nema problema. Vezano za limit od 1500kn, za 100 kn razlike nećeš osiromašiti.

Cesare sri 19.2.2020 18:21

Amazfaces aplikacija za mijenjanje lica sata konačno proradila,potrebno je uključiti postavku copy to watch skin koja se nalazi lijevo kod downloada i onda se skine sat koji želite..Izabere se sat iz amazfit aplikacije koji se želi promijeniti i onda se promijeni watch face kao i inače u amazfit aplikaciji.

Napomena,u amazfit aplikaciji će vam uvijek pokazivati originalno lice sata iako će vam instalirati ono što ste odabrali,pa da vas to ne zbunjuje.

gnomisa sri 19.2.2020 19:36
Cesare kaže...

Amazfaces aplikacija za mijenjanje lica sata konačno proradila,potrebno je uključiti postavku copy to watch skin koja se nalazi lijevo kod downloada i onda se skine sat koji želite..Izabere se sat iz amazfit aplikacije koji se želi promijeniti i onda se promijeni watch face kao i inače u amazfit aplikaciji.

Napomena,u amazfit aplikaciji će vam uvijek pokazivati originalno lice sata iako će vam instalirati ono što ste odabrali,pa da vas to ne zbunjuje.

 Skoro pa više zajebancije nego skinuti face na mob (sa amazfaces sajta) i uploadat jednim klikom sa Notify&fitness appom.

Cesare pet 21.2.2020 14:47
gnomisa kaže...
Cesare kaže...

Amazfaces aplikacija za mijenjanje lica sata konačno proradila,potrebno je uključiti postavku copy to watch skin koja se nalazi lijevo kod downloada i onda se skine sat koji želite..Izabere se sat iz amazfit aplikacije koji se želi promijeniti i onda se promijeni watch face kao i inače u amazfit aplikaciji.

Napomena,u amazfit aplikaciji će vam uvijek pokazivati originalno lice sata iako će vam instalirati ono što ste odabrali,pa da vas to ne zbunjuje.

 Skoro pa više zajebancije nego skinuti face na mob (sa amazfaces sajta) i uploadat jednim klikom sa Notify&fitness appom.

 Ovo je najednostavniji način,dosad sam sve ručno radio,ne radi mi direktno mijenjanje,pa se ide na ovu opciju.

Kad jednom postavite na copy to watch skin,onda imate još tri klika i to download,izabrati lice sata koje želite mijenjati,amazfit i sinkronizacija sa satom i to je to....

gnomisa pet 21.2.2020 19:51
Cesare kaže...
gnomisa kaže...
Cesare kaže...

Amazfaces aplikacija za mijenjanje lica sata konačno proradila,potrebno je uključiti postavku copy to watch skin koja se nalazi lijevo kod downloada i onda se skine sat koji želite..Izabere se sat iz amazfit aplikacije koji se želi promijeniti i onda se promijeni watch face kao i inače u amazfit aplikaciji.

Napomena,u amazfit aplikaciji će vam uvijek pokazivati originalno lice sata iako će vam instalirati ono što ste odabrali,pa da vas to ne zbunjuje.

 Skoro pa više zajebancije nego skinuti face na mob (sa amazfaces sajta) i uploadat jednim klikom sa Notify&fitness appom.

 Ovo je najednostavniji način,dosad sam sve ručno radio,ne radi mi direktno mijenjanje,pa se ide na ovu opciju.

Kad jednom postavite na copy to watch skin,onda imate još tri klika i to download,izabrati lice sata koje želite mijenjati,amazfit i sinkronizacija sa satom i to je to....

 OK. Ja odem na amazfaces site. Skinem si sve skinove koje hoću (ili samo jedan). Otvorim Notify&fitness app, oden na watchfaces i tamo uploadam direktno sa moba. Plus kaj mi .bin fajl ostane u mobu tako da mogu šaltati kad želim i ne moram opet tražiti taj isti watchface negdje a htio bi ga vratiti.

Stric_Jura pet 6.3.2020 11:08

meni update radi samo kad restartam sat, onda se opet spoji na app i potegne update, upravo sad dok tipkam je na nekih 45 %

 

i naravno kad završi nadogradnja, opet restarta sat..

 

changelog za FW:

- improves app list scrolling performance

- adds vibration before turning off device

- adds on-screen STOP buttin when alarm reminder shows up

- fixes some issues with PAI score

- fixes the countdown error under certain time

gnomisa pet 6.3.2020 11:15
Stric_Jura kaže...

meni update radi samo kad restartam sat, onda se opet spoji na app i potegne update, upravo sad dok tipkam je na nekih 45 %

 

i naravno kad završi nadogradnja, opet restarta sat

 Meni je isto malo štekalo ali nakon ponovnog pokušaja je prošlo i sve je ok. Nego evo sa amazfit fejs grupe info o changelogu:

 

- Improves app list scrolling performance (primjetio sam iako ne koristim jer imam shortcuts/touchable watchface)

- Adds vibration before turning off device

- Adds on-screen STOP button when alarm reminder shows up

- Fixes some issues with PAI score

- Fixes the countdown error under certain time

 

btw primjetio sam i da dosta brže pali ekran kad se digne ruka ali možda je placebo efekt jer sam neki dan stavio dosta "lagan" watchface (navodno što manje prostora zauzima to se brže pali)

CyberDemonVZ sub 7.3.2020 12:23
MasterG kaže...

dakle ne mogu više dobit obavijesti o porukama na sat da se na glavu postavim. samo  pozivi...ne kužim?!

 Koji ti imaš?

Meni isto na Pace.

 

Usrali i aplikaciju i firmware.

 

Ali sam skužio workaround. Moraš pokrenuti Aplikaciju, onda se sinkronizira i radi. Ili ući u Pace u aplikaciji i onda proradi.

 

Radi sve dok se ne odspoje ili kad se recimo mobitel ugasi... Užas uglavnom :D

 

Na netu sam vidio više rješenja, brisanje aplikacije, vraćanje sata na tvorničke postavke....

Ali glupo mi je da ja moram popravljati greške developera :(

gnomisa sub 7.3.2020 20:24

Probajte forsat poruke prek Notify&fitness appa.

Pitanje za vlasnike GTRa.....jel vam se nakon novog updejta prikazuju dijakritički znakovi?...na fejsu kažu česi da ih vide..sad neznam jel su dobili czech language na cijeli sat pa zato..

Ivan(4) ned 8.3.2020 21:33

Imam opciju da uzmem Amazfit Stratos 2 za ~135€, u prodavnici (garancija itd). Dobra ideja ili ne? 

 

Malo me odbija broj recenzija sa jednom zvezdicom - link. Ljudi se žale na GPS (npr da pozicija skaće naokolo tokom treninga, što sam viđao na telefonu, i totalno upropasti svaku računicu pređene kilometraže, tempa itd), na slabu vidljivost ekrana (što sam našao pomenuto i u nekim videorecenzijama - refleksivni ekran je odličan na otvorenom, ali često slabije vidljiv u zatvorenom - zar se ovo ne može dovoljno korigovati pozadinskim osvetljenjem?!) i razne druge sitnije ili krupnije probleme. Takođe, video sam i primedbe na merač pulsa.

 

Kod ovog modela mi je privlačno što liči na "pravi" sat, što je dobro vidljiv na suncu, baterija deluje da ima korektno trajanje, a kada odem na trčanje, ne treba mi telefon zbog GPS-a. Međutim, ako je sve to za malo pa kako treba (ekran slabo vidljiv osim pri jakom osvetljenju, GPS nepouzdan itd) ispada da uređaj radi svašta, ali ništa kako treba.

 

 

EDIT: Evo se iznad kolege žale i na notifikacije.