CyberDemonVZ pon 24.6.2019 13:54
itomic009 kaže...

 Može feedback vas koji imate sat, kakav je što se tiče preciznosti mjerenja kod trčanja ? Jel ima puno odstupanja od stvarno pretrčanog ili je to minimalno ?

 Da si pitao prije koji mjesec, nije bilo baš precizno.

Ali svaki update to malo poboljša. Koliko vidim na netu, još nije na razini nekog Garmina od 3-4000 kuna, ali je jako blizu!

Za potrebe amatera, odlično!

I Pace i Stratos.

fila2208 pon 24.6.2019 14:40

Pa ne može se usporeidt sat od 170e i fenix ili nešto od 5 komada.

 

Ali za amatersku razinu da ti izmjeri rutu i to, pokaže statse i grafove za tu cijenu odlično. Pričao sam s masom ljudi  koji ga imaju i nitko nema zamjerke.

 

Meni fali mali zvučnik za alarm, vibra je preslaba da me probudi, ali dobrpo, ne oslanjam se na njega. Sve ostalo, za tu cijenu nemoguće koliko stvari dobiješ.

Mr. Fugitive pon 24.6.2019 16:01
itomic009 kaže...

 Može feedback vas koji imate sat, kakav je što se tiče preciznosti mjerenja kod trčanja ? Jel ima puno odstupanja od stvarno pretrčanog ili je to minimalno ?

Što se Bipa tiče. Preciznost je negdje na razini +/- 20%. Istrčana ruta izgleda kao da sam trčao cik-cak. Traženje signala satelita najčešće traje dugo. Ponekad ga ni ne nađe. Sve u svemu, to mu je slabija strana.

itomic009 pon 24.6.2019 16:43

  Dobro je da se poboljšava.  Može neki info konkretno ako netko ima iz svojih primjera trčanja ? Ako trčite neku konkretnu rutu za koju znate koliko ima metara, kakve brojke sat pokazuje? Znam da nije uređaj od 5000kn ali zanima me baš koliko je generalno precizan. Ako puno šara onda će me samo sekirati. Koliko sam čitao, trebao bi davati rezultate kao što daju ovi brand satovi koji koštaju duplo više, ali zanima me koliko je to sve skupa precizno.

Kresaux pon 24.6.2019 17:52

Sestra ima Bip i jako je nezadovoljna s GPS-om, recimo da na 5 km varira 200m gore-dolje. Upotrebljiv, ali neprecizan.

Ja imam Pace i meni je odličan. Trčim oko Jaruna i pokaže mi 6 km na gotovo istom mjestu svaki put., +-5 metara. Naravno ovisi i o vremenu i da li trčiš između visokih zgrada, ispod drveća i sl. Ta ga zna dodatno poremetiti za još koji postotak, ali ništa drastično.

Dan1234567890 pon 24.6.2019 18:02

Ne znam ja za tvog frenda (ako mu baterija traje 1 dan nakon 1g., neka ga reklamira, garancija traje 2 g.), ali po review-ima garmin ima dulje trajanje baterije od stratosa...stratos sam izbacio iz jednadžbe jer tražim zamjenu za bip, pa mi je stratos prevelik (imam malo zapešće, a naravno da ne smeta sto je xiaomi, pa imao sam Bip do sada, wtf?!)...

P.S. ja nisam imao problema sa GPSom na Bip-u, samo treba strpljivo pričekati da nađe satelite...kad bi krenuo prije nego što ih nađe (znalo je po 1 min trajati) onda bi mi se događalo da kasnije u pregledu rute vidim nerealne pozicije i "skakanja" po ruti...evo i SS zadnje rute...a evo i drugi SS kada se GPS nije zalock-ao pa skače po ruti...

fila2208 uto 25.6.2019 14:17

ne znam za bip, ali evo walk, run i swim sa stratosa. Sve i jedan put perfektno, ovo su samo neki primjeri.

 Plivanje je dobro, samo mol je izbetoniran tu, a mapa je starijeg datuma pa izgleda kao u pola mora. Plivao za test 100m da vidim i dobro je izmjerio.

Hod je odličan, s time da sam odlutao s rute na brdo da uslikam nešto, i to je uhvatio.

Na djelovima čak točno se drži stranom ceste kojom smo išli. Znam da su neki zamjerali da je gps neprecizan, ne vidim di točno, ali eto.

Mr. Fugitive uto 25.6.2019 14:42
fila2208 kaže...

ne znam za bip, ali evo walk, run i swim sa stratosa. Sve i jedan put perfektno, ovo su samo neki primjeri.

 Plivanje je dobro, samo mol je izbetoniran tu, a mapa je starijeg datuma pa izgleda kao u pola mora. Plivao za test 100m da vidim i dobro je izmjerio.

Hod je odličan, s time da sam odlutao s rute na brdo da uslikam nešto, i to je uhvatio.

Na djelovima čak točno se drži stranom ceste kojom smo išli. Znam da su neki zamjerali da je gps neprecizan, ne vidim di točno, ali eto.

 Vidim da su tvoje rute poprilično ruralne. Možda je do toga. Rute kojima ja prolazim imaju dosta zgrada (čak ne nebodera) i drvoreda. Možda se zato ne snalazi baš dobro... Ili me jednostavno zapao limun.

fila2208 uto 25.6.2019 20:22

evo danas s plivanja, puknuo jedno da izmjerim po korani koliko ima to što plivamo nekad.

Iznenadio me da je malo ''izašao'' van, ali cifra je ok, kolega mjerio s vivoactive, mislim da je njegov izbacio 103 ako se ne varam. Isto je nekako šarao, ali tu su približni jako.

CyberDemonVZ uto 25.6.2019 20:30
Ag008 kaže...

Radi li vama vrijeme (temperatura) na Bipu, meni se rijetko kada sinkronizira trenutno vrijeme.

 Da, uvijek je prikazana trenutna temperatura. Jedino ne znam koja je frekvencija osvježavanja. svake minute, il svakih pola sata.. il svaki sat..?

Možda ti aplikacija na mobitelu ima uključenu neku štednju, pa se rijetko kad sinkronizira?

CyberDemonVZ sri 26.6.2019 00:56
fila2208 kaže...

Veliki minus mi je što mi fit ne radi na stratosu, iako je amazfit app odličan i fino radi, ali volio bih detaljnije praćenje kilaža i napretka itd.

 

 Dodali su podršku! Bar nekakvu, nisam se igrao s tim.

Gore desnou Mi Fit aplikaciji je plus. Klikneš ga i na odabir imaš njihove satove.

Ali mi se čini da moraš imat i Amazfit aplikaciju.

 

Uglavnom, ako te zanima, poigraj se, pa nam javi kaj se može, a kaj ne :D

fila2208 sri 26.6.2019 13:11
CyberDemonVZ kaže...
fila2208 kaže...

Veliki minus mi je što mi fit ne radi na stratosu, iako je amazfit app odličan i fino radi, ali volio bih detaljnije praćenje kilaža i napretka itd.

 

 Dodali su podršku! Bar nekakvu, nisam se igrao s tim.

Gore desnou Mi Fit aplikaciji je plus. Klikneš ga i na odabir imaš njihove satove.

Ali mi se čini da moraš imat i Amazfit aplikaciju.

 

Uglavnom, ako te zanima, poigraj se, pa nam javi kaj se može, a kaj ne :D

 Ne radi, ideš mpair watch i on ti nudi stratosa, odabreš i on stalno baca pair watch i okreće te na amazfit app. 

ne možeš pairat svoj sat nikako, bip i ostali rade.

fila2208 sri 26.6.2019 15:43
CyberDemonVZ kaže...

Upravo probao! Meni radi!

Amazfit Pace i Mi Bluetooth vaga.

 Napisat ću još jedan put, stratos ne radi. Izda mi ekran di piše pair device in amazfit app, što je pairano. I tu stoji, ne nudi mi ništa više.

 

Pace možda radi, bip, verge itd, stratos ne radi.

fila2208 sri 26.6.2019 19:26
CyberDemonVZ kaže...

Stratos i Pace su hardverski potpuno isti mobiteli. Što radi na jednom moralo bi raditi i na drugom. Zato sam napisao za Pace.

 

Jesi pogledao na netu dal je kod svih taj problem?

 


No, As I just found out my International version Stratos is not compatible with Mi Fit, Mi Account or Mi home App i.e it is is a worthless piece of junk and a waste of money so far for me.

You will have to unlock boot loader and use either the chinese rom or a custom rom ( chinese rom translated to english, find on XDA forum) Haven't decided if I want to take this path yet ( big hassle and future updates will also be so) or just get rid of the thing. Most disappointing purchase I've made in a long time.

sand pet 28.6.2019 14:48
fila2208 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Upravo probao! Meni radi!

Amazfit Pace i Mi Bluetooth vaga.

 Napisat ću još jedan put, stratos ne radi. Izda mi ekran di piše pair device in amazfit app, što je pairano. I tu stoji, ne nudi mi ništa više.

 

Pace možda radi, bip, verge itd, stratos ne radi.

 Pa zar nema link Activate u textu ?

 

 

fila2208 pet 28.6.2019 15:04
sand kaže...
fila2208 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Upravo probao! Meni radi!

Amazfit Pace i Mi Bluetooth vaga.

 Napisat ću još jedan put, stratos ne radi. Izda mi ekran di piše pair device in amazfit app, što je pairano. I tu stoji, ne nudi mi ništa više.

 

Pace možda radi, bip, verge itd, stratos ne radi.

 Pa zar nema link Activate u textu ?

 

 

 Izbaci mi, you need to pair watch through amazfit app. Stisnem ok.

On upali amazfit app i stoji tako, ne izbaci nikakav popup ni aktivaciju niti išta.

Evo ja sam možda lud, probajte vi ko ima stratosa, spoijit ga sa mi fit.

DEEMon pon 1.7.2019 10:20

Moje iskustvo sa Stratosom.

Kupim ga i nakon 2 mjeseca crkne i neda se upaliti. Tome je prethodilo da se 24 sata prije krenuo smrzavati i naglo padati kapacitet baterije.

Nakon 4 mjeseca peripetija i vračanja istog u Kinu došao mi je novi zapakirani...

 

I sad nakon 2 mjeseca, opet problemi. Jučer sam napunio sat na 100% i nakon noći je pao na 20% i nakon jednog sata na 5%...

 

Ima li tko sličnih iskustva? Ja ga više neću kupiti sigurno.

 

MasterG pon 1.7.2019 11:51

pa jel moguće da te dva puta pogodio limun...

evo ja nakon 2 godine korištenja nemam apsolutno nikakvih problema...baterija mi idalje traje 5 dana (od toga 3 dana sigurno koristim GPS neki sport)...nikad se nije smrznuo, usudio bih se reći da radi kao i prvog dana.