CyberDemonVZ ned 20.8.2017 23:20

Vjerojatno kupujem ovo. Pratim temu. Nadam se da će se javiti koji vlasnik ovog sata.

 

Koliko vidim, skoro svi reviewi na netu su stari. Izašlo je nekoliko firmwarea od onda i promjena u aplikaciji na mobitelu.

Dodano je još nekoliko sportova, poboljšan je GPS, čini mi se da je prije sat bio sa u AM/PM, sad je 24h, dodana je mogućnost prmjene milje/kilometri.... itd.

 

Postoje dvije verzije. EN i kineska. OBAVEZNO uzmite englesku. Ne postoji mogućnost promjene jezika (ima tema na XDA, ali ovisi o verziji sata i dal se može otključati...).

Kad ovo pišem, najjeftiniji je oko 105 USD (AliExpress i Geekbuying), ali iz Kine, pa si računajte još i PDV gore.  (660kn + 200 kn PDV + troškovi = 860kn).

Ima na Geekbuyingu i slanje iz Italije i Njemačke (vjerojatno ovo znači bez PDV-a), i košta 35 dolara više (880kn)

 

Na Njuškalu su cijene oko 1.100 kn do 1.300 kn za nove. Rabljenih za vrijeme pisanja ovog teksta nema.

 

Review (traje 1 sat, opisan i do najsitnijih detalja, jako star firmware)

https://www.youtube.com/watch?v=UVXubANJunE

 

Mišljenje o satu nakon 4 mjeseca korištenja:

https://www.youtube.com/watch?v=uhYEcZzC6so

 

Neke negativne strane (njih 3: notifikacije - prikazuje samo zadnju (ispravljeno u firmwareu), baterija drastično kraće traje kod upotrebe GPSa, službeno zaključan za dodatne aplikacije)

https://www.youtube.com/watch?v=6S1XLtNIz7Q

 

Ubacivanje custom aplikacija:

https://www.youtube.com/watch?v=Skhf-jiN2kQ

https://www.youtube.com/watch?v=kR-j_aCsu_A

 

Ubačen softver za offline mape:

https://www.youtube.com/watch?v=bB8mCNhdL88

 

Kako na PC-u napraviti rutu za praćenje i ubacivanje na sat:

https://www.youtube.com/watch?v=UrfM1sLM_yw

 

 

ocean77 pon 21.8.2017 13:57

Jutros mi je dostavljen i evo nekoliko slika.

Ako te nesto zanima pitaj iako mislim da je sve vec receno u recenzijama.

Meni ovako na prvu izgleda OK, ostavlja vrlo dobar dojam sto se materijala i izrade tice.

Ekran nema svjetlinu kao Samsungov, ali je lijepo vidljiv i iskreno na satu bas i nebi volio da ekran previse upada u oci.

Touch reagira dobro, cak je i sam sat vrlo fluidan i ocekivao sam da ima vise lag-a...sve skupa rano je jos za nesto vise reci.

 

Narucio sam za njega jos jednu koznu narukvicu i jednu metalnu srebrnu jer ne zelim da uvijek izgleda sportski.

Dobro je sto sam sat ima takav dizajn da moze ovisno o narukvici izgledati i elegantno i sportski.

Svidja mi se takav minimalisticki dizajn vise od Samsungovog koji mi vise izgleda kao "kinez" nego ovaj...inace na kutiji pise "design by Huami in California"...bas sam si i mislio da izgleda nekako previse dobro da su ga kinezi dizajnirali.

CyberDemonVZ pon 21.8.2017 14:14

Odlično :D

 

Imaš account na Strava i Relive.cc?

 

Možeš probati neku kratku vožnju, prebaciti na Stravu, i nek ti Relive napravi video iz toga. Baš me zanima dali sve radi kak treba :D

Najnoviji firmware je gore?

 

Budeš se probao igrati s ubacivanjem custom programa i igara?

 

Ako imaš Bluetooth slušalice, javi kak troše bateriju.

 

P.S. odkud su dodatni remeni? Koja veličina mora biti?

ocean77 pon 21.8.2017 14:33

Koliko vidim podrzana je Strava, a ja vec 6-7 godina vozim sa Sports Tracker i tamo imam cijelu bazu voznji svih tih godina tako da bas nisam odusevljen da moram mijenjati.

BT slusalice nemam, ali imam BT zvucnik...custom programe cu probati, za igre nemam vremena... 

Remen mora biti 22mm i narucio sam ta dva sa Gearbest jer sam i za zenu narucivao neke remene za njezin MI Band 2 pa da sve sa istog mjesta bude.

ocean77 pon 21.8.2017 22:03

Isprobao sam trcanje i sto je najzanimljivije kada povezes Stravu sa accountom na Amazfit aplikaciji koja je dio te aplikacije, Strava sama prepozna aktivnost i zapocne mjerenja.

Isprobao sam i GPS i povezao se dosta brzo (oko 20 sec) i vrlo precizno je prikazao rutu kretanja na mapi.

CyberDemonVZ pon 21.8.2017 22:07
ocean77 kaže...

Isprobao sam trcanje i sto je najzanimljivije kada povezes Stravu sa accountom na Amazfit aplikaciji koja je dio te aplikacije, Strava sama prepozna aktivnost i zapocne mjerenja.

Isprobao sam i GPS i povezao se dosta brzo (oko 20 sec) i vrlo precizno je prikazao rutu kretanja na mapi.

 

 

Btw, mogu se kladiti da negdje postoji nekakva automatizirana skripta koja prebacuje sa Strave na Sports Tracker :D

Ili se prebacuješ na Stravu zbog ovoga? ;)

ocean77 uto 22.8.2017 09:11

Nakon 24 sata koristenja baterija je na 74% sto znaci da mogu ocekivati nekih 4 dana koristenja.

Upaljeno je sve bez ikakvih restrikcija tako da vjerujem ako se ne koristi sve moze ici i do nekih tjedan dana.

Sto se ekrana tice zanimljivo je da se najbolje vidi na najjacem svjetlu i najslabije na najslabijem svjetlu kada treba koristiti pozadinsku rasvjetu ekrana koja nije nesto previse jaka.

omomomomoomm uto 22.8.2017 20:03

Napisao sam i ja kratak osvrt u mi hrvatska temi prije dva tri tjedna. Nije los sat i stvarno radi fluidno ali mene zivcira vidljivost kad nije na svjetlosti. Inace je sat fluidan i baterija je stvarno solidna. Carina me dosla 234kn narucio sam sa alia.

CyberDemonVZ uto 22.8.2017 21:08
omomomomoomm kaže...

Ak te kaj zanima pitaj. Vidio sam na youtubeu da ljudi ubacuju stvari na sat prek PC-a tipa watch faces i jos par stvari. Moram isprobati to kad stignem 😊.

inace ua te pare nemas kaj razmisljati.

 Evo, uzeo sam na AliExpressu, 104USD (kad kupuješ preko mobitela, manje su cijene, LOL :).

Nedostajalo mi je 50kn na računu da uzmem s HonorBuya, a nije mi se išlo sutra do banke da si doplatim još tu lovu 

Sad se nadam da ću biti u onih 5% kojima prođe bez carine 

 

Nego, znam za slabu vidljivost kad nisi na suncu, al uzimam uglavnom za sportske aktivnosti, pa mi ovo nije previše važno.

Vidio sam probleme sa WiFi i bluetooth. Nadam se da neće mene pogoditi 

 

Nego, za što služi WiFi, a za što Bluetooth konekcija?

WiFi da se spojiš na router, tj internet i skidaš update i uploadaš snimljene aktivnost, a Bluetooth samo za spajanje na slušalice?

 

Imaš ti kakav drugi GPS da usporediš preciznost? (ne mobitel)

 

P.S. talijani su napravili program koji sam ubacuje .apk unutra, ali jako mali broj aplikacija je kompatibilan s tim satom:

https://www.youtube.com/watch?v=DBwEeVj1FWs

 

Pripazi, video je stariji od najnovijeg firmwarea, možda ne radi.

CyberDemonVZ sri 23.8.2017 00:54

Na Amazonu sam u jednom reviewu pronašao ovaj "trik":

IMPORTANT: !!!
There are two software versions: The amazfit app in the google playstore is totally outdated, it only sync to strava. You can not export sleep data. To have a fully functional watch and to export sleep and activity data you have to do the following:
1. Download the amazfit app from google playstore, sync and connect it to strava.
2. Update the app with the superior version from Xiaomi's App Store (it is english, too). Also download the Mi Fit app. Connect and sync again.
3. Now you can export all data to Mi Fi and Midong, you get perfect sleep analysis, diagrams, maps and all activity information. It still (magically) syncs to Strava if you did Nr. 1!

 

Ne znam da li bi ovo pokušao. Ak nešto pođe po zlu, vjerojatno će se aplikacija morati obrisati, a to znači reset samog sata i ponovna instalacija.

 

Izgleda da je ovo bilo prije zadnjeg updatea. Imate sad u aplikaciji "Sleep data"?

logi510 sub 26.8.2017 13:49

Kako vam traje baterija? I da li se mogu poruke npr s whatsappa listati ili pokazuje samo zadnju poruku?

I da li ste zadovoljni sada kad ste ga uspjeli koristiti malo vise? planiram ga sad uzeti vidio sam ga za 97$

ocean77 sub 26.8.2017 20:43
logi510 kaže...

Kako vam traje baterija? I da li se mogu poruke npr s whatsappa listati ili pokazuje samo zadnju poruku?

I da li ste zadovoljni sada kad ste ga uspjeli koristiti malo vise? planiram ga sad uzeti vidio sam ga za 97$

 

 

Meni traje baterija 4-5 dana, WA prikazuje samo zadnju poruku, a isto vrijedi i za ostale notifikacije od drugih aplikacija.

Obzirom na cijenu zadovoljan sam, nije sve idealno i ekran je najbolje vidljiv po najjacem svjetlu...pogotovo na suncu dok u slabijem svjetlu treba pozadinsko osvjetljenje koje nije bas najsvjetlije i to mi je najveca zamjerka...opet kazem, cijena je korektna pa nisam toliko sitnicav.

omomomomoomm sub 26.8.2017 21:09

Slazem se u potpunosti sa oceanom77.

 

meni takoder baterija trajer 4-5 dana. 

Ali najveca zamjerka je taj ekran. Po suncu odlican a u ostalim uvjetima bi mu dao 4/10. 

 

Sve u svemu za tu lovu sat je super.  Nek me posluzi 1-2 godine ja sretan.

naruciti cu si jos par remena i to je to.

bas me zanima ak ce izbaciti amazfit 2.

 

nego jel se tko poigrao onda sa onim apk fileovima i isprobao?

CyberDemonVZ pet 1.9.2017 15:10
ocean77 kaže...
Nisam probao, meni to isto fali jer Sports tracker koristim 5-6 godina i sada koristim Strava app na Amazfitu iako mi ta app bas i ne odgovara.

Čitao sam o tome i to je trenutno jedna od najtraženijih opcija koju korisnici traže.

 

I da nešto naprave s aplikacijom koja služi za povezivanje s mobitelom.

Mi Fit aplikaciju koriste Xiaomi narukvice, Amazfit Bip (onaj kockasti crni), vaga.

A Amazfit Watch koristi samo Amazfit Pace (ovaj okrugli).

 

Nadam se da će te aplikacije u budućnosti spojiti u jednu, i dodati još mogućnosti.

ocean77 pet 1.9.2017 15:56
CyberDemonVZ kaže...

 

I da nešto naprave s aplikacijom koja služi za povezivanje s mobitelom.

 

 

Nisam primjetio da nesto fali aplikaciji za povezivanje sa mobitelom, vrlo pouzdano radi...jedino bi bilo pametno mozda napraviti jednu app za sve.

CyberDemonVZ pet 1.9.2017 16:03
ocean77 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

I da nešto naprave s aplikacijom koja služi za povezivanje s mobitelom.

 

 

Nisam primjetio da nesto fali aplikaciji za povezivanje sa mobitelom, vrlo pouzdano radi...jedino bi bilo pametno mozda napraviti jednu app za sve.

 Iscrtavanje karte i detaljnih podataka svih vježbi,  prebacivanje u druge sport trackere, upisivanje vrijednosti koje sat ne mjeri (promjene težine) i takve fore koje su standard za neke bolje aplikacije.

Ok, istina, ništa od toga nije presudno, ali bilo bi lijepo imati :D

maxy0 pet 1.9.2017 17:09

moze neka slika kako to izgleda kad dobijes obavijesti? ovo za pracenje trcanja funkcionira na nacin da gps detektira gdje si trcao pa izracuna sve? jer cesto znam i na traci u teretani trcati.. isto tako dal moze pratiti neke sportove npr. tenis

Iwa1001 pet 1.9.2017 18:19
maxy0 kaže...

moze neka slika kako to izgleda kad dobijes obavijesti? ovo za pracenje trcanja funkcionira na nacin da gps detektira gdje si trcao pa izracuna sve? jer cesto znam i na traci u teretani trcati.. isto tako dal moze pratiti neke sportove npr. tenis

 Imaš opciju za indoor trčanje, indoor bicikl i onaj orbitrek...tenis za sad nema.

CyberDemonVZ pet 1.9.2017 20:39
maxy0 kaže...

moze neka slika kako to izgleda kad dobijes obavijesti? ovo za pracenje trcanja funkcionira na nacin da gps detektira gdje si trcao pa izracuna sve? jer cesto znam i na traci u teretani trcati.. isto tako dal moze pratiti neke sportove npr. tenis

 Ja ću napraviti detaljna testiranja baš takvih fora kad ga dobijem, još je na putu do mene, al puno čitam o njemu 

 

Jadna od ideja je da snimiš neku aktivnost koju ti nudi (npr. spomenuto trčanje), snimiš, prebaciš na Stravu (za sad jedino nju podržava!) i onda u aplikaciji promijeniš kojim sportom si se bavio.

To je moja ideja, vjerojatno bi upalilo.

 

EDIT: Nula bodova

https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216919407-Other-Activity-Types-on-Strava

 

https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216919397-Change-Activity-Type

Nema tenisa