gnomisa ned 9.2.2020 23:56
doky01akablava kaže...
Pozdrav,koji biste smartwatch preporučili do 200 kn,ip68 i da ima tracking plivanja ?

Gledao sam alija i ovo mi je nekako najbolji izbor

#Aliexpress HRK 196.34 34%OFF | RUNDOING SN80 Smart watch IP68 Waterproof 1.3 inch Full touch round screen Blood Oxygen Men Sport Smartwatch For Android IOS
https://a.aliexpress.com/_sGqpSO

Ili ovaj bakeey
#Aliexpress HRK 175.06 20%OFF | Original S10 IP68 Smart Watch Full Touch Screen Wristband Blood Pressure Oxygen Monitor Weather Display Smartwatch Men Women
https://a.aliexpress.com/_sotIgA

 Mi band 4. Satovi u tom cjenovnom rangu su totalno smeće.

Crucifixion uto 11.2.2020 12:49

Preporuka do 2k coinsa, uzimao bi u nas.

 

Imam S10, i gdje god sam gledao preporuka je da se uzme Samsungov Smartwatch, može se najviše iskoristit, bla bla bla.

 

 

Treba mi primarno za fitness, da prati dobro otkucaje srca, step counter da ima grešku do 1%, da mogu vidjeti obavijesti aplikacija (pozivi, sms, whatsapp, telegram, mailovi,...). GPS mi nije zahtjev, esim mi ne treba niti razgovaranje preko njega.

 

Da može u more i izdržati bar do dubine od 5 metara.

 

Da ima mogućnost mijenjanja strapova. 

 

Huawei GT2 mi je ružan.

 

 

Active 2, Samsung Galaxy Watch original 46mm verzija, FitBit Versa 2,...?

 

love2ml86 uto 11.2.2020 19:06
Crucifixion kaže...

Preporuka do 2k coinsa, uzimao bi u nas.

 

Imam S10, i gdje god sam gledao preporuka je da se uzme Samsungov Smartwatch, može se najviše iskoristit, bla bla bla.

 

 

Treba mi primarno za fitness, da prati dobro otkucaje srca, step counter da ima grešku do 1%, da mogu vidjeti obavijesti aplikacija (pozivi, sms, whatsapp, telegram, mailovi,...). GPS mi nije zahtjev, esim mi ne treba niti razgovaranje preko njega.

 

Da može u more i izdržati bar do dubine od 5 metara.

 

Da ima mogućnost mijenjanja strapova. 

 

Huawei GT2 mi je ružan.

 

 

Active 2, Samsung Galaxy Watch original 46mm verzija, FitBit Versa 2,...?

 

Step counter s greškom do 1%, nisam znao niti da to postoji?? Kako je to uopće moguće imati takvu preciznost kada ti je na zapešću?

x18x05x uto 11.2.2020 19:11
love2ml86 kaže...
Crucifixion kaže...

Preporuka do 2k coinsa, uzimao bi u nas.

 

Imam S10, i gdje god sam gledao preporuka je da se uzme Samsungov Smartwatch, može se najviše iskoristit, bla bla bla.

 

 

Treba mi primarno za fitness, da prati dobro otkucaje srca, step counter da ima grešku do 1%, da mogu vidjeti obavijesti aplikacija (pozivi, sms, whatsapp, telegram, mailovi,...). GPS mi nije zahtjev, esim mi ne treba niti razgovaranje preko njega.

 

Da može u more i izdržati bar do dubine od 5 metara.

 

Da ima mogućnost mijenjanja strapova. 

 

Huawei GT2 mi je ružan.

 

 

Active 2, Samsung Galaxy Watch original 46mm verzija, FitBit Versa 2,...?

 

Step counter s greškom do 1%, nisam znao niti da to postoji?? Kako je to uopće moguće imati takvu preciznost kada ti je na zapešću?

 Nikad čuo za takvo što.

CyberDemonVZ uto 11.2.2020 19:18
love2ml86 kaže...

 

Step counter s greškom do 1%, nisam znao niti da to postoji?? Kako je to uopće moguće imati takvu preciznost kada ti je na zapešću?

 Ili kad nešto nosiš pa ne mičeš ruku. Ili voziš klinca u kolicima....

love2ml86 uto 11.2.2020 19:20
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...

 

Step counter s greškom do 1%, nisam znao niti da to postoji?? Kako je to uopće moguće imati takvu preciznost kada ti je na zapešću?

 Ili kad nešto nosiš pa ne mičeš ruku. Ili voziš klinca u kolicima....

Upravo to, i onda očekivati takvu preciznost..

love2ml86 uto 11.2.2020 23:07
Crucifixion kaže...

Pa valjda bi trebao imati neki counter offset, tipa nakon 15-20  pomicanja, a ne da mi biljezi svaki put kad maknem rukom?

Mislim da ne postoji sat koji to može odrediti u takvoj preciznosti kakvu ti tražiš.

moukie pet 3.4.2020 21:22

Htio bih kupiti nesto s cime cu moci mjeriti vrijeme i puls dok trcim. Vidio sam i prijatelj mi je preporucio ovaj XIAOMI Mi BAND 4.

Koliko je precizno mjerenje otkucaja s tim bandom pri naporu(trcanju) i isplati li se to uzet sad ili mi je bolje dat 1000kn+ za smart watch.

PzKpfw sub 4.4.2020 15:59

@moukie

 

Generalno, najbolje rezultate dajte traka oko prsa, ali i narukvica i sami sat mogu poslužiti. Osobno, imam Garmin Instict, te sam vrlo zadovoljan sa njim, jer ga svakodnevno koristim pri vježbanju.

Za rekreative sva ta čudna tehnologije nisu nužna za postizanje rezultata, ali su barem zabavna i možemo pratiti progres i trenutno stanje.

Ako nisi baš pri parama uzmi narukvicu, te vidi kakvo ti je iskustvo sa njom. Nakon toga lako pređeš na smartwatch, ako ti se svidi ista.

 

Sada koliko koji uređaj i koji brend precizno mjeri, trebalo bi pogledati paralelne testove više uređaja pri istom intezitetu treniranja.

 

eliah84 sub 4.4.2020 17:52
moukie kaže...

Htio bih kupiti nesto s cime cu moci mjeriti vrijeme i puls dok trcim. Vidio sam i prijatelj mi je preporucio ovaj XIAOMI Mi BAND 4.

Koliko je precizno mjerenje otkucaja s tim bandom pri naporu(trcanju) i isplati li se to uzet sad ili mi je bolje dat 1000kn+ za smart watch.

 Iako sam veliki ljubitelj xiaomia moja preporuka ti je huawei honor band 5 ispred mi band 4. Nakon dosta istrazivanja po netu narucio sam ga prijatelju i super je zadovoljan, a sam sam ponosni vlasnik huawei watch gt2 koji je i vise vise odlican ali mislim da ti se ne isplati toliko ulagat za tvoje potrebe.

Smretko čet 9.4.2020 16:34

Pozdrav, koja bi bila preporuka sata do nekih cca 1500kn da ne izlgeda ono previse sportski a da je funkcionalan za neke jednostavne fizicke aktivnosti najcesce trcanje i bicikliranje.

Jedina zelja je da ima ugradeno bar nesto memorije da mogu spojit slusalice za muziku da nemoram nosit veliki mob i slicno.

Par modela sta je meni upalo u oko oko te cijene huawei gt2, amazfit stratos 3, garmin vivoactive 3 music....moze i nesto drugo..nije iskljuceno ni polovno

Nemam apsolutno nikakvog iskustva dosad sa njima pa neki omjer ulozeno/dobiveno.

eliah84 čet 9.4.2020 18:44
Smretko kaže...

Pozdrav, koja bi bila preporuka sata do nekih cca 1500kn da ne izlgeda ono previse sportski a da je funkcionalan za neke jednostavne fizicke aktivnosti najcesce trcanje i bicikliranje.

Jedina zelja je da ima ugradeno bar nesto memorije da mogu spojit slusalice za muziku da nemoram nosit veliki mob i slicno.

Par modela sta je meni upalo u oko oko te cijene huawei gt2, amazfit stratos 3, garmin vivoactive 3 music....moze i nesto drugo..nije iskljuceno ni polovno

Nemam apsolutno nikakvog iskustva dosad sa njima pa neki omjer ulozeno/dobiveno.

 Gt2 ti je vrhunski uredaj bas za to (klasicno izdanje -s boja, smedi smedi remen). 

MUĆAK ned 19.4.2020 19:47

 Dakle u kupnji sam smartwatcha u nekoj srednjoj cijenovnoj kategoriji od 100 do 150 € .
Isključivo me interesiraju satovi koji imaju storage min.4 GB pa više , solidan zaslon na suncu i GPS da je pouzdan .
Pronjuškao sam nekoliko zanimljivih modela na našim Web shopovima  pa ako netko ima nekog od ovih molim vas za preporuku i izbor .

1. XIAOMI Amazfit PACE 1 =  619 ,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

2. XIAOMI  Amazfit Stratos/Pace 2 = 950 - 1080,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

3.Xiaomi Amazfit verge  = 845 ,00 kn
Ram 512  MB
Rom  4 GB

4. ZEBLAZE THOR 4 PRO = 1200,00 kn

Ram 1 GB
Rom  16 GB
4 G LTE
Bat. 600 mAh
2 Kamere 5 + 2 MP
Android 7,1

5. ZEBLAZE THOR 5 PRO = 1400,00 kn
Ram  3 GB
Rom  32 GB
4G LTE
Bat , 800 mAh
Kamere 5 + 5 MP
Android 7,1

Molim vas zašto i zbog čega koji od njih .
Hvala .

CyberDemonVZ ned 19.4.2020 23:28
MUĆAK kaže...

 Dakle u kupnji sam smartwatcha u nekoj srednjoj cijenovnoj kategoriji od 100 do 150 € .
Isključivo me interesiraju satovi koji imaju storage min.4 GB pa više , solidan zaslon na suncu i GPS da je pouzdan .
Pronjuškao sam nekoliko zanimljivih modela na našim Web shopovima  pa ako netko ima nekog od ovih molim vas za preporuku i izbor .

1. XIAOMI Amazfit PACE 1 =  619 ,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

2. XIAOMI  Amazfit Stratos/Pace 2 = 950 - 1080,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

3.Xiaomi Amazfit verge  = 845 ,00 kn
Ram 512  MB
Rom  4 GB

4. ZEBLAZE THOR 4 PRO = 1200,00 kn

Ram 1 GB
Rom  16 GB
4 G LTE
Bat. 600 mAh
2 Kamere 5 + 2 MP
Android 7,1

5. ZEBLAZE THOR 5 PRO = 1400,00 kn
Ram  3 GB
Rom  32 GB
4G LTE
Bat , 800 mAh
Kamere 5 + 5 MP
Android 7,1

Molim vas zašto i zbog čega koji od njih .
Hvala .

 Za što ti treba memorija?

Možda za glazbu, pa bi bilo glupo da sat nema mogućnost puštanja glazbe. Ili za prijenos datoteka, a sat uopće nam tu mogućnost.

 

Koliko očekuješ da baterija traje?

Ova dva zadnja rade na pravom Android OSu i baterija će im trajati ispod jednog dana ako radiš na njima.

Ovi gornji, sa slabijim baterijama će ti trajati i preko tjedan dana...

 

Tako da imaš mobitele s potpuno drugačijim mogućnostima i za druge namjene, pa bi bilo dobro da napišeš za što ih misliš koristiti, koliko bi trebali trajati na jednom punjenu, zašto ti treba memorija... itd...

x18x05x pon 20.4.2020 18:33
MUĆAK kaže...

 Dakle u kupnji sam smartwatcha u nekoj srednjoj cijenovnoj kategoriji od 100 do 150 € .
Isključivo me interesiraju satovi koji imaju storage min.4 GB pa više , solidan zaslon na suncu i GPS da je pouzdan .
Pronjuškao sam nekoliko zanimljivih modela na našim Web shopovima  pa ako netko ima nekog od ovih molim vas za preporuku i izbor .

1. XIAOMI Amazfit PACE 1 =  619 ,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

2. XIAOMI  Amazfit Stratos/Pace 2 = 950 - 1080,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

3.Xiaomi Amazfit verge  = 845 ,00 kn
Ram 512  MB
Rom  4 GB

4. ZEBLAZE THOR 4 PRO = 1200,00 kn

Ram 1 GB
Rom  16 GB
4 G LTE
Bat. 600 mAh
2 Kamere 5 + 2 MP
Android 7,1

5. ZEBLAZE THOR 5 PRO = 1400,00 kn
Ram  3 GB
Rom  32 GB
4G LTE
Bat , 800 mAh
Kamere 5 + 5 MP
Android 7,1

Molim vas zašto i zbog čega koji od njih .
Hvala .

 Xiaomi GTS, ima Music Player al kontroliraš muziku sa mobitela. Baterija traje 3 tjedna.

MUĆAK uto 21.4.2020 21:56
CyberDemonVZ kaže...
MUĆAK kaže...

 Dakle u kupnji sam smartwatcha u nekoj srednjoj cijenovnoj kategoriji od 100 do 150 € .
Isključivo me interesiraju satovi koji imaju storage min.4 GB pa više , solidan zaslon na suncu i GPS da je pouzdan .
Pronjuškao sam nekoliko zanimljivih modela na našim Web shopovima  pa ako netko ima nekog od ovih molim vas za preporuku i izbor .

1. XIAOMI Amazfit PACE 1 =  619 ,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

2. XIAOMI  Amazfit Stratos/Pace 2 = 950 - 1080,00 kn
Ram  512 MB
Rom  4 GB

3.Xiaomi Amazfit verge  = 845 ,00 kn
Ram 512  MB
Rom  4 GB

4. ZEBLAZE THOR 4 PRO = 1200,00 kn

Ram 1 GB
Rom  16 GB
4 G LTE
Bat. 600 mAh
2 Kamere 5 + 2 MP
Android 7,1

5. ZEBLAZE THOR 5 PRO = 1400,00 kn
Ram  3 GB
Rom  32 GB
4G LTE
Bat , 800 mAh
Kamere 5 + 5 MP
Android 7,1

Molim vas zašto i zbog čega koji od njih .
Hvala .

 Za što ti treba memorija?

Možda za glazbu, pa bi bilo glupo da sat nema mogućnost puštanja glazbe. Ili za prijenos datoteka, a sat uopće nam tu mogućnost.

 

Koliko očekuješ da baterija traje?

Ova dva zadnja rade na pravom Android OSu i baterija će im trajati ispod jednog dana ako radiš na njima.

Ovi gornji, sa slabijim baterijama će ti trajati i preko tjedan dana...

 

Tako da imaš mobitele s potpuno drugačijim mogućnostima i za druge namjene, pa bi bilo dobro da napišeš za što ih misliš koristiti, koliko bi trebali trajati na jednom punjenu, zašto ti treba memorija... itd...

 Kupujem sat za sina  , dakle volio bi da ima storage za muziku  od ovih jedino Pace to ima a ova tri ostala nemaju ali imaju ako se ne varam mogućnost slušanja sa mobitela .

Molim one koje imaju ova tri da mi daju preporuku za ili protiv što je dobro a što loše .

I napomena  s obzirom da na veličinu tih satova  opseg njegovog zapešća je 17 cm a širina 5 do 6 cm  pa da ne ispadne ko da ima kapulu na ruci .

Satovi su sa HR web shopova .


Amazfit pace.   = 619 kn

Amazfit GTS.   = 879 kn
Amazfit GTR 42 = 1039 kn
Amazfit GTR 47 = 1119 kn

 

Čitam .....

 

CyberDemonVZ uto 21.4.2020 22:47

Ja imam Pace i koristim ga točno za ovo nabrojeno:

GPS i slušanje muzike ravno sa sata na bluetooth slušalice.

 

GPS je OK. Ne može se mjeriti s mobitelom ili Garmin satom od 3000kn.

ALI, za koji god kineski sat pogledaš recenzije na netu, pronaći  ćeš korisnike kojima GPS radi jako loše. A i one kojima radi savršeno.

Vjerojatno loša kineska kontoral kvalitete :(

Moj, eto, radi odlično od prvog dana.

itomic009 sri 22.4.2020 02:23
MUĆAK kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Kupujem sat za sina  , dakle volio bi da ima storage za muziku  od ovih jedino Pace to ima a ova tri ostala nemaju ali imaju ako se ne varam mogućnost slušanja sa mobitela .

 

 

 Verge ima mogućnost pohrane glazbe na satu i slušanje onda naravno bez moba. Ako ti to šta znači, imam ga ja. Imaš oko 2.3 GB dostupno memorije, dosta za glazbu. Inače je taj player, odnosno sučelje dosta loše. Nije loše kad pokreeš i kad svira, ali neko prelistavanje ili mijenjanje pjesama i tako to je šljampavo. Ja si onda napravim play listu na kompu ili file od par sati pa to prebacim i onda samo pustim. Tako kad krene onda radi sasvim ok.

bruncek sub 25.4.2020 19:11

Gledam da si uzmem neki smart watch. Uglavnkm za praćenje sportskih aktivnosti i tih dnevnih "zdravstvenih" fora, otkucaji, stres, spavanje.. Ne zanima me pričanje na sat, ne zanima me odgovaranje na poruke, samo sport i dnevne aktivnosti i da nije grozno ružan neko da ga mogu nosit svaki dan.

Za oko mi je zapeo Huawei GT2 i ovaj novi GT2e, to je nekih 200 evra preko kojih ne bi išao. Ima nešto drugo u tom rangu? 

maxy0 sub 25.4.2020 19:53
Cromaki kaže...

Pogledaj si Mi Watch Color, koristim ga cca mjesec dana i meni je oku ugodan.

Uredno prati otkucaje srca, stress i spavanje. (nisam isprobao gps, trčanje i ostalo)

 

Cijena je cca 100eur

 

 Jel možeš par slika staviti da vidimo kako na ruci izgleda... I kako su riješene notifikacije, od whatsapa recimo

Cromaki sub 25.4.2020 20:04

Notifikacije su riješene slično kao i na Amazfit BIP/Verge odnosno Mi band 4. App icon i short text se prikazuje.

U Watch Store ima dosta ovih pozadina za promijeniti, i svaki petak dodaju nove. Na kineskom forumu često prikupljaju feedback pa nabacim oko tu i tamo da vidim što me očekuje, za sada su dosta ažurni.

 

 

 

bodija sub 25.4.2020 20:54
Cromaki kaže...

Pogledaj si Mi Watch Color, koristim ga cca mjesec dana i meni je oku ugodan.

Uredno prati otkucaje srca, stress i spavanje. (nisam isprobao gps, trčanje i ostalo)

 

Cijena je cca 100eur

 

 100 eura???

bruncek sub 25.4.2020 21:11
love2ml86 kaže...

Xiaomi GTR i GTS.

 Lošiji od GT2 i GT2e koliko vidim po recenzijama a nije nešto ni jeftin...

Cromaki kaže...

Pogledaj si Mi Watch Color, koristim ga cca mjesec dana i meni je oku ugodan.

Uredno prati otkucaje srca, stress i spavanje. (nisam isprobao gps, trčanje i ostalo)

 

Cijena je cca 100eur

 

 nema ga ispod 200 € koliko sam vidio...