love2ml86 ned 6.10.2019 16:58
PzKpfw kaže...

@bongy

 

Za rang cijene do 2k kuna, po meni imaš nešto poput Garmin Instincta, I sam ga koristim i sasvim mi je okay. Lagan, otporan, diskretan, baterija okay traje, ne treba da se dugo napuni...

Za te pare po meni gledaj brendove poput Garmina ili Suunta.

Zar nije Galaxy Watch bolji za svaki dan? I u tom cca okviru cijene?

bongy ned 6.10.2019 18:10

Ovaj huawei mi se svida jel nije bas ono sportiva, i narukvica mi se svida. Pise 2 tjedna da traje baterija da nemoram svaka 2 dana to punit. Samo neznam dali ima to gdje u hrv.kupit? Malo sam gledo na nabavi ali nema to nigdje valjda jos u ponudi 

x18x05x čet 17.10.2019 21:32

Dugo se razmišljam da kupim smartwatch. Do sada sam imao narukvice, tipa Mi band 2 i 3, ili band 3 od huaweia. I ne pokazuju dovoljno notifikacija sa telefona.

 

Šta kupit da je kompatibilno sa android telefonom do 150 eura?

PzKpfw pet 18.10.2019 02:26

@mzopg

 

Frende, ako ti baš treba da ti baterija dugo traje, samo naprijed. 

Međutim, ovo sa trajajem baterije su više manje fore da se ekipi proda priča, sa tim naj. Kao mi se naj po trajanju baterije.

Drugo, osobno mi se ne sviđa dizajn koji nije savršen krug, nego ima ovaj čošak sa desne strane. Te mi je još za moj ukus nekako izgleda preveliko.

Mislim da mi za pametni sat, ne treba mogućnost tipkanja, jer za to imam mobitel. Pametni satovi bi trebali biti pametne verzije klasični satova, a

ne produžetak mobitela kao takvih. 

 

Mada je odluka samo na tebi, jer se radi o tvojim kriterijima i tvojim novcima. Ako ti se sviđa sat kao takav samo daj. I eto nije pretežak, nego ima solidnih 80 grama težine.

 

@x18x05x

 

Ja bi birao nešto između Garmin ili Suunta. Za taj cjenovni rang bi uzeo primjerice Garmina Forerunnera 35. Lagan, ima fja pametnog sata, te i ga ne osjetiš na ruci.

Osobno od smartwatcha koristim Garmin Instinct. Meni sasvim okay. I da meni pametni sat dobro dođe, jer mogu pratiti razinu svojih aktivnosti. Gym, trčanje, itd.

Dal' mogu zamisliti život bez pametnog sata. Svakako, ali sa njim mi je život nekako lakši.

Slobodno gledaj i polovne pametne satove.

 

Međutim, teško bi se mogao zamisliti život bez sata, jer jednom kad počneš nositi satove, nema frende nazad. Sat dakako ne mora biti ne znam kako skup, al' se uvijek pokrio koliko mi je deka dugačka, sa mišlju da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. Nisam baš freka za satove, već za neke druge predmete.

Sat, svjetiljka, te nož/nožić je nešto bez čega se ne izlazi van i što je uvijek uz mene. Čak i kada sam mado. To je moj osnovni EDC.

Al' eto to je već neka druga tema.

 

 

santel pet 25.10.2019 15:53

Pozdrav.

Molim pomoć oko kupnje smart watch.Mislio sam kupiti amazfit stratos 2 ili amzfit gtr.Samo je problem u always on display.stratos ima a gtr ne.čini mi se da je gtr bolji i ljepši sat.uzeo bih gtr ali ima manje memorije i nema aod.Šta da radim i koji da uzmem.Hvala

love2ml86 uto 29.10.2019 13:48
santel kaže...

Pozdrav.

Molim pomoć oko kupnje smart watch.Mislio sam kupiti amazfit stratos 2 ili amzfit gtr.Samo je problem u always on display.stratos ima a gtr ne.čini mi se da je gtr bolji i ljepši sat.uzeo bih gtr ali ima manje memorije i nema aod.Šta da radim i koji da uzmem.Hvala

Ako ti je AOD jako bitan onda Stratos, a ako možeš bez toga onda GTR.

gnomisa sri 6.11.2019 09:39
Casper86 kaže...

Kupio bih Samsung smart watch pa se dvoumim da uzmem obican sa bluetooth ili sa LTE funkcijom. Sta mi preporucujete i kako u stvari funkcionise sa LTE i povezivanje sa telefonom?

 LTE znači da ti telefon ne treba za razgovore. Ide SIMica unutra AFAIK. Kod "običnog" se moraš povezati preko BTa na mobitel da bi mogao pričati i slati poruke.

gnomisa sri 6.11.2019 16:40
Casper86 kaže...

A ta sim kartica se dobije uz sat pa se nekako upari sa tvojim brojem ili telefonom ili kako? Nije mi najjasnije oko toga.

 

Vrijedi li dati vise para za LTE?

 AFAIK nema fizičke sim kartice već ti operater kod kojeg si uzeo LTE verziju daje mogućnost da sat koristiš kao mobitel (preko 4G mreže) i kad ti mobitel nije blizu sata. Bluetooth verzija je jeftinija jer se kod nje samo preko BT veze mogu primati pozivi (i zvati) i razgovarati (BT ima domet 20-30m). Dakle ako misliš npr. ići na bicikl a ne nosiš mobitel već samo sat onda će ti dobro doći LTE verzija. U protivnom (ako nosiš sa sobom mobitel) onda nema potrebe jer sat obavlja istu funkciju (pozivi, poruke, watsap itd.) ali samo preko BT veze sa mobitelom.

gnomisa sri 6.11.2019 21:56
x18x05x kaže...

Dal ima na amazon.de neki jeftini pametni sat a da valja? Do 50 ojra i da baterija traje barem 5-7 dana. Treba mi za posao, samo zbog notifikacija.

 Nema za te pare. Radje uzmi mi band 4 na aliju za 165kn.

x18x05x sri 6.11.2019 22:19
gnomisa kaže...
x18x05x kaže...

Dal ima na amazon.de neki jeftini pametni sat a da valja? Do 50 ojra i da baterija traje barem 5-7 dana. Treba mi za posao, samo zbog notifikacija.

 Nema za te pare. Radje uzmi mi band 4 na aliju za 165kn.

 Kupio sam Band 4 na Amazonu, no htio bi i sat neki. Često se ošteti narukvica kad radim, tak da tog sata mi nebi bilo žao.

gnomisa čet 7.11.2019 09:25
x18x05x kaže...
gnomisa kaže...
x18x05x kaže...

Dal ima na amazon.de neki jeftini pametni sat a da valja? Do 50 ojra i da baterija traje barem 5-7 dana. Treba mi za posao, samo zbog notifikacija.

 Nema za te pare. Radje uzmi mi band 4 na aliju za 165kn.

 Kupio sam Band 4 na Amazonu, no htio bi i sat neki. Često se ošteti narukvica kad radim, tak da tog sata mi nebi bilo žao.

 Najpovoljnije a da nekaj vrijedi bi bio amazfit verge za nekih 700-800kn.

whisper12 pon 18.11.2019 13:06

pozdrav, trebala bi mi vasa mala pomoc...namjeravam kupiti smartwatch i u izboru su mi huawei watch 2 gt, samsung galaxy watch, samsung watch active 2 i apple watch-a 4. sat bi koristio kao pomoc pri trcanju, planianrenju, vazno mi je da ima gps i da se mogu vidjeti poruke (i odgovoriti ako je moguce). inace koristim iphone kao mobitel ali mi je apple watch ruzniji od ostalih pa sad neznam.

Satko22 pon 18.11.2019 13:07

Bok ekipa, razmišljam o kupovini prvog smartwatcha. Ne bih htio neke premium modele jer su mi preskupi, a i da uopće vidim oću ga koristiti ili ne. Jel ima itko iskustva sa Xiaomi Amazfit Bipom? Gledao sam taj pametni sat na nabava.net, cijena mu je oko 450-500 kuna, a to mi je recimo ok iznos za početak. Ima tamo još cijela sila pametnih satova, pa ak netko ima još kakvu preporuku u tom rangu, bio bih zahvalan.

love2ml86 sub 23.11.2019 01:28
Satko22 kaže...

Bok ekipa, razmišljam o kupovini prvog smartwatcha. Ne bih htio neke premium modele jer su mi preskupi, a i da uopće vidim oću ga koristiti ili ne. Jel ima itko iskustva sa Xiaomi Amazfit Bipom? Gledao sam taj pametni sat na nabava.net, cijena mu je oko 450-500 kuna, a to mi je recimo ok iznos za početak. Ima tamo još cijela sila pametnih satova, pa ak netko ima još kakvu preporuku u tom rangu, bio bih zahvalan.

U tom cjenovnom razredu je zapravo riječ o fitness satovima (nemaju funkcije pravog smartwatcha).

Ne možeš se javiti na poziv, odgovoriti na poruku ili instalirati aplikacije na njih. Ako ti je bitno vidjeti notifikacije i da možeš vidjeti otkucaje srca, koraka i sl onda je to dobra kupovina, ako očekuješ nešto više od toga onda nažalost ne.

CyberDemonVZ sub 23.11.2019 11:09
Casper86 kaže...

Ako je telefon stalno povezan sa satom preko bluetootha da li izvuce brzo bateriju na telefonu?

 Ne.

Ja imam upaljen bluetooth i povezan sa satom od kad imam mobitel (od prije 2 godine)

Kad još nisam ubio bateriju mobitela (  ) bez problema je trajala dva dana što je bio i neki prosjek za moj mobitel (Redmi Note 3)

 

Naravno, trajanje se smanji, ali za nekoliko posto, nije razlika u recimo pola dana il tak nešto.

CyberDemonVZ sub 23.11.2019 11:11
Satko22 kaže...

Bok ekipa, razmišljam o kupovini prvog smartwatcha. Ne bih htio neke premium modele jer su mi preskupi, a i da uopće vidim oću ga koristiti ili ne. Jel ima itko iskustva sa Xiaomi Amazfit Bipom? Gledao sam taj pametni sat na nabava.net, cijena mu je oko 450-500 kuna, a to mi je recimo ok iznos za početak. Ima tamo još cijela sila pametnih satova, pa ak netko ima još kakvu preporuku u tom rangu, bio bih zahvalan.

 Bilo bi ok, al kak veli kolega, možda ćeš ubrzo željeti nešto više.

Pogledaj ak će Amazfit Pace bili sad na kakvoj akciji. Ak sam ga ja prije više od 1 godine pronašao za 700 kuna (iz Kine), onda bi sad trebao biti dosta jeftiniji.

gnomisa pet 29.11.2019 16:20
love2ml86 kaže...
Satko22 kaže...

Bok ekipa, razmišljam o kupovini prvog smartwatcha. Ne bih htio neke premium modele jer su mi preskupi, a i da uopće vidim oću ga koristiti ili ne. Jel ima itko iskustva sa Xiaomi Amazfit Bipom? Gledao sam taj pametni sat na nabava.net, cijena mu je oko 450-500 kuna, a to mi je recimo ok iznos za početak. Ima tamo još cijela sila pametnih satova, pa ak netko ima još kakvu preporuku u tom rangu, bio bih zahvalan.

U tom cjenovnom razredu je zapravo riječ o fitness satovima (nemaju funkcije pravog smartwatcha).

Ne možeš se javiti na poziv, odgovoriti na poruku ili instalirati aplikacije na njih. Ako ti je bitno vidjeti notifikacije i da možeš vidjeti otkucaje srca, koraka i sl onda je to dobra kupovina, ako očekuješ nešto više od toga onda nažalost ne.

 Iskreno te funkcije smartwatcha većina ni ne koristi. Oni koji ih imaju. Kad sam ženi kupio samsung galaxy watch (46mm) onda sam ga imao na testu tjedan dana. Pričat na njega je jako glupo, osjećaš se ko idiot (osim u autu ali tamo mi je i tako mob na nosaču pa spikerfon), pisanje poruka ide sporo i nema smisla pokraj moba. Ovo drugo imaš i na kvalitetnijem fitness watchu. Da ne kažem da ovi pravi smartwatchevi imaju patetične baterije koje traju 2-4 dana dok fitnesswatchevi drže preko 14 dana. Po meni bolje uzet neki amazfit, meni dosta što mi broji korake, primam i čitam poruke i vidim kad me neko zove (i tko zove), čekiram vrijeme, GPS itd.

gnomisa čet 5.12.2019 13:07

Sredinom 12 mjeseca u EU izlazi Honor magic watch 2...praktički kao Huawei GT2 s malo jeftinijom narukvicom (koja se ionak može mijenjati)..cijenom bi trebao biti povoljniji od Huaweija GT 2 (pogotovo kad mu padne cijena kao što je i kod GT2 koji je sad već 1700kn). Cijena koja se spominje je 189 eura za veću verziju koaj podržava i pozive, baš kao i GT2.

love2ml86 sub 7.12.2019 13:00
gnomisa kaže...

Sredinom 12 mjeseca u EU izlazi Honor magic watch 2...praktički kao Huawei GT2 s malo jeftinijom narukvicom (koja se ionak može mijenjati)..cijenom bi trebao biti povoljniji od Huaweija GT 2 (pogotovo kad mu padne cijena kao što je i kod GT2 koji je sad već 1700kn). Cijena koja se spominje je 189 eura za veću verziju koaj podržava i pozive, baš kao i GT2.

 Može li info da GT2 podržava pozive? Pod time misliš da se na njega može pričati ili?