njofra13 pon 17.2.2020 13:03

Evo na pitanje gore ....

 

Huawei GT2 mi postaje trajni suputnik nakon 'malo intezivnijeg druženja. Najveća prednost zbog koje sam odlučio sat ostaviti je trajanje baterije koje je nevjerovatno cca. 10 dana sa svim opcijama uključenim uz dosta vanjskih aktivnosti dok je kod Samsunga bilo punjenje svaki drugi dan.

Na manjak watch face-ova sam se isto naviknuo a osim toga postoji način kako da se stave custom face-ovi tako da ni to nije problem. Jedina stvar koja mi definitivno fali je automatsko detektiranje aktivnosti i pauziranje mjerenja tokom aktivnosti kad se napravi pauza ali netko tko ne trenira intezivno to mu ne bi trebao bit problem. Generalno sat je jako dobar i šteta što zbog hardware-a koji sat ima Huawei ne iskoristi njegov potencijal do kraja.

Dr. Vicko pon 17.2.2020 23:02

Ja imam prvi GT i za moje potrebe je odlican. Ehhh sada meni je trebao uredjaj koji je lijep dizajnom, pokazuje vrijeme, jedna od bitnijih stavki mi je bio heart rate senzor jer sedmicno sam dosta aktivan u teretani sto radi odlicno za sada, dobro mi dodje stoperica kada radim neke vjezbe ili se istezem i iako nisam planirao dosta koristim alarm opciju na satu. Ovo sve ostalo skoro pa dai ne koristim ali to je do mene. 
Nisam upoznat sa poboljsanjima na GT2 modelu ali razmisli za sta ces koristiti sat najvise i odluci da li uzet prvi model za manje kesha ili platiti vise za GT2. 

 

Sto se tice dizajna je stvarno lijepo uradjen i tu im svaka cast. 

matija656 uto 25.2.2020 12:03

ja sebi prije kojih 3 tjedna uzeo gt2 i moram reći da sam zadovoljan sa satom

je da mi je to prvi takav sat, ali za ono što meni treba, mi je super

dvoumio sam se između sport ili classic verzije, ali na kraju uzeo classic i nije mi žao

 

htio sam nešto što mogu povezati sa mobitelom i da tu i tamo imam mogućnost praćenja nekih aktivnosti ako baš budem išao trčati ili nečim se baviti 

prije sam imao mi band 2, ali sam htio nešto što izgleda kao normalan sat i ljepše paše uz košulju (radim na recepciji)

 

nisam osoba koja se aktivno bavi fitnesom i da ide u teretanu, pa mi ne treba ne znam što za takve stvari, ali gt2 ima dobar izbor tu, pa za neke osnovne rekreacije, meni dovoljno

odličan mi je jer lijepo izgleda, nije težak / debeo, pa ga jedva osjetiš na ruci, pozive preko sata nisam detaljno probao, ali ovako malo na brzinu, lijepo se čuje i može poslužiti dok nisi pri mobitelu

kolega sa posla ima galaxy watch 46mm, i probao sam ga, točno ga osjetiš na ruci da je teži i glomazniji / deblji

velik razlog zašto sam htio njega je baterija, i evo koliko vidim, kojih 8 dana može sa svim upaljenim bez beda odraditi (jedino ne koristim AOD), skidam ga samo kad se tuširam i kad nešto fizički radim, ostalo je stalno na ruci

možda bi još koji dan izdržao da manje prčkam po njemu, ali to budem vidio dok se malo smirim sa izgledima satova i to, jer sam osposobio stari mob da mogu stavljati satove van tvorničkih, pa stalno mijenjam i tražim koji mi se sviđa

praćenje spavanja mi se jako sviđa jer ti detaljno prati kako si spavao, i dobro detektira drijemanje, to sam primjetio dok sam bio noćna smjena, pa mi je u jednoj noći registrirao drijemanje na stolcu kojih 3 puta po cca 30 min

aplikacija mi je sasvim uredu, za pogledati neke detalje i statistike, dovoljlno

punjač mi je super jer ne moraš nosit kabel, već uzmeš samo bazu i amen pošto ima usb-c konektor

 

htio sam si već naručiti neke narukvice za njega, ali ebay je u banani zbog kine i virusa, a dosta toga na amazonu nema dostavu u hrv

trenutno imam kožnu tvorničku i silikonsku crnu koju mi je kum donio, ali bi htio nabaviti kombinaciju koža/silikon, jer mi se feeling silikonske sviđa ali ne paše na košulju 

 

 

gnomisa uto 25.2.2020 20:36
matija656 kaže...

ja sebi prije kojih 3 tjedna uzeo gt2 i moram reći da sam zadovoljan sa satom

je da mi je to prvi takav sat, ali za ono što meni treba, mi je super

dvoumio sam se između sport ili classic verzije, ali na kraju uzeo classic i nije mi žao

 

htio sam nešto što mogu povezati sa mobitelom i da tu i tamo imam mogućnost praćenja nekih aktivnosti ako baš budem išao trčati ili nečim se baviti 

prije sam imao mi band 2, ali sam htio nešto što izgleda kao normalan sat i ljepše paše uz košulju (radim na recepciji)

 

nisam osoba koja se aktivno bavi fitnesom i da ide u teretanu, pa mi ne treba ne znam što za takve stvari, ali gt2 ima dobar izbor tu, pa za neke osnovne rekreacije, meni dovoljno

odličan mi je jer lijepo izgleda, nije težak / debeo, pa ga jedva osjetiš na ruci, pozive preko sata nisam detaljno probao, ali ovako malo na brzinu, lijepo se čuje i može poslužiti dok nisi pri mobitelu

kolega sa posla ima galaxy watch 46mm, i probao sam ga, točno ga osjetiš na ruci da je teži i glomazniji / deblji

velik razlog zašto sam htio njega je baterija, i evo koliko vidim, kojih 8 dana može sa svim upaljenim bez beda odraditi (jedino ne koristim AOD), skidam ga samo kad se tuširam i kad nešto fizički radim, ostalo je stalno na ruci

možda bi još koji dan izdržao da manje prčkam po njemu, ali to budem vidio dok se malo smirim sa izgledima satova i to, jer sam osposobio stari mob da mogu stavljati satove van tvorničkih, pa stalno mijenjam i tražim koji mi se sviđa

praćenje spavanja mi se jako sviđa jer ti detaljno prati kako si spavao, i dobro detektira drijemanje, to sam primjetio dok sam bio noćna smjena, pa mi je u jednoj noći registrirao drijemanje na stolcu kojih 3 puta po cca 30 min

aplikacija mi je sasvim uredu, za pogledati neke detalje i statistike, dovoljlno

punjač mi je super jer ne moraš nosit kabel, već uzmeš samo bazu i amen pošto ima usb-c konektor

 

htio sam si već naručiti neke narukvice za njega, ali ebay je u banani zbog kine i virusa, a dosta toga na amazonu nema dostavu u hrv

trenutno imam kožnu tvorničku i silikonsku crnu koju mi je kum donio, ali bi htio nabaviti kombinaciju koža/silikon, jer mi se feeling silikonske sviđa ali ne paše na košulju 

 

 

Matija, to je odličan sat. Inače vani je izašao i Honor magic 2 sat koji je praktički isti sat samo ima neke fitness opcije manje opširne. Ali za osjetno manju cijenu. Kod nas ga, koliko znam, nema. Huawei GT2 je odličan sat za svakog tko želi skoro pa punokrvni smartwatch (minus opcija pisanja texta na satu ali to je ionako tlaka živa). Lakši je od Galaxy watcha i baterija mu malo bolje drži no Galaxy watch je punokrvni pametni sat sa svim mogućnostima i appovima. Ja sam ženi kupio Galaxy watch 46mm i jako je zadovoljna s njim a ja imam Amazfit GTR 47 (ali crni s kožnim remenom koji je iznutra silikonski) kojeg sam uzeo jer mi je najljepši smartwatch (sat je i modni detalj) plus što ja ne koristim mogućnost razgovora preko sata već su mi bitni koraci i notifikacije (npr. kad sam na sastanku itd.). Plus što je i nešto povoljniji cijenom.

Endymon čet 27.2.2020 21:57

Evo i moji dojmovi. Kupio ga prosli tjedan u subotu. I jako dobar sat. Znaci sve zivo upaljeno, osim always on ekrana i baterija ima jos 33%.Koristim ga za fitness 3x tjedno,tako da baš ga i ne štedim. Osim što imam fobiju da se tuširat sa njime. Jer sve mislim da ce riknut. Hahaha... Ali ugl, vrlo lagan i jako lijepo stoji na ruci. Jedina manja zamjerka je ta sto ima izbocen ekran i onda postoji veca sansa da ostetis staklo. Dok gt1 je imao unutra staklo. To je mozda i jedina zamjerka ovog sata. Ja sam i vise nego zadovoljan.

matija656 pet 28.2.2020 16:16
Endymon kaže...
Evo i moji dojmovi. Kupio ga prosli tjedan u subotu. I jako dobar sat. Znaci sve zivo upaljeno, osim always on ekrana i baterija ima jos 33%.Koristim ga za fitness 3x tjedno,tako da baš ga i ne štedim. Osim što imam fobiju da se tuširat sa njime. Jer sve mislim da ce riknut. Hahaha... Ali ugl, vrlo lagan i jako lijepo stoji na ruci. Jedina manja zamjerka je ta sto ima izbocen ekran i onda postoji veca sansa da ostetis staklo. Dok gt1 je imao unutra staklo. To je mozda i jedina zamjerka ovog sata. Ja sam i vise nego zadovoljan.

 zato lijepo kaljeno staklo na njega pa da se koliko toliko zaštiti
a ako se kruna oko sata shebe, ima i na za kupiti zaštitu  koja se zaljepi na taj rub

ja imam trenutno staklo gore, a ako mi se  nedaj bože razbije kruna, to budem onda pokrio sa tim rubnim prstenom koji zaljepiš gore

Dr. Vicko pet 28.2.2020 17:25
Endymon kaže...
Evo i moji dojmovi. Kupio ga prosli tjedan u subotu. I jako dobar sat. Znaci sve zivo upaljeno, osim always on ekrana i baterija ima jos 33%.Koristim ga za fitness 3x tjedno,tako da baš ga i ne štedim. Osim što imam fobiju da se tuširat sa njime. Jer sve mislim da ce riknut. Hahaha... Ali ugl, vrlo lagan i jako lijepo stoji na ruci. Jedina manja zamjerka je ta sto ima izbocen ekran i onda postoji veca sansa da ostetis staklo. Dok gt1 je imao unutra staklo. To je mozda i jedina zamjerka ovog sata. Ja sam i vise nego zadovoljan.

 Zar nema neku garanciju na taj sat ?? Ipak je vodootporan i garancija bi trebala da pokriva takvu vrstu stete. 

 

Kod mene je GT1 i ja se kupam bez njega na ruci ali radi lakseg kupanja ali svaki dan skinem sat sa ruke i dobro ga operem sapunom, pogotovo nakon teretane. Ipak se nalazi na dijelu tijela koji je najizlozeniji prljavstini i bakterijama. 
Dzaba ciste ruke ako prljav sat vratim na ruku. 

Lijepi Dzoni pet 28.2.2020 17:56
Dr. Vicko kaže... Zar nema neku garanciju na taj sat ?? Ipak je vodootporan i garancija bi trebala da pokriva takvu vrstu stete. 

Kod mene je GT1 i ja se kupam bez njega na ruci ali radi lakseg kupanja ali svaki dan skinem sat sa ruke i dobro ga operem sapunom, pogotovo nakon teretane. Ipak se nalazi na dijelu tijela koji je najizlozeniji prljavstini i bakterijama. 
Dzaba ciste ruke ako prljav sat vratim na ruku. 

 Postoje i drugi načini da se očisti sat, svaki časovničar će vam reći da nije preporučljivo stavljati sat pod vodu, osim možda da slučajno samo pokisne....nekad mi se čini da ljudi kupuju satove samo da bi ih uranjali u vodu, a poslije kad propusti vlagu onda bi da reklamiraju, i moj sat je vodootporan, ali ga ne stavljam pod vodu, a svako veče pred spavanje ga prebrišem magičnom krpom, eventualno samo malo da bude vlažna krpa......

DeniZg pet 28.2.2020 18:44

Mene živcira u zadnje vrijeme što mi se odspoji, a onda da bi se spojio traži da upalim GPS na mobitelu. To su valjda stavili sa nekim od zadnjih ažuriranja.

Ima li netko pametno rješenje da se to makne?

Dr. Vicko pet 28.2.2020 21:06

Svatko ima svoje misljenje i naravno svi radimo sa nasih stavri ono sto zelimo pa ovo protumacite kao prijateljski savjet. Pokusajte samo jednom oprati taj sat u vodi u sapunu/deterdzentu ili sta bude pri ruci i iznenadit cete se bojom vode kada budete sapirali to sve 

matija656 sub 29.2.2020 19:39
popo kaže...

Pozz,

jel stavlja ko od vas custom watch faces-e

Kakva su vam iskustva sa time

 redovito ih mijenjam

imam složeno sa starim mobom da mogu imat više njih odjednom instalirati, i imam jedno 7-8 komada gore

obično ih nalazim preko fejs grupe ili telegram grupe, ali i ovdje ima pozamašna kolekcija

trenutno se igram sa ovim koji je na slici, to sam našao na netu i sam si posložio kak mi paše

mijenjao sam kazaljke, pozadinu, logo, dodao sjenu ispod svih elemenata da malo dobije  dubine i slično

Endymon ned 1.3.2020 14:41

Pozdrav ljudi. Napravio sam update od 50mb i ocekivao sam barem jos sinova za diaplay. Ali koliko vidim, dobio sam samo jedan, neki crveno crni. Ovo ostalo sve isto. A u opisu piše skin displays.

matija656 ned 1.3.2020 15:57
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Napravio sam update od 50mb i ocekivao sam barem jos sinova za diaplay. Ali koliko vidim, dobio sam samo jedan, neki crveno crni. Ovo ostalo sve isto. A u opisu piše skin displays.

 sa zadnjim updateom su ubacili koji normalan skin, 2 nova AOD skina za sat i na nekim satovima koji imaju kazaljke dali opciju da si promijeniš što imaš od statistike

ništa posebno i ništa značajno

hvala bogu pa sam si riješio da mogu mijenjati satove van ovih koji su na aplikaciji, jer od tih mi je malo koji dobar, nije mi tamo neki izbor

 

matija656 pet 13.3.2020 09:05
Dr. Vicko kaže...

A kako ubacujes te custom watch faces ???

Ne vidim nigdje u aplikaciji opciju da importujem sa telefona samo se mogu skinuti njihovi sluzbeni.

 sa starim mobitelom sam si to složio

uglavnom otključan mi je 1+1, i na njemu imam xposed framework sa modulom da se može to instalirati
i onda dok mijenjam /instaliram, spojim sat na stari mob i mijenjam što želim, kad riješim, spajam se nazad za 7t koji koristim

 

proguglaj malo, ima tutoriala na netu kako se to radi, jer ima nekoliko mogućnosti, ovisno dal imaš otključan mobitel ili ne 

ja imam otključan pa sam to lako riješio

da nisam to napravio, ne bi bio baš zadovoljan sa njihovim satovima, jer mi je malo koji dobar, a ovi zadnji koje su izbacili van su smijeh, dječji satovi, kao da imaš igračku...

 

edit:

igram se i dalje, nisam bio baš zadovoljan sa prvom verzijom...

DeuZ sub 28.3.2020 18:21

Pozz ljudi, jedno pitanje vezani za custom watchface. Instaliro sam huawei health beta najnoviju verziju i napravio Huawei ID (Malezija) i kad uparim i odem u opcije nema mi nigdje opcije da biram skinove. Jel zna ko kako to rijesit?

Eyekool ned 12.4.2020 23:22
DeuZ kaže...
Pozz ljudi, jedno pitanje vezani za custom watchface. Instaliro sam huawei health beta najnoviju verziju i napravio Huawei ID (Malezija) i kad uparim i odem u opcije nema mi nigdje opcije da biram skinove. Jel zna ko kako to rijesit?

 Koliko ja znam treba ti kineski Huawei ID, a ne malezijski.

A možeš i preko Xposed-a to riješiti (virtual Xposed ako ti mob nije root-an, tako sam ja sebi riješio) i instaliraš WatchFaceEnabler modul.

Onda ti ne treba ni beta verzija aplikacije, radi uredno sa zadnjom verzijom sa Play Store-a.

Imaš detaljne upute na XDA po potraži.