Pametni satovi i narukvice

Huawei GT2 (razgovor preko sata)

lovator1973 pon 27.1.2020 15:46

Pozdrav forumaši.

 

Da li neko na forumu posjeduje Huawei GT2.

Pošto ima ugrađeni zvučnik i mikrofon, zanima me kako je to u praksi?

Prilikom javljanja na poziv preko sata, zanima me kako se čuje osoba s kojom razgovarate (isto tako, kako osoba s kojom razgovarate čuje vas)?

 

Hvala.

 

P.S. dvoumim se između GT2 i Xiaomi Amazfit GTR 47mm.

Ako kod GT2 stvar sa javljanjem/razgovorm kroz sat funkcionira, mislim uzeti njega.

matija656 sri 12.2.2020 15:59

isto nedavno kupio gt2, i probao razgovor, sve se uredno čuje, kak ja onoga tko mene zove, tako i druga osoba mene

meni osobno je gt2 ljepši od gtr-a, i još imaš razgovor preko sata
a da ne spominjem i velik broj custom watchface-ova koje možeš staviti gore ako znaš otključati mobitel i malo se poigrati sa tim (ja koristim stari 1+1 za to, tj samo da promjenim watchface) 

iako trenutno ima i dosta njih preko same health aplikacije, ali ipak, na xda forumima ih ima podosta za biranje, ja sam našao i neki link za google drive gdje ih ima ako ne 300 ili više

izzy007 sri 12.2.2020 17:22

Postoji telegram grupa ali najbolje je da pogledate facebook grupu kojs ima preko 20.000 članova i vidljiva je svima. Tamo ims svega. A uskoro stiže i neslužbeni app za uplosd WF ps neće trebati raditi kemije sa beta aplikacijom i kineskim id-em. Naravno za one koji imaju rootan telefon i xposed ovo ne vrijedi.
Danas je došao novi update za GT2. Navodno donosi i Hrvatski jezik

matija656 sri 12.2.2020 18:06

ja sam stavio novi update jutros

dodali dva nova AOD sata, dodali još satova za biranje (sa honor magic watch 2 i još neki, ali ništa  posebno, ne sviđaju mi se) i opciju da na nekima možeš mijenjati koju statistiku da ti pokazuje  (koraci, otkucaji, vrijeme i to.)

za hrvatski to sam vidio, ali ne smeta mi engleski

Endymon uto 3.3.2020 19:28

Pozdrav ljudi. Evo imam GT2ojku vec 2 tjedna i dobar je sat. Ali imam jedno pitanje u vezi pulsa. Meni puls rijetko kada ide ispod 80.Neznam kako kod vas ide taj puls, ali mislim da mulja sat sa pulsom i stresom. 

MasterOfDisaster uto 3.3.2020 19:45
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi. Evo imam GT2ojku vec 2 tjedna i dobar je sat. Ali imam jedno pitanje u vezi pulsa. Meni puls rijetko kada ide ispod 80.Neznam kako kod vas ide taj puls, ali mislim da mulja sat sa pulsom i stresom. 

Meni tokom dana ide od 59 otkucaja pa sve do 130. Tako da ili imaš defektni uređaj ili ti srce junačko jako tuče

Endymon uto 3.3.2020 20:19

Eh sad. Sta kada bi isao reklamirati sat. Sta da im kazem? Sat ne pokazuje dobro otkucaje srca?Inace dok treniram, onda ide i do 130otkucaja. A kada sam u nekom manjem pokretu, 80.Tako da ne kuzim.

ansha uto 3.3.2020 21:00
Endymon kaže...
Eh sad. Sta kada bi isao reklamirati sat. Sta da im kazem? Sat ne pokazuje dobro otkucaje srca?Inace dok treniram, onda ide i do 130otkucaja. A kada sam u nekom manjem pokretu, 80.Tako da ne kuzim.

Pa dobro koliki ti je puls onda kada sat pokazuje 80??  Inace, pri treningu, sat treba jace stisnut da bi dobro mjerio puls....

ansha uto 3.3.2020 21:38
Endymon kaže...
Pa varira mi puls. Malo 70 pa nakon par sek 75.pa onda 80.Ne kontam dal bi to trebalo baš tako biti. A dok treniram puls leti u nebo. XD

Ma pitam te koliki ti je stvarni puls, sta si ne znas izmjerit puls? Kako znas da sat laze ako nisi provjerio?

Endymon sri 4.3.2020 16:17

Koja glupost.Frendica kupila Huawei gt2 42mm po istoj cijeni a nema za pozive primati niti zvati. To mi se cini pomalo bezobrazno sto prodaju takav sat po istoj cijeni kao i 46mm,a nudi manje opcija.

matija656 sri 4.3.2020 16:43
Endymon kaže...
Koja glupost.Frendica kupila Huawei gt2 42mm po istoj cijeni a nema za pozive primati niti zvati. To mi se cini pomalo bezobrazno sto prodaju takav sat po istoj cijeni kao i 46mm,a nudi manje opcija.

 koja boja je sata ??
jer mislim da 42mm ima različito cijenu ovisno o boji 

ako se dobro sjećam, dok sam ja kupovao, u ronisu je rose gold 42mm bio 2000 kn, isto koliko su bili 46mm sport i classic

Endymon sri 4.3.2020 17:26

1600kn na akciji je bio. Redovna cijena 2000kn u Pevecu.I to onaj sportski crni. Znaci nije elegant ili nesto. A isto toliko sam ja platio svoj 46mm u Linksu. Mislim, malo mi nema veze sa zdravom pameti to. I jos k tome da dodamo da baterija manje traje. Nema veze sa nicim brate mili

soft sri 4.3.2020 20:21
amd freak kaže...

Meni dolazi 46 ona sportska verzija sa crnom gumom.

 

Jel zna netko može li se posebno kupiti onaj smeđi remen od classic verzije?

 Ja sam svoj uzeo u Elipsu uz dodatni silikonski remen u drugoj boji, pa probaj njih kontaktirati imaju li i kožne.

amd freak sub 7.3.2020 21:40
soft kaže...
amd freak kaže...

Meni dolazi 46 ona sportska verzija sa crnom gumom.

 

Jel zna netko može li se posebno kupiti onaj smeđi remen od classic verzije?

 Ja sam svoj uzeo u Elipsu uz dodatni silikonski remen u drugoj boji, pa probaj njih kontaktirati imaju li i kožne.

 Jesi možda vidio koje sve  boje imaju u silkonu? Ima li klasične crne? Jer sam uspio nabaviti na kraju klasičnu verziju sata sa smeđim remenom, ali bi htio i crni.

matija656 sub 7.3.2020 22:01

Imaš na Amazonu za naručiti
Ja imam takvu, praktički ista kakvu  ima sport verzija
Jedino je razlika u tome što na kopči ne piše Huawei, na remenu ne piše Huawei watch GT, i iznutra ima rezbareni uzorak umjesto da je glatka
Ali to je najsličnije što budeš našao van službene

soft sub 7.3.2020 22:05
amd freak kaže...
soft kaže...
amd freak kaže...

Meni dolazi 46 ona sportska verzija sa crnom gumom.

 

Jel zna netko može li se posebno kupiti onaj smeđi remen od classic verzije?

 Ja sam svoj uzeo u Elipsu uz dodatni silikonski remen u drugoj boji, pa probaj njih kontaktirati imaju li i kožne.

 Jesi možda vidio koje sve  boje imaju u silkonu? Ima li klasične crne? Jer sam uspio nabaviti na kraju klasičnu verziju sata sa smeđim remenom, ali bi htio i crni.

 Imali su u dućanu sivi, crveni (onako boje cigle) i crni, sve silikonski.

 

amd freak ned 8.3.2020 11:28
soft kaže...
amd freak kaže...
soft kaže...
amd freak kaže...

Meni dolazi 46 ona sportska verzija sa crnom gumom.

 

Jel zna netko može li se posebno kupiti onaj smeđi remen od classic verzije?

 Ja sam svoj uzeo u Elipsu uz dodatni silikonski remen u drugoj boji, pa probaj njih kontaktirati imaju li i kožne.

 Jesi možda vidio koje sve  boje imaju u silkonu? Ima li klasične crne? Jer sam uspio nabaviti na kraju klasičnu verziju sata sa smeđim remenom, ali bi htio i crni.

 Imali su u dućanu sivi, crveni (onako boje cigle) i crni, sve silikonski.

 

 Sad sam bio u city centar east i west...ni jedan ni drugi nemaju crni...potrošio sam više na gorivo nego remen vrijedi xD

 

Izgleda d acu morat s weba narucit iz Kine..mada kako stvari stoje s koronom upitno je kad cu to dobiti.

matija656 sub 14.3.2020 08:53
Endymon kaže...
Jedno pitanje. Kako pratiti Vo2max? Dali se on pali samo dok se trening radi? Jer gledam sada na treninge koje sam radio i pod Vo2max mi stoji prazno.

 samo kineska verzija sata nažalost....

 

jedino ako to upale ostatku svijeta sa update-om, ili da si staviš kinesku verziju firmware-a na sat

matija656 sub 14.3.2020 11:12
Endymon kaže...
Aha,trebao bi update doci za to?

 ništa se ne zna, tako da je ono, pitaj boga dal bude i kad bude...

ako će bit kao sa satovima (izgledi), prije će puštati razno razne stvari koje neće ništa značajno promijeniti ili nemaju korsiti, nego ubaciti nešto korisno

 

mislim da imam posljednju verziju, vjerujem da ne moram ništa mijenjati

ako tko hoće nek se javi na pm, pa pošaljem link ili file

Krule246 ned 15.3.2020 09:18

Mjeri normalno VO2 max kod treninga - kod mene u pitanju trčanje.

Nakon svake trke izračuna iznova VO2 max, iako on jako ovisi o otkucajima srca , pa nekad ako nije sat dobro legao na ruku

zna izbacivati loše rezultate otkucaja pa ti sjebe i VO2 max , no to se događa rijetko.

Endymon pon 16.3.2020 15:55

Aha, znaci dok trcis ili nesto, onda racuna vo2max?I ako nisam vidio gsje to moram ici pogledati kako mjeri. Npr neki dan sam šetao 9km i pisalo je sve osim tog vo2max. Ustvari nisam ga vidio nigdje. 🙄