CroDexter ned 27.10.2019 09:50

Garmin ima više sporstke nego pametne satove ali ipak otvaram temu za iskustva s Garminom satovima.

Osobno ako želim da ijedna tech kompanija propadne to je Garmin.

Imaju sreće da nemaju pravu konkurenciju ali nadam se da će i njih kinezi pomesti.

Imao sam Garmin Vivoactive 2 i krepao je nakon 3 godine. Cijena popravka na razini kupnje novog.

Kolegi s posla je isto Vivoactive 2 krepao nakon 2,5 godine, a frendu Fenix 5 nakon godinu dana ali je eto bio pod garancijom i na kraju je dobio novi.

Jučer Fenix 5 dok sam bio na Sljemenu se jednostavno smrznuo za vrijeme aktivnosti. Toliko o pouzdanosti. Star par mjeseci, a stavio sam zadnju verziju software-a prije neki dan.

Dođem kući. Napravim hard reset i nakon synca moram podešavati sve moguće postavke na satu jer sync ide samo za aktivnosti, a ne za čitav sat.

Mobilna aplikacija, a pogotovo aplikacija za Windowse su im je katastrofa. Sporo do bola i da upogoniš trebaš se dobro pomučiti.

Ne znam stavljaju li uopće u nove satove bolje procesore.

A krenuli su stazom Sonya i njihovih RX100 kamera. Svake godine sve veće cijene za nove modele.

Jedini razlog zašto sam uzeo ponovno Garmin su bile trake za mjerenje pulsa tokom trčanja i plivanja.

 

 

ibor4you ned 27.10.2019 10:55

Garmin je prije svega sportski sat, i kao takav tu nema konkurencije.

I ako ga gledamo kao takvoga, tj. kao sat za sportske aktivnosti i njihovo praćenje, točnost i preciznost onda je br.1. Naravno na svijetu ništa nije idealno i savršeno pa tako ni Garmin uređaji. Uvjek će se desiti pokoji bug i da se zablesira, nema potrebe raditi dramu oko toga :-)

CroDexter ned 27.10.2019 11:09
ibor4you kaže...

Garmin je prije svega sportski sat, i kao takav tu nema konkurencije.

I ako ga gledamo kao takvoga, tj. kao sat za sportske aktivnosti i njihovo praćenje, točnost i preciznost onda je br.1. Naravno na svijetu ništa nije idealno i savršeno pa tako ni Garmin uređaji. Uvjek će se desiti pokoji bug i da se zablesira, nema potrebe raditi dramu oko toga :-)

 

Smrzavanje je kap koja mi je prelila čašu. Kao što sam napisao softwar im je bezveze. Plus nakon hard-reseta moram raditi podešavanje cijelog uređaja. U doba clouda je problem napraviti backup uređaja. Barem da je lokalno na win ili Android aplikaciji.

I sad ti meni reci da je to normalno.

Da ne pričam da na Vivoactive 2 nisu htjeli popraviti praćenje leđnog plivanja koje nije radilo od dana 1.
https://www.reddit.com/r/Garmin/comments/6hrrmk/please_help_my_garmin_vivoactive_hr_is_recording/
I da, čovjek na support telefonu Garmina mi kaže da znaju za taj problem. Ali eto kao nije im bitno pa neka pošaljem e-mail. Kao, možda nešto i naprave.
To je bilo godinu dana nakon izlaska uređaja.

 

John_Doe_11 ned 27.10.2019 11:30
CroDexter kaže...

Garmin ima više sporstke nego pametne satove ali ipak otvaram temu za iskustva s Garminom satovima.

Osobno ako želim da ijedna tech kompanija propadne to je Garmin.

Imaju sreće da nemaju pravu konkurenciju ali nadam se da će i njih kinezi pomesti.

Imao sam Garmin Vivoactive 2 i krepao je nakon 3 godine. Cijena popravka na razini kupnje novog.

Kolegi s posla je isto Vivoactive 2 krepao nakon 2,5 godine, a frendu Fenix 5 nakon godinu dana ali je eto bio pod garancijom i na kraju je dobio novi.

Jučer Fenix 5 dok sam bio na Sljemenu se jednostavno smrznuo za vrijeme aktivnosti. Toliko o pouzdanosti. Star par mjeseci, a stavio sam zadnju verziju software-a prije neki dan.

Dođem kući. Napravim hard reset i nakon synca moram podešavati sve moguće postavke na satu jer sync ide samo za aktivnosti, a ne za čitav sat.

Mobilna aplikacija, a pogotovo aplikacija za Windowse su im je katastrofa. Sporo do bola i da upogoniš trebaš se dobro pomučiti.

Ne znam stavljaju li uopće u nove satove bolje procesore.

A krenuli su stazom Sonya i njihovih RX100 kamera. Svake godine sve veće cijene za nove modele.

Jedini razlog zašto sam uzeo ponovno Garmin su bile trake za mjerenje pulsa tokom trčanja i plivanja.

 

 

 Što znači sporo do bola? Koliko je tebi brzo odnosno sporo? Što točno ima toliko za pomučiti se? Iskreno, meni je ovo boldano nonsens. Više mi se čini da si ogorčen zbog dva dosadašnja slučaja pa hajd' ajmo reć da ni drugo ništa ne valja. NHF Otprilike 2mj svakodnevno aktino koristim em sat (6X Sapphire) em aplikacije i nisam primjetio ništa da bih se zapitao jel' ovo sporo ili ne, normalno je fluidno i amen.

CroDexter ned 27.10.2019 21:14
John_Doe_11 kaže...
CroDexter kaže...

Garmin ima više sporstke nego pametne satove ali ipak otvaram temu za iskustva s Garminom satovima.

Osobno ako želim da ijedna tech kompanija propadne to je Garmin.

Imaju sreće da nemaju pravu konkurenciju ali nadam se da će i njih kinezi pomesti.

Imao sam Garmin Vivoactive 2 i krepao je nakon 3 godine. Cijena popravka na razini kupnje novog.

Kolegi s posla je isto Vivoactive 2 krepao nakon 2,5 godine, a frendu Fenix 5 nakon godinu dana ali je eto bio pod garancijom i na kraju je dobio novi.

Jučer Fenix 5 dok sam bio na Sljemenu se jednostavno smrznuo za vrijeme aktivnosti. Toliko o pouzdanosti. Star par mjeseci, a stavio sam zadnju verziju software-a prije neki dan.

Dođem kući. Napravim hard reset i nakon synca moram podešavati sve moguće postavke na satu jer sync ide samo za aktivnosti, a ne za čitav sat.

Mobilna aplikacija, a pogotovo aplikacija za Windowse su im je katastrofa. Sporo do bola i da upogoniš trebaš se dobro pomučiti.

Ne znam stavljaju li uopće u nove satove bolje procesore.

A krenuli su stazom Sonya i njihovih RX100 kamera. Svake godine sve veće cijene za nove modele.

Jedini razlog zašto sam uzeo ponovno Garmin su bile trake za mjerenje pulsa tokom trčanja i plivanja.

 

 

 Što znači sporo do bola? Koliko je tebi brzo odnosno sporo? Što točno ima toliko za pomučiti se? Iskreno, meni je ovo boldano nonsens. Više mi se čini da si ogorčen zbog dva dosadašnja slučaja pa hajd' ajmo reć da ni drugo ništa ne valja. NHF Otprilike 2mj svakodnevno aktino koristim em sat (6X Sapphire) em aplikacije i nisam primjetio ništa da bih se zapitao jel' ovo sporo ili ne, normalno je fluidno i amen.

 

Krivo sam napisao. S aplikacijama imam problema oko syncanja i updatanja. Ne spoji mi se od prve i nikada ne znam hoće li uspjeti ili ne. A sync je po meni dosta spor. Par minuta. Za što? Za 2 aktivnosti. Korištenje aplikacije je ok.

Ogorčen sam zbog:

1. Prvi sat otišao u vječna lovišta nakon 3 godine, a popravak stoji kao i novi sat. Naveo sam ti još dva slučaja kad su se satovi pokvarili. Ok, jedan je bio pod garancijom ali je gnjavaža oko servisa i zamjene.

2. Za Garmin Vivoactive HR nisu namjerno htjeli popraviti praćenje leđnog plivanja jer im to nije bitan sat

3. U pola šume mi se sbrejka sat i fino izgubim i predhodnu aktivnost prema gore, a baš sam se potrudio napraviti rekord. Baš me zanima koliko je često da se sad usred aktivnosti sbrejka.

4. Eto ti i primjera kako loše radi sync sa mobitelom jer mi nije završenu aktivnost iz predhodne točke odmah prebacio na sat, a bio je uključen bluetooth na mobitelu. Danas mi je recimo odmah nakon zvršene aktivnosti prebacio aktivnost na mob.

5. Nakon hard reseta ne postoji mogućnost povratka uređaja u staro stanje već se moram zezati s postavljanjem svih postavki (watch face, prikaz kod aktivnosti i ostalo)

6. Bahati su sa cijenama. To možeš reći da je subjektivno ali je tako.

Treba im dobra konkurencija da ih malo motivira oko korisnika i kvalitete

 

John_Doe_11 pon 28.10.2019 00:08
CroDexter kaže...
John_Doe_11 kaže...
CroDexter kaže...

Garmin ima više sporstke nego pametne satove ali ipak otvaram temu za iskustva s Garminom satovima.

Osobno ako želim da ijedna tech kompanija propadne to je Garmin.

Imaju sreće da nemaju pravu konkurenciju ali nadam se da će i njih kinezi pomesti.

Imao sam Garmin Vivoactive 2 i krepao je nakon 3 godine. Cijena popravka na razini kupnje novog.

Kolegi s posla je isto Vivoactive 2 krepao nakon 2,5 godine, a frendu Fenix 5 nakon godinu dana ali je eto bio pod garancijom i na kraju je dobio novi.

Jučer Fenix 5 dok sam bio na Sljemenu se jednostavno smrznuo za vrijeme aktivnosti. Toliko o pouzdanosti. Star par mjeseci, a stavio sam zadnju verziju software-a prije neki dan.

Dođem kući. Napravim hard reset i nakon synca moram podešavati sve moguće postavke na satu jer sync ide samo za aktivnosti, a ne za čitav sat.

Mobilna aplikacija, a pogotovo aplikacija za Windowse su im je katastrofa. Sporo do bola i da upogoniš trebaš se dobro pomučiti.

Ne znam stavljaju li uopće u nove satove bolje procesore.

A krenuli su stazom Sonya i njihovih RX100 kamera. Svake godine sve veće cijene za nove modele.

Jedini razlog zašto sam uzeo ponovno Garmin su bile trake za mjerenje pulsa tokom trčanja i plivanja.

 

 

 Što znači sporo do bola? Koliko je tebi brzo odnosno sporo? Što točno ima toliko za pomučiti se? Iskreno, meni je ovo boldano nonsens. Više mi se čini da si ogorčen zbog dva dosadašnja slučaja pa hajd' ajmo reć da ni drugo ništa ne valja. NHF Otprilike 2mj svakodnevno aktino koristim em sat (6X Sapphire) em aplikacije i nisam primjetio ništa da bih se zapitao jel' ovo sporo ili ne, normalno je fluidno i amen.

 

Krivo sam napisao. S aplikacijama imam problema oko syncanja i updatanja. Ne spoji mi se od prve i nikada ne znam hoće li uspjeti ili ne. A sync je po meni dosta spor. Par minuta. Za što? Za 2 aktivnosti. Korištenje aplikacije je ok.

Ogorčen sam zbog:

1. Prvi sat otišao u vječna lovišta nakon 3 godine, a popravak stoji kao i novi sat. Naveo sam ti još dva slučaja kad su se satovi pokvarili. Ok, jedan je bio pod garancijom ali je gnjavaža oko servisa i zamjene.

2. Za Garmin Vivoactive HR nisu namjerno htjeli popraviti praćenje leđnog plivanja jer im to nije bitan sat

3. U pola šume mi se sbrejka sat i fino izgubim i predhodnu aktivnost prema gore, a baš sam se potrudio napraviti rekord. Baš me zanima koliko je često da se sad usred aktivnosti sbrejka.

4. Eto ti i primjera kako loše radi sync sa mobitelom jer mi nije završenu aktivnost iz predhodne točke odmah prebacio na sat, a bio je uključen bluetooth na mobitelu. Danas mi je recimo odmah nakon zvršene aktivnosti prebacio aktivnost na mob.

5. Nakon hard reseta ne postoji mogućnost povratka uređaja u staro stanje već se moram zezati s postavljanjem svih postavki (watch face, prikaz kod aktivnosti i ostalo)

6. Bahati su sa cijenama. To možeš reći da je subjektivno ali je tako.

Treba im dobra konkurencija da ih malo motivira oko korisnika i kvalitete

 

 Ne znam što bih ti rekao, ja govorim iz svog kuta i uistinu nemam niti 1% toga što ti imaš. Niti jednom mi se nije dogodilo da se ne spoji, sync na mob mi je možda 6-7sec max, na laptopu 20ak, al govorim napamet.  Makar ću baš obratit pozornost sad kada ću ga syncat pa ću biti precizniji i pametniji po tom pitanju.

 

1. Prijatelj ima Fenixa 3 od prvih dana i jedino što je na njemu mijenjao je remenje. No kažem, možda je samo bad luck.

3. i 4. Dosad nisam imao tih poteškoća.

5. Za ovo nisam znao obzirom da sam relativno novi korisnik no defnitivno palac dolje za ovo. Barem u današnje vrijeme kada je dobar dio toga okrenut na cloud.

6. S ovim se itekako slažem. Pratio sam cijene Fenixa 3 pa onda i Fenixa 5 prije nego što sam dobio 6-icu, ali ono.. ne znam, no comment.

jozef pon 28.10.2019 00:51

Mislim da imaš uređaj s greškom/kvarom i da bi ga morao reklamirati. Inače, normalno je da te jeftinije modele namjerno okljaštre kako bi te prisilili na skuplji model, zato ne radi povrat settingsa, i nedostaju opcije. 
Ne kužim ono da si kupio Garmina samo zbog pulsmetra (trake). ANT4 traka za pulsmetara ima bar 10 drugih proizvođača. Polar mi prvi pada na pamet, koji je radio te stvari dok Garmin još možda nije niti postojao. No realno Polar je po mom iskustvu još više shitty firma, ali neki se kunu u njihovu pouzdanost. 

morbida sub 2.11.2019 23:17

Pozdrav , ja sam zainteresiran za kupnju garmin vívoactive 4 , ali iskreno nije mi jasno kako to fukcionira , ja moram biti povezan cijelo vrijeme sa garmin aplikacijom na mobitelu da bi on pratio sve moje aktivnosti tokom dana ili mogu npr nosit sat bez mobitela i navečer vidjeti sve informacije na mobitelu ?

Miki_16 sri 29.1.2020 08:14

Pozdrav,

 

Nadam se da sam pogodila temu...

Prekjucer sam si kupila Garmin Vivoactive 4s i sioro nista nisam radila na njemu, a bazerija niti 2h nije izdrzalo, kad palim sat, pojavi se prvo 100x stvari pa tek onda diplay..malo mi to sve cudno..da li ima tko iskustva? Savjet?

 

Hvala!

 

 

ATJLučko ned 2.2.2020 20:44

Vidim tema koja je i meni iznimno zanimljiva, kao ponosnom svježe novom vlasniku "Garmin" smart sata, koiko god on to biti bi mogao 

Obzirom ga imam nekih dva mjeseca, točnije od 04 prosinca 2019, znači da ga imam oko 60-ak dana, mogu kazati da imam 60 razloga za biti zadovoljan, skorom 100%

Uglavnom, oduševljen sam razlikom što je vidljivo u puno detalja između jednog "SUUNTO" pametne ure iz 2013 godine i "GARMIN" FENIX 6X Pro modela zadnje generacije! 

 

Jedini problemi koje sam uočio su; 

- nakon jednog planinarenja, bakterija mi je riknula nakon 15 minuta nakon završenog povratka! Uvijek dopunim bakteriju prije nego odem dulje od 24 sata od doma, i bilo je tako i onaj puta, ali zašto mise je bakterija zrušila tako samo od sebe, nemam blage veza. Da bude stvar bolja, to nije bio neki prestrašan uspon, jer sam imao poslije dosta zahtijevnijih, ali sam uvijek ostao sa preko 60% juhe. 

- ovo i nije neki problem u strašnom smislu, obzirom imam toliko mogućnosti podešenja, da od početnog displaya sa recimo tri praćena parametra mogu obuhvatiti osam ili još i više, ALI, neznam još kako "taj model" sačuvati da ga mogu koristiti kasnije. Obzirom je sat iznimno kompleksan sa mogućnostima, imam osjećaj da ću makar još nekoliko mjeseci morati učiti korištiti njegove pune potencijale! 

 

Ako je netko za ubuduće zainteresiran za nabavku "GARMIN" gadgeta, neka mi se slobodno javi na PP! 

Eric Prydz pon 13.4.2020 00:35

Garmin ima gadnih problema sa softwareom.

Imam posla s njima od 2005. i prvim sportskim satom. Malo je reći da sam ogorčen njihovim odnosom "prebaciti razvoj proizvoda" na potrošača iako mnogi lroizvođači to danas rade.

Najveća svinjarija koju su napravili bilo je odnos prema korisnicima Windows telefona pri čemu su se reklamirali kao kompatiblini prenosivi uređaji s tom platformom pri čemu su prevarili milijune korisnika, uključujući i mene.

Koji proizvođač si može priuštiti da za pokidanu narukvicu (od normalnog nošenja i korištenja) tri puta pošalju novi uređaj vrijedan 400-500$ s obnovljenim jamstvom? Tu su bili maksimalno korektni i bez pitanja, dodao bih...narukvica inače u službenom shopu je koštala između 20-30€, a raspala bi se za 5-6 mjeseci. Primjerice, jeftina kineska zamjenska drži već godinu dana, ali mislim da je pitanje i dalje na mjestu jer dovodi u pitanje ili cijenu samog sata ili boli me briga za korisnika, prodavat ćemo i dalje proizvod (narukvica) po masnim cijenama pa tko nasjedne...

Svinjarija je punjenje uređaja u najmanju ruku prilično beskorisnim senzorima. U prvom redu tu su mjerači otkucaja srca koji su bili neprecizni i kada su dolazili u obliku pojasa koji se stavljao oko prsa, a ovi što idu na zapešće su još beskorisniji. Sve to se zaokruži upitnim formulama koje se koriste za računanje zona treninga...nije svejedno trenira li se u jednoj ili drugoj zoni, ali marketing je tu jači...čovjeku dođe da se ubije od muke kada dođe do ekrana gdje bi trebao dobiti informaciju o VO2 max i ostalim parametrima koje bi trebali govoriti osobi u kakvom je stanju organizam. Bogu za plakati je kada čovjek pogleda dočeka li se prilikom kontakta stopala s tlom više na jednu ili drugu nogu...da ne nabrajam dalje.

Naravno, pravna formulacija je takva da su informacije informativne naravi i ne moraju odražavati stvarno stanje. Možda su očekivali ili bojali da će ih ljudi koristiti u medicini i kardiologiji.

Ipak, od Polara i ostalih su miljama daleko, a kao pozitivnu stranu treba istaknuti precizan GPS sustav koji uzima informacije iz više izvora. Naravno, kvaliteta ovisi o modelu i materijalu izrade, ima dosta robustnih i kvalitetno izrađenih modela, ali isto tako neki različiti modeli pate, uglavnom narukvice koje su od "gume", bezeli i zasloni koji su neuporabljivi na dodir, sitni dijelovi koji se lako pokidaju...

Imam više različitih Garmin uređaja (akcijska kamera, navigacija, različiti satovi) i sa svima sam imao problema neke vrste, a ako ćete mi vjerovati, niti jedan zaista nije izazvan nesavjesnim korištenjem. O softwareu da ne pričam.

Ne želim da propadnu, drugi proizvođači imaju i gorih problema, ali želim da pritisnuti konkurencijom dođu na prihvatljivu razinu.

xizif čet 28.5.2020 17:19

Momentalno imam Fenix 5 plus i mogu reći da je izvrstan sat. Fenix 3 sam nosio ravno 5 godina i obožavao sam ga. Prije toga sam imao Fr60 te Swim. Garminov ručni Gps etrex 30 sam koristio posvuda, bio je genijalan uređaj u svoje vrijeme, jedna od najisplativijih kupovina sportskog gadgeta za mene... Ne znam što bih rekao protiv - ok skupi su ti uređaji i tu ih Kinezi možda potuku. Momentalno još uvijek nemaju pravu konkurenciju, a ako dobiju rado ću testirati... Polar i Suunto imaju svoje fanove i vjerojatno imaju dobre razloge za to, no nekako sam uvijek odvagnuo na stranu Garmina po pitanju sportske elektronike...

snake44 pon 1.6.2020 10:21

Prije sam koristio Fenix 3 HR, prodao ga a sada planiram uskoro nabaviti Fenix 6 pro. 

 

Zanima me slijedeće: 

- jesu li napokon napravili da se može raditi setup sata preko softvera na kompu ili preko mobilne aplikacije? Nekad sam koristio Suunto koji je imao to odlično riješeno, sve si preko web aplikacije podesio (sportove, data fieldove) i onda kada spojiš sat sa kompom se sve sinkroniziralo.

- inače se bavim biciklizmom i planinarenjem, a sada praktički niti ne idem sam nego uvijek uz sina, koji mi je ili u ruksaku kad planinarimo ili u sjedalici na bicikli. Postoji li neki sport mode koji pravilno računa kalorije ako mu uneseš podatak o dodatnoj težini? Konkretno, kod planinarenja, ruksak, voda, stvari i dijete sve skupa mi bude cca 23-24kg na leđima, i normalno da se više trošim nego da idem sam. Slično tako i kod bicikla....

 

 

Lijepi Dzoni pon 1.6.2020 13:45
snake44 kaže...

Prije sam koristio Fenix 3 HR, prodao ga a sada planiram uskoro nabaviti Fenix 6 pro. 

 

Zanima me slijedeće: 

- jesu li napokon napravili da se može raditi setup sata preko softvera na kompu ili preko mobilne aplikacije? Nekad sam koristio Suunto koji je imao to odlično riješeno, sve si preko web aplikacije podesio (sportove, data fieldove) i onda kada spojiš sat sa kompom se sve sinkroniziralo.

- inače se bavim biciklizmom i planinarenjem, a sada praktički niti ne idem sam nego uvijek uz sina, koji mi je ili u ruksaku kad planinarimo ili u sjedalici na bicikli. Postoji li neki sport mode koji pravilno računa kalorije ako mu uneseš podatak o dodatnoj težini? Konkretno, kod planinarenja, ruksak, voda, stvari i dijete sve skupa mi bude cca 23-24kg na leđima, i normalno da se više trošim nego da idem sam. Slično tako i kod bicikla....

 

 

 i moja je želja taj Fenix 6 pro......nego da vas pitam u vezi ovog sata Suunto, (mada je ovdje tema Garmin!) kako ste bili zadovoljni sa Suunto-m, koji ste tačno model imali, interesuje me posebno koliko je bio tačan visinomjer i barometar na tom Suunto?

PzKpfw pon 1.6.2020 14:01

 

 

Imam Garmin Instinct već poduže, te me dobro služi. Imaju ljudi i Garmin satove stare po nekoliko godina, te su još uvijek dobri.

Ta, bar pol Bugove redakcije fura Garmin satove.

Znači je Garmin je dokazana kvaliteta. Međutim, uvijek se može dogoditi neka iznimka.

snake44 pon 1.6.2020 14:43

Imao sam Suunto Ambit (prvi model) i bio je odličan. Nije bio povezan sa mobitelom, i u principu sam ga nosio samo na sport. Doslovno sam ga potrošio, jako puno korištenja i nošenja, i pri kraju mu je baterija malo trajala. Visinomjer i barometar su bili poprilično točni, kao i gps trag. Nakon njega sam imao Fenix 3 HR koji mi je bio dobar, ali evo posebno mi je falila ova mogućnost da si sve namjestiš na kompu, a poslije se te postavke sinkroniziraju na satu. Na garminu si prisiljen čačkati baš po satu sa tipkicama što zahtijeva i vremena i čačkanja. Fenix 3 sam prodao jer se u tome periodu nisam baš bavio sportom. Sada koristim Huawei Watch GT koji je što se tiče sporta blago rečeno kara. Analize i pregled sportskih aktivnosti je neuspredivo kod Garmina i Suunta. Tako da zato sad kupujem Fenix 6 pro. 

CyberDemonVZ čet 18.6.2020 23:28
ministar kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi!

Jel ima netko koji Garmin kompatibilan s Garmin Payom?

Kak to radi kod nas? Sve kak treba?

Podržani su samo Revolut MASTERCARD i VISA, te TransferWise MASTERCARD (link)

 Haha, baš sam prošli tjedan aktivirao Revolut 

A žena upravo naručila 6s.

 

Hvala!

snake44 pet 19.6.2020 10:08

Evo postao vlasnikom Fenix 6 Pro. Prije 2-3 god sam imao Fenix 3 i mogu reći da se mobilna aplikacija dosta poboljšala, u smislu ovih raznih analiza (spavanje, stres itd). Za sat nemam šta previše reć, odličan, udoban, bez greške. Neko vrijeme sam koristio Huawei Watch GT, pa se sad ponovno moram naviknut na ovu Garmin rezoluciju koja je šta je u odnosu na huawei, ali opet najbitnije mi je kvalitetno praćenje sporta i analize nakon toga a u tome je garmin vrh. Ono šta mi je odmah počelo ić na živce, a to je bilo i kod Fenixa 3, znači ne može se napraviti setup sata preko mobitela ili kompa. Pod setup mislim na podešavanje data screenova kod sportskih aktivnosti što je u suštini i najbitnije kod ovog sata (praćenje sporta). To je toliko glupo da nemožeš preko mobitela ili kompa podesiti, nego moraš čačkati sa tipkicama na satu i tamo podešavati. Stvarno ne kužim šta im treba toliko da naprave tu opciju... Ako to već postoji, molim da mi netko kaže kamo se ide da to napravim na mobu ili kompu. 

Lijepi Dzoni pet 19.6.2020 10:14
snake44 kaže...

Evo postao vlasnikom Fenix 6 Pro. Prije 2-3 god sam imao Fenix 3 i mogu reći da se mobilna aplikacija dosta poboljšala, u smislu ovih raznih analiza (spavanje, stres itd). Za sat nemam šta previše reć, odličan, udoban, bez greške. Neko vrijeme sam koristio Huawei Watch GT, pa se sad ponovno moram naviknut na ovu Garmin rezoluciju koja je šta je u odnosu na huawei, ali opet najbitnije mi je kvalitetno praćenje sporta i analize nakon toga a u tome je garmin vrh. Ono šta mi je odmah počelo ić na živce, a to je bilo i kod Fenixa 3, znači ne može se napraviti setup sata preko mobitela ili kompa. Pod setup mislim na podešavanje data screenova kod sportskih aktivnosti što je u suštini i najbitnije kod ovog sata (praćenje sporta). To je toliko glupo da nemožeš preko mobitela ili kompa podesiti, nego moraš čačkati sa tipkicama na satu i tamo podešavati. Stvarno ne kužim šta im treba toliko da naprave tu opciju... Ako to već postoji, molim da mi netko kaže kamo se ide da to napravim na mobu ili kompu. 

 Neka je sa srećom ! ;)  ......nego opet ja sa svojim pitanjem u vezi tačnog prikazivanja visine i barometra, jeste li ga testirali, koliko je precizan Garmin u mjerenju visine?

CyberDemonVZ pet 19.6.2020 11:56
Lijepi Dzoni kaže...
snake44 kaže...

Evo postao vlasnikom Fenix 6 Pro. Prije 2-3 god sam imao Fenix 3 i mogu reći da se mobilna aplikacija dosta poboljšala, u smislu ovih raznih analiza (spavanje, stres itd). Za sat nemam šta previše reć, odličan, udoban, bez greške. Neko vrijeme sam koristio Huawei Watch GT, pa se sad ponovno moram naviknut na ovu Garmin rezoluciju koja je šta je u odnosu na huawei, ali opet najbitnije mi je kvalitetno praćenje sporta i analize nakon toga a u tome je garmin vrh. Ono šta mi je odmah počelo ić na živce, a to je bilo i kod Fenixa 3, znači ne može se napraviti setup sata preko mobitela ili kompa. Pod setup mislim na podešavanje data screenova kod sportskih aktivnosti što je u suštini i najbitnije kod ovog sata (praćenje sporta). To je toliko glupo da nemožeš preko mobitela ili kompa podesiti, nego moraš čačkati sa tipkicama na satu i tamo podešavati. Stvarno ne kužim šta im treba toliko da naprave tu opciju... Ako to već postoji, molim da mi netko kaže kamo se ide da to napravim na mobu ili kompu. 

 Neka je sa srećom ! ;)  ......nego opet ja sa svojim pitanjem u vezi tačnog prikazivanja visine i barometra, jeste li ga testirali, koliko je precizan Garmin u mjerenju visine?

 Imaš neku ideju kak točno testirati?

Pogledati na karti na kojoj se visini točno nalazim? Kak do takve karte?

 

A barometar usporedim s trenutnim s recimo DHMZ? Tam negdje valjda piše...

snake44 pet 19.6.2020 12:16

Visinu ću provjeriti preko aplikacije gps test na mobitelu. To bi trebalo biti najpreciznije, jer je osjetljiva da li držiš mob u ruci dok stojiš ili je mob na podu.... A barometar ću mu vjerovati na riječ :)