eVGA-011 sri 7.11.2018 14:52

Meni isto zadovoljstvo da sastavljam.

Sta ovi klinci danas menjaju generaciju za generacijom uzimaju sve neki i7-8700K AIO System i to instaliraju i posle ciste prasinu dok ne dodje nova serija i onda opet.

I svaki cas joj ovaj novi AIO, joj ovaj...

Mene vise odusevljava da vidim i stariju konfiguraciju ali lepo vodeno hladjena, pa promenis boju creva, pa tecnost, pa prodas fitinge, zamenis sa novim.

Samo ja u buducnosti idem ka Watercool delovima. Izgledaju najkvalitetnije na trzistu i neki entuzijasti se slazu.

Nisu samo za show room nego delovi napravljeni da traju, da ih ocistis sa vremena na vreme, sklopis ponovo i da nemaju tragove koriscenja.

Nema Nemci kada naprave kako treba na njihovim masinama, recimo Alphacool mi nije nista posebno, ali Watercool ubija.

eVGA-011 sri 7.11.2018 14:56
AdR03 kaže...

Moram priznati da je heatkiller jako lijep komad hardwarea!

 

Apsolutno sve na njemu daje dojam kvalitete i brutalne izrade. Težak je ko sam vrag i doslovno rolls royce watter blokova. 

 

Jedva čekam instalirati svog!

 

Što se tiče uvoza black ice nemesisa neznam kakva su davanja u tvojoj državi ali definitivno pogledaj wattercooling.uk oni ih imaju u europi i sto je najbolje od svega sada ce imati također black friday popuste 23.11. Pa baci oko! 

Znam ali ja ne mogu da skidam Monoblock i da stavljam CPU Block iako bi dobio 5C bolje temeprature da je samo CPU block.

Monoblock sa vrucim South Bridge i VRM je kao da imas 1.5 procesor.

 

Inace mislim se ako uzmem sada Watercool Heatkiller IV PRO samo ja hocu Black full ili Black/Silver (IV PRO Black Copper verzija),

da li cu pogresiti ako kupim da bi stajao za sledecu platformu.

 

Ja ih preporucujem mnogo pre nego EKWB Supremacy EVO i Velocity i slicno.

Heatkiller je trenutno najmocniji u vodenom hladjenju izrada.

 

A kada ce biti Black Friday 23 Novembar.

Koje prodavnice? Meni treba Black Ice Nemesis GTX 360. 

 

Ko me pita za CPU Block samo Heatkiller, GPU Block samo Heatkiller.

Cak i njihova Heatkiller Tube ja ti preporucujem jer nema Tread, navoji su smrt za vodeno hladjenje pogotovu Plexi navoji.

EK XRES Plexi ima 3 navoja. 1 Na vrhu rezervuara, 2. instalacija na top se srafi, i D5 Pumpa se srafi.

 

Ovo treba da ti je vodic... Vidis kako je na slici dole instalirana pumpa u Top.

Taj sistem moze da traje 10 godina da skidas i stavljas i sve zavisi samo od gume unutra.

Takodje isti sistem je na Watercool Heatkiller Tube, 100 je po meni najbolja velicina.

 

Ako kupis Heatkiller Tube, ti mozes koristiti odvojeno sa ovim dole Topom za D5, mozes kupiti D5 Bottom da ih drzis zajedno i mozes kupiti DDC Bootom na isti rezervuar.

I kacenje je takodje tako...

 

Ovo je najdugotrajniji nacin... EK ne pravi kvalitetne stvari, samo lepe.

Pogledaj kakvi su im delovi dole. DazMode koji stvarno ima iskustva... Watercool je njegov prvi izbor.

 

I ako uzimas pumpu uzmi Speed Control, ne PWM. Ako moze Laing original... D5T-38/810N je oznaka...ima 

 

Evo je 66$ USD kosta, tj 99$ CAD...

 

https://www.dazmode.com/store/shop/watercooling/d5-vario-8-24v-pump-wtach-cable-option-mcp655-and-etc/

 

https://www.youtube.com/watch?v=kkvMwdJIB28

 

I ovo je Swiftech MCP655 Speed Control prva verzija, mislim 2006, to je najpouzdanija pumpa.

Nijedan drugi brand nema takav customer score, ali nije slucajno sto Newegg trazi 120$ za nju.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835108082

 

Znas li da original Laing D5-38/810N u prodavnicama koje prodaju delove za druge stvari, ne PC kosta 200-300$.

Zasto, ja nisam uspeo da dobijem odgovor ni od koga. Zasto ta Laing D5 kosta toliko a ove sto kazu To je Laing samo Alphacool, XSPC kosta 70$.

 

Creva uzmi Mayhem ako neces cvrsta.

Tecnost takodje Mayhem ali X1, stari, ima razloga veruj mi.

 

 

 

 

ansha čet 8.11.2018 09:33
eVGA-011 kaže...

 

Ovo je najdugotrajniji nacin... EK ne pravi kvalitetne stvari, samo lepe.

 

Prije sirenja takvih dezinformacija bilo bi dobro i da imas nekog osobnog iskustva sa EK dijelovima. 

 

Od svega njihovog sta imam, jedino na izradu radiatora mogu uputit prigovor (doduse, njega sam polovnog uzeo), sve ostalo (pumpa, cpu i gpu blok, cijevi, fitinzi, tekucina) je bez greske... 

eVGA-011 pet 9.11.2018 18:36

Da li si video moj sto. Sve je EK, Pumpa, Rezervuar, Fitinzi, Monoblock...

Nemam iskustva samo DazMode tvrdi isto... Njegova citirana recenica... EK Mainstream, Watercool-Entuzijast.

 

Kao prvo EK kao i sve ostale kompanije sa Balkana ne mogu da izrade bolje nego Nemci kada se potrude a to je Watercool.

Da oni prave u Nemackoj delove, na najnovijim masinama za obradu metala koje u svetu postoje i filozofija im je potpuno drugacija.

Googlaj malo kvalitet izmedju EK i Watercool pa ces videti.

 

Radiator ako hocete vrh morate uzeti radiator sa dozivotnom garancijom na greske proizvodjaca, to je Black Ice Nemesis serija od HW Labs.

To je tacka, samo oni imaju Gold Award, tacnije njihov GTX. Znaci GTX je najbolji radiator na trzistu za ventilatore 1000-1500RPM, najbolji radiator uopste je 4th Generacija GTR.

Koji nema ni pribliznog na brzinama od 1500-3000RPM. do 2000 GTX mu duva za vratom, posle postaje monstrum koga nista ne moze da stigne.

Znaci radiator GTX, najnovija generacija.

EK Coolstream je serija koju kada vidite vi imate utisak jednog cvrstog kockastog cool radiatora. U stvari chamber pliva u tankom aluminijumskom kucistu koji je kao 3 lista papira.

Znaci sa 2 prsta ako pritisnete sredinu radiatora vi ga ugibate 0.5cm sigurno. 

 

Najveca greska EK je pravljenje delova sa navojima. Moras da budes mnogooo glup da navoj ostrog metala naleze na daleko mekaniji POM.

Sta se desava, tokom vremena krene da ga sece, tacnije vec posle 2-3 zasrafljivanja i ti se suocis da selovima POM tankim kao dlake koji otpadaju sa navoja.

To moras da se susretnes da bi znao da je ovaj deo slika 1 dominantan u odnosu na navoje. Kod takvog dela bukvalno beskonacno mozes da instaliras D5 i jedina sitna ostecenja ce trpeti srafovi, sve ostalo ce bukvalno posle 100 reinstalacija i ciscenja ostati isto... To je stainless steel inace koji ga drzi...

Slika 2 pokazuje EK XRES nalazenje pumpe na top, da li vam ovaj vidljivi navoj daje pouzdanje jer bolje ne moze da se zatvori.

 

Slika 3 pokazuje Heatkiller Seriju. To je serija koju ne naprave jednu pa onda lansiraju RGB da musterije kupuju novo. Bukvalno svi delovi su kompatibilni, Heatkiller Tube 100-150-200. Moze se zameniti dno i staviti dno od DDC slika 4, kasnije skinuti i staviti dno koje drzi D5 (slika 3) ili sa topom sa prve slike drzati odvojeno. Dodaje se RGB, dodaje se Multi Port Top (slika 7), menja se boja drzaca rezervuara u crveno ili silver. Rezervuar se otvara prostim lock mechanismom (slika 6) i cela kombinacija nema nijedan navoj a rezervuar je stakleni.

 

EK XRES ima 3 navoja. Nut koji drzi pumpu prsten, instalacija akrilnog rezervuara na bazu, i treci instalacija topa na rezervuar.  Ne mozete zamisliti koliko ljudi je preskocio navoj i nastavio da se okrece.

 

EK jednostavno nema mentalitet izgradnje dugorocnih delova, oni su show room WOW efekt kompanija koju sa sledecim hardwarom vadis i stavljas novo.

Zamislite vi kada su oni napravili 3-4 Monobloca za RVE i RVE10 koji hladi aktivno 3 tacke, onda izdali RGB verziju koja pasivno hladi SB. Tako da ne mozes da uradis nista. Vrelina se siri sa njega a voda ne moze da pomogne, tako da sa Monoblockom imas temperature kao da je jos i grafika u loopu.

 

Ja menjam sve delove EK na Watercool, da ne govorimo o CPU blokovima, revizijama, RGBovima, Jetovima 1 2 3 4 koje menjas okreces.

Heatkiller IV PRO full copper (Black Copper i sl) je jedna parcetina metala sa metalnim navojima i sa debelim nosacem od stainless steal. Nema unutra nista na raskpalanje. Lepo ga otvoris i ocistis cetkom i to je to, da ne govorim o probelima EK sa Predator haosom koji su izazvali, sa korozijom. Pa njima svaki blok ima bazu posebno da kupis posle godinu dana.

Nemoj ovu tecnost nemoj onu. Svi korste Mayhem X1 kao najbolji, sem njih.

 

Kakvi Monoblockovi, pogledajte kako to odaje utisak kvaliteta , ali Balkan nije napravio bolje od Nemaca nista pa ni ovo nije izuzetak.

I njihov najaci CPU block... Pogledajte kako izgleda rasklopljen, moze da ubije coveka. To je kvalitet, kakav bre EK, kakav Alphacool, pa oni su bre Aliexpress kvalitet.

 

Kakva bre PWM pumpe, Swiftech MCP655 pumpa kosta 120$ iz 2006 verzija, 88% pozitivnih komentara, petica, znas sta je to za D5.

Mada ja licno cu da uzmem sa DazMode sajta Laing Thermotech D5T-38/810N, stavis na speed 3 manual i kakav PWM bre.

Zasto DazMode drzi od Speed Control pumpi samo njih i jednu EK PWM verziju za ove sto su razmazeni.

 

Ako si toliko pametan objasni mi zasto Laing D5 u prodavnicama koje ne prodaju kompijuterske delove sa njihovom etiketom kosta 200-300$.

Sa Bronzanim i Plasticnim kucistem, nebitno, nema PWM kontrole. Ako su iste i sve one D5.

 

Ovo je najbolja verzija D5 Speed Control samo, prodaje Newegg i ove za 60-70-80$ cak i Swiftech PWM ali ova specificno se tesko nalazi jako i to je stara proverena D5.

Ko zna sta su sve brandovi razni "poboljsavali" u odnosu na prvi Laing D5, te ovaj kondenzator, te ovaj kontroler, ajde da dodamo PWM, ajde da napravimo u Kini, ajde da dodamo RGB, itd I ono nema veze sa Laing pravi. 

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835108082

 

Moj iskren savet, Black Ice Nemsis, Bitspower fitinzi, Watercool delovi, Laing DDC 3.2 ili Laing D5-38/810N ili Swiftech MCP655 ova varijanta.

eVGA-011 pet 9.11.2018 18:49

Na overclock.net sam bas pisao o djubretu koje prodaje EK gde ne postoji QC, tacnije verovatno salju i delove koji nisu prosli a i sama politika kompanije nije okrenuta niti shvati i razume pojam dugotrajnosti. Znaci to jednostavno je u zivotu. Na Balkanu ti radije uzmu 1000e sada nego za 10 godina 5000e. Zapad misli drugacije, pogotovu ako imamo mesto koje pravi u Nemackoj.

Ljudi samo prilaze, Nikada vise EK, probeli sa ovim, sa onim, sa ventilatorima, ja kazem ko vam je kriv, Austrijanci napravili ventilator, prokelte 4 godine ga razvijali i vi uzmete EK.

Sada cete potrositi vise nego da ste odmah uradili. 

Pa ne misle svi kao Balkan, pitali Noctua za 140mm ventilator, kaze verovatno ali nam treba oko godinu dana da ga napravimo. EK bi to lansirao za mesec dana teaser, evo jedna druga revizija, ajde ko vas j.... musterije, i ne oni samo nego mnogi drugi.

Znaci na sve strane su zalbe na EK, pricao pp na ROG Forumu i rekao clanu jednom ozbiljnom... On kaze napravi temu molim te sve su gori, ceo zivot imam vodeno hladjenje.

Ne mozes ti kada je kompanija okrenuta samo marketingu a ne kvalitetu, ja do skoro nisam znao za Watercool, mislio sam oni Alphacool, Aqua Computer to je jedna kompanija, slab marketing, delovi mnogo kasnije izlaze nakon izlaska hardware, i onda shvatim... Cekaj bre pa ovi hoce to da naprave kako valja.

Sunce je ogrejalo vlasnike RTX2080 serije jer Watercool pravi blokove prvi put i za Strix. 

Ja sam osudjen na EK ako hocu blok za Poseidon, ili Bitspower u koje takodje nemam poverenje sem fitinge.

Uzmes brate mili delove na Watercool de, fitinge one Nemacke od 2eura sto se zatezu francuskim kljucem kao covek, za godinu dana skines sve, otvoris blokove rezervuar cetkicom za zube ocetkas, oni isti kao kada si kupio i zdravo, kakvo pederisanje, kakva tvrda creva, EK, gluposti. 

 

Vase pare pa uzmite sta hocete, ja se selim na Nemacke delove.

AdR03 pet 9.11.2018 21:57
eVGA-011 kaže...

Na overclock.net sam bas pisao o djubretu koje prodaje EK gde ne postoji QC, tacnije verovatno salju i delove koji nisu prosli a i sama politika kompanije nije okrenuta niti shvati i razume pojam dugotrajnosti. Znaci to jednostavno je u zivotu. Na Balkanu ti radije uzmu 1000e sada nego za 10 godina 5000e. Zapad misli drugacije, pogotovu ako imamo mesto koje pravi u Nemackoj.

Ljudi samo prilaze, Nikada vise EK, probeli sa ovim, sa onim, sa ventilatorima, ja kazem ko vam je kriv, Austrijanci napravili ventilator, prokelte 4 godine ga razvijali i vi uzmete EK.

Sada cete potrositi vise nego da ste odmah uradili. 

Pa ne misle svi kao Balkan, pitali Noctua za 140mm ventilator, kaze verovatno ali nam treba oko godinu dana da ga napravimo. EK bi to lansirao za mesec dana teaser, evo jedna druga revizija, ajde ko vas j.... musterije, i ne oni samo nego mnogi drugi.

Znaci na sve strane su zalbe na EK, pricao pp na ROG Forumu i rekao clanu jednom ozbiljnom... On kaze napravi temu molim te sve su gori, ceo zivot imam vodeno hladjenje.

Ne mozes ti kada je kompanija okrenuta samo marketingu a ne kvalitetu, ja do skoro nisam znao za Watercool, mislio sam oni Alphacool, Aqua Computer to je jedna kompanija, slab marketing, delovi mnogo kasnije izlaze nakon izlaska hardware, i onda shvatim... Cekaj bre pa ovi hoce to da naprave kako valja.

Sunce je ogrejalo vlasnike RTX2080 serije jer Watercool pravi blokove prvi put i za Strix. 

Ja sam osudjen na EK ako hocu blok za Poseidon, ili Bitspower u koje takodje nemam poverenje sem fitinge.

Uzmes brate mili delove na Watercool de, fitinge one Nemacke od 2eura sto se zatezu francuskim kljucem kao covek, za godinu dana skines sve, otvoris blokove rezervuar cetkicom za zube ocetkas, oni isti kao kada si kupio i zdravo, kakvo pederisanje, kakva tvrda creva, EK, gluposti. 

 

Vase pare pa uzmite sta hocete, ja se selim na Nemacke delove.

 Malo puno pretjeruješ.

 

Pričaš o velikim njemačkim djelovima ko bosanci o golfu 2. Nemoj biti toliko zatucan.

 

Slažem se da je wattercool.de odličan brend i stvarno top of the range. Ekwb sa druge strane je također visokokvalitetan premium proizvođač komponenti za vodeno hlađenje. Uspoređivanje ekwb-a sa aliexpresom je stvarno nepotrebno i ispadaš glupo a vidi se da znaš puno o svemu ovome.

 

Jedan proizvođač obično bude najbolji u nekom proizvodu dok neki drugi bude u nekom drugom. Tako to funkcionira.

 

Što se pumpi tiče D5 je više manje D5 bio on od x ili od y proizvođača razlike su minimalne. A ove grdosije od laing d5 pumpi sa ovim nakaradnim plastičnim kućištima baš i nebi stavljao u svoju konfiguraciju. PWM je napredniji od vario verzije i obično skuplji. Sve moderne ploče imaju PWM kontrolere i ne vidim nikakve razlike zašto bi PWM bio inferioran prema vario verziji dok vidim puno razloga zašto bi mogao biti superiorniji.

picajzla0707 pet 9.11.2018 22:59
AdR03 kaže...
eVGA-011 kaže...

Na overclock.net sam bas pisao o djubretu koje prodaje EK

Zapad misli drugacije, pogotovu ako imamo mesto koje pravi u Nemackoj.

Pa ne misle svi kao Balkan

 Malo puno pretjeruješ.

 slažem se, malo-puno pretjeruje, pogotovo s ovim balkan vs zapad sranjima

pa nisu ekwb i watercool jedini proizvođači vodenih hlađenja na svijetu

što su onda i svi drugi proizvođači vodenih hlađenja poput aquacomputer, koolance, hwlabs, barrow, alphacool ustvari "balkanci" poput ekwb, a watercool jedini "zapadnjaci"

 

ali to je vlada, čemu se prikloni u određenom trenutku, to je super-dupe-uber-fantasticus, a ostalo je smeće

bilo to svojevremeno evga za grafe, a sad asus poseidon, bilo lian li za kućište, bilo nekad evga, a sad watercool za hlađenje (ostao mu i nick iz te faze, to ga sad peče ko žeravica )

voli čovac malo pretjerat, jbga

ansha pet 9.11.2018 23:14

To sveto "made in germany" znaci da su ga u njemackoj sastavili sirijac, pakistanac i turcin od djelova koji su dosli iz kine. Ali doslovno...

 

Vlada ce uzet sve od nemaca a na grafi ce mu biti "vodeni blok" za koji je najgori EKWB blok naucna fantastika. Odlicno je to Vlada smislio...

eVGA-011 sub 10.11.2018 06:03
ansha kaže...

To sveto "made in germany" znaci da su ga u njemackoj sastavili sirijac, pakistanac i turcin od djelova koji su dosli iz kine. Ali doslovno...

 

Vlada ce uzet sve od nemaca a na grafi ce mu biti "vodeni blok" za koji je najgori EKWB blok naucna fantastika. Odlicno je to Vlada smislio...

 

Da, da, malo se edukuj o kompaniji Watercool de i pricaj sa ljudima koji prodaju delove za vodena hladjenja zadnjih 10-15 godina sta je po njima najbolje.

Top koji sam ti stavio vazi za nabolji D5 Top na trzistu, najkvalitetniji... Pogledaj samo kakav im je vodeni blok...

 

Ako je ovo sklapao Pakistanac i Kinez onda je EK sklapao Simpanza. 

Delovi se kupuju u tablama metala debelim, bitno je kakve su masine koje rade, i bitno je kako kompanija hoce da prodaje.

I nema sta ja da se zalepim ja znam ko pravi solidno a koje ne bi kupio nikada.

 

Tacno gde smo mi sa Balkana u proizvodnji  i kvalitetu svega tu smo i za ovo za Nemce, mislim njih je tesko bilo ko da pobedi kada zele da naprave dobro. Watercool stvari se uvek duze cekaju nego ostali brandovi i imaju svoje iskusne musterije koje cekaju. Ja sam skoro usao u svet vodenih hladjenja, zahvaljujuci ljudima kao vi pogresio sam, ali sada kada sam uvideo neke stvari znam tacno gde sam pogresio i znam tacno sta trazim i odmah kada vidim deo znam kako moze da se ponasa. 

Jednostavno takvi su 2/3 patenata u farmaciji, hemiji, elektricnoj industriji, proizvodnji masina, automobila u Evropi su Nemci.

 

Znaci nema kupovine akrilnog rezervuara i slicno jer se grebe, nema kupovine stvari sa navojem od mekih materijala, sem od nekog metala koji koriste, ne POM i Acetal, nema kupovine Plexi jer pozuti i zamagli se posle koriscenja i ne lici ni na sta posebno kada koristis tecnost u boji. Rezervuar samo od pyrex stakla i da nema slucajno navoj.

 

Tacno sada znam kakvi delovi treba da budu da bi se izbeglo habanje tokom koriscenja i da posle duzeg vrmena izgleda kao novo a drugo brate dobija review i performanse su u vrhu.

Sa EK to ne mozes, to sto sam ja odrao kozu sa ruku da skinem Prsten i oslobodim D5 to nije nikakva garancija da ne curi. Samo da naleze dobro, da nema zazor i gumeni prsten i nista poseban pritisak i silovanje ne treba da bude.

 

Evo kada kupujes vodeni blok uzmes ovako da izgleda samo izaberes boju. Sve je metal.

Kaze Nemacki kvalitet je Pakistanac i Kinez mozda kod Alphacool, ali zato nisam odmah ni skakao na Nemacke kompanije cisto zbog imena.

Ovo se vidi da je najzdrzljiviji i najkvalitetniji delovi sada dostupni u svetu hladjenja kompijutera.

 

Znaci onaj lik na EVGA forumu jedan pravi nekada vodene blokove za EVGA ploce i slicno, ljudi kazu ovo je bolje nego EK. Znaci jedan covek kod kuce pravi i posle par godina nigde traga na bloku, kakva korozija, kakve gluposti, ljudi dolaze kada promene ploce da mole da im pravi za druge.

 

Pogledaj kako ih pravi... i da li je kupio kuper i odakle nije bitno, bitno je kako je osmislio blok i koliko je ulozio u materijal, sta ima od masina, itd.

Naravno najbitnije su masine zbog obrade, neke vodene blokove vidite ostatke obrade.

Evo pogledajte recimo EK, ovo je klasicna greska u obradi... i to se nalazi na nekoliko mesta na njihovim delovima. I to imaju mnogi drugi.

Na nekim delovima za vodeno hladjenje ne samo od EK se vidi jasni ostaci obradjivanja materijala.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VffwMtW50pY

 

https://www.youtube.com/watch?v=VWX1KGmngAc

 

https://www.youtube.com/watch?v=lu_gZrggMb4

 

Ako hocete poslusajte, ako ne vase pare, radite sta zelite.

Nije da pricamo o duplo vecem ulaganju cene su slicne. 

Najskuplji Watercool blok za Intel kosta 89 eura.

 

 

 

 

 

 

 

ansha sub 10.11.2018 08:57
eVGA-011 kaže...

 

Znaci nema kupovine akrilnog rezervuara i slicno jer se grebe, nema kupovine stvari sa navojem od mekih materijala, sem od nekog metala koji koriste, ne POM i Acetal, nema kupovine Plexi jer pozuti i zamagli se posle koriscenja i ne lici ni na sta posebno kada koristis tecnost u boji. Rezervuar samo od pyrex stakla i da nema slucajno navoj.

 

Bokte koje standarde za kvalitetu imas svaka ti cast. Samo mi se u tu pricu nikako ne uklapa Poseidon sa svojim smecem od hladjenja, kupit ces sve kvalitetne dijelove i onda cu ja sa EKWB smecem imat 10°C bolje temperature jer ti je vodeni blok na gpu dno dna...

eVGA-011 pon 12.11.2018 19:01
ansha kaže...
eVGA-011 kaže...

 

Znaci nema kupovine akrilnog rezervuara i slicno jer se grebe, nema kupovine stvari sa navojem od mekih materijala, sem od nekog metala koji koriste, ne POM i Acetal, nema kupovine Plexi jer pozuti i zamagli se posle koriscenja i ne lici ni na sta posebno kada koristis tecnost u boji. Rezervuar samo od pyrex stakla i da nema slucajno navoj.

 

Bokte koje standarde za kvalitetu imas svaka ti cast. Samo mi se u tu pricu nikako ne uklapa Poseidon sa svojim smecem od hladjenja, kupit ces sve kvalitetne dijelove i onda cu ja sa EKWB smecem imat 10°C bolje temperature jer ti je vodeni blok na gpu dno dna...

 

Boze pomozi, 3 put pricam, ali ajde.

 

ASUS GTX1080Ti POSEIDON NIJE KUPLJEN ZA 1100EURA SA PRICOM WOW JA IMAM ASUS POSEIDON.

BIO SAM SVESTAN SVIH MANA PRE KUPOVINE. KARTA JE PLACENA 580EURA SA 2 GODINE GARANCIJE I MOGUCNOSCU DA SE BAR NEKI BLOK KORISTI ODMAH.

KAO STO SI TI STAVIO EK VODENI BLOK, TAKO NA POSEIDON IDU SVI VODENI BLOKOVI KOJI IDU NA ASUS GTX1080Ti STRIX.

 

ZNACI STA SAM JA URADIO, AKO TI JE LAKSE GLEDAJ OVAKO KUPIO SAM ZA 580E STRIX SA KAKVIM TAKVIM VODENIM BLOKOM KOJI MI DAJE VREME DA VIDIM TEMPERATURE, DA VIDIM KAKO JE PA ONDA URADIM ONO STO BI ODMAH MORAO DA RADIM NA REFERENTNOJ, STRIX, LIGHTNING I OSTALIMA.

E DA SU GTX1080TI STRIX BILE DOSTUPNE ZA 400-450E PA DA KAZES E JEBIGA MOGAO SAM USTEDETI, ALI NJIHOVA CENA IDE DO 600-650 POLOVNE I JOS MORA ODMAH VODENI BLOK.

DA LI TI JE SADA JASNO.

 

POSEIDON IMA SVE PREDNOSTI U ODNOSU NA STRIX I NA FOUNDERS EDITION JER MOZE SVE STO MOGU I ONE.

IMA SAMO JEDNU MANU A TO NIJE U ODNOSU NA STRIX NEGO U ODNOSU NA REFERENTNU STO WATERCOOL NEMA HEATKILLER ZA GTX1080Ti STRIX.

NAPRAVILI SU NOVE ZA RTX2080 SERIJU GDE POSTOJE I ZA STRIX.

TO JE ZA MENE JEDINA MANICA U ODNOSU NA SVE. DA LI BI DAO POSEIDON ZA REFERENTNI + HEATKILLER BLOK, MOZDA AKO BI MOGAO DA ZAKLJUCAM U BIOSU ISTI KLOK KAO POSEIDON I DA IMAM 30-40MHz VISKA DA PROLAZI TESTOVE, ZA SIGURNU STABILNOST. DA LI BI MENJAO POSEIDON ZA STRIX, NE NI U KOJOJ VARIJANTI. ZATO STO JA VEC IMAM STRIX SAMO SA VODENIM BLOKOM.

 

NADAM SE DA SAM RAZJASNIO, JER DA SAM HTEO DA PLATIM SVE PARE SIGURNO NE BI UZEO NI POSEIDON NI STRIX NEGO BI KAO COVEK DAO 1200$ I UZEO K|NGP|N IZ KUTIJE SA VODENIM BLOKOM HYDRO COPPER I CAO, ALI JE SITUACIJA POTPUNO OBRNUTA, BILO JE DAJ STA DAS ZA 500-550 I DA DODAM 100 ZA VODENI.

 

ZA OVAKAV BLOK I KARTU MOZDA BIH DAO... TO JE NOVI HEATKILLER ZA REFERENTNE RTX

eVGA-011 pon 12.11.2018 19:09

Jer to je prica kao da sam ja sa parama u dzepu usao u radnju pljunuo ceo kes za pored bila Strix 100+ eura jeftinija pa sam se ja sada zajebao jer nisam uzeo Strix pa tih 100eura ulozio u vodeni blok.

A ti eto platio si Strix manje nego ja instaliraces vodeni blok i imati 10C bolje temperature a ja ne mogu nista sa mojom kartom.

A situacija je sasvim nesto deseto, neboj se mnogo vise varijanti nego sto mozes da se setis je u igri kada treba da kupim nesto. 

 

Ne postoji varijanta u kojoj bi Strix uzeo za iste pare kao i Poseidon. Znaci toga nema.

Jer EK vodeni blok za Strix kosta 155 eura na Caseking de. Bilo bi mi sasvim logicnije da uzmem koja vec ima neki vodeni blok, da li je univerzalni ili Hybridni nesto tek da drzi oko 60C i onda kasnije pojavi se na Ebay vodeni blok za Strix za 70-80$ i uzmem njega. Ovako nemam sta da mislim, ili stranica od kucista se skida i klok pada zavisno od temperatura ili odmah investicija.

ansha pon 12.11.2018 19:11
eVGA-011 kaže...

 

ZA OVAKAV BLOK I KARTU MOZDA BIH DAO... TO JE NOVI HEATKILLER ZA REFERENTNE RTX

Prvo kazes da ne dolazi u obzir nista gdje celicni fitting ide u mekani materijal a sad bi uzeo taj heatkiller kod kojeg fitinzi idu u acetal/pom plastiku... E moj Vlada....

AdR03 pon 12.11.2018 19:29
eVGA-011 kaže...
ansha kaže...
eVGA-011 kaže...

 

Znaci nema kupovine akrilnog rezervuara i slicno jer se grebe, nema kupovine stvari sa navojem od mekih materijala, sem od nekog metala koji koriste, ne POM i Acetal, nema kupovine Plexi jer pozuti i zamagli se posle koriscenja i ne lici ni na sta posebno kada koristis tecnost u boji. Rezervuar samo od pyrex stakla i da nema slucajno navoj.

 

Bokte koje standarde za kvalitetu imas svaka ti cast. Samo mi se u tu pricu nikako ne uklapa Poseidon sa svojim smecem od hladjenja, kupit ces sve kvalitetne dijelove i onda cu ja sa EKWB smecem imat 10°C bolje temperature jer ti je vodeni blok na gpu dno dna...

 

Boze pomozi, 3 put pricam, ali ajde.

 

ASUS GTX1080Ti POSEIDON NIJE KUPLJEN ZA 1100EURA SA PRICOM WOW JA IMAM ASUS POSEIDON.

BIO SAM SVESTAN SVIH MANA PRE KUPOVINE. KARTA JE PLACENA 580EURA SA 2 GODINE GARANCIJE I MOGUCNOSCU DA SE BAR NEKI BLOK KORISTI ODMAH.

KAO STO SI TI STAVIO EK VODENI BLOK, TAKO NA POSEIDON IDU SVI VODENI BLOKOVI KOJI IDU NA ASUS GTX1080Ti STRIX.

 

ZNACI STA SAM JA URADIO, AKO TI JE LAKSE GLEDAJ OVAKO KUPIO SAM ZA 580E STRIX SA KAKVIM TAKVIM VODENIM BLOKOM KOJI MI DAJE VREME DA VIDIM TEMPERATURE, DA VIDIM KAKO JE PA ONDA URADIM ONO STO BI ODMAH MORAO DA RADIM NA REFERENTNOJ, STRIX, LIGHTNING I OSTALIMA.

E DA SU GTX1080TI STRIX BILE DOSTUPNE ZA 400-450E PA DA KAZES E JEBIGA MOGAO SAM USTEDETI, ALI NJIHOVA CENA IDE DO 600-650 POLOVNE I JOS MORA ODMAH VODENI BLOK.

DA LI TI JE SADA JASNO.

 

POSEIDON IMA SVE PREDNOSTI U ODNOSU NA STRIX I NA FOUNDERS EDITION JER MOZE SVE STO MOGU I ONE.

IMA SAMO JEDNU MANU A TO NIJE U ODNOSU NA STRIX NEGO U ODNOSU NA REFERENTNU STO WATERCOOL NEMA HEATKILLER ZA GTX1080Ti STRIX.

NAPRAVILI SU NOVE ZA RTX2080 SERIJU GDE POSTOJE I ZA STRIX.

TO JE ZA MENE JEDINA MANICA U ODNOSU NA SVE. DA LI BI DAO POSEIDON ZA REFERENTNI + HEATKILLER BLOK, MOZDA AKO BI MOGAO DA ZAKLJUCAM U BIOSU ISTI KLOK KAO POSEIDON I DA IMAM 30-40MHz VISKA DA PROLAZI TESTOVE, ZA SIGURNU STABILNOST. DA LI BI MENJAO POSEIDON ZA STRIX, NE NI U KOJOJ VARIJANTI. ZATO STO JA VEC IMAM STRIX SAMO SA VODENIM BLOKOM.

 

NADAM SE DA SAM RAZJASNIO, JER DA SAM HTEO DA PLATIM SVE PARE SIGURNO NE BI UZEO NI POSEIDON NI STRIX NEGO BI KAO COVEK DAO 1200$ I UZEO K|NGP|N IZ KUTIJE SA VODENIM BLOKOM HYDRO COPPER I CAO, ALI JE SITUACIJA POTPUNO OBRNUTA, BILO JE DAJ STA DAS ZA 500-550 I DA DODAM 100 ZA VODENI.

 

ZA OVAKAV BLOK I KARTU MOZDA BIH DAO... TO JE NOVI HEATKILLER ZA REFERENTNE RTX

 Stari moj ti si baš hardcore zabrijo na taj Heatkiller, al baš ono hardcore...Shvacam da je to hobi i da su ljudi nekad sumanuti oko svojih hobija (mehaničke tipkovnice, satovi...) al toliko uzdizati u nebo jedan brend iznad svih ostalih je doslovno suludo. Razlike u temperaturama između heatkiller blokova (cpu i gpu) i konkurentnih su max 1-4 stupnja. Toliko se stresirati oko nečega što nema apsolutno nikakve performance razlike (jer glavni cilj vodenog hlađenja su temperature zar ne?) nego isključivo estetika i upitno kvaliteta izrade je po meni baš glupo.

 

Slučajno sam naletio i na tvoje postove na overclock forumu i toliko pljuješ po EKWB-u i apsolutno svima ostalima osim watercoola da je to čudo. Mislim da moraš generalno malo smiriti doživljaj što se tiče svega toga a pogotovo prestati uzdizati heatkiller toliko iznad svega kao da je Isusov obećani hardware iz raja.

 

btw. to ti dolazi od osobe koja ima heatkiller IV pro copper blok i sasvim dobronamjerno.

 

 

eVGA-011 pon 12.11.2018 19:36

Koliko ja vidim drugaciji ne postoji ni kod koga.

Uglavnom po meni na tim mestima treba ide prvo filter i na CPU i na GPU pa onda fiting.

Takodje i na ulazu u pumpu. On se instalira jednom i posle samo skidas godnji deo kada cistis mrezice ili da se stavi podloga neka.

Na GPU blokovima mislim da niko nema od metala deo na kome je G 1/4 thread, ali ga ovo lepo zameni em sacuvas blok malo (slika 1)

Ali ako imas mogucnosti da ti je CPU block ceo od metala ili vodeni blok onda je to bolje.

 

Drugo jedna od stvari koje su mi napomenuli je da je Heatkiller malo tvrdji i lepsi materijal nego kod EKWB.

Mislim na ovo i sve slicne delove (slika 2 i 3) i svi slicni delovi na Heatkiller.

 

 

Heatkiller Tube Rezvuar sam sa DDC ili D5 nosacem je izuzetan.

Ja danima razmisljam koji da narucim sa Caseking. Heatkiller 100 D5 je 79 eura, Heatkiller 100 Tube je 69 eura ja mislim.

Sta uzeti D5 iili odvojeno i 100 ili 150. Ja sam za manju varijantu.

Ali on zahteva da ima odvojen Heatkiller D5 Top. Cak ima i opciju da dodas RGB u one drzace, ne moras da kupujes novi.

 

https://thermalbench.com/2016/12/13/watercool-heatkiller-tube-200-d5-reservoir/2/

 

 

 

 

 

 

 

 

SimeVip sub 28.9.2019 08:31

Pozdrav, sta bi preporucili uzeti za r5 3600 neko vodeno ili da idem na zracni cooler?

 

Gledam nesto od nzxt-a za vodeno ali nekako mi se cini da m22 kraken ne hladni bas nesto previse ili se varam?

 

Nzxt bi uzeo jer imam H500i pa da to izgleda jos ljepse. :-)

 

 

Ili da idem bolje na noctua ili srednja klasa esports duo.

 

 

tnx

Tomo53nja sub 28.9.2019 17:11
SimeVip kaže...

Od vise klase zracnih redom noctua, cryorig r1, thermalright macho, esporst duo, pa lc power 120...Od vodenih gledaj nesto tipa fractal s24, arctic 240, coolermaster 240, ili polovno nesto od corsaira tipa h100i, celsisu s36 i od anteca mercury 240, 360 i sl....

Karlovsky120 pon 17.2.2020 00:03

Pozdrav!

Sve se nešto nećkam da se upustim u vodeno hlađenje, a kad se nećkam, to znači da je samo pitanje vremena kada ću se upustiti u to.

E sad, koliko god da se snalazim sa suhim komponentama (tj. sa generalnim slaganjem PCa), s vodom sam dosta klimav, koliko god da pročitao svega na netu.

 

Ima li ovdje tko iskusan iz Zagreba tko bi se bio voljan naći uživo i malo prodiskutirati potencijalan watercooled build u zamjenu za nekoliko piva?

Tomo53nja uto 18.8.2020 17:34
toxic kaže...

Ima li tko ovakav problem kod AIO izvedbi?

 

https://youtu.be/ZF8B1jx3eys

 

Dakle kao neki coil whine iz pumpe.. inace se vrti konstatno na 100% i probao sam u biosu spustiti na 60% i zvuk se drasticno smanji gotovo je neprimjetan...

Trenutno 2 u pogonu (Fractal Celsius s 36 starosti oko 2 godine i Corsair H100i V2 malo manje od 2 godine) i nemam takvih cvrcanja, cak ni na 100%, cuje se onaj lagani zvuk zvuk pumpe, ali bez cool whine-a...

toxic uto 18.8.2020 17:34
Tomo53nja kaže...
toxic kaže...

Ima li tko ovakav problem kod AIO izvedbi?

 

https://youtu.be/ZF8B1jx3eys

 

Dakle kao neki coil whine iz pumpe.. inace se vrti konstatno na 100% i probao sam u biosu spustiti na 60% i zvuk se drasticno smanji gotovo je neprimjetan...

Trenutno 2 u pogonu (Fractal Celsius s 36 starosti oko 2 godine i Corsair H100i V2) i nemam takvih cvrcanja, cak ni na 100%, cuje se taj zvuk pumpe ali nema cool whine-a...

 Ok.. Dakle pretpostavljam da je ovo onda normalna pojava kod ovih... Tnx

toxic pet 21.8.2020 11:25

Hm. malo po cjevima lupkam pa krene onaj zvuk vode pa zvuk nestane i tako malo po malo... No stalno se vraca kroz neko vrijeme taj buzz zvuk...

Trebam vidjeti mogu li to ovako srediti, ako ne uspijem kroz par dana peljam na rma

toxic pet 21.8.2020 12:49
Bugovski kaže...
To je normalno, niti jedan sistem nije napunjen do kraja, i na tom Aio-u je pumpa zujava, jednostavno krivi odabir. Ako ces to ici reklamirati hladno ce te odbiti.

 Nece, CM mi je vec poslao da slobodno reklamiram ako zvuk ne nestaje i links također.. Tako da što se tice reklamacija nema problema.

Problem je da zvuk nestane kada protresem radiator, sada ga trenutno vec nema jedno 30 minuta pa cu vidjeti kako dalje..