Overclocking

Upozorenje! Corsair H100

Branimir82 pon 25.6.2012 20:12

E, nije mi vrag dao mira i danas sam se malo poigrao sa pumpom.Pumpa je praktički nečujna,jedino zbog toga što moje napajanje radi mali veći napon na 12V - čuje se gotovo nečujno zujanje kad sam licem tik do pumpe (ne tako standarni stav za računalom , da).

Čitao sam na netu da se lagano kucnuvši po pumpi (nikako čekićem već prstima) zujanje može eliminirati.Ponavljam - moja nova pumpa se ne čuje, jedino kad joj priđem na 20ak cm čuje se laaaaagano zzzzzz.

Reko ja idem ja i to probat eliminirat, i čim sam sa strane malo prstom kucnuo onako pun vjere i buljavih očiju  pumpa krene naglo ZZZZZZZZZZZ ROOOOAARRRRRRRRRRRRRRRZZZZZZZZZZZ RRRRRRRRRRRRRRRRRRRR !!!! {#} 

 

SREĆOM - ponovo kucnuvši prstom na istom mistu (livi bok bloka), pumpa se smirila instatno i sad je opet mir i tišina {#}

 

Dakle ako vam pumpa zuji i ronda - pokušajte malo kucnuti po njoj.

Vlada011 sub 4.8.2012 09:56

Bas sam mislio na ovu temu kada sam uzimao H100.

Mada je meni dosla serija sa brojem... #12139xxx to je kao novija. Dosli prodati za dan, Vlada kao i uvek na svakoj CORSAIR listi kada se narucuje i nema vise, ja se obezbedio, ostali Phanteksi, Noctua, Alpen...

Ako vam se cuje pumpa a moze samo da se cuje na Low ne zato sto je tada cujete nego eto tako ostavite 24/48h dajte vremena.

Ne trazite RMA odmah, sacekajte nedelju do 10 dana necete umreti i nema neke svrhe da udarate po kontroleru, malo po crevima i to je to...

Desava se da zvuk nestane posle nekoliko dana, malo se povrati kada se pali komp ili ne a posle opet nestane dok na Balanced i Performanse radi normalno.

Od fanova zaista preporucujem da se ostane ne CORSAIR fanovima ili na Gentle Typhoon AP-15.

Najbolje je ako mozete naci Scythe Gentle Typhoon koji nosi sledecu oznaku D1225C12B6AP-00.

To je AP-00 sa brzinom od 2150RPM sto znaci da mu je Airflow skoro kao CORSAIR stock na 2500RPM a mozda i toliko a noise mnogo mnogo manji.

Na E-bay ima da se nadje cena je 29$.

 

 

Ono sto ce neke mozda zanimati da probaju kojima je tezi RMA a cuje im se pumpa je da joj smanje brzinu.

Modovanjem molexa se to radi. Ne bojte se ne cackate po kuleru i mozete da vratite na staro. 

Treba vam dioda koja se moze naci svuda 1N4001 da bi smanjili brzinu pumpe sa 2200 na nekih 1800RPM

 

http://youtu.be/gJjhDgKZHdU

 

I naravno onaj ko misli da kupi kuler da bude upoznat sa radom pumpe, da to nisu 3 fiksne brzine, od kojih su 2 bucne i da stalno morate otvarati kuciste.

Dovoljno je da stoji na Low ili najbolje Balanced cak i za 4.5GHz.

 

A ovo je raspored brzina a on ce menjati zavisno od temp kulanta.

 

http://www.corsair.com/blog/understanding-the-hydro-series-h80-and-h100-cooling-performance-profiles/

Praedator sub 12.1.2013 02:35
volegradele kaže...

Može savjet,kupio bih si vodeno,šta da uzmem H80  ili H100,jel velika razlika između ta dva modela?

 

Nijedan. Kupi zracni, Noctua ili ja mogu pohvaliti Spire Thermax III sa 2 ventilatora sa boljim protokom. i5 760 na 3.7GHz load max 55C, idle 32-35C.

Sa vodenim samo problemi, ovdje ako krepa vent stavis bilo koji, a popravak H100 ili H80 traje min 2 tjedna kako decki gore pisu {#}

G4NG4$TA300 pon 14.1.2013 16:03

Mene H80 sluzi vec godinu i nes sitno, i nemam nikakvih problema sa njim.

takodjer imam i5 760 i drzim ga na 3.6ghz i preko 51,52 neide temp.(islo bi i nize al nezelim buku pa drzim ventilatore na prvoj liniji od tri)

ibari91 uto 26.2.2013 17:44

Evo danas sam trebao naruciti H100i Corsair posto sam gledao malo po netu pa za svaku verziju (h80, h90 itd.) vidim da ima neki problem, ili temperature, buka ili nesto peto....pa reko aj uzimam taj H100i i sad naiđem na ovaj post pa sam potpuno odustao od kupnje Corsair H verzija, stoga idem na neko zracno hlađenje 500+ KN

 

Dakle hvala autoru za post.

lllnuclearlll uto 26.2.2013 17:49
ibari91 kaže...

Evo danas sam trebao naruciti H100i Corsair posto sam gledao malo po netu pa za svaku verziju (h80, h90 itd.) vidim da ima neki problem, ili temperature, buka ili nesto peto....pa reko aj uzimam taj H100i i sad naiđem na ovaj post pa sam potpuno odustao od kupnje Corsair H verzija, stoga idem na neko zracno hlađenje 500+ KN

 

Dakle hvala autoru za post.

Noctua NH-D14, po nekim testovima i jača od H100. Tiša definitivno {#}

ibari91 uto 26.2.2013 17:58

U mom kraju nema dostupne Noctu-e a nema za naručiti, sam bog zna kad ce stici, kontaktirao sam jednu trgovinu na cijoj sajtu pise da ima no nista od toga a cijena im je prenapuhana oko 850kn i vise tako da idem na neku alternativu

 

btw imam FX 8120 i mislim klokati do 4.5

Ivanjino96 čet 28.3.2013 13:40

Imam jedno pitanje naime imam Corsair H100 i pumpa mi je prebucna da li bi ja mogao smanjiti broj okretaja pumpe i da li ce se sto dogoditi. Mislim prebaciti sa molex na 3pin napajanje od pumpe jer ne koristim potenciometar za ventove i onda preko maticne smanjiti brzinu okretaja pumpe da li ce se sto dogoditi ako to napravim. 

Majestic Ik pet 29.3.2013 21:03

pozz ekipa stiglo mi H80 s servisa iz Graza tj dobio novo al mi poslali nosace pumpe za intel a treba mi za amd am3 ,dali itko ima da je uzeo tako vodeno pa da mu netrebaju nosaci za amd ,dogovorimo se oko cjene plizzzz bilo tko,sry ak nije za ovu temu nezz di bih pito

Killy ned 2.9.2018 00:55

Ako netko prati jos ovu temu molio bih pomoc....imam i5 8600k,sa nekim njemackim aphelkopf ili kako se vec zove nemam pojma,broken 2 model nikad nisam imao problema i uvijek mi je procesor drzao na max 55 srupnjeva,pa cak i fx8370....ali preko ljeta previse povuce topline ,jos sada kako imam gtx 1080 koja se bas grije nine bas bilo za imat tower hladnjak....posto uvlaci svu toplinu.....gledavsi na netu hladnjake,odlucio sam se za corsair h100x....e tu nastaje problem....također povlaci toplinu od graficke,a ni na samom stres testu samog proceaora gdje grafa nije pod opterecenjem temperature bas nisu bajne....temperature dosezu 58 stupnjeva procesora,ali kako pise na hw monitoru samo jedna jezgra dok za ostale pise da su oko 47 stupnjeva....ali opet mjerinse po najviseoj jezgri s temperaturom....ventilatori su dosta bucni,sam sam ih stavio da zero jace vrte radi boljeg hlađenja,također i pumpa reve ko da traktor radi blizu mene....sve je ispravno sastavljeno,ni najmanje greske nema da nesto nije na svome mjesu,pasta također nanesena kako treba,ne premalo,ne previse....a ne znam zasto su tako visoke temperature....i jos da navedem,meni osobno za ne povjerovat,kad upalim komp,temperature su 32-35 stupnjeva samog procesora,upalim stres test,temperature u sekundi na 58 stupnja,tako ih drzi stabilno par minuta ikad ugasim stres test,temperature u sekundi padnu na 35 stupnjeva kak su i bile....sprdacina od hlađenja

sseennoonn ned 2.9.2018 10:12

Ja trenutno na hyperu evo  212 na klokanom i5 6600k na 4.5 temp ne prelazi 60°C u gamingu.  Ciljao sam prvo na vodeno odustao od  cijene  i kompatibilnosti sa kucistem,iako drugi odabir mi je da i dalje ostanem na zracnom i to noctua dh15...evenzuqljo nznm jel bi bio ista znacajan pomak naspram 212ice

eVGA-011 ned 30.9.2018 03:00

Pre neki dan sam skinuo CORSAIR H100 prvi model. Posle 4 godine koriscenja H70 do 2012 bez ikakvih problema kupio sam H100, prvi model.

Skinut je i ciscen i vracen najmanje 15 puta za 6 godina. Izgleda kao nov, nijedan iskrivljen fin, bez ogrebotina za srafove, bez zatezanja srafova kao idiot, sve radi.

Kapiram da je tecnost u njemu u ko zna kakvom stanju ali radi. Jedini problem je na celom kuleru glupi molex sa kojim se napaja strujom.

Dabogda u dupe nabili molex onome ko pored SATA konektora koristi 4pin molex u 2018 na pumpama i ostalim uredjajima.

Prvom prilikom moju D5 pumpu nosim kod najboljeg servisera u Srbiji za maticne ploce itd da mi zameni 4pin Molex sa kojim se napaja D5 Laing 12V sa SATA kontktorom jer je jaci, lakse za stavljanje i skidanje i dugotrajniji. 

H100 mi je vec dosao sa jednom iglicom tj jednom od 2 nogice koje drze svaku zicu da ne ospada kada udje na mesto i uvek sam kada spojim konektore tu iglu pincetom gurao unutra. 

Nije ni cudo jer Molex konektori nisu uvek pravi nego jedan ide gore jedan dole pa kako ti se zalomi.

 

 

kruskar ned 7.2.2021 09:59

Ima li tko djelove ovog vodenog?
Kod mene odjednom poludia pumpa i kontroler.

Original Corsairovi fanovi su bili u pitanju, nakon što sam ih prebacio direkt na kontroler vodenog, odjednom su se ugasile sve ledice na kontroleru, pumpa nakon dan 2 od toga je prozujala, svakih par minuta mi zazuji. Hladi jednako dobro.

Pa bi se bacio u izmjenu pumpe jer nemam bundle a i da ga imam ne vjerujem da bi dobio zamjenu.

EDIT
Jedino ju utiša stara kineska poslovica, pljusni možda proradi!
Hrpu je iritantan zvuk i svakih nekoliko minuta počne zujat, pa nestane zujanje. 
Temperature nemaju nikakve promjene naspram zujanja i ne zujanja.

leo_91 ned 7.2.2021 10:34
kruskar kaže...

Ima li tko djelove ovog vodenog?
Kod mene odjednom poludia pumpa i kontroler.

Original Corsairovi fanovi su bili u pitanju, nakon što sam ih prebacio direkt na kontroler vodenog, odjednom su se ugasile sve ledice na kontroleru, pumpa nakon dan 2 od toga je prozujala, svakih par minuta mi zazuji. Hladi jednako dobro.

Pa bi se bacio u izmjenu pumpe jer nemam bundle a i da ga imam ne vjerujem da bi dobio zamjenu.

EDIT
Jedino ju utiša stara kineska poslovica, pljusni možda proradi!
Hrpu je iritantan zvuk i svakih nekoliko minuta počne zujat, pa nestane zujanje. 
Temperature nemaju nikakve promjene naspram zujanja i ne zujanja.

Nazalost nemam rjesenje za tebe ali mozda ipak pomogne ova informacija.
Imao sam Fractal Kelvin S24 cija je pumpa uzasno zujala pri radu na 100%. Zakljucao sam je na 99%.

kruskar ned 7.2.2021 10:40
leo_91 kaže...
kruskar kaže...

Ima li tko djelove ovog vodenog?
Kod mene odjednom poludia pumpa i kontroler.

Original Corsairovi fanovi su bili u pitanju, nakon što sam ih prebacio direkt na kontroler vodenog, odjednom su se ugasile sve ledice na kontroleru, pumpa nakon dan 2 od toga je prozujala, svakih par minuta mi zazuji. Hladi jednako dobro.

Pa bi se bacio u izmjenu pumpe jer nemam bundle a i da ga imam ne vjerujem da bi dobio zamjenu.

EDIT
Jedino ju utiša stara kineska poslovica, pljusni možda proradi!
Hrpu je iritantan zvuk i svakih nekoliko minuta počne zujat, pa nestane zujanje. 
Temperature nemaju nikakve promjene naspram zujanja i ne zujanja.

Nazalost nemam rjesenje za tebe ali mozda ipak pomogne ova informacija.
Imao sam Fractal Kelvin S24 cija je pumpa uzasno zujala pri radu na 100%. Zakljucao sam je na 99%.

 Na koji način? Meni je pumpa direkt na 12v putem molexa i iz pumpe u CPU Fan za obrtaje.
Ni tipka za profile ne reagira, nit ledice profila(ni jedna od 3 profila i nna samom profilu ne svjetle).

leo_91 ned 7.2.2021 11:42
kruskar kaže...
leo_91 kaže...
kruskar kaže...

Ima li tko djelove ovog vodenog?
Kod mene odjednom poludia pumpa i kontroler.

Original Corsairovi fanovi su bili u pitanju, nakon što sam ih prebacio direkt na kontroler vodenog, odjednom su se ugasile sve ledice na kontroleru, pumpa nakon dan 2 od toga je prozujala, svakih par minuta mi zazuji. Hladi jednako dobro.

Pa bi se bacio u izmjenu pumpe jer nemam bundle a i da ga imam ne vjerujem da bi dobio zamjenu.

EDIT
Jedino ju utiša stara kineska poslovica, pljusni možda proradi!
Hrpu je iritantan zvuk i svakih nekoliko minuta počne zujat, pa nestane zujanje. 
Temperature nemaju nikakve promjene naspram zujanja i ne zujanja.

Nazalost nemam rjesenje za tebe ali mozda ipak pomogne ova informacija.
Imao sam Fractal Kelvin S24 cija je pumpa uzasno zujala pri radu na 100%. Zakljucao sam je na 99%.

 Na koji način? Meni je pumpa direkt na 12v putem molexa i iz pumpe u CPU Fan za obrtaje.
Ni tipka za profile ne reagira, nit ledice profila(ni jedna od 3 profila i nna samom profilu ne svjetle).

 Znaci da si skurio nesto zanimljivo u pumpi ali mehanika i dalje radi.
Prvo sto mi pada na pamet je kontrola voltaze na samom molexu.
Malo eksperimentalna misao, morat ces sam istraziti ja nemam vremena. Mogla bi ti cak pomoc DIY scena, tamo se improvizira dosta.
Ili rastavi i vidi sto si skurio na PCB-u. Bilo bi lijepo kad bi prokomentirao netko tko se bolje razumije tako da je i strpljenje dobar savjet.

kruskar ned 7.2.2021 11:47
leo_91 kaže...
kruskar kaže...
leo_91 kaže...
kruskar kaže...

Ima li tko djelove ovog vodenog?
Kod mene odjednom poludia pumpa i kontroler.

Original Corsairovi fanovi su bili u pitanju, nakon što sam ih prebacio direkt na kontroler vodenog, odjednom su se ugasile sve ledice na kontroleru, pumpa nakon dan 2 od toga je prozujala, svakih par minuta mi zazuji. Hladi jednako dobro.

Pa bi se bacio u izmjenu pumpe jer nemam bundle a i da ga imam ne vjerujem da bi dobio zamjenu.

EDIT
Jedino ju utiša stara kineska poslovica, pljusni možda proradi!
Hrpu je iritantan zvuk i svakih nekoliko minuta počne zujat, pa nestane zujanje. 
Temperature nemaju nikakve promjene naspram zujanja i ne zujanja.

Nazalost nemam rjesenje za tebe ali mozda ipak pomogne ova informacija.
Imao sam Fractal Kelvin S24 cija je pumpa uzasno zujala pri radu na 100%. Zakljucao sam je na 99%.

 Na koji način? Meni je pumpa direkt na 12v putem molexa i iz pumpe u CPU Fan za obrtaje.
Ni tipka za profile ne reagira, nit ledice profila(ni jedna od 3 profila i nna samom profilu ne svjetle).

 Znaci da si skurio nesto zanimljivo u pumpi ali mehanika i dalje radi.
Prvo sto mi pada na pamet je kontrola voltaze na samom molexu.
Malo eksperimentalna misao, morat ces sam istraziti ja nemam vremena. Mogla bi ti cak pomoc DIY scena, tamo se improvizira dosta.
Ili rastavi i vidi sto si skurio na PCB-u. Bilo bi lijepo kad bi prokomentirao netko tko se bolje razumije tako da je i strpljenje dobar savjet.

 Poslikat ću tokom dana elektroniku pumpe. Na par djelova mi se čini kao da je oksidiralo, no nigdje ali nigdje ne curi voda niti išta.

Iskreno to sam uzeo polovno za 150kn i sve je bilo uredu dok nisam premještao radijator i nanovo ventove spajao.

 

Ak je neš skureno nije bed promjenit, bitna mi je ispravnost mehanike, samo me to zujanje živcira joooj...
Pogotovo ako sam u abletonu, zna me zahebat da pomislim da je neki od sampleova ili vst-ova, nakraju vrag od pumpe.