nicky.sl sub 4.5.2019 09:23
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

.

Ajmo dojmovi, kolki napon trazi, kakve su temperature?

 Sve leti  al čini mi se da taj osjećaj imam više zbog onog Samsung SSD-a i njegove brzine.

Klokao ga još nisam kalo treba, samo sam upozrijebio "enhanced turbo" opciju u biosu ona mu fila sve jezgre na 5ghz ali fila i napon na 1.38v a temperatura je otišla u nebo (89 celzija).

Taj enhanced je po defaultu na "auto" i tad proc radi na 4.7ghz na svim jezgrama a temperature normalne (60-tak stupnjeva).

Ja prezadovoljan  

war3_tft sub 4.5.2019 13:11

 

Molim te pojasni nam kako ploca vuce vise struje od neke druge?

 

Ako jedna ploca dozvoljava procesoru da povuce vise struje od druge ploce to je pozitivna stvar jer to znaci da ne ogranicava cpu tj da ona nije bn i da ima dobar vrm...

Stjepanj sub 4.5.2019 15:40

Pa zbog slabe fazne regulacije(veci gubitak), u ovom slucaju ova ploca ima neznatno bolju od bilo koje budget z370 ploce(cisto iz razloga da na nju ide doticni 9900k dok za z370 i nije preporucljiv jer budget ploce nisu u stanju to drzati na duze staze cak i na stock postavkama), pise ti i u nedavnoj recenziji od bug casopisa, ova ploca nema veze s pravom 11 faznom regulacijom vec je to tek "pravih" 5+1, cisti entry level, da je neka bolja ploca bi vukla manje i cpu overklok bi bio veci/trajniji, da ne pricam da je overklokanje memorije s z390 daleko gore nego na z370. Ploca nije losa no koliko sam ja vidio te entry level ploce nisu za bilo kakvo duze opterecenje s tim 9900k, ipak treba nesto bolje ak ce se s procesorom  duze i konstantnije opterecivati. Ako je Nicky-ju taj setup za igre onda nema brige.lp

ansha sub 4.5.2019 17:38
Stjepanj kaže...

Pa zbog slabe fazne regulacije(veci gubitak), u ovom slucaju ova ploca ima neznatno bolju od bilo koje budget z370 ploce(cisto iz razloga da na nju ide doticni 9900k dok za z370 i nije preporucljiv jer budget ploce nisu u stanju to drzati na duze staze cak i na stock postavkama), pise ti i u nedavnoj recenziji od bug casopisa, ova ploca nema veze s pravom 11 faznom regulacijom vec je to tek "pravih" 5+1, cisti entry level, da je neka bolja ploca bi vukla manje i cpu overklok bi bio veci/trajniji, da ne pricam da je overklokanje memorije s z390 daleko gore nego na z370. Ploca nije losa no koliko sam ja vidio te entry level ploce nisu za bilo kakvo duze opterecenje s tim 9900k, ipak treba nesto bolje ak ce se s procesorom  duze i konstantnije opterecivati. Ako je Nicky-ju taj setup za igre onda nema brige.lp

Veci gubitci na VRM-u znace vise zagrijavanje i potrosnju ali nemaju veze s OC potencijalom. Njegova ploca je vise nego dovoljna za bilo kakvo clockanje 9900K na vodi, naravno ako je duze opterecenje tipa prime u pitanju, onda treba "prisilno" hladit VRM.

Naravno da  je ploca dovoljna za duze opterecenje s clockanim 9900K, moja ploca ima poduplanih 5 faza pa satima trpi renderanje iako cpu vuce vise od full clockanog 9900K...

Jakovp sub 4.5.2019 20:13
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

Pa zbog slabe fazne regulacije(veci gubitak), u ovom slucaju ova ploca ima neznatno bolju od bilo koje budget z370 ploce(cisto iz razloga da na nju ide doticni 9900k dok za z370 i nije preporucljiv jer budget ploce nisu u stanju to drzati na duze staze cak i na stock postavkama), pise ti i u nedavnoj recenziji od bug casopisa, ova ploca nema veze s pravom 11 faznom regulacijom vec je to tek "pravih" 5+1, cisti entry level, da je neka bolja ploca bi vukla manje i cpu overklok bi bio veci/trajniji, da ne pricam da je overklokanje memorije s z390 daleko gore nego na z370. Ploca nije losa no koliko sam ja vidio te entry level ploce nisu za bilo kakvo duze opterecenje s tim 9900k, ipak treba nesto bolje ak ce se s procesorom  duze i konstantnije opterecivati. Ako je Nicky-ju taj setup za igre onda nema brige.lp

Veci gubitci na VRM-u znace vise zagrijavanje i potrosnju ali nemaju veze s OC potencijalom. Njegova ploca je vise nego dovoljna za bilo kakvo clockanje 9900K na vodi, naravno ako je duze opterecenje tipa prime u pitanju, onda treba "prisilno" hladit VRM.

Naravno da  je ploca dovoljna za duze opterecenje s clockanim 9900K, moja ploca ima poduplanih 5 faza pa satima trpi renderanje iako cpu vuce vise od full clockanog 9900K...

 

Tvoja ploča ima 10 faza.

 

5 poduplanih bi značilo da imaš 5 pwm signala, a poduplane mosfete i zavojnice koji dijele pwm signal. Tvoja ploča ima 10 pravih faza, iako su dobivene preko doublera, ali nema veze, i dalje je 10 različitih pwm signala.

nicky.sl sub 4.5.2019 22:17
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Jok.

Šteta, možeš si sa par klikova izvući još više performansi, blizu 3000 MHz ne bi trebao biti problem.

 A šta će mi još više performansi ??? 

Jednostavno više nemam volje zajebavati se s tim. Skoro dva dana mi je stajao u prtljažniku dok sam se natjerao da uopće sklopim komp sad će mi trebat barem pola godine dok me opet ulovi želja za klokanjem. 

 

Procesor je zvijer i baš zato sam njega uzeo da se ne moram zajebavat s izvlačenjem zadnjeg megaherca. Ima vremena za to 

Valentin17 sub 4.5.2019 22:19
nicky.sl kaže...

 A šta će mi još više performansi ??? 

Pa valjda zato što si uzeo i9 9900k, ako tako gledaš, i5 9600k bi bio dovoljan, da ne kažem neki pentium.

Ja bih gledao da čim više opravdam trošak, ali to sam samo ja.

nicky.sl sub 4.5.2019 22:20
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 A šta će mi još više performansi ??? 

Pa valjda zato što si uzeo i9 9900k, ako tako gledaš, i5 9600k bi bio dovoljan, da ne kažem neki pentium.

 Možda bi tebi bio dovoljan pentium, meni je dovoljan i9 9900k koji i na stoku ima više performansi nego je meni potrebno

 

Zbog čega bih opravdavao trošak ??? 

nicky.sl sub 4.5.2019 23:04
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Zbog čega bih opravdavao trošak ??? 

Ajde dobro, ja gledam ako platim nešto da to i iskoristim najbolje kaj mogu, kod tebe je potpuno drugi slučaj.

ps. pravi se da nisam pitao ništa.

 Baš tako i koristim ga najbolje što mogu. S obzirom na grafu koju imam i koja ne može pratit njegov korak nemam potrebe za klokanjem. 

Stjepanj ned 5.5.2019 11:36

Pa jbte nicky.sl nije valjda da bus stao na bijednih 5ghz od tamo iz 2012g pa to je nedavno cak i ansha uspio po prvi puta, pa nisi ti njegov rang nemoj mi se sramotiti daj nalozi to kad stigne ocu vidjeti od tebe max oc sto moze to cudoviste dati. ok nemas ni toliko los primjerak vjerujem da 5,4ghz mozes napraviti barem ss. Znam da nemas volje jer je forum totalno usran po tom pitanju no ima nas tu jos par koji marimo donekle za tolp

nicky.sl ned 5.5.2019 12:17
Stjepanj kaže...

Pa jbte nicky.sl nije valjda da bus stao na bijednih 5ghz od tamo iz 2012g pa to je nedavno cak i ansha uspio po prvi puta, pa nisi ti njegov rang nemoj mi se sramotiti daj nalozi to kad stigne ocu vidjeti od tebe max oc sto moze to cudoviste dati. ok nemas ni toliko los primjerak vjerujem da 5,4ghz mozes napraviti barem ss. Znam da nemas volje jer je forum totalno usran po tom pitanju no ima nas tu jos par koji marimo donekle za tolp

 Nije stvar ni u primjerku ni u forumu ni tko još drži do toga, jednostavno nemam više ni volje ni gušta satima naštimavat. Vozimo se na stoku 

volegradele ned 5.5.2019 13:01

Znaci 2015 godine sam prvi put usao u 5 GHz klub sa vec legendarnim i5 2500K,znaci tehnologija grabi sve vise i vise,covik bih rekao da cemo 2019 imat 6 ili 7 GHz klub,kad ono jos uvik se vrtimo oko te magicne granice!Tu i tamo neko rokne priko 5.5 GHz..a na stocku ide 5 GHz!!!!

Samo za usporedbu i5 2500K na turbo ide 3.7GHz!

ansha ned 5.5.2019 14:54
Luka123 kaže...

Mogu pitati jeli ima neko ovdje da mu CPU i radi na 5Ghz+, jer ja bez problema mogu clokati svoj preko 5 i stisnuti validate.? Kasnije nek se crasha, koga briga jeli radio je na 5Ghz?

90% intelovih K procesora su stabilni na 5+ ghz ako ih mozes ohladit...

Luka123 ned 5.5.2019 22:53
Stjepanj kaže...
Luka123 kaže...

Mogu pitati jeli ima neko ovdje da mu CPU i radi na 5Ghz+, jer ja bez problema mogu clokati svoj preko 5 i stisnuti validate.? Kasnije nek se crasha, koga briga jeli radio je na 5Ghz?

 kaj ima ne raditi, ak imas solidan primjerak (na forumu je proglasen smecem), i dobro hladenje bez problema i na 5.4ghz! https://youtu.be/ON5YifPIhGw . lp

 xddd.  dobar video

Iskreno bia sam digao preko 5 sigurno, ali odmah se crasha i boot traje dugo. Da li ulogu igra XMP ili slicno na haswellu? Trebam li ga off drzati?
Ako moze par savjeta ;)!? Mislim da bi cpu bez problema mogao na 5. Ili barem na 4,8 da budem sretan

Luka123 uto 7.5.2019 09:42
Stjepanj kaže...

4770k tesko da bus vidio na 5ghz, 4,6-4.7 je neki maks za tu seriju, delidan i s boljim hladenjem da inace tesko, ram je nebitan, sto ga manje imas i na manjem taktu, naponu tim bolje za oc.lp

 Ma radi mi stabilno već 2 god. pune. Nego komentar od anshenje onda bio prevara..  ja se već ponadao idemo na 5++.

ansha uto 7.5.2019 10:03
Luka123 kaže...
Stjepanj kaže...

4770k tesko da bus vidio na 5ghz, 4,6-4.7 je neki maks za tu seriju, delidan i s boljim hladenjem da inace tesko, ram je nebitan, sto ga manje imas i na manjem taktu, naponu tim bolje za oc.lp

 Ma radi mi stabilno već 2 god. pune. Nego komentar od anshenje onda bio prevara..  ja se već ponadao idemo na 5++.

Pa naravno da Haso nece na 5ghz, mislio sam na aktualne procesore, zapravo 7700K pa novije...