Valentin17 ned 3.7.2016 16:48

Pozdrav.

 

Kupujem nešto preko interneta i traži me nekakav PASS CODE da unesem. Jel netko zna što je to točno?

 

ps. plaćam na rate internet bankarstvom, kartica je VISA PBZ.

Patrick_cro ned 3.7.2016 16:51

Vjerojatno te trati zadnja tei broja kija se nalaze na poledini kartice. Ima i druga stvar koja zahtijeva code koji dobijes tako da karticu stavis u token i upises chalenge broj pa dobis kod. Ovisi gdje kupujes.

Valentin17 ned 3.7.2016 16:52
Patrick_cro kaže...

Riješeno je, broj od 8 znamenki je onaj kod koji izbaci čitač nakon klika na opciju sign i unosa pina.

Prvi put sam to i napravio, ali sam unio krivi kontrolni broj, umjesto broja sa tri znamenke, ja sam unio onaj do njega sa četiri znamenke.

hardrock pon 5.8.2019 12:06

Ja i dalje ne razumijem koji je to kod.. Dobio sam u poruci na mobitelu neki 8kodni broj koji ne želi

uvesti kao passcode također ni zadnja 3 broja kartice nisu taj passcode, gdje se to dobije kakav čitač kakav token?

Hvala i lp

Posmatrač pon 5.8.2019 13:12
hardrock kaže...

Ja i dalje ne razumijem koji je to kod.. Dobio sam u poruci na mobitelu neki 8kodni broj koji ne želi

uvesti kao passcode također ni zadnja 3 broja kartice nisu taj passcode, gdje se to dobije kakav čitač kakav token?

Hvala i lp

 To ti se zove cvc code i izgleda kao na slici

BOGDO pon 5.8.2019 13:19
hardrock kaže...

Ja i dalje ne razumijem koji je to kod.. Dobio sam u poruci na mobitelu neki 8kodni broj koji ne želi

uvesti kao passcode također ni zadnja 3 broja kartice nisu taj passcode, gdje se to dobije kakav čitač kakav token?

Hvala i lp

 Ako je American kartica onda upisuješ 4 znamenke s prednje strane, Diners 3 zadnje znamenke sa stražnje strane, a ako je tipa Visa PBZ tekući račun onda moraš imati token da bi mogao kupovati na rate i odjednom prek neta. Vidi sa matičnom bankom ili kartičarskom kućom.

cesnjovka pon 5.8.2019 15:26

PBZ Token više ne postoji...

Sad se umjesto toga u ovom novom mobilnom PBZ Bankarstvu umjesto tokena koristi #withKEY za plaćanje sa Visom na internetu.

Znači samo na mobitelu pokreneš u PBZ aplikaciji taj #withKEY dobije se šesteroznamekansti broj, to ukucaš prilikom potvrde kupovina na NET-u i gotova stvar.