Stanovanje

Usisavači. O da, USISIVAČI :)

acmilan2 pet 27.3.2020 02:45

 Je. Ja imam stariji model fc9330, ali to je vise manje isto.

Usisavac je jak, jako dobro vuce sa svih povrsina, sklopive cijevi tako da mozes produzit ili skratiti ovisi koliko treba, jedino nemoj ko ja, na ovoj posudi gdje trpa smece, zaboravit ocistit filter spuzvu. Meni nije vuklo mjesecima kako treba i nosio ga na popravak ovlastenom serviseru, smijao se cim sam mu rekao svoj problem i samo je otvorio to i vidio sam 2cm nakupine prasine pa toj spuzvici, doma sam kompresorom propuhivao gotovo pola sata spuzvicu koja je velika mozda nekih 15x15cm i sad opet ko nov. Tako da, po meni, neces pogrijesiti pog ga uzmes.

thebatman pet 27.3.2020 09:10
acmilan2 kaže...

 Je. Ja imam stariji model fc9330, ali to je vise manje isto.

Usisavac je jak, jako dobro vuce sa svih povrsina, sklopive cijevi tako da mozes produzit ili skratiti ovisi koliko treba, jedino nemoj ko ja, na ovoj posudi gdje trpa smece, zaboravit ocistit filter spuzvu. Meni nije vuklo mjesecima kako treba i nosio ga na popravak ovlastenom serviseru, smijao se cim sam mu rekao svoj problem i samo je otvorio to i vidio sam 2cm nakupine prasine pa toj spuzvici, doma sam kompresorom propuhivao gotovo pola sata spuzvicu koja je velika mozda nekih 15x15cm i sad opet ko nov. Tako da, po meni, neces pogrijesiti pog ga uzmes.

 Zahvaljuejm :)

thebatman pon 27.4.2020 08:21
cro_scouser kaže...

 Kupljen prije 2 godine na black fridayu (cca 700 kn) i radi savršeno od tada! Četke i nastavci kvalitetni, sve super.

Jedino je sad počela štekati malo ova tipka za odvajanje spremnika, treba malo jače stisnut istu, no i dalje zadovoljni!

 Samo da potvrdim da je usisavac odlican i da vrijedi te novce.

user2206 ned 14.6.2020 13:56

Pozdrav

Ima li tko preporuku za zamjensku glavu (četku) za usisavač. Postojeća se nažalost raspala pa gledam kupiti neku drugu. Jedino na što trebam paziti je da dimenzije utora odgovaraju?

Hvala

 

Ivan(4) pet 13.11.2020 10:52

Kakva su iskustva sa ovim usisivačima sa novim motorima po EU propisima? Vidim jedne do drugih gotovo identične modele, ali jedan dolazi sa npr 1800W motorom, a drugi sa motorom od 800W i ne znam da li je ovo novo tiše, štedljivije, pametnije, ili treba zgrabiti ono staro dok ga još ima jer radi i neće se raspasti.

 

EDIT: Generalno gledam jeftinije uređaje, tipa Gorenje G.Force Air Compact (kod njega baš postoje dve varijante, 1900W i 800W, obe kao dolaze s 5 godina garancije), do eventualno onog Philipsa pomenutog gore (taj je izgleda sa novim tipom motora, a vidim i gotovo identične varijante sa motorom od 2100W).

acmilan2 pet 13.11.2020 15:47
hrčak kaže...

Pozdrav, da li je dobar usisavač sa slike? Hvala

 To je noviji model ovih nasih iznad FC9330/FC9331 koji su izvanredni usisavaci, tako da sam misljenja da ovaj ne moze nikako biti losiji, samo bolji. 

Marko :D sri 18.11.2020 17:18

Uzeo danas zadnjeg na polici u Plodinama (kao da je mene čekao). Ukratko, prvo usisavanje—prezadovoljan. Dosta je tih i stvarno efikasan; pakiranje je i bogato s nastavcima. Moja preporuka!

roby27 čet 19.11.2020 12:14

To je super ako je netko rob usisavacu, moraju se cistit filteri redovito i prati posuda a ono praznjenje spremnika i poklopac prema gore je komedija, ispušni filter zraka je neperiv.

 

Uglavnom nisam fan ciklonskih ali ok nema trosak vrecica pa tko voli neka čisti.

 

Da kupujem uzeo bi ovaj samo da ga ima po toj cijeni u HR

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5963754_-t-10-1-advanced-1-527-154-0-kaercher.html

 

Radni radijus 15m, 2,5m crijevo, 10L izvrsnih flis vrecica, glavni filter neprobojan i moze se prati na 40stupnjeva, motor je iznad vrecice tako da vuce zrak prema gore a ne kao kod klasicnih gdje vuce zrak na kraju vrecice, podtlak 24kpa i protok zraka 53L/s

Marko :D čet 19.11.2020 16:59
roby27 kaže...

To je super ako je netko rob usisavacu, moraju se cistit filteri redovito i prati posuda a ono praznjenje spremnika i poklopac prema gore je komedija, ispušni filter zraka je neperiv.

Čišćenje ovog usisavača je mila majka naspram čišćenja usisavača za vodu. Imam Thomas usisavač i da, radi odlično, ali dosadilo mi ga je čistit i teškog ga vući. Dakle, prije usisavanja moram natočit vodu, stavit eterično ulje, usisat i onda ga kompletno oprat i oribat inače se jako usmrdi. Da ne kažem da je taj usisavač dosta težak kada se natoči voda, i bez obzira na to što ima kotačiće, vrlo ga je teško kontrolirati pri usisavanju. Jednom prilikom mi se i prevrnuo dok sam usisavao i iscurila mi voda (not fun).

 

Prije toga sam imao usisavač na vrećice; tu mi je problem što se jako praši kada se iste vade iz usisavača. Tu je i trošak kupovine vrećica koje se relativno brzo napune. Ciklonski nikada nisam imao, ovaj Philips mi je prvi, i kažem, za sada sam zadovoljan. Koliko sam vidio, nema puno za čistiti; posuda i par filtera, to je sve. To sve napravim za par minuta dok bi Thomas čistio po 15-ak minuta. Također, ovaj nije ni približno bučan kao Thomas i lako se kontrolira (vozi po stanu).

 

Majka mi je bila malo skeptična, ali kad je krenula malo po stanu s Philipsom rekla je da je iznenađena koliko dobro radi i da joj se sviđa. Onda je shvatila zašto ih više nema u Plodinama. 

roby27 pet 20.11.2020 12:51

Za vodeni mi je jasno, imam jedan od Vivaxa stoji u garazi.

 

Sto se tice vrecica i prasine to je bilo prije sa papirnatim vrecicama koje su lose i sklone su trganju kad usišeš neki oštri predmet, prave od flisa su odlicne pogotovo od Karchera, Miele-a.

 

E sad trosak vrecica po meni kad kupis neki xxl paket kao ovaj od Karchera 10kom to te izađe smijesna cifra mjesecno, to je mala cifra a dugo traju vrecice po 4-5  mjeseca jer su ove 10L  a nemas nikakvo odrzavanje usisavaca, pali usisaj pospremi.

 

Ciklonski moras svako malo oprat  jer inace nece vući pa moras cekat da se posuši posuda i filteri 24 sata itd, meni je to robovanje a cifra za vrecice je smijurija. 

 

I da ako si u stanu problem je i praznjenje te posude gdje se uvijek ta prasina poleti prilikom praznjenja pored kante, po zraku itd, neuredno. Vrecicu zatvoris bacis u kantu stavis drugu i vozi.

Marko :D pet 20.11.2020 14:53
roby27 kaže...

Za vodeni mi je jasno, imam jedan od Vivaxa stoji u garazi.

 

Sto se tice vrecica i prasine to je bilo prije sa papirnatim vrecicama koje su lose i sklone su trganju kad usišeš neki oštri predmet, prave od flisa su odlicne pogotovo od Karchera, Miele-a.

 

E sad trosak vrecica po meni kad kupis neki xxl paket kao ovaj od Karchera 10kom to te izađe smijesna cifra mjesecno, to je mala cifra a dugo traju vrecice po 4-5  mjeseca jer su ove 10L  a nemas nikakvo odrzavanje usisavaca, pali usisaj pospremi.

 

Ciklonski moras svako malo oprat  jer inace nece vući pa moras cekat da se posuši posuda i filteri 24 sata itd, meni je to robovanje a cifra za vrecice je smijurija. 

 

I da ako si u stanu problem je i praznjenje te posude gdje se uvijek ta prasina poleti prilikom praznjenja pored kante, po zraku itd, neuredno. Vrecicu zatvoris bacis u kantu stavis drugu i vozi.

Kažem, sve na vrećice koje sam probao nisu bili dobri. Na poslu imamo Karcher usisavač s tim velikim vrećama, pa opet, kada se vadi vreća leti prašina naokolo. To je jednostavno tako kod usisavača na vrećice i to ni jedan usisavač i niti jedne vrećice to ne mogu popraviti.

 

Što se tiče ciklonskog, ovo mi je prvi tako da ne znam kako još sve funkcionira. Svakako ću prije pranja pročitati uputstva da nešto ne bi strgao ili pokvario. A što se posude tiče, Philips ima posudu s poklopcem koji se otvara. Moram vidjeti da li je ta posuda kompletno zatvorena, jer ako je, jednostavno u nju nakon usisavanja nalijem vodu i svo smeće bacim u WC. Prašina ne može letiti ako je mokra. 😆

roby27 pet 20.11.2020 15:07

Ne kuzim kako prasina leti iz vrecica, to rade samo papirnate a Karcher ima i takve u ponudi.

 

T10/1 Adv je ipak Proffesional segment usisavaca a takve su i flis vrecice i glavni filter. 

Marko :D pet 20.11.2020 16:45
roby27 kaže...

Ne kuzim kako prasina leti iz vrecica, to rade samo papirnate a Karcher ima i takve u ponudi.

 

T10/1 Adv je ipak Proffesional segment usisavaca a takve su i flis vrecice i glavni filter. 

Leti kroz otvor. Dakle, kada punu vrećicu skidaš s one rupe kroz koju se usisava, onda ti izlazi i prašina van. Nedaj Bože da stisneš slučajno vreću, katastrofa...

Marko :D pon 23.11.2020 18:30

Eto, u nedjelju temeljito usisao stan. I dalje stojim do toga da je ciklonski usisavač jednostavnije za održavati od onog na vodu. Jednostavno sam istresao sadržaj posude u vreću za smeće i nikakva prašina nije letila. Moj prvotni plan, da se natoči voda u posudu i baci sve skupa u WC ipak ne bi funkcionirao, budući da posuda na dnu ima otvor. Ali bez obzira na to, pražnjenje je lagano i nikakva prašina ne leti—to je najvažnije. Na kraju posudu oprati s vodom i ostaviti da se posuši.

 

Drugo, za održavati (uz posudu) ima doslovno jedan veliki filter i spužva uz njega, te jedan mali (koji se, ja mislim, ne pere). Prema Philipsovim preporukama, filter je potrebno čistiti svakih 6 tjedana i to pretpostavljam ako se često usisava. Također, preporučeno je zamijeniti filtere jednom godišnje (nisu skupi, oko 100-tinjak kuna). Nakon drugog usisavanja, filter je i dalje skroz bijel i nije ni malo zamazan. 

xDISORDERx pon 23.11.2020 23:43
Marko :D kaže...

Uzeo danas zadnjeg na polici u Plodinama (kao da je mene čekao). Ukratko, prvo usisavanje—prezadovoljan. Dosta je tih i stvarno efikasan; pakiranje je i bogato s nastavcima. Moja preporuka!

 samo da pitam, da li su ti ispunili jamstveni list? ja sam isto uzea ima koji dan, djelatnica mi je rekla da samo čuvam račun, pa mi je to malo čudno..

nisam ga još stiga testirati

Marko :D uto 24.11.2020 15:01

Nisu. Također mi je rečeno da samo čuvam račun i to je to. Doduše, što god od tehnike kupio negdje u zadnje vrijeme, nikada mi nije bio ovjeren jamstveni list. Već sam se pomalo počeo pitati da li je jamstveni list vrijeme pregazilo ili što.

 

Ne znam da li ti je prodavačica spomenula pošto ne piše na kutiji, ali ovaj model usisavača ulazi u promociju produljenog jamstva. Registrirao sam usisavač na Philipsovoj stranici, unio tražene podatke i priložio sken računa za dodatne 3 godine garancije; sve pet. Na kraju je pisalo da mi je garancija do 2025. godine.

Adoon uto 24.11.2020 16:40

Mene isto zanima ima li tko kakvih iskustava (preporuku) za štapne usisavače? 

 

U stanu nemam tepiha, samo parketi i pločice, i stan je relativno malen (50-ak) kvadrata tako da bih se riješio svog klasičnog philipsa na vrećice i uzeo nešto manje i kompaktnije. Drugi razlog zbog čeka bi mijenjao usisavač je što imam dva sina, jedan ima raznorazne alergije (između ostalog i prašina mu dosta smeta), a drugi je propuzao prije mjesec dana tako da usisavamo na dnevnoj bazi jer jede svaku mrvicu koju nađe na podu :-). Cijena mi nije problem, uzeo bih i neki skuplji model samo da nije glomazan i da dobro usisava. Što se čišćenja tiče, imam iskustva samo sa ovima na vrećice (bacić vrećicu i staviš novu) i prije 10-ak godina imao sam neki sa posudom i hepa filterom. To je bila tragedija jer bi se hepa filter napunio prašine u prvih par minuta usisavanja i usisna snaga bi pala na 30%. Posudu je još kako-tako bilo jednostavno isprazniti ali, očistiti hepa filter koji je bio nekakvog zvjezdastogdizajna....živi užas. Ne znam koje su trenutno tehnologije filtracije ''in'' pa vas molim za preporuku što i kako uzeti. 

dv14 uto 24.11.2020 17:11

Uzeo nedavno Karcher WD3 za nekih 450kn i mogu reći da sam se ugodno iznenadio za te pare. Nakon 2 usisavača u sličnom cijenovnom rangu, ovo je napredak. Možda i nije najbolji izbor za kuću, stan jer nije baš tih, ali ok. Za usisati auto i slične poslove, odličan izbor. 

xDISORDERx uto 24.11.2020 22:29
Marko :D kaže...

Ne znam da li ti je prodavačica spomenula pošto ne piše na kutiji, ali ovaj model usisavača ulazi u promociju produljenog jamstva. Registrirao sam usisavač na Philipsovoj stranici, unio tražene podatke i priložio sken računa za dodatne 3 godine garancije; sve pet. Na kraju je pisalo da mi je garancija do 2025. godine.

 nije mi prodavačica rekla, ali sam bia upoznat sa tim. Pročita sam na više izvora prije kupnje, možda čak i ode na forumu, to je isto bia jedan od razloga kupnje 

user2206 uto 1.12.2020 11:07

Pozdrav, kupio sam ovaj usisavač Karcher WD 3

Iako to nije baš kućni usisavač svidjelo mi se što je dosta jak i odgovaraju mu one jeftine vrećice iz Kauflanda. Međutim ne sviđa mi se glava, jednostavno nije za usisavanje kuće. Imam glavu sa prijašnjeg usisavača marke Elektrolux koji mi je odličan, savršeno sjeda ali je dosta istrošen zbog godina korištenja. pa sam mislio kupiti novu. Gledao sam zamjenske ali je ponuda prilično očajna. Gdje mogu nabaviti dobre zamjenske glave?