Stanovanje

Usisavači. O da, USISIVAČI :)

xDISORDERx sri 8.1.2020 22:53
gocc01 kaže...

Mall.hr ima 20% na neke stvari pa sam vidio ovaj Gorenje usisavač. Još 20% na tu cijenu i ide za 400kn. Vrijedi li to išta? 

 

Harvey Norman za 738kn je najniža cijena kod nas.

 

Nemam tepihe nikakve.

 ne mogu pronać koje vrečice koristi, ima li ta informacija igdi?

Blackcastle sri 8.1.2020 23:08

Ekipo Vjerujte mi kupite si roombu može i onaj model e5151 tako nešto.....najbolja prijateljica za svaki dan...mojih dvoje frenodova (s malom djecom) sam nagovarao i sad mi zahvaljuju.Jednostavno najveći radnik u kući....i svakodnevni pravi prijatelj....

gocc01 sri 8.1.2020 23:51
xDISORDERx kaže...
gocc01 kaže...

Mall.hr ima 20% na neke stvari pa sam vidio ovaj Gorenje usisavač. Još 20% na tu cijenu i ide za 400kn. Vrijedi li to išta? 

 

Harvey Norman za 738kn je najniža cijena kod nas.

 

Nemam tepihe nikakve.

 ne mogu pronać koje vrečice koristi, ima li ta informacija igdi?

 https://www.svijet-medija.hr/art/vrecice-za-usisavac-gorenje-gb1mbup-4-mikro-filter-vrecice/79446

 

40kn 4 komada. Imaš na stranici od Gorenja baš za taj model više vrsta tih vrećica al mislim da su ove neki standard.

 

Naručio sam sauger, 404kn preuzimanje u poslovnici. Malo su oni po običaju nabrijali cijenu ali opet je najbolja cijena u EU. 

 

kiwi_91 čet 9.1.2020 12:09

Meni upravo stigao DPD-om u Osijek (naručen 6.1. u 20:20 h).

 

Malo sam ga isprobao i u odnosu na Quinto 1500W (star 10-15 god.) je daleko tiši, tj. prevladava zvuk strujanja zraka, a el. motor se jedva čuje (najjača postavka). Nemam tepihe pa ne mogu isprobati na njima, a za laminat i pločice je snaga usisavanja dovoljna. Malo se čini da je slabiji od Quinto-a, ali možda je do subjektivnog dojma zbog tihog rada i do toga što je četka/nastavak precizniji od starog pa ne hvata tako daleko. Lagan je i kompaktniji od starog, iako mi se na slikama činio manji nego što je u stvarnosti. Nedostatak kompaktnosti je što na njemu nema spremnika za nastavke, ali osobno ih ne koristim često pa meni to nije problem. 

GB2 su vrećice navedene na usisavaču, ali koliko vidim ista je cijena kao i GB1.

mate213 ned 12.1.2020 20:59

Pozz, moze preporuka nekog usisavaca do tak, 700-800kn...
Nemam blage veze kaj bi valjalo uzet.. jedino kaj treba bit sto tisi da ne cvile kao neki sto se prodaju sad sa onim spremnikom za prasinu.
Pretpostavljam da ovako neki jeftiniji jednostavno ne mogu biti ujedno i tisi.. ali nebi htio sa vrecicama, jedostavnije je sa tim spremnikom.. i koliko su pouzdane one info o db, gledao sam malo u elipsu, ima od 69-80db...
Al ako netko ima kakav savjet, moze elipso, pevec, mall.hr...

darkborg čet 16.1.2020 12:38

Zna netko neki dobar usisivač koji nema problema s malo većom količinom psećih dlaka? Sad imamo dva psa i neki ciklonski od dirt devila i to nikako ne funkcionira, doslovno ne možeš jednu prostoriju usisati bez da se zaštopa onaj gore filter i onda posve izgubi usisnu snagu.
Budget - što manje to bolje naravno ali recimo okvirno do max 1000kn

roby27 pet 17.1.2020 13:39

E da takvi su ti ciklonski, za tepihe i zivotinjske dlake i kosu primjerice žensku su slabiji i to dosta jer se štopaju, nemaju snage da odvoje necistocu koja bi trebala zavrsiti u spremniku nego zavrsi na filterima i to ubija protok zraka, imao sam jedan od gorenja i to je bila nocna mora jedno usisavanje i ajde peri zaprašene i zaštopane filtere.

 

Sad imam na vrecice i to je gospodski posao, kad se napuni promjenis i vozi dalje, jaci su na tepisima i vrecice traju dugo normalno ovisno koliko usisavas i sto usisavas.

 

Na forum.hru kaze jedan lik da je Electrolux majka u svijetu usisavaca jer su ulozili dosta sredstva u istrazivanja u taj segment i da s njima ne mozes pogrijesiti...

 

Naravno i Miele je odlican ali kod nas u HR su cijene napuhane za razliku od DE

darkborg pet 17.1.2020 13:46

Da, jbg kad smo kupovali nismo još imali pse i mislio sam da je super tako bez vrećica, samo isprazniš spremnik i to je to. Na kraju ispalo baš suprotno, dosta loše je to i neuredno, bar meni. Tako da i da nemam pse više ne bi gledao te ciklonske.

roby27 pet 17.1.2020 14:04

Pa na to se ljudi i kače, kao ne moras kupovat vrecice jel kao da koštaju ko suho zlato a druga strana medalje imas vise posla sa filterima i pranjem istih i spremnika i jako neuredno je to sve dok praznis spremnik pa ti prasina jos poleti zrakom po rukama, spremniku sa vanjske strane, nije preporucljivo za alergičare takav pristup sa prašinom itd. Al jbg ljudi razmisljaju samo da im financije ne pate pa onda fino čisti brate :)

kostolomac pet 17.1.2020 14:16
darkborg kaže...
Zna netko neki dobar usisivač koji nema problema s malo većom količinom psećih dlaka? Sad imamo dva psa i neki ciklonski od dirt devila i to nikako ne funkcionira, doslovno ne možeš jednu prostoriju usisati bez da se zaštopa onaj gore filter i onda posve izgubi usisnu snagu.
Budget - što manje to bolje naravno ali recimo okvirno do max 1000kn

 Za te novce nažalost jako teško, a da kvalitetno kupi pseće dlake.

 Ja imam prijedloge( koje sam osobno isprobao ) ali su dosta skuplji....

Jer ako imaš psa u kući ( osobno isto imam ) treba kvalitetan usisavač  na duge staze, pogotovo jer treba i češće saugat, pa uz usisnu snagu treba usisavač ( za tepihe ) imat i kvalitetni nastavak za dlake.

kostolomac pet 17.1.2020 19:56
icek_picek kaže...

koji ti koristis, tj. koje bi preporučio za nekog s dva psa i malim djetetom? :)

do 2 - 2.5k kuna.

 

 

 Ja već cca 5 godina koristim Miele Cat&Dog, cijena mu je bila oko 2500kn,koriste se vrećice ( imaš za uzet zamjenske u mulleru, kvalitetne su kao original, a jeftinije), ima jaku usisnu snagu, roto-četka nastavak za tepih je što se tiče dlaka top, sve skida.

Da uzimam opet bi išao na Miele jer jesu skupi, ali to i prati kvalitetom, vjeruj mi ja saugam skoro pa svaki dan s njim, i još radi kao i prvog dana.

Sad su već i noviji model izašli, pa ne znam točno cijene, ali lako sve provjeriš na netu kako se kreću.

Znači bilo bi super kad bi mogao isprobat usisavača, gore je netko spomenuo da toi kod nekih se može.

Realno ako usisavaš samo parket-pločice i slično, svaki do 1000kn će odradit posao, ali za tepih po meni mora biti jaka snaga usisavača i kvalitetna roto četka, bez da uništava tepih.

Poželjni su i nastavci da eventulano možeš neku sofu očistit od dlaka ( Miele ih ima-ne svi modeli ).

 

Pogledaj malo po netu recenzije i video ako ima koji. :)

 

Psi su ''zeznuta'' stvar pogotovo ako su u kući što se tiče održavanja. :)

 

 

roby27 sub 18.1.2020 01:30

Zanimljiv model, super je sto je mali kompaktan usisavac, ima odlicne nastavke sa roto četkom koja sama kosta 260kn, univerzalna cetka tri active+ sa prednjim usisom, četka na cijevi na izvlacenje, ECARF filter...

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/PHILIPS-FC8379-09/

turbo četka u cijeni:

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/vrecice-i-pribor-za-usisavace/PHILIPS-FC8005-01/

 

vrecice se mogu nabaviti za 120kn - 12kom classic long performance a set filtera sa 1 vrecicom kosta 125kn

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/vrecice-i-pribor-za-usisavace/PHILIPS-FC8074-02/

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/vrecice-i-pribor-za-usisavace/ELECTROLUX-E201SM/

 

Takoder i ovaj mi se cini izvrsna ponuda sa roto četkom na akciji u mall-u

https://www.mall.hr/usisavaci/philips-usisavac-s-vrecicom-fc8246-09-powergo

 

 

 

 

 

acmilan2 pet 14.2.2020 14:32

Može neka preporuka malog usisavača na baterije za punjenje, imali smo nekog noname brand pa eto malo kontakt ode i ne isplati se ni popravljat.

Cisto za neke mrvice po podu ili u kupaonici dlake recimo. 200-250kn ako ima neceg kolko tolko ok u tom rangu.

 

Hvala

gocc01 pet 14.2.2020 15:19
kiwi_91 kaže...

Meni upravo stigao DPD-om u Osijek (naručen 6.1. u 20:20 h).

 

Malo sam ga isprobao i u odnosu na Quinto 1500W (star 10-15 god.) je daleko tiši, tj. prevladava zvuk strujanja zraka, a el. motor se jedva čuje (najjača postavka). Nemam tepihe pa ne mogu isprobati na njima, a za laminat i pločice je snaga usisavanja dovoljna. Malo se čini da je slabiji od Quinto-a, ali možda je do subjektivnog dojma zbog tihog rada i do toga što je četka/nastavak precizniji od starog pa ne hvata tako daleko. Lagan je i kompaktniji od starog, iako mi se na slikama činio manji nego što je u stvarnosti. Nedostatak kompaktnosti je što na njemu nema spremnika za nastavke, ali osobno ih ne koristim često pa meni to nije problem. 

GB2 su vrećice navedene na usisavaču, ali koliko vidim ista je cijena kao i GB1.

 

Dal i tebi "šteka" gumb za paljenje? U biti ako se ne pritisne točno po sredini relativno snažno onda ne primi već se usisavač upali na taj kontakt i ugasi.

kiwi_91 pet 14.2.2020 15:53

Da, kao da ima malo previše lufta taj gornji plastični "poklopac" prekidača i onda pri kraju stvori određeni otpor pa misliš da si pritisnuo, no treba ga baš do kraja stisnuti kako bi aktiviralo prekidač. Mogli su malo bolje to riješiti, ali dobro je dok pali.

 

 

Edit: I samo za informaciju onima koji imaju tu seriju usisavača. U originalnim GB2 mikro vrećicama, uz 4 vrećice dođe i filtar što se stavlja na ulazu u motor. Nisam vidio da to piše na netu u opisu tih vrećica pa me ugodno iznenadilo. U svijet-medija ima za 39 kn, ali ja sam uzeo u Pevec(x)-u (https://pevec.hr/gorenje-gb2mbup-mikrofilter-vrecica-297661.html)

robisierra92 ned 1.3.2020 19:38

Kupio sam 2u1 Hooverov štapni baterijski usisavač Freejet Evo prvenstveno radi usisavanja za mačkom.

 

Nisam baš zadovoljan, riješio bih ga se ako nekome treba. Radi se o ovom modelu

 

Pretpostavljam da ne postoji učinkovit štapni usisavač za ono što meni treba do 1000 kuna pa ostajem dalje pri "klasičnom". 

 

Dobar je za sitnu prljavštinu ali za neko jače usisavanje mora imati jači motor, koliko sam skužio otprilike je to sve isto, osim jačine baterije pa neki mogu raditi dulje. 

kostolomac pon 2.3.2020 08:53
robisierra92 kaže...

Kupio sam 2u1 Hooverov štapni baterijski usisavač Freejet Evo prvenstveno radi usisavanja za mačkom.

 

Nisam baš zadovoljan, riješio bih ga se ako nekome treba. Radi se o ovom modelu

 

Pretpostavljam da ne postoji učinkovit štapni usisavač za ono što meni treba do 1000 kuna pa ostajem dalje pri "klasičnom". 

 

Dobar je za sitnu prljavštinu ali za neko jače usisavanje mora imati jači motor, koliko sam skužio otprilike je to sve isto, osim jačine baterije pa neki mogu raditi dulje. 

 Nažalost u tom rangu,  a da kvalitetno usisavaš dlake bez obzira dal je pas iili mačka je jako teško nešto preporučit, osim ako netko nije kupio pa je zadovoljan.

Tako da je to ''mačak u vreći'' što se tiče kupovine do 1000kn, a da kvalitetno usisava dlake. Uz''jaki'' motor, bitni su i nastavci tj. kakve valjke sa četkama ima usisavač.

 

Edit: Općenito su ti baterijski daleko po realnoj snazi od klasičnih, i osobno ne bih na njih trošio novce, jer je to u većini slučajeva bačen novac.

robisierra92 uto 3.3.2020 09:33

Vratio sam Hoovera, uzeli su ga u Emmezeti bez problema (sve je bilo zapakirano u originalne vrećice i temeljito očišćeno), i zamijenio ga za OVAJ Boschov ručni usisavač. 

 

Trgovac je bio jako ljubazan i dopustio je isprobavanje kojeg smo god htjeli, čak je i punio one koji su bili prazni. 

 

Kad sam uključio ovog Boschovog odmah sam rekao "to je to".

 

Jak motor, dvije brzine, brzo punjenje, izvrsna kvaliteta izrade... mogu ga preporučiti svakome tko je voljan potrošiti više novaca za ručni usisavač. 

 

Stric_Jura uto 17.3.2020 20:41

pozdrav, ubrali u Pevcu (Pevex je marketing, firma je i dalje Pevec d.o.o.):

 

Electrolux_UltraSilencer_Zen_Green

 

dobiju se dva široka nastavka (jedan jednostavniji, drugi s preklopkom za tepihe/parkete) i jedan uski (3u1 - okrugla s četkom, umeće se u cijev, obrne se naopačke pa taj umetak je za uske prostore a može se i pod 90° obostrano raširiti za namještaj)...

 

izvrsno usisava, npr. ako s postavkom za tepih pređem na glatku površinu, ne mogu nogom prebaciti na način za parket, koliko jako vuče.... tepih podiže ko od šale....

 

snaga 2200 W, buka - 58 dB - zbilja je i na max glasnoće nekog uobičajenog govora - a na 50% i niže prema minimumu je tih...

 

55% je napravljen od reciklirane plastike i malo je "nježnije" napravljen, mogao bi imati malčice deblju plastiku, ali općenito kvaliteta izrade, lakoća pokreta i prebacivanja prekidača, namatanja (duuug kabel!) je na visini...

 

e da koristi standardne S-bag vrečice...

 

Uglavnom, preporuka !