Stanovanje

Usisavači. O da, USISIVAČI :)

djigibao čet 28.2.2019 16:22

Nemam ga ja dugo, evo proslo cca 20tak dana.

Zasad sve OK i zadovoljan, cak mi i gust pa cistim skoro svaka 2-3 dana .

Evo bas danas oprao tu posudu gdje se skuplja usisana prasina (samo bacio pod tus i sa mlazom vode isprao) pa sam poslikao kako to izgleda unutra (Slike):

  

Nadam se da ti je jasno kako to funcionira i nisam siguran koliko je to razlicito od tog sistema sto ti imas.

roby27 čet 28.2.2019 17:28

Da isti drek rekao bi ovaj plavi umetak taj radi separaciju i on se vadi van al kod tebe se ne dogada zaštopavanje jer ga cistis svaka 2 dana ko i bivsi zepter na vodu sto si imao ;-)

 

A filter od motora jel ti bude prašnjav i mucice budu među rebrima? To kad se dogodi onda by by sa snagom usisa...

 

 

Onion čet 28.2.2019 17:56

Pozdrav ljudiii :)

 

trazio sam dosta vremena usisavac koji bi koristio za usisavanje auta jer onaj kojeg koristim za kucu je preskup da bi ga vukao vani po betonu. 

Prvo sam gledao one najjeftinije verzije usisavaca i na kraju odustao od toga jer stvarno po samom opipu ne bi dugo trajalo ni za jednom tjedno usisavat auto a kamoli za kucu/stan.

Na kraju svega odlucio sam se za GORENJE, za marku koju izbjegavam u sirokom luku jer citam svaki dan toliko losih recenzija kod bijele tehnike, popravke, natezanja sa servisom i td., ALI ipak to je samo usisavac i ne treba mi za puno koristenja pa ce bit okej.

 

 

Evo mog kratkog iskustva sa LITE verzijom Gorenje usisavaca.

Platio sam ga 699 kn i usisavac za taj novac je stvarno uredu! 

 

Dakle, oprema usisavaca je kao i kod svakog drugog. Uski nastavak, pa nastavak za usisavanje namjestaja, (u ovom slucaju se cak dobije i cetkica za usisavanje prasine sa namjestaja)-odlicna stvar!!

Gumirani kotaci na kojima je stvarno full okretan, prvo paljenje me iznenadilo i doslovno sam zjevnuo jer nisam ocekivao da je motor toliko finog i ugodnog zvuka, usis također odlican. Razred ponovne misije prašine A

Vrecice po cijeni od 35-40 kn 5 komada u pakiranju.

 

To su pozitivne strane ovog usisavaca. 

 

Neke negativne strane su:

duzina kabla (sto je zapravo rijesivo uz produzni kabel), njihova XpandZone cetka nije bas dobra za sakupljanje zivotinjskih dlaka sa tepiha jer ih sakuplja na hrpu i onda takve hrpice dlaka ostavlja po tepihu, ali to ne vrijedi i za spagaste tepihe vec za one klasicne tepihe. 

Razred ucinkovitosti na tepisima C

 

Radio sam test na tepihu koji je bio pun dlaka od mog ljubimca i rezultati su slijedeci:

 

Prije svega sto cu napisati, dat cu informaciju da je usisavac kojeg koristim za kucu Philips Performer Ultimate po cijeni od 2879 kn. Uz njega sam dobio papucicu sa LED svijetlima i papucicu sa dubinsko usisavanje tepiha i tvrdih površina. Dodatno sam kupio jos turbo cetku koja mi olaksava usisavanje dlaka. 

Radio sam test sa Gorenje usisavacem, stim da sam koristio nastavke od Philipsa. Kombinacija Gorenja i Philips-ovog nastavka za dubinsko usisavanje tepiha nije bila bas ucinkovita, odnosno nisam uspio skupiti dlake sa tepiha sto ne uspjevam ni sa Philipsom zapravo. Dakle nije do Gorenje uređaja, vec je do samog nastavka (ne radi se o tome da nastavak uopce ne valja. On ce posluziti za usisat tepihe, ali ne i psece dlake). Također vrijedi i za XpandZone cetku od Gorenja. Zatim sam probao kombinaciju Gorenja i usisanog nastavka sa LED lampama. Sve sam uspio usisati jer je ocito taj nastavak bolji za sakupljanje dlaka, iako je deklariran kao nastavak koji sluzi SAMO za tvrde podove.

Zatim sam isprobao turbo cetku koja ne radio tako jako kao na philips usisavacu a to je zbog protoka zraka. Philips usisavac ipak ima Airflow tehnologiju (protok zraka) pa zato cetka i bolje radi, ali bez obzira na to također sam uspio usisati sve dlake.

Znaci tko se odluci za Gorenje usisavac i tko uz to kupi jos turbo cetku ( Ima u Intersparu za 99 kn, isprobana je i dobra je) moci ce cistiti sa lakocom za svojim voljenim ljubimcima  i ono ostalo, naravno.

 

Zakljucak nakon svega:

Nije istina da jefitiniji usisavaci uopce ne valjaju (osim onih minijaturnih koji kostaju tipa 249- 400 kn)

Uvjerio sam se nakon ovog svega da bi i sa Gorenje usisavacem mogao odrzavati cijelu kucu, a gledao sam u pocetku na njega kao na nesto sto ce biti dobro za onaj obujam posla koji je potreban da bi se auto usisao. Na kraju mi ga je zao i za to koristiti 

Onaj tko nema puno tepiha u kuci (ili ima pa si priusti jos i turbo cetku ako ima ljubimca) bit ce apsolutno zadovoljan sa ovim uređajem koji je zapravo bas lijepog dizajna, a pritom ce i ustedjeti :) 

 

Evo link strojceka :) 

https://www.gorenje.hr/proizvodi/mali-kucanski-aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/modeli/usisavaci/vcea21glw/678490

 

I jos slag na tortu..

 

Moze se naci i po jeftinijoj cijeni na mall.hr-u

https://www.mall.hr/usisavaci/gorenje-usisavac-g-force-lite-vcea21glw-bijeli

 

Ispricavam se na duljem postu i nadam se da sam pomogao :) 

 

Onion čet 28.2.2019 18:08

Philips Performer Ultimate FC 8956/09

 

Philips FC8781/09 i svi ostali takvog izgleda

 

Gorenje G Force LITE VCEA21GLW i svi ostali takvog izgleda 

 

Eto, za te znam :) 

djigibao čet 28.2.2019 19:57
roby27 kaže...

Da isti drek rekao bi ovaj plavi umetak taj radi separaciju i on se vadi van al kod tebe se ne dogada zaštopavanje jer ga cistis svaka 2 dana ko i bivsi zepter na vodu sto si imao ;-)

 

A filter od motora jel ti bude prašnjav i mucice budu među rebrima? To kad se dogodi onda by by sa snagom usisa...

 Ma ne cistim njega svaka 2 dana nego kucu...ovo je prvi put nakon 20 dana da sam ga oprao, inace samo ispraznim prasinu.

 

Iskreno nisam jos gledao nista drugo osim ove posude i mislim da je jos rano za to, mozda netko ko koristi ovaj usisavac dulje moze reci nesto vise o tome.

T700 uto 12.3.2019 19:37

Ljudi, moja mama hoče električnu metlu, tj mini usisavač na baterije

Swivel Sweeper 360 Rovus do 300kn

 

Snažna punjiva baterija od 7,2 V omogućuje vam čišćenje do 45 minuta. Kada se isprazni, s lakoćom ju odvojite od čistača i uključite na punjač.

 

 

još sam gledao po netu i naišao na

 

 

KARCHER KB5 540kuna

 

Radna širina univerzalne četke: 210cm
Veličina spremnika: 370
Napon baterije: 3,7V
Trajanje baterije na tvrdim podovima: 30min
Trajanje baterije na tepisima: 20min

 

 

Karcher imam u drugim markama poput klasični usisavač, miniwash i još parni čistač.

 

A ovo prvo mi nije neka kvalitetan, sisučan, vjerojatno osjetliv i lako pokvarljiv pa mi pomognite malo u  odabiru. Ja bi za Karchera doložio još 250kuna.

roby27 uto 18.6.2019 14:15
djigibao kaže...

Nemam ga ja dugo, evo proslo cca 20tak dana.

Zasad sve OK i zadovoljan, cak mi i gust pa cistim skoro svaka 2-3 dana .

Evo bas danas oprao tu posudu gdje se skuplja usisana prasina (samo bacio pod tus i sa mlazom vode isprao) pa sam poslikao kako to izgleda unutra (Slike):

  

Nadam se da ti je jasno kako to funcionira i nisam siguran koliko je to razlicito od tog sistema sto ti imas.

 I kakvi su dojmovi sada? Jel se sta štopa snaga usisa nakon vise puta usisavanja bez pranja posude i filtera? Onaj plavi umetak u posudi jel bude zapetljane kose i mucica po njemu?

Barracuda727 čet 20.6.2019 13:00

Pozdrav trebam pomoc vezano za usisavac, dvoumim se izmedu usisavaca na vodu tj sa vodenim filterom i usisivaca bez filter vrecice( marke Bosch,Kercher,Samsung ,Philips,Vector,Mielle) pa ako neko moze napisati mane i prednosti, cijena do 2200 kn i zanima me isto tako onaj  VECTOR, usisavač s vodenim filterom, da li to uopce valja tj da li ga netko posjeduje pa da prokomentira,hvala,svima....

 

p.s. dolje sam ubacio i link od Vectora

 

https://www.bestsellertv.com/vector-usisavac-s-vodenim-filterom-proizvod-84/?gclid=EAIaIQobChMI4ZSX5-n34gIVyaoYCh2S4APZEAAYBCAAEgKlL_D_BwE

x360gamer ned 30.6.2019 19:07

Neki BB usisavac za stan 40m2 do 400-500kn?
Nisam trenuno pri lovi, pa nemam za vise.
Prije 2-3 godine ste mi preporucili neki cyclone od Elextruluxa u Intersparu (oko 500 kn + 100 kn je bio DM bon, tako nesto). S njim sam zadovoljan i svida mi se to bez vrecice, pa eto... Ako moze neka preporuka.
Hvala :)

 

EDIT:

Sto kazete na ovo: LINK ili LINK?

T700 sub 13.7.2019 19:16
x360gamer kaže...

Neki BB usisavac za stan 40m2 do 400-500kn?
Nisam trenuno pri lovi, pa nemam za vise.
Prije 2-3 godine ste mi preporucili neki cyclone od Elextruluxa u Intersparu (oko 500 kn + 100 kn je bio DM bon, tako nesto). S njim sam zadovoljan i svida mi se to bez vrecice, pa eto... Ako moze neka preporuka.
Hvala :)

 

EDIT:

Sto kazete na ovo: LINK ili LINK?

 ako nemas problema sa engleskim, pogledaj na youtubeu dojmove onih koji ga imaju.

Ja ti ne mogu pomoči jer nemam iskustvo

picajzla0707 uto 23.7.2019 14:00

hebote, pa ovo nije normalno... prije dvije godine uzeo hoover sprint usisivač od 700w za 200 i sitno kuna na nekoj akciji u intersparu, dan danas smo zadovoljni s njim i još uvijek radi vrhunski

nekidan rekoh baki da ću joj uzeti nešto slično ako nađem, no ispod 500-600 kuna nema šanse naći usisivač 

 

jel to izgorjela neka tvornica crijeva/filtera/kotačića za usisivače u koreji da je skočila cijena na globalnoj razini ili je ono bio ultra turbo dobar deal s tim hooverom, koji sam trebao iskoristiti i uzeti svih 4-5 komada da sam miran do kraja života

 

i btw., našao sam neki philipsov blaupunktov na akciji u ed - link, pa molim mišljenja obzirom da je to najviše što bi bakuta dala za sauger koji joj treba tek povremeno

rambox uto 23.7.2019 14:57
picajzla0707 kaže...

hebote, pa ovo nije normalno... prije dvije godine uzeo hoover sprint usisivač od 700w za 200 i sitno kuna na nekoj akciji u intersparu, dan danas smo zadovoljni s njim i još uvijek radi vrhunski

nekidan rekoh baki da ću joj uzeti nešto slično ako nađem, no ispod 500-600 kuna nema šanse naći usisivač 

 

jel to izgorjela neka tvornica crijeva/filtera/kotačića za usisivače u koreji da je skočila cijena na globalnoj razini ili je ono bio ultra turbo dobar deal s tim hooverom, koji sam trebao iskoristiti i uzeti svih 4-5 komada da sam miran do kraja života

 

i btw., našao sam neki philipsov blaupunktov na akciji u ed - link,pa molim mišljenja obzirom da je to najviše što bi bakuta dala za sauger koji joj treba tek povremeno

ED naslov je malo zbrčkan, ili u naslovu usisavač bez vrečice dakle po logici ciklonski. Ali to nije ciklonski usisavač, koga briga bitno da se nekaj nabaci u naslov pa makar i netočno.Kolko ja vidim, taj Blaupunkt model se ne prodaje na Hrvatskom tržištu.U praksi to ti znači, da gotovo sigurno ne buš mogel kupit dodatne vrečice/filtere za taj model.

 

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-blaupunkt-vcb201-700w-filtry-8-workow-7085203039

 

Ja sam prije dvije godine uzel ovaj mali i lagani Sencor ciklonski model. Ista priča ne prodaje se na Hrvatskom tržištu(baš se pitam zakaj), pa u maloprodaji nema rezervnih djelova.Realno to i nije problem, jer prek interneta lako kupiš rezervne filtere i nema frke.

 

https://edigital.hr/usisavaci-bez-vrecice/sencor-svc-510gr-eue2-usisavac-bez-vrecica-p372699

 

Onak reda radi informacija, ovaj Sencor 2u1 model je vrlo praktično rješenje.On koristi vrečice, ali ima i ciklonski dio dakle dva sistema usisavanja.Dakle kad hočeš ovisno o prilici koristiš vrečice, pa kad ti puhne eto u usisavač ubaciš i ciklonski sistem.Rezervni djelovi su dostupni, pa eto ako neko kupuje novi usisavač ovaj duplič je odlična opcija.

 

https://www.sencor.com/bagless-bagged-vacuum-cleaner/svc-900-gemino

 

https://edigital.hr/usisavaci-bez-vrecice/sencor-svc-900-eue3-2-u-1-usisavac-p617237

 

https://edigital.hr/pribor-potrepstine/sencor-svx-005hf-hepa-filter-za-svc-900-usisivac-p644387

 

https://www.findit.hr/dodaci-za-usiavace

 

Pogledaj i Mall.hr ponudu, ili točnije kupi Sencor SVC 45 za njega ima rezervnih vrečica i potrošnih djelova.

 

https://www.mall.hr/usisavaci-s-vrecicom?o=_price

 

https://www.mall.hr/vrecice-usisavace?o=_price

Rookie2010 pet 16.8.2019 11:44

Kombinacija je slijedeća ... u svakoj sobi tepih + četiri mačke + redovna prljavština = koji usisivač sa vodem umjesto vrečica može to efikasno očistiti (Zepter baš i ne uspijeva). Svaki prijedlog je dobro došao

kostolomac pet 16.8.2019 12:16

Za te novce jako teško i još  na ''vodu''.

A možda netko ima pa će reći iz iskustva ako što valja, jer dlake malo koji usisavač kvaltietno skida.

 

Ja sam prije par godina uzeo Miele cat & dog, jer imam mačku i psa u kući. I prezadovoljan sam sa njim, skida dlake bez problema. Kvalitetni nastavci su i jak motor.

Jest da je na vrećice, ali je za mene bio pun pogodak. Nažalost cijena mu je tad bila 2500kn, sad neznam jel što niža ili viša.

 

 

 

Edit: vidim ipak cijena novog modela Miele C&D je drastično porasla ( 3000kn+ ) ,a stari model je teško dobavljiv.

kostolomac pet 16.8.2019 16:22

 To je ''stari'' model kakav imam.  Noviji model je bez vrečice.

 

Je skupi u startu ,  ali na duži rok vrijedi svake kune.......

 

Tako da bih opet isti uzeo da kupujem....

 

 

Našao račun, platio ga 2399 u elipsu, početkom 2016.

roby27 pet 16.8.2019 16:49

Ma vrijedi drek ajde molim te, precijenjeno kao i apple svaki dodatak cijene ko suho zlato barem u HR su cijene prenapuhane, vrecice isto

 

Za 3000kn usisavac ima da usisava mokro suho, krupnu šutu i ostale gadarije a ne da jos uz fenci smenci moras imat i jedan karcher uz njega. 

kostolomac ned 18.8.2019 12:16
roby27 kaže...

Ma vrijedi drek ajde molim te, precijenjeno kao i apple svaki dodatak cijene ko suho zlato barem u HR su cijene prenapuhane, vrecice isto

 

Za 3000kn usisavac ima da usisava mokro suho, krupnu šutu i ostale gadarije a ne da jos uz fenci smenci moras imat i jedan karcher uz njega. 

 Imam u kući usisavače od 1000kn pa do onih najskupljih mogućih. Znači sve što napišem mogu reći iz prve ruke..( ne, nisam prodavač ni jedne marke, i u principu me nezanima marka, nego isključivo dok ga probam u praksi  )

 

Većini tih ''low budget'' markama pada drastično usisna snaga već kad malo vrećicu napuniš, dok kod ovih boljih tipa karcher ( iznad 1000kn ) , vorverk, miele  itd. toga nema....

 

Šroteve ispod 1000kn neću ni komentirat jer nisu vrijedni, ''gro'' ih je prošlo kroz moje ruke. ( dobri su eventualno za parkete, kvalitetno nikad neće usisat tepih )

 

Jedini kvalitetan karcher ( ima još proizvođača ali su cijene tu negdje )  , a da vuće mokro i suho je serije  puzzi, a on kosta cca 5k kn +/-

 

Imas slabije verzije serije SE 4001/2, ali imaju dosta mana.

 

Za nekog tko ima mačku/psa u kući, nema opcije osim kvalitetnog usisavača kojeg naravno prati i cijena.... ( osim ako te zanima površno čiščenje )

 

Vrećice original za Miele kad su na akciji 4 komada plus filteri max 80kn.

I da,  nisam rekao da bih uzeo taj od 3200kn jer meni osobno taj ne vrijedi toliko( nego ovaj koji imam - 2399kn ), rađe bi prešao na neku do serija karchera koji ujedno mogu i kemijsko odradit.

 

Jer ako imaš životnje unutra moraš biti i spreman uložit na kvalitetno čiščenje.

 

Ali svako kupuje za sebe, pa neka onda i sam odluči koliko mu koji u ovom slučaju usisavač vrijedi.

 

Odkad  su po pravilniku EU proizvođači morali smanjit snagu usisavačama, puno njih je takoreć katastrofa što se tiče usisne snage.

 

Electroroll pon 23.9.2019 13:35

Ekipa, sad je akcija za 1800 kn, kad uspoređujem amazon njemački,mall, itd, svugdje je 2500 kn +.
Meni treba usisivač, kraj standardnog 220 V, koji će mi brzinski pokupiti dlake i mrvice sa poda, te usput riješiti fleke. Ne vidim alternativu ovom philipsu, a sad mi cijena napokon izgleda prihvatljiva?

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/PHILIPS-FC6408/

 

Kolaju priče netom, al sve rekla-kazala, da li stvarno imaju problem sa motorom, filterom ili nečim ili je već dovoljno klasično održavanje? 

miki_the_pirat pon 23.9.2019 17:48

Što se tiče tih robotskih - najveći problem je što moraš biti jako discipliniran sa podnim površinama ili svaki put pripremati površinu za usisavanje... nemam ti baš nešto za preporučiti al reko da imaš to na umu.

FLes ned 29.9.2019 19:55

Preporučujem Electrolux UltraOne EUO93RR (crveni) ili EUO93DB (plavi). Snažan, tih, lagan, praktičan, odlično filtrira zrak, lako ga je održavati, ugodno ga je koristiti. Cijena na nabava.net oko 1700 kn.

JosephBullet ned 10.11.2019 17:36
Čitatelj kaže...

Jel koristi tko robotske usisavace?

 

Neka preporuka do 500€, za poklon, za dve prostorije, okupno 95 kvadrata,

parket i plocice.

 

Hvala

 nabavio sa Ali Expresa Roborock S55 kajem 8 mjeseca. Bio ej oko 300 eura. Sutra su ti akcije (singels day 11.11). Ja sam bio nasao i ducan koji vrsi besplatnu dostavu u toj cijeni. Ovu krpu za brisanje poda jos nismo ni koristili. Cudo ej koliko napuni taj spremnik za prasinu. jedina zamjerka je sto smo u starom stanu sa visokim pragovima a on nema opciju da spremi dve karte (tlocrta).

A ako oces mozes uzeti noviji model S6 koji ima jos bolje rjesenu navigaciju (manje vremena potrosi na istu kvadraturu).

Navodno u Osjeku Xiaomi ima svoj servis (tako mi rekli u Arena centru u Xiaomi ducanu. Tamo je isti taj sauger soma kuna vise bio kad sam gledao.

 

Pogledaj si

https://youtu.be/n11c3kDcKcY