Ostalo

Ubodna pila pomoč kod odabira

Markić7 ned 26.11.2017 18:15

Trebao bi kupiti ubodnu pilu ali nemam nikakvog iskustva sa njima.

 

Može li mi netko preporučiti neku jeftiniju ? 

Evo cijene počinju od 200 kuna, recimo u Lidlu se prodavala neka za 180kuna ako se ne varam ali su je rasprodali tj mislio je ugrabiti samo sam predugo čekao :D 

 

 

Evo par linkova 

Bauhaus

https://www.bauhaus.hr/strojevi-i-pribor/elektricni-alati/pile-i-glodalice/ubodne-pile.html?dir=asc&order=price

 

Jeftinije.hr 

https://www.jeftinije.hr/L3/1794/alati-i-strojevi/elektricni-i-akumulatorski-alat/ubodne-pile?sort=3

 

Ne treba mi za svakodnevnu upotrebu nego povremenu. Moram izrezati neku ploču, da kupim najjeftiniju ???  Po čemu se razlikuju recimo ove jako skupe ?? Mislim Riknu li brzo te jeftine ? 

 

 

dv14 ned 26.11.2017 19:22

Najbolji bang for the buck su definitivno Lidlove Parkside ubodne pile. 

Nedavno sam uzeo jednu, mislim da je bila oko 250kn i odlična je za nekog tko ne traži nešto profesionalno. 

fer-de-lance ned 26.11.2017 20:17

Einhell ako uzimaš uzmi isključivo crvene.

Njma su boje očito oznake za klasu jer nisam još vidio pokvareni crveni einhell alat.

A plavi i žuti se kvare.

Imam jednu žutu einhell doma pokvarenu.
SVE ubodne pile ti se pokvare na način da se pojede rupa u zupčaniku koji gura list gore dolje.

Neke imaju piksu u centru koju onda možeš izvaditi i zamijeniti, a nekima moraš cijeli zupčanik nabaviti ili preraditi.

A neke najskuplje imaju čak igličasti ležaj i te jako dugo traju.

A najgore su one narančaste kaj je pevec prodavao, imale su plastične pikse koje su se pojele nakon par rezanja.

Bile su za jednokratnu upotrebu.

Milka30 ned 26.11.2017 20:33
fer-de-lance kaže...

Einhell ako uzimaš uzmi isključivo crvene.

Njma su boje očito oznake za klasu jer nisam još vidio pokvareni crveni einhell alat.

A plavi i žuti se kvare.

Imam jednu žutu einhell doma pokvarenu.
SVE ubodne pile ti se pokvare na način da se pojede rupa u zupčaniku koji gura list gore dolje.

Neke imaju piksu u centru koju onda možeš izvaditi i zamijeniti, a nekima moraš cijeli zupčanik nabaviti ili preraditi.

A neke najskuplje imaju čak igličasti ležaj i te jako dugo traju.

A najgore su one narančaste kaj je pevec prodavao, imale su plastične pikse koje su se pojele nakon par rezanja.

Bile su za jednokratnu upotrebu.

Ma Einhell za nas obicne smrtnike je odlican omjer cijene/kvalitete.

Ja doma imam plavu Einhell brusilicu...dušu sam joj izvadio od korištenja,6 godina bez problema(samo me živcira prekidac,koji je kao sigurnosni,iskoci ako brusilica trgne)

Imam isto i Čekić bušilicu žutu,stara 13 godina,aktivno korištenje,nedavno cetkice promjenio-radi kao singerica.

Imao sam crvenu ubodnu,kojoj se ubrzo potrošila baterija lasera i nakon 5 godina korištenja raspao kotacic fixiranja pile-promjenio za 10 KN.Ta pila je stradala u poplavi.

 

Ja ovo za boje nisam imao pojma,probao sam sve "boje" i svima definitivno preporucam Einhell za "hobby" alat

mcf pon 27.11.2017 00:20

Vec receno, lidl alat je odlican omjer cijene kvalitete, ispod 200 kn neces naci bolju pilu (ne pricam napamet , napravio sam vec par kuhinja i tonu namjestaja sa njima, a imam u kolekciji i pevecoide, i makite, za usporedbu).

fer-de-lance uto 13.8.2019 22:02

Najbolje ti je uzeti neki set, trebaš i listove s malim zubima, i s velikim zubima, a uzmi bilo koji set, ionak je to sve isti drek.

Bolje uzmi duplo više duplo jeftinijih, nego jedne skuplje, svaki list bude pukao, kad tad, a ionak većinom puknu zbog ljudske greške, tak da se ne isplati kupovati skupe listove.

 

Edit: pazi da kupiš odgovarajuće listove za svoju ubodnu, ima više različitih vrsta prihvata.