fe7728 sri 9.11.2016 19:10
TKosir kaže...

 

Da se vratimo na temu - da ne misliš da sam neki tinfoil fanatik NE, ja NE VJERUJEM u teorije o reptilima, o tome je li Ickea poslao Bog ili svemirci imaju bazu u Alpama - ali neke stvari poput masonerije, mass-medijskih spinova, bankarskih, naftnih i farmaceutskih lobija ipak zvuče malo realističnije i ne bi se trebalo na njih gledati s podsmijehom. Dobro, kažeš da treba vjerovati u legitimnu znanost - pitanje je vjeruješ li i u legitimnu povijest, a kako se kaže, "povijest pišu pobjednici". Danas ti isti "pobjednici" imaju ovu našu tvorevinu u šaci, to je svakim danom sve evidentnije. Ti dotle uživaj sa svojim "objektivnim" kolegama, samo se bojim da ćeš vremena koja su pred nama i sranja koja nam kuhaju dočekati spreman...

Znanost je ispravna i treba vjerovati u nju ali se ne i oslanjati na nju kao konačnicu jer je ona uvijek bila i bit će par korak ispred nego što obićni smrtnici ili znanstvenici znaju.

Najviše možda medicinska i vojna znanost tj biokemija i fizika. Američka i ruska vojska koriste tehnologiju koja je nama još uvijek znanstvena fantastika i tek kad napreduju u njoj, smisle neku novu i bolju, tek tada sadašnja će preći u opću znanost i neko će dobiti nobelovu nagradu za otkriće nečeg što vojska koristi već možda desetlječima...

Recimo netko je spomenuo na predhodnoj strani kako i školovani piloti viđaju NLO...nije to NLO već TLO (tajni leteči objekt) i vjerujem da ih ima iako nisam osobno vidio

Što se tiče naftnih i farmaceutskih lobija, to nisu teorije zavjere već činjenice... pogotovo naftni lobiji - demoni. Podupiru istraživanja fuzije vodika a sabotiraju bilo kakve energetske izvore koji bi mogli zamjenit naftu. Toyota kad je izašla na sajam sa automobilom na elektromagnetnu fuziju, kojemu je potrebna samo baterija da starta motor koji dalje sam sebe napaja, skoro pa perpetum mobile, sabotirali su je odma i sankcionirali. Inžinjeri koji su radili na projektu večinom nestali, povukli se ili stradali u prometnim nesrečama. čak ni nisu prvi, još 90ih su rusi razvijali taj motor i slično završili.

Ali ti lobiji brinu za zemlju i njeno zdravlje pa podupiru istraživanja fuzije vodika...to je najbitnije od svega.

Za faramceute ne treba niti govoriti, oni jedino imaju smisla starim babama koje su se jadne navukle na njihove otrove..

fer-de-lance sri 9.11.2016 19:40
fe7728 kaže...

Što se tiče naftnih i farmaceutskih lobija, to nisu teorije zavjere već činjenice... pogotovo naftni lobiji - demoni. Podupiru istraživanja fuzije vodika a sabotiraju bilo kakve energetske izvore koji bi mogli zamjenit naftu. Toyota kad je izašla na sajam sa automobilom na elektromagnetnu fuziju, kojemu je potrebna samo baterija da starta motor koji dalje sam sebe napaja, skoro pa perpetum mobile, sabotirali su je odma i sankcionirali. Inžinjeri koji su radili na projektu večinom nestali, povukli se ili stradali u prometnim nesrečama. čak ni nisu prvi, još 90ih su rusi razvijali taj motor i slično završili.

 Mudro zboriš, frende 

Nego, budući vidim da si upućen, jel može pomoć?

Uglavnom, zajedno s jednim prijateljem, stručnjakom na tom području, krenuo sam u projekt generiranja besplatne energije korištenjem dva asinkrona elektomotora u naizmjenično promjenjenom režimu rada.

Budući smo sigurni da smo ispravno proračunali prijenosni omjer na remenicama, očekivana generiran energija bi trebala biti cca. 250% uložene, no mi jedva dobivamo 70-73% više od uložene.

Sad, ja smatram da je problem u samom spremniku orgonske energije, budući da nismo na raspolaganju imali čisti mahagonij iz  Kanade, a i dimenzije škrinje nisu baš 100% ispravne....

Uglavnom, slutiš li možda gdje je problem, jer se mi vrtimo u krug?

 

P.S. orgonsku energju smo prikupljali na ispravnom mjestu, baš točno na mjestu gdje je moja pokojna baka počivala, i siguran sam da je tamo dobra koncentracija, budući da je prostor netaknut od tad, a i  na katu je, pa energija nije mogla otići u prizemlje...

 

Uglavnom, bio bih zahvalan na bilo kakvom savjetu.

Unaprijed hvala.

 

nine sri 9.11.2016 19:50
fer-de-lance kaže...

Sad, ja smatram da je problem u samom spremniku orgonske energije...

 

ja mislim da je problem u zakonima fizike koje ne uspijevate zahebati 

fe7728 sri 9.11.2016 19:52
fer-de-lance kaže...

Uglavnom, zajedno s jednim prijateljem, stručnjakom na tom području, krenuo sam u projekt generiranja besplatne energije korištenjem dva asinkrona elektomotora u naizmjenično promjenjenom režimu rada.

Budući smo sigurni da smo ispravno proračunali prijenosni omjer na remenicama, očekivana generiran energija bi trebala biti cca. 250% uložene, no mi jedva dobivamo 70-73% više od uložene.

Sad, ja smatram da je problem u samom spremniku orgonske energije, budući da nismo na raspolaganju imali čisti mahagonij iz  Kanade, a i dimenzije škrinje nisu baš 100% ispravne....

Uglavnom, slutiš li možda gdje je problem, jer se mi vrtimo u krug?

 

P.S. orgonsku energju smo prikupljali na ispravnom mjestu, baš točno na mjestu gdje je moja pokojna baka počivala, i siguran sam da je tamo dobra koncentracija, budući da je prostor netaknut od tad, a i  na katu je, pa energija nije mogla otići u prizemlje...


 

 iskreno, nisam se nikad time bavio cak niti u teoriji pa ti ne mogu pomoci osim dati savjet da proguglas patente vec postojecih motora te vrste...

fer-de-lance sri 9.11.2016 20:04
fe7728 kaže...

 iskreno, nisam se nikad time bavio cak niti u teoriji pa ti ne mogu pomoci osim dati savjet da proguglas patente vec postojecih motora te vrste...

 Aha, automatski sam pretpostvio kad si napisao: Toyota kad je izašla na sajam sa automobilom na elektromagnetnu fuziju, kojemu je potrebna samo baterija da starta motor koji dalje sam sebe napaja, skoro pa perpetum mobile.

Uglavnom, svejedno hvala, premda imam osjećaj da si upoznat s tehnologijama besplatnog generiranja energije, pa bih bio zahvalan da podijeliš saznanja s nama, jer smo ovdje svi manje-više neuki....

fe7728 sri 9.11.2016 23:34

Vara te osjećaj. Upoznat sam sa teorijama zavjere koje redovno proučavam na znanstvenoj bazi već desetak godina od kad sam završio srednju.

Prirodne znanosti mi jesu na neki način "struka" i unatoč završetku školovanja nastavio sam se njima baviti i dublje ih proučavati a naročito teorije zavjere kroz njih...

Ali konkretno sa besplatnim generiranjem energije se nisam nikad bavio.

Iako osobno smatram da su gravitacija i elektromagnetizam dvije strane istog novčića, vjerujem u one tesline eksperimente sa nevidljivim brodovima, egipčane koji su ultrazvučnim valovima dizali kamenja i gradili piramide,....etc

Ipak su gravitacija i elektromagnetizam sile koje se metrički identično ponašaju, maxwellove jednađbe i jednađbe gravitacije su matematički toliko slične da su čak jedno te isto ako se uvede peta prostorna dimenzija. Jedino što te dvije sile razilkuje je spin njihovih prenosica, ali graviton još nije detektiran tako da ne treba to uzeti u obzir.

To mi je najdraža teorija zavjere jer je dokazano da su nuklearne sile zapravo elektromagnetna sila i ostaje jedino gravitacija koja ima toliko zajedničkog s njom... I počevši od einsteina, već 100 godina se znanost kao "trudi" povezati te dvije sile u jednu... Mislim da su ih odavno povezali ali iz tehnoloških, vojnih i zloupotrebe praktičnih razloga, to je ostala tajna...

fer-de-lance čet 10.11.2016 00:30
fe7728 kaže...

Vara te osjećaj. Upoznat sam sa teorijama zavjere koje redovno proučavam na znanstvenoj bazi već desetak godina od kad sam završio srednju....

I tako propade moj pokušaj bacanja trol udice.....

Ali, doći će i taj dan, već ću ja nekoga upecat na takve fore 

 

 

mbaksa čet 10.11.2016 00:44
fer-de-lance kaže...
fe7728 kaže...

Vara te osjećaj. Upoznat sam sa teorijama zavjere koje redovno proučavam na znanstvenoj bazi već desetak godina od kad sam završio srednju....

I tako propade moj pokušaj bacanja trol udice..... 

Kolega ne surađuje. 

zeroname sub 19.11.2016 10:18
memulica kaže...

Potvrđen i dokazan  EM drive  od strane službene znanosti.

 

 

Članak:

http://www.sciencealert.com

After months of speculation and leaked documents, NASA's long-awaited EM Drive paper has finally been peer-reviewed and published. And it shows that the 'impossible' propulsion system really does appear to work.

 

Link na znanstveni rad:

Measurement of Impulsive Thrust from a Closed Radio-Frequency Cavity in Vacuum

 Samo što naša generacija neće doživit ostvarenje tog pogona. Bit cemo stari 60+ godina i novinari će još laprdat od EM pogonu.

memulica sub 19.11.2016 10:39

Računam barem koje stoljeće će proć, dokle dođe na red.

 

Slična stvar se dogodila i sa ionskim pogonom.

Prije skoro 100 godina raketni pionir Robert H. Goddard je prvi eksperimentirao sa ionski pogon, a danas svi znamo dokle smo stigli u razvoju istog. 

mbaksa sub 19.11.2016 20:21
memulica kaže...

Potvrđen i dokazan  EM drive  od strane službene znanosti.

Kakve to veze ima s teorijama zavjera? Temu vezanu uz EM pogon imašovdje.

 

Tvrdnja ti je inače neistinita. Za EM pogon nije niti potvrđeno niti dokazano da radi. Riječ je o eksperimentu u NASA-inom Eagleworksu na jako jako sitnoj skali na kojoj nije moguće isključiti druge izvore potiska. Tako dugo dok se taj pogon ne skalira na neku veličinu gdje neće moći doći do takvih grešaka u mjerenju, EM pogon se neće moći potvrditi.

XXX uto 14.8.2018 00:11

Glupe su mi više te teorije sa tornjevima 9/11.

 

Cijela zgrada se oslanjala na metalnu konstrukciju koja je crpila snagu iz kaveza. Katovi tj. podovi su bili betonski i svaki taj pod je povezivao i davao čvrstoču kavezu.

 

Avion se zaletio u gornji dio, visoka temepratura je urušila 2-3 poda koja su svojom težinom nasjela na prvi donji, i koji to nije mogao izdržati i došlo je do lančanog urušavnja katova pod vlastitom težinom.

 

Zgrada je dizajnirana za jake vjetrove, njihanja od potresa ali ne i od udara velikog aviona punog goriva.