Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

pete04 ned 10.5.2020 15:41

 probao, dupe mi u njima previse propada prema nazad (u dubinu) pa sam cijeli nagnut prema natrag.
Dobra stolica bi trebala biti nagnuta mrvicu prema naprijed tako da se nogama opires o pod.
i bile su jako razdrmane (rukohvati i osobito naslon za leđa kod ove višlje koji se cijeli pomice gore dolje), znam da ih puno ljudi isprobava ali svejedno puno cu i ja sjedit u njoj, pa mislim da je to indikator lose kvalitete.

Jakovp ned 10.5.2020 20:55
Zynaps kaže...

Zato sto se ljudi zale na lošu podršku za lumbalni dio i naslone za ruke i općenito da je ova bolja od markusa

 Ok, ako ti je cijena ok ne vidim zašto ne, možda ako možeš isprobati prvo.

Hexfire ned 10.5.2020 21:06
Zynaps kaže...

Zato sto se ljudi zale na lošu podršku za lumbalni dio i naslone za ruke i općenito da je ova bolja od markusa

 Skoro duplo je skuplja, a baš ne znam da opravdava tu cijenu. Po viđenom, i dalje nema mogućnost podešavanja naslona za ruke iako ovi izgledaju mekši, a ovo podešavanje naslona i lumbarnog dijela mi baš ne izgleda da je vrijedno cca 700kn više. Ali ništa te ne košta isprobati jedan i drugi pa vidi.

Abalo pon 18.5.2020 18:53
Jakovp kaže...
Darkoooo kaže...

 

I dalje mi je nevjerojatno da ovakva kvalitetna stolica može koštati isto kao i ona plastična sranja iz naših salona namještaja.

 Znači čekam je već duže na akciji. Svaki vikend dobijem mail što je idući tjedan na akciji u Ikee, nije bilo Markusa na popisu za ovi tjedan. Dođem ovdje sad i vidim ovaj tvoj post od prije sat vremena i već je nema na zalihi.

Jakovp pon 18.5.2020 21:17
Abalo kaže...

 Znači čekam je već duže na akciji. Svaki vikend dobijem mail što je idući tjedan na akciji u Ikee, nije bilo Markusa na popisu za ovi tjedan. Dođem ovdje sad i vidim ovaj tvoj post od prije sat vremena i već je nema na zalihi.

 Ma te notifikacije nikad ne rade jbg. Ako te išta tiješi i normalna cijena je fer.

CyberDemonVZ pet 22.5.2020 09:19

Upravo sam na poslu dobio Markusa.

 

Dobro:

Kvaliteta izrade odlična! Vjerojatno zato i daju 10 god. garancije :)

Stražnja mreža je super, vjerojatno će odlično biti u ljeto kad se ja doma lijepim za kožni stolac.

Već ugrađena lumbalna potpora.

Jako dobre mogućnosti podešavanja.

 

Loše:

Ugrađena lumbalna potpora se ne može namještati. Ako vam ne paše, sorry, to je to (al mislim da bi velikoj većini trebalo biti dobro, lijepo je složeno).

Nasloni za ruke nisu dobri, zapravo prilično lošiji od jeftinjaka iz Jyska - tvrda guma, nema mogućnosti podešavanja.

I fiksna je visina, pa ako volite visoko podešem stolac, nema načina da uđete ispod stola.

 

Neutralno:

srednje tvrda sjedeća podloga.

Vjerojatno taman za većinu korisnika.

 

Zaključak:

Ako vam treba za ured ili doma komp, a ne koristite previše naslon za ruke  - definitivna preporuka!

Ako dosta koristite naslone za ruke, ili sjedite jako visoko, a inače imate stolac  malo ispod stola, obavezno isprobajte u IKEII prije kupovine!

 

Ja na žalost sjedim visoko i ovaj stolac mi nikako ne bi pasao doma, pogotovo jer imam ovaj stol sa velikim izerzom, pa bi morao sjediti pola metra od stola kad ručke zapnu u izbočene rubove :D

https://www.ikea.com/hr/hr/p/fredde-radni-stol-crna-50219044/

AmonZero pet 22.5.2020 14:04

Ja na svoju nisam ni stavio naslon za ruke. Uzeo malo crne izolirke i omotao oko ovih sarafica gdje se naslon ugradi da se ne istice previse i da ona "tkanina" ne strsi.

Apocalypso722 sub 23.5.2020 09:17

Upravo mi je prekipjela ova skoro 10god stara Sigma uredska stolica koju koristim, "koža" popucala, otkida se na pod ko prašina, tkanina ispod nje popucala isto, vidim dobar dio spužvaste podstave, i čitam o ovoj Markus stolici taman kad je akcija.

 

Kolika je razlika između kožne i ove verzije s tkaninom koja je na akciji ? Ima li smisla čekati da verzija s kožom bude na akciji ? Ovo što mi je u sobi je već teško gledati.

Hexfire sub 23.5.2020 09:26

Razlika je samo materijal. Konstrukcijski su identični. Dal čekati ovisi samo o tebi. Meni recimo je ovaj s tkaninom bio privlačniji nego koža. Umrem na kožnom preko ljeta.

Abalo sub 23.5.2020 11:02

Prije neka dva tjedna ti je kožni model bio na akciji tako da mislim da neće opet tako skoro. Meni došla jučer, skroz zadovoljan. Također nisam montirao naslonjače za ruke jer mi je trenutni stol prenizak, pa dok ne dođe novi nek stoji ovi ovako.

clutch sub 23.5.2020 12:39
Apocalypso722 kaže...

Upravo mi je prekipjela ova skoro 10god stara Sigma uredska stolica koju koristim, "koža" popucala, otkida se na pod ko prašina, tkanina ispod nje popucala isto, vidim dobar dio spužvaste podstave, i čitam o ovoj Markus stolici taman kad je akcija.

 

Kolika je razlika između kožne i ove verzije s tkaninom koja je na akciji ? Ima li smisla čekati da verzija s kožom bude na akciji ? Ovo što mi je u sobi je već teško gledati.

Kad sam ja kupovao Markusa prije jedno godinu dana, kožni je imao bolje naslone za ruku (kao neka pjena presvučena kožom), a verzija sa tkaninom je imala neku dosta tvrdu gumiranu plastiku.

Zato sam i kupio kožni, ali onda nije bila akcija i razlika između njih je bila oko 100 kuna.

 

Verzija sa tkaninom bi trebala bit puno ugodnija za sjedit preko ljeta jer ćeš se počet lijepit za kožu kad prigrije, pogotovo ak nemaš klimu.

 

Nisam siguran jel se šta promijenilo od onda kad sam ja kupovao, možda sada i ova sa tkaninom ima bolje naslone.

Darkoooo pet 26.6.2020 15:41

Mislim da im nešto sa stranicom ne štima (uostalom tako piše i na vrhu kao obavijest). Ja tražim Slattum krevet pa mi ga isto ne može pronaći a do sada je uredno sve bilo.

Roman007 pon 27.7.2020 19:12

Dali tko zna da ima negdje za isprobat SecretLab Omega? Jedino sam našao da protis prodaje kod nas ali oni to naručuju po uplati tako da nije moguće isprobati prije kupnje. 

sudy_freak uto 28.7.2020 08:07
Roman007 kaže...

Dali tko zna da ima negdje za isprobat SecretLab Omega? Jedino sam našao da protis prodaje kod nas ali oni to naručuju po uplati tako da nije moguće isprobati prije kupnje. 

Teško ili nikako.

Pronaći neku dobru osobu, kolegu forumaša s navedenom stolicom i iz prve ruke.

Protis samo preprodaje i naplaćuje neupučenim korisnicima debelu maržu, a rade sve ono što ti ili bilo tko drugi može u par klikova na official stranici.

 

 

Ako može ostati na teoriji, što te konkretno zanima?

Roman007 uto 28.7.2020 08:32

Ma čisto bi htio probati sjesti u stolicu prije noge iskrcam toliko novca za nju. Po recenzijama je svi hvale al budući da imam malo problema s kralježnicom a sjedio bi u njoj svaki dan 8-9 sati trebam nešto što meni osobno odgovara.

Switchblade01 ned 16.8.2020 23:04

Pozdrav ekipa,trazim stolicu za nekih 1500kn max mozda do 2000kn ako se bas isplati,imam 187cm,95-100kg.vise ne mogu gameati na obicnim drvenim kućanskim stolicama,donji dio leđa me počeo ubijati.

CyberDemonVZ pon 17.8.2020 08:42
Switchblade01 kaže...
Pozdrav ekipa,trazim stolicu za nekih 1500kn max mozda do 2000kn ako se bas isplati,imam 187cm,95-100kg.vise ne mogu gameati na obicnim drvenim kućanskim stolicama,donji dio leđa me počeo ubijati.

 Pogledaj Marcus iz Ikee. Mislim da košta 1000.

Osim ako baš tražiš "gamerski" dizajn, onda gledaj nešto drugo. Pročitaj malo temu unatrag, ima nekoliko savjeta.