Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

wyks uto 13.8.2019 01:31

Vidim sad da si i javio u medjuvremenu kupnju.

 

Ta koju si uzeo izgelda da ima bolju sjedalicu, a i ovaj naslon za vrat je bolji.

Cijena nije losa.

 

Samo sto u Linksu u Rijeci nemaju bas puno toga izlozenog...

Luka123 uto 13.8.2019 18:07

Imam onu arozzi jeftinu iz Linksa bila 800kn na "akciji" prošle god., jos uvijek traje. Malo tvrda za guz, ali jako kvalitetna. Ima godinu dana, još uvijek nema tragova po sebi istrošenosti i slicno, preporučam neki guzni kušinić i za glavu koji možete kupiti na eBayu.

The_Fichek uto 13.8.2019 20:46
Luka123 kaže...

Imam onu arozzi jeftinu iz Linksa bila 800kn na "akciji" prošle god., jos uvijek traje. Malo tvrda za guz, ali jako kvalitetna. Ima godinu dana, još uvijek nema tragova po sebi istrošenosti i slicno, preporučam neki guzni kušinić i za glavu koji možete kupiti na eBayu.

Tipa koji jastuk za glavu, može neki link pls?

Damir22 pet 30.8.2019 20:16

Nema razloga da ne valja....

 

Ono sto mene "zabrinjava" je tako mala tezina ove stolice, ako je tocan podatak o 15kg tezine....  vjerovatno se radi o plasticnim nogama.

Class 2 podizac na 90+kg mi je malo optimisticno na duze staze, a ni visina naslona ti nije neka, opcenito dimenzije stolice i naslona sugeriraju da je tocno ono sto najcesce mozes naci u opisu ove stolice - "The Avenger model is designed especially for smaller gamers up to 170 cm tall."

 

I ja sam je gledao svojevremeno, no na svoju visinu i tezinu sam odustao.....

Damir22 pon 30.9.2019 20:56
mariolla79 kaže...

btw jer ima tko GAMDIAS ACHILLES E2 L i jel to kaj valja...

 Meni odlicna, evo vec neka 2 mjeseca, konstantno sjedenje od 10+ sati dnevno.....

 

masivna, udobna, ogroman naslon, sjedalica mozda nesto malo tanja, ali jako udobna za guz.....trpi 100 kila svaki dan satima, bez ikakvih problema, a zadrzava udobnost...

 

Ako bi bas nesto morao zamjeriti, onaj jastucic za ledja je nesto manjih dimenzija, pa ako si krupnije gradje i tezine, malo ga je zeznuto pravilno namjestiti, tako da njega ni ne koristim... ali to je individualno, nekome mozda apsolutno nebi smetao....

 

CyberDemonVZ sri 16.10.2019 12:28

Obavezno probaj. Za moju kćerku su sve one stolice prevelike i morali smo uzeti baš dječju iz ikee.

Pod prevelike mislim da sjedi samo naprijed, i uopće ne dodiruje naslon, pa sav ovaj dizajn gubi smisao

Damir22 sri 16.10.2019 15:04

Emezzeta ima (imala je) dobre stolice, udobne, gamerski look, a cijenom od 350-600kn....

Za dijete odlicne, no plasticna baza i mala nosivost su me odbili od tih stolica, iako stvarno dobro izgledaju i udobne su,cak i meni...

b00 sri 16.10.2019 17:05

ne uzimajte te stolice sa tim rubovima / krajnicima nazovite to kak god ocete. to boli za noge

 

https://i.imgur.com/eR2i2Kk.png

Uvijek sam imo stolice koje su dole imale ravno sjediste a onda sam uzeo speedlink gaming stolicu sa tim rubovima. to su vam cijevi zasticene sa pol centimetra spuzve koja se s vremenom spljosti na milimetar ili cak probije van kao moja pa doslovno imate cijevi koje vas bodu u nogu



nema sanse da se ti na toj stolici malo opustis i ajmo rec jednu nogu dignes gore onako prekrizis, ili da noge malo vise rasiris ili nedaj boze dignes obje gore i sjedes na njih. te cijevi ti ubiju noge/nogu. na takvim stolicama se moze sjedit samo sa 2 noge normalno dole i to je to.

dakle ako imate naviku sjedit ovako izbjegavajte te stolice koje dole imaju te rubove umjesto da su ravne kao ove di sam zaokruzio zutom bojom na prvoj slici i takoder one koje imaju onakve okrugle naslone sa citave strane jel bu vam i to blokiralo nogu.

snake44 čet 17.10.2019 09:27

Meni bi trebala nova stolica za posao. Više manje se radi o uredskom poslu, pa na dan provedem oko 7 sati sjedeći.

 

Za sada sam imao ovu https://www.xxxlesnina.hr/p/xora-uredska-stolica-002926001302 , međutim evo nakon 3-4 godine korištenja, ovi rukohvati sa strane su se tako izderali da izgleda neugledno. Šta je najbolje, čak je i dalje poprilično udobna, ali ružno izgleda pa je ipak moram zamijeniti.

 

Htio bi novu koja ima čim manje te umjetne kože kako bi izbjegao upravo ovu situaciju koju sada imam. Uglavnom, moje pitanje je postoji li negdje neka dobra trgovina sa uredskim stolicama (u okolici Rijeke) a da nije Lesnina ili slično? Kod tih većih trgovina me smeta šta kad dođeš tamo i ideš probat stolice, više manje su sve rasklimane od stalnog probavanja ili su loše složene pa zato.

CyberDemonVZ čet 17.10.2019 09:30
Minneyar kaže...

Kao nedavni kupac, dobio sam na mail popust kod - 20 eura popusta na sve Secretlab stolce. Pa eto ako netko misli kupovati, javite se u PM.

 Primamljivo! Al mi je još uvijek preskupo :D Koliko vidim po njhovim mjerama, morao bi ići na Titan.

 

Nego, koji model si uzeo? Već je kod tebe? Kak si zadovoljan? Vidim u starim porukama da si imao DXRacer.

Minneyar čet 17.10.2019 09:45
CyberDemonVZ kaže...
Minneyar kaže...

Kao nedavni kupac, dobio sam na mail popust kod - 20 eura popusta na sve Secretlab stolce. Pa eto ako netko misli kupovati, javite se u PM.

 Primamljivo! Al mi je još uvijek preskupo :D Koliko vidim po njhovim mjerama, morao bi ići na Titan.

 

Nego, koji model si uzeo? Već je kod tebe? Kak si zadovoljan? Vidim u starim porukama da si imao DXRacer.

 Omega 2020. Za curu, ne za mene, mene DXRacer sluzi kao prvog dana. 

 

U odnosu na DXRacer, dosta je to slicno, Omega je nesto "meksa", lumbarni jastuk je isto dosta meksi, veci i nije onom trakom vezan za stolac nego stoji kao klasicni jastuk. Jedna stvar koja je dosta bolja u odnosu na DXRacer su nasloni za ruke, puno su meksi i ugodniji, na DXRaceru me znaju boliti laktovi kad su duze na naslonima za ruke. 

KAVAhr čet 24.10.2019 13:36

Pozdrav,

tražim stolicu, koju da kupim? :-)

Uglavnom sjedim pred kompom ono... 12h svaki dan skoro... Imam oko 196 cm, 105 kg i to je valjda to...
Uglavnom nešta što je udobno naravno, uglavnom bitno mi je samo da mi leđa uživaju :-) i mora se dati ručka podesiti, vidim da neki nemaju to?! Ne kužim kako je kod vas, ali meni su te ručke uvijek dosta visoko pozicionirane, pa ako želim stolicu povisiti, imam problem da smeta onda zbog stola, moram je onda svaki put opet spustiti da opet paše ispod stola... ne znam, vidim da vama to nije problem?! Jer ova iz Ikee nema to nažalost...

Damir22 čet 24.10.2019 16:22

Nebih se slozio s gore navedenim, skoljkaste stolice iako zahtjevaju malo navikavanja, meni su daleko udobnije...

Skoljskasti donji dio u kombinaciji s gornjim zahtjeva pravilnije sjedenje, no kad se covjek navikne, moze sjediti satima bez potrebe za mjenjanjem.polozaja....

A takve stolice nisu za birtiju gdje se sjedi s orekrizenim nogama, ionako ;)

volegradele ned 3.11.2019 15:10
volegradele kaže...

speedlink regger

 

stolica nakon 15-20 dana koristenja škripi ko da ima 10 godina,stvarno sam razocaran sto se toga tice,ergonomija je OK,umjetna koza ce vjerovatno dugo trajat,nije lagana,podesavanje je sasvim OK ali to skripanje!!

Jel to normalno kod stolica do 1500 kn,dal kupnjom skuplje stolice rijesavam taj problem!?

 Znaci manje od 2 godine su prosle,stolica ne skripi.sve funkcije rade..ali pogledajte slike ispod!

Speedlink 1500 kn,u 1 mjesec ce bit 2 godine!

Marcek555 pon 11.11.2019 18:59

Ljudi u  cemu bi mogao bit problem, hidraulika stolice se sama podize, znaci spustim na najnize i kad se dignem podigne se i stolica, posto je stolica stara 2 tjedna dal to ulazi u garanciju ili se to da rjesit kako 

strbi čet 14.11.2019 14:42

pozdrav,

 

ima li tko iskustva sa ovom stolicom, ili sa ovom speedlinkovom...vidim gore slike od kolege, ova speedlink izgleda uzas, neznam sto si radio sa njome :)

Uglavnom dao bi tako do 1300kn, da je udobna pošto dosta vremena provodim za kompom, ako imate kakve preporuke slobodno..