Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

Legasus pon 11.2.2019 01:12

Mislio sam naruciti GT omegu pro. Ali cura mi rekla da to necu staviti u dnevnu sobu 

 

Da li moze neka preporuka za stolicu koja izgleda "normalnije" u tom cjenovnom razredu sa slicnim karakteristikama?

Glavas_ZG pon 11.2.2019 08:59
Legasus kaže...

Mislio sam naruciti GT omegu pro. Ali cura mi rekla da to necu staviti u dnevnu sobu 

 

Da li moze neka preporuka za stolicu koja izgleda "normalnije" u tom cjenovnom razredu sa slicnim karakteristikama?

 Naruči ti novu curu i gotovo ...

axos pon 11.2.2019 09:25
Glavas_ZG kaže...
Legasus kaže...

Mislio sam naruciti GT omegu pro. Ali cura mi rekla da to necu staviti u dnevnu sobu 

 

Da li moze neka preporuka za stolicu koja izgleda "normalnije" u tom cjenovnom razredu sa slicnim karakteristikama?

 Naruči ti novu curu i gotovo ...

 Dobar savijet. Prvo krene s sjedalicom a nakon toga nebo je granica

Legasus pon 11.2.2019 21:25
axos kaže...
Glavas_ZG kaže...
Legasus kaže...

Mislio sam naruciti GT omegu pro. Ali cura mi rekla da to necu staviti u dnevnu sobu 

 

Da li moze neka preporuka za stolicu koja izgleda "normalnije" u tom cjenovnom razredu sa slicnim karakteristikama?

 Naruči ti novu curu i gotovo ...

 Dobar savijet. Prvo krene s sjedalicom a nakon toga nebo je granica

 

Dobio zeleno svijetlo za Secretlab Titan 

 

Dvoumim se izmedu Omege i Titana.

Imam 183 cm i 90 kg

Po njihovom opisu bi trebao uzeti Titana ali vidim dosta ljudi vecih od mene kazu da im Omega odgovara.

 

update: uzeo Titana 

dustY pet 22.2.2019 10:49

Prvi problem sa gtomegom nakon godinu dana vezan uz gas lift. Stolica je postala klimava i vidi se ulje na prvoj slici. Kontaktirao sam support i poslali su mi cijeli donji dio (i novu metalno psotolje ili kak se vec to zove). Sad je stolica opet ko nova. Ako netko ima problema, samo kontaktirajte support, stvarno brzo odgovaraju.

matecro007 sub 6.4.2019 23:09
Aportus kaže...

Bježi od kožnih  dok si na kompu, ukuhaš se lijepo preko ljeta.

Radije uzmi od tekstila, prozračnije su.

My opinion

 Takve kvalitetne su preko soma kuna a tolko mi je previse davat za stolicu. 
Imas neki prijedlog?

The_Fichek ned 7.4.2019 01:36

Ja imam tu koznu Tjele stolice. Vrh je sto se tice udobnosti, ali je nedovoljno dobra za ledja i od umjetne koze je sto je mana po ljeti kao sto rece kolega. Nakon ~2 god koristenja se razdrapala koza na donjem dijelu. Moja stara je svojim pregovarackim sposobnostima ispregovarala skroz novu istu stolicu, dok ja nisam bio dovoljno uvjerljiv kad sam isao solo. Mislim da to zavisi od radnika na kojeg naidjes i njihove volje.. (doduse jako je zanimljivo da je svaki od 3 radnika imao svoju politiku vracanja stvari i jamstva).

 

Problem sa lumbalnim, ledjnim suportom se moze rjesiti dodatkom jastuka iza, no zna skliznut pa mozda bolje neki od naslona za ledja za 100kn koje ljudi kupuju za auta, makar mislim da bi to izderalo kozu pa mislim da je najbolje onaj jastucic koji se sa trakom veze oko stolca, ali nikako da nadjem link na takvo nesto pa eto, ako neko zna di kupit isto cudo nek javi!

 

Meni je u Jysku osobno najbolji stolac za ledja bio Aggestrup, ali je premalene visine, vise za djecu.. Tolko jaka izbocina je po meni dovoljno dobra za ledja, ali rijetko koji stolac to ima :(

 

Rado bih ju usporedio s Ikea Markus da sam ju ikad isprobao, no ta Markus mi se cini da nema dovoljno debeo donji i da takodjer nema dovoljno izbocen niti visok suport za ledja..

The_Fichek ned 7.4.2019 20:16

Tu isto imam doma :D Tjele se po meni isplati 250kn vise, makar bila umjetna koza, al oke je i ta za 500kn. Zavisi sto covjek trazi, okej stolicu za ledja, okej stolicu za udobnost (guzice, laktovi, vrat sto Tjele ima..) ili oboje sto je jako tesko naci. Je li stolac od umjetne koze ili drugog materijala je po meni manje bitno, ako ima sve ergonomske uvjete, a to moze znat jedino, ako isproba stolicu. Btw. habanje umjetne koze za ljeto se moze smanjiti obicnim rucnikom..

war3_tft pet 26.4.2019 15:49

Jednom sam imao prilike sjesti u nekakav gamerski stolac u Linksu i jako mi se svidjelo kako takvi stolci "obgrle" covjeka i sto je najvaznije naslon za leda stoji skroz okomito, naravno uz sve to i fora izgledaju. 

 

Nakon toga je krenulo istrazivanje sto uzeti, a da se materijal ne raspadne nakon 2-3 godine, posto takvi stolci bas i nisu jeftini. Odluka je pala na Secretlab Omegu koji prakticki nije pobrao niti jednu losu kritiku, a najvise me se dojmila ponovna recenzija covjeka koji ga je koristio godinu dana i stolac je ostao u stanju kao i prvog dana klik (u recenziji je Titan model, ali materijali su jednaki, razlika je jedino u velicini i ugradenoj potpori za lumbalnio dio leda koji se moze podesavati). Drugi dosta bitan faktor je bio taj sto Secretlab-ovi stolci nemaju onaj pretjerano agresivan gamerski dizajn, ova full crna verzija je bas po mom ukusu bez previse kica.

 

Dosta sam se dvoumio da li uzeti PU Leather ili SoftWeave Fabric, al je na kraju radi lakseg odrzavanja odluka pala na PU Leather.

 

Od samog pakiranja pa do sastavljanja sve daje nekakav premium osjecaj i na kraju mi je zao sto nisam poslikao kako je to sve skupa zapakirano... Prvo sto se primjeti je koliko su dijelovi stolca masivni i cvrsti, pogotovo sjediste (baza) i mehanizam za tiltanje, umjetna koza djeluje obecavajuce, a materijal kojim su oblozeni jastucici punjeni memorijskom pjenom je cista perverzija. 

 

Stolac je naravno jako udoban, ali potrebna je faza privikavanja. Lumbalni jastucic vas tjera na uspravno sjedenje, a sjediste vas drzi pod kontrolom tj ne dozvoljava previse sirenja nogu. Meni osobno to sa sjedistem ne smeta, ali vjerujem da bi nekome to mogao biti problem, sve skupa naravno ovisi i o velicini samog covjeka. Ukoliko netko zeli imati malo vise slobode za sirenje nogu () opcija je Secretlab Titan koji ima jos sire sjediste, opcenito je jos veci, ali je i skuplji ~500kn.

 

Sto se funkcija stolca tice o tome necu previse jer ima hrpetina youtube videa.

 

To bi bilo to od mene, ak netko ima pitanja nek slobodno pita, stolac u svakom slucaju ima svaku preporuku s moje strane. 

 

P.S. Osvijetljenje u sobi di je PC je katastrofa, al planiram ubaciti jos koju slikicu iz neke druge prostorije gdje ce se detalji bolje vidjeti.

Mateyto čet 2.5.2019 18:16

Pozdrav ekipa,može preporuka stolice od oko 1500kn,poželjno bi bilo da je materijal "fabric" s obzirom na već spomenute ljetnje probleme,moj pick je bio LANGERMARK,ali sam pročitao od nekoliko korisnika tu da nisu baš oduševljeni,svaka preporuka je dobrodošla i unaprijed zahvaljujem na istoj.Inače 180cm 90kg.

Minneyar pet 3.5.2019 07:52
war3_tft kaže...

Jednom sam imao prilike sjesti u nekakav gamerski stolac u Linksu i jako mi se svidjelo kako takvi stolci "obgrle" covjeka i sto je najvaznije naslon za leda stoji skroz okomito, naravno uz sve to i fora izgledaju. 

 

Nakon toga je krenulo istrazivanje sto uzeti, a da se materijal ne raspadne nakon 2-3 godine, posto takvi stolci bas i nisu jeftini. Odluka je pala na Secretlab Omegu koji prakticki nije pobrao niti jednu losu kritiku, a najvise me se dojmila ponovna recenzija covjeka koji ga je koristio godinu dana i stolac je ostao u stanju kao i prvog dana klik (u recenziji je Titan model, ali materijali su jednaki, razlika je jedino u velicini i ugradenoj potpori za lumbalnio dio leda koji se moze podesavati). Drugi dosta bitan faktor je bio taj sto Secretlab-ovi stolci nemaju onaj pretjerano agresivan gamerski dizajn, ova full crna verzija je bas po mom ukusu bez previse kica.

 

Dosta sam se dvoumio da li uzeti PU Leather ili SoftWeave Fabric, al je na kraju radi lakseg odrzavanja odluka pala na PU Leather.

 

Od samog pakiranja pa do sastavljanja sve daje nekakav premium osjecaj i na kraju mi je zao sto nisam poslikao kako je to sve skupa zapakirano... Prvo sto se primjeti je koliko su dijelovi stolca masivni i cvrsti, pogotovo sjediste (baza) i mehanizam za tiltanje, umjetna koza djeluje obecavajuce, a materijal kojim su oblozeni jastucici punjeni memorijskom pjenom je cista perverzija. 

 

Stolac je naravno jako udoban, ali potrebna je faza privikavanja. Lumbalni jastucic vas tjera na uspravno sjedenje, a sjediste vas drzi pod kontrolom tj ne dozvoljava previse sirenja nogu. Meni osobno to sa sjedistem ne smeta, ali vjerujem da bi nekome to mogao biti problem, sve skupa naravno ovisi i o velicini samog covjeka. Ukoliko netko zeli imati malo vise slobode za sirenje nogu () opcija je Secretlab Titan koji ima jos sire sjediste, opcenito je jos veci, ali je i skuplji ~500kn.

 

Sto se funkcija stolca tice o tome necu previse jer ima hrpetina youtube videa.

 

To bi bilo to od mene, ak netko ima pitanja nek slobodno pita, stolac u svakom slucaju ima svaku preporuku s moje strane. 

 

P.S. Osvijetljenje u sobi di je PC je katastrofa, al planiram ubaciti jos koju slikicu iz neke druge prostorije gdje ce se detalji bolje vidjeti.

 Evo pitanje, kolko si ga platio :)

 

Ja sam na DXRacer Racing Pro vec 2 god i izgleda kao prvi dan, osim par mrlja koje je cura napravila, al to je neizbjezno. Ali mislim da sad kupujem da bi mi izbor isto pao na Secretlab.

war3_tft pet 3.5.2019 08:42

Cijena jos uvijek ista stoji na stranicama klik

 

Kad sam krenuo istrazivati prve na koje sam i ja bacio oko su bile DXRacer, al posto su tolko popularne i prodane valjda u najvecem broju ima svakakvih misljenja. Tako da ima skroz losih iskustava, a ima i dobrih kao kod tebe, drugi problem mi je bio sami dizajn, jer su im stolice malo "preagresivne" za moj ukus. Na kraju kad se sve skupa zbrojilo recenzije, dizajn i cijena odluka pala na Secretlab. 

 

Daj mi reci jel koristis kakvo sredstvo za odrzavanje umjetne koze?

Minneyar pet 3.5.2019 09:32
war3_tft kaže...

Cijena jos uvijek ista stoji na stranicama klik

 

Kad sam krenuo istrazivati prve na koje sam i ja bacio oko su bile DXRacer, al posto su tolko popularne i prodane valjda u najvecem broju ima svakakvih misljenja. Tako da ima skroz losih iskustava, a ima i dobrih kao kod tebe, drugi problem mi je bio sami dizajn, jer su im stolice malo "preagresivne" za moj ukus. Na kraju kad se sve skupa zbrojilo recenzije, dizajn i cijena odluka pala na Secretlab. 

 

Daj mi reci jel koristis kakvo sredstvo za odrzavanje umjetne koze?

 Nope, prebrisem ponekad vlaznom maramicom i to je to :)

war3_tft pet 3.5.2019 09:58

Najvise me brine kad dode ljeto i znojenje posto etaza di je komp nije pod klimom. Tak da cu najvjerovatnije u nekoj robnoj kuci sa namjestajem potraziti sredstvo za odrzavanje umjetne koze.

Dala pon 13.5.2019 14:26
war3_tft kaže...

Jednom sam imao prilike sjesti u nekakav gamerski stolac u Linksu i jako mi se svidjelo kako takvi stolci "obgrle" covjeka i sto je najvaznije naslon za leda stoji skroz okomito, naravno uz sve to i fora izgledaju. 

 

Nakon toga je krenulo istrazivanje sto uzeti, a da se materijal ne raspadne nakon 2-3 godine, posto takvi stolci bas i nisu jeftini. Odluka je pala na Secretlab Omegu koji prakticki nije pobrao niti jednu losu kritiku, a najvise me se dojmila ponovna recenzija covjeka koji ga je koristio godinu dana i stolac je ostao u stanju kao i prvog dana klik (u recenziji je Titan model, ali materijali su jednaki, razlika je jedino u velicini i ugradenoj potpori za lumbalnio dio leda koji se moze podesavati). Drugi dosta bitan faktor je bio taj sto Secretlab-ovi stolci nemaju onaj pretjerano agresivan gamerski dizajn, ova full crna verzija je bas po mom ukusu bez previse kica.

 

Dosta sam se dvoumio da li uzeti PU Leather ili SoftWeave Fabric, al je na kraju radi lakseg odrzavanja odluka pala na PU Leather.

 

Od samog pakiranja pa do sastavljanja sve daje nekakav premium osjecaj i na kraju mi je zao sto nisam poslikao kako je to sve skupa zapakirano... Prvo sto se primjeti je koliko su dijelovi stolca masivni i cvrsti, pogotovo sjediste (baza) i mehanizam za tiltanje, umjetna koza djeluje obecavajuce, a materijal kojim su oblozeni jastucici punjeni memorijskom pjenom je cista perverzija. 

 

Stolac je naravno jako udoban, ali potrebna je faza privikavanja. Lumbalni jastucic vas tjera na uspravno sjedenje, a sjediste vas drzi pod kontrolom tj ne dozvoljava previse sirenja nogu. Meni osobno to sa sjedistem ne smeta, ali vjerujem da bi nekome to mogao biti problem, sve skupa naravno ovisi i o velicini samog covjeka. Ukoliko netko zeli imati malo vise slobode za sirenje nogu () opcija je Secretlab Titan koji ima jos sire sjediste, opcenito je jos veci, ali je i skuplji ~500kn.

 

Sto se funkcija stolca tice o tome necu previse jer ima hrpetina youtube videa.

 

To bi bilo to od mene, ak netko ima pitanja nek slobodno pita, stolac u svakom slucaju ima svaku preporuku s moje strane. 

 

P.S. Osvijetljenje u sobi di je PC je katastrofa, al planiram ubaciti jos koju slikicu iz neke druge prostorije gdje ce se detalji bolje vidjeti.

 Ciljam na titana, koliko dugo si je čekao nakon uplate?

Damir22 sri 19.6.2019 21:20

Moze neka.preporuka "gejmerske" stolice, klinac zapeo,hoce za rodjendan....

Gledao sam neke modele, 400-800kn, kuzim da to nije vrh kvalitete ni ergonomije, ali xa tih pola sata-sat, ili 2 dnevno.... Nekako mi se ne daje 1000+kn....

A i svaka je bolja od obicne... Pa ako netko ima kakvo misljenje ili iskustvo.....

Evo ovak nesto bi bilo idealno sto se cijene tice

https://www.pcshop.hr/gaming-stolica-mirabilis-skylla-8207-crvena/MIR-01/product/ https://www.pcshop.hr/ergonomska-gaming-stolica-kings-throne/sbox-kings-throne/product/

Damir22 pon 12.8.2019 19:43
Modern kaže...

Preporuka stolice do 1200 kn..najbolji omjer cijene i kvalitete..visok sam 190 i 100 kg..hvala

 Kako smo slicnih gabarita, nakon duze potrage, ja sam se odlucio za 

 

https://www.links.hr/hr/gaming-stolica-gamdias-achilles-e2-l-bw-2d-crno-bijela-430600083

 

Doduse, ja sam trazio ovaj minimalisticki, neagresivni izgled. neznam koliko ti je to bitno, imas vise boja na izbor....

 

Jako udobna, robusna stolica, ova racing car "skoljka" zahtjeva malo navikavanja, no vec nakon 2-3 dana se naviknes i onda je stvarno odlicno udobna. "koza" je fina tanka, satinirana, savovi i spojevi fino izvedeni......

 

Baza metalna, nosivost 150kg....jednostavno se sastavlja. Mana je jedino sto je kompletna od te "umjetne koze", sto po ovim vrucinama nije bas ugodno nakon par sati sjedenja bez klime, jer se ugrije kao vrag, da je kombinacija platno-koza vjerovatno bi bila bolja za ove vrucine.

 

Ja nisam pozalio, iako sam je uzeo na blef, bez nekih provjerenih recenzija i informacija.

wyks pon 12.8.2019 20:40
Damir22 kaže...
Moze neka.preporuka "gejmerske" stolice, klinac zapeo,hoce za rodjendan....
Gledao sam neke modele, 400-800kn, kuzim da to nije vrh kvalitete ni ergonomije, ali xa tih pola sata-sat, ili 2 dnevno.... Nekako mi se ne daje 1000+kn....
A i svaka je bolja od obicne... Pa ako netko ima kakvo misljenje ili iskustvo.....

https://www.pcshop.hr/gaming-stolica-mirabilis-skylla-8207-crvena/MIR-01/product/https://www.pcshop.hr/ergonomska-gaming-stolica-kings-throne/sbox-kings-throne/product/

Moja preporuka ti je da odvedes klinca da sam izabere po udobnosti, ili da prije svakako sjednes bar ti - pogotovo zbog potpore ledja.

Bili smo ja i mladji brat (15 godina) uzeti ovo ljeto, nisam htio potrositi previse novaca. On puno igra i uci na racunalu, pa smo htjeli cak i nesto bolje uzeti - ala ove sa YouTubea.

 

Ja sam htio uredsku tekstilnu on gamersku. Prosli smo sve salone namjestaja u okolici - Jysk, Lesninu, Emmezetu i jos par manjih, sa nesto skupljim stolicama.

 

On je na kraju uzeo klasicnu uredsku - rekao je da mu je najudobnija od svih, pa eto.

https://www.xxxlesnina.hr/p/xora-uredska-stolica-002381016901

 

A ja sam zavrsio sa ovom:

https://www.xxxlesnina.hr/p/xora-uredska-stolica-002926001302

kao gamerska, ali imala mi je najbolji polozaj za ledja, volim potporu u donjem djelu ledja dok programiram. Takodjer da mi prirodno kontrira kad polako krivim ledja ili sloucham po stolici.

Tekstilne jeftine su mi bile uzasne, imao sam osjecaj da cu noktom poderati tekstil. Razmatrao sam i ove skuplje, ali nisu mi ostavile dobar dojam.