Ostalo

Što se događa s našim društvom?

FuzzyBrain pon 18.5.2020 22:59

Ajde jos malo o politici kad smo vec svi u tome. Za koga glasati? Do sada sam izasao na SVE izbore. Parlamentarne, za EU, predsjednikce itd. Na ove necu niti izaci. Hdz, sdp, hns i slicnu bratiju nema sanse. Most me razocarao nakon slizavanja sa hdzom. Jos cu na kraju za pernara da dokraja ova nakarada od drzave ode u pm.

wyks pon 18.5.2020 23:06
FuzzyBrain kaže...

Ajde jos malo o politici kad smo vec svi u tome. Za koga glasati? Do sada sam izasao na SVE izbore. Parlamentarne, za EU, predsjednikce itd. Na ove necu niti izaci. Hdz, sdp, hns i slicnu bratiju nema sanse. Most me razocarao nakon slizavanja sa hdzom. Jos cu na kraju za pernara da dokraja ova nakarada od drzave ode u pm.

 Ja cu glasati za HNS i pozivam sve da ucine isto.

 

Zelim da osvoje 100% glasova, pa da se dogodi implozija svemira kada ne budu mogli u pola mandata promjeniti koalicijske partnere.

Jakovp pon 18.5.2020 23:07
wyks kaže...
FuzzyBrain kaže...

Ajde jos malo o politici kad smo vec svi u tome. Za koga glasati? Do sada sam izasao na SVE izbore. Parlamentarne, za EU, predsjednikce itd. Na ove necu niti izaci. Hdz, sdp, hns i slicnu bratiju nema sanse. Most me razocarao nakon slizavanja sa hdzom. Jos cu na kraju za pernara da dokraja ova nakarada od drzave ode u pm.

 Ja cu glasati za HNS i pozivam sve da ucine isto.

 

Zelim da osvoje 100% glasova, pa da se dogodi implozija svemira kada ne budu mogli u pola mandata promjeniti koalicijske partnere.

 

Pa možda i nije loše, ako sada sa 1% glasova imaju 50% utjecaja u državi, onda bi sa 100% glasova pokorili cijelu Europu.

Miro pon 18.5.2020 23:40

Kada vidim na što se svela vaša "politička rasprava" uhvati me depra...

 

Zar su vama doista, DOISTA, ovo o čemu raspravljate već danima - problemi današnjeg društva?!?!?

 

Duboko samo razočaran (teški eufemizam za psovke koje bih najradije napisao) i zato opet tema ide pod ključ na nekoliko dana...

 

Ako netko nastavi s ovakvom raspravom u bilo kojem drugom podforumu, zna se -

 

 

Miro čet 21.5.2020 21:54

Raspisani su izbori, bit će vrlo vjerojatno izazovnih tema za rasprave tijekom sljedeća dva mjeseca, pa da se ne bi otvarale neke nove teme - otključavam opet ovu, s nadom da ekipa koja živi u prošlosti neće to zloupotrijebiti i opet daviti s pričama od prije sedamdeset ili trideset godina...

 

bruno11 čet 21.5.2020 22:01
Miro kaže...

s nadom da ekipa koja živi u prošlosti neće to zloupotrijebiti i opet daviti s pričama od prije sedamdeset ili trideset godina...

 

 a ekipa koja živi u inozemstvu?

 

Poslije predsjedničkih izbora ovo su moji drugi kao gastarbajtera, nemam namjeru ni ovaj put glasovat, nekako nemam obraza pošto više ne živim ni plaćam porez u HR, iako popriličnu svotu iskrcam u HR svake godine.

 

Kakvo je mišljenje bugove zajednice po tom pitanju?

nine čet 21.5.2020 23:14
bruno11 kaže...

Poslije predsjedničkih izbora ovo su moji drugi kao gastarbajtera, nemam namjeru ni ovaj put glasovat

 

takođe, iako bi se moglo i argumentirati da glasaš zbog bližnjih koji su još uvijek u hr.. no svakako smatram da je bolje da se dijaspori oduzme pravo glasanja.

i ovak i onak samo fanatici glasaju, tko normalan bi se npr. na mome mjestu vozio 100km do glasačkog mjesta. škicnem porvemeno fb. grupu jednog većeg hr. communitya (sa kojime iz mnogih razloga ne želim imati posla) iz obližnjeg grada, kod predsjedničkih izbora su se masovno hvalili slikama glasačkih listića. mislim da političko opredjeljenje pogađate iz prve 

nixass čet 21.5.2020 23:45
nine kaže...
bruno11 kaže...

Poslije predsjedničkih izbora ovo su moji drugi kao gastarbajtera, nemam namjeru ni ovaj put glasovat

 

takođe, iako bi se moglo i argumentirati da glasaš zbog bližnjih koji su još uvijek u hr.. no svakako smatram da je bolje da se dijaspori oduzme pravo glasanja.

i ovak i onak samo fanatici glasaju, tko normalan bi se npr. na mome mjestu vozio 100km do glasačkog mjesta. škicnem porvemeno fb. grupu jednog većeg hr. communitya (sa kojime iz mnogih razloga ne želim imati posla) iz obližnjeg grada, kod predsjedničkih izbora su se masovno hvalili slikama glasačkih listića. mislim da političko opredjeljenje pogađate iz prve 

Jel se referiraš na "hrvati h Minkenu"? 😂 Strava je grupa, izbjegavam sve kaj ima veze sa "Hrvati u... " na fejsu 🤓

Mene je iskreno sram prosječnog dijasporanca u Njemačkoj, nevjerojatan je to mentalni sklop, takvu sortu nisam viđao po irskoj, gore ima eventualno genuine budala i toljaga, al su ljudi generalno neopterećeni politikom ili im se gadi 😁

Gledam moju rodbinu iz Njemačke, naravno, Škoro je prvi pick, "jer pjeva lijepe domoljubne pjesme". Jebote te ja u domoljublje. Ako nije Škoro onda zna se.

Ekonomski si migrant i onda se vodiš domoljubljem kao razlogom za glasanje, strašno.

A tek kak djecu indoktriniraju..

nine pet 22.5.2020 01:02
nixass kaže...

Jel se referiraš na "hrvati h Minkenu"? 😂 Strava je grupa, izbjegavam sve kaj ima veze sa "Hrvati u... " na fejsu 🤓

 

nije minken, mali gradić kod mene u blizini, baš zato i govorim jer se za glasanje mora voziti 100km u minken.. da, postovi u grupi su thompson, cajke, škoro, hrvatska superiornost i domoljublje, ubi srbina, ubi pedera itd itd.. možda ono najače, mimovi u stilu, njemci su glupi, mi smo zakon 

 

nixass kaže...

Ekonomski si migrant i onda se vodiš domoljubljem kao razlogom za glasanje, strašno.

 

nailed it 

neampojma pet 22.5.2020 01:13
FuzzyBrain kaže...

Ajde jos malo o politici kad smo vec svi u tome. Za koga glasati? Do sada sam izasao na SVE izbore. Parlamentarne, za EU, predsjednikce itd. Na ove necu niti izaci. Hdz, sdp, hns i slicnu bratiju nema sanse. Most me razocarao nakon slizavanja sa hdzom. Jos cu na kraju za pernara da dokraja ova nakarada od drzave ode u pm.

 Ivica Puljak?

malak pet 22.5.2020 07:20

To uopce nije vezano samo za dijasporu. U Hrvatskoj ima toga na svakom koraku, a o BiH da i ne govorim. Vise mi se cini da je to stanje svijesti jako velikog dijela populacije (a mozda i ne velikog ali zato jako glasnog). Ja osobno nemam doticaja sa takvom vrstom ljudi pa sam zato uvijek bacao sumnju da je to iskazivanje ogorcenosti pojedinaca iz razno razanih razloga. Ali malo vise prateci medije i sirenjem kruga ljudi (iz poslovnih razloga) primjetio sam da je itekako prisutno. Jos bih nadodao da se tu, pa hajmo reci kod polovice, uglavnom radi i o osobnom interesu ili priblizavanje takvoj interesnoj skupini radi osobnog benefita. Druga polovica je jednostavno...zakljucite sami 

PzKpfw pet 22.5.2020 08:45

 

 

Kada ste negdje vani, ne znam zakaj se uopće bavite HR politikom?

Pa, onda je upravo razlog zašto ste otišli van. Neposredni ili posredni.

 

Čuvajte se HR dijaspore, pognotovo one iza WWII šta je pobjegla.

 

Ranko Kukumar pet 22.5.2020 09:29
nixass kaže...

Jel se referiraš na "hrvati h Minkenu"? 😂 Strava je grupa, izbjegavam sve kaj ima veze sa "Hrvati u... " na fejsu 🤓

Mene je iskreno sram prosječnog dijasporanca u Njemačkoj, nevjerojatan je to mentalni sklop, takvu sortu nisam viđao po irskoj, gore ima eventualno genuine budala i toljaga, al su ljudi generalno neopterećeni politikom ili im se gadi 😁

Gledam moju rodbinu iz Njemačke, naravno, Škoro je prvi pick, "jer pjeva lijepe domoljubne pjesme". Jebote te ja u domoljublje. Ako nije Škoro onda zna se.

Ekonomski si migrant i onda se vodiš domoljubljem kao razlogom za glasanje, strašno.

A tek kak djecu indoktriniraju..

 HDZ je već dosta ofucana i sramotna stranka kod (ultra) desničara jer je razina lopovluka i svega ostaloga prešla sve moguće razine. Primijeti da se kod desničačra redovito pojavi uvijek neki "novi" kandidat (novi pod navodnicima - najčešće je to neki otpadak iz HDZa), za kojeg svatko sa malo zrna u glavi zna o kakvom se kandidatu radi, ali njima je to oduševljenje. Jedne godine je bio onaj Raspudić, pa Škoro, pa Željkica i kompanija (Hasan i dr.) itd. Uglavnom im je taktika ista: Popljuvati HDZ u umjerenoj mjeri kako bi dobili glasače kojima je HDZ out, a istovremeno pokazati tkz domoljublje i privući i dalje najširu skupinu ljudi. 

 

Nemam nažalost toliko globalnog iskustva kao ti (života u različitim zemljama), ali čini mi se da su Hrvati kad se prosjek gleda među najvećim budalama, barem u političkom smislu. 

DarthMarkus pet 22.5.2020 10:15
nixass kaže...
nine kaže...
bruno11 kaže...

Poslije predsjedničkih izbora ovo su moji drugi kao gastarbajtera, nemam namjeru ni ovaj put glasovat

 

takođe, iako bi se moglo i argumentirati da glasaš zbog bližnjih koji su još uvijek u hr.. no svakako smatram da je bolje da se dijaspori oduzme pravo glasanja.

i ovak i onak samo fanatici glasaju, tko normalan bi se npr. na mome mjestu vozio 100km do glasačkog mjesta. škicnem porvemeno fb. grupu jednog većeg hr. communitya (sa kojime iz mnogih razloga ne želim imati posla) iz obližnjeg grada, kod predsjedničkih izbora su se masovno hvalili slikama glasačkih listića. mislim da političko opredjeljenje pogađate iz prve 

Jel se referiraš na "hrvati h Minkenu"? 😂 Strava je grupa, izbjegavam sve kaj ima veze sa "Hrvati u... " na fejsu 🤓

Mene je iskreno sram prosječnog dijasporanca u Njemačkoj, nevjerojatan je to mentalni sklop, takvu sortu nisam viđao po irskoj, gore ima eventualno genuine budala i toljaga, al su ljudi generalno neopterećeni politikom ili im se gadi 😁

Gledam moju rodbinu iz Njemačke, naravno, Škoro je prvi pick, "jer pjeva lijepe domoljubne pjesme". Jebote te ja u domoljublje. Ako nije Škoro onda zna se.

Ekonomski si migrant i onda se vodiš domoljubljem kao razlogom za glasanje, strašno.

A tek kak djecu indoktriniraju..

 Ovakvi su i moji u Nizozemskoj.  Mate Bulić, Tonson i Škoro.

 

Znaš zašto je to tako ? Zato što nikada nisu živjeli ovdje na način kao mi.

 

Moji vide što se dešava u Hr samo preko tv-a. Moja teta mi to gotovo redovno govori.

 

Da samo par mjeseci rade ovdje i da budu na milost nekom uhljebu, promjenili bi se iz temelja.

nine pet 22.5.2020 12:28
Ranko Kukumar kaže...

 HDZ je već dosta ofucana i sramotna stranka kod (ultra) desničara jer je razina lopovluka i svega ostaloga prešla sve moguće razine.

 

nije samo to, plenkijev HDZ se mnogima previše približio centru, pa je ekstremna desnica stoga nanjušila priliku za ubiranje glasova i potencijalno provođenje vlastite volje.

 

DarthMarkus kaže...

Da samo par mjeseci rade ovdje i da budu na milost nekom uhljebu, promjenili bi se iz temelja.

 

 

zato i kažem, trebali bi moći glasati samo oni, kojima je i prebivalište i boravište u hr., jer na njih taj glas direktno utječe.

wyks pet 22.5.2020 12:46
nine kaže...
nije samo to, plenkijev HDZ se mnogima previše približio centru, pa je ekstremna desnica stoga nanjušila priliku za ubiranje glasova i potencijalno provođenje vlastite volje.

Karamarko je u niti pocinio tu stetu, jer je "dokazao" da radikalnije desnom platofrmom moze osvojiti vlast.

Sad kad je to Plenkovic "umio", ljudima je ostala zudnja za tim vremenima kada je HSP-AS imao podpredsjednika sabora i kad je Zlatko "nisam procitao Ustav" Hasanbegovic bio ministar kulture, Ilicic je bio u nekom odboru, Opus Dei je pio na veresiju u Saboru.

 

Inace kad se gleda izborni inzinjering oko HNSa se mogu pisati doktorske dizertacije i osnivati kolegiji na fakultetim politickih znanosti. Americki "gerrymandering" izgleda kao igranje sa pastelama naspram onoga sto je HNS uspio napraviti u politickoj povijesti Hrvatske.

mario.L_hr pet 22.5.2020 13:27
wyks kaže...
 

Inace kad se gleda izborni inzinjering oko HNSa se mogu pisati doktorske dizertacije i osnivati kolegiji na fakultetim politickih znanosti. Americki "gerrymandering" izgleda kao igranje sa pastelama naspram onoga sto je HNS uspio napraviti u politickoj povijesti Hrvatske.

Ovo je nepobitna činjenica. Odnos uloženo/dobiveno je ekstreman (i Escobar bi im trebao zavidjeti na tome). Narod kaže "Svaka rit dođe na šekret" a to čeka HNS na ovim izborima. Predviđam im 0 saborskih zastupnika.

wyks pet 22.5.2020 14:11
mario.L_hr kaže...

Ovo je nepobitna činjenica. Odnos uloženo/dobiveno je ekstreman (i Escobar bi im trebao zavidjeti na tome). Narod kaže "Svaka rit dođe na šekret" a to čeka HNS na ovim izborima. Predviđam im 0 saborskih zastupnika.

Realno, samostalno su debelo ispod praga, samo se nadam se da Bernardic nece biti glup da ih stavi na listu.

Milanovic ih je stavio da konkurira Cacicu u Zagorju i Medjimurju, gdje jos prevagnu sa tih svojih desetak tisuca glasova.

 

HDZ, mislim da je Plenkovic hrabriji, pogotovo jer se moze zakljuciti po datumu izbora da zeli iskoristiti ovaj privid popularnosti nakon pandemije, pa mu vjerojatno ne pada na pamet opet izgubiti dva ministarstva.

 

Nevjerojana je cinjenica koliko je Vrdoljak uspio instalirati svojih poslusnika po NO i direktorskim pozicijama drzavnih firmi.

 

Nekidan je bila vrijest o osnivanju fonda za investicije u bitcoinu - osnivac - Vrdoljakov direktor iz HEPa.

picajzla0707 pet 22.5.2020 14:33

Da samo no i direktorske pozicije, kolko ih je samo ubačeno i na niže, raznorazne pomoćničke, administrativne, nižešefovske i slične pozicije. Izmišljali su radna mjesta za koja se unaprijed znalo kome će ići, pisalo se to i po novinama i opet obraz džon, nakon par mjeseci točno ta odoba bude izabrana na natječaju, šefica lokalnog ogranka...

wyks sub 23.5.2020 12:18

 Ovo je bas zanimljiva prica, da su malo prilagodili datume i bili strpljiviji bila bi lijepa prica iz Slavonije :D.

 

Zanimljivo je da joj je direktorsko mjesto ponisteno jer nema godinu dana rukovodeceg iskustva, pa je zaposlena na drugo rukovodece iskustvo, dok je natjecaj odgodjen do daljnjeg.

Nisam strucnjak, ali rekao bih da ce se natjecaj otvoriti za nekih godinu dana.

Anđeo bez falinge sub 23.5.2020 12:32
wyks kaže...
Inace kad se gleda izborni inzinjering oko HNSa se mogu pisati doktorske dizertacije i osnivati kolegiji na fakultetim politickih znanosti. Americki "gerrymandering" izgleda kao igranje sa pastelama naspram onoga sto je HNS uspio napraviti u politickoj povijesti Hrvatske.

 HNs i Vrdoljaka je slomio Šeks zbog toga što je vrli Vrdoljak poklanjao zemljište čepinskoj i dijelu osječke mafijaške scene.. Normalno, za tu zemlju su dobivali poticaje a nitko nije ništa obrađivao.

Šeks, kao stari vrbovani udbaš dobro je znao i čekao kada treba udariti.

Ne mijenja osoba mišljenje za 180 stupnjeva kao što je to napravio Vrdoljak preko noći.

 

Ništa drukčije nego što se događa u toj tvojoj U.S.A s građevinskom mafijom, parcelizacijom itd..., samo što je to tamo na nivou Gradonačelnika i sličnih "nižih" struktura vlasti.

Ezio sri 27.5.2020 16:44
Miro kaže...

Raspisani su izbori, bit će vrlo vjerojatno izazovnih tema za rasprave tijekom sljedeća dva mjeseca, pa da se ne bi otvarale neke nove teme - otključavam opet ovu, s nadom da ekipa koja živi u prošlosti neće to zloupotrijebiti i opet daviti s pričama od prije sedamdeset ili trideset godina...

 

Ne znam šta ima izazovno u hr političkoj sceni. Baljezgavci na sve strane. Ista lica iste stranke desetljećima preljevaju iz šupljeg u prazno. Glavna disciplina u kojoj su najjači im je upravo drvljenje o temama od prije 70 godina, tako da ne vjerujem da će se to izbjeći.

 

 

hanteed pet 29.5.2020 10:19
PzKpfw kaže...

 

 

Čini se da ni naša policija nije daleko od straže u konc-logoru. Ovo je užasno što stiže iz medija o zlostavaljanju imigranata, potlačene klase.

Kada ovo čitam kao da čitam strahote iz splitke Lore, ZGB paviljona 22, Pakračke Poljane ili pak iz konc-logora tzv. Herceg-Bosne.

Užas!

 Ma lažu sad je i policija kriva, a ne piše se kada prave probleme i fajtaju se sa policijom. Prije su bili bivši članovi poražene isilove vojske danas su izbjeglice jadni nevini imigrantići.

MrBlc pet 29.5.2020 10:56
hanteed kaže...

 Ma lažu sad je i policija kriva, a ne piše se kada prave probleme i fajtaju se sa policijom. Prije su bili bivši članovi poražene isilove vojske danas su izbjeglice jadni nevini imigrantići.

Otprilike ista situacija kao i na tribinama - kreten od 18 godina bez ikakve odgovornosti u životu i na materinoj grbači napravi nered, a normalan čovjek koji je sa sinom došao na utakmicu dobije pendrekom po leđima. Kasnije na optužbe da je pendrečila mirne navijače policija odgovara da je reagirala na nerede. Najlakše se ograditi od odgovornosti tako da homogeniziraš neku skupinu ljudi, pa onda više nemaš oca koji je doveo sina na utakmicu (a koje bi policija trebala zaštititi) i izgrednika koji ugrožava i tog oca i sina (a kojeg bi policija trebala identificirati i privesti), već imaš skupinu koja je kriva.