Jarvan uto 25.2.2020 08:29
Damir22 kaže...
Jarvan kaže...

 

Žena državna firma 7.000 kn, ja 8.000 kn (nisam državna ali slično).

 

Uz dvoje djece i vlastiti stan primanja su TAMAN, da su plaće po soma kuna manje bilo bi drž/nedaj. Ne živimo luksuz, ne jedemo vani.

Plaće nisu "male", nego cijene potrepština i režija su prevelike.

 

 

 Kad bih imao tu opciju, vrlo rado bih ti isplatio 2 prosjecne place u mom kraju, a to je cca 3500kn, uz dogovor da svoja primanja ostavis sa strane, pa da vidimo kako ces po isteku tog mjeseca okarakterizirati 6500-7000kn mjesecno, koliko dvoje ljudi ovdje primi mjesecno, ako imaju srece da obadvoje radi, ako ti je 15000kn uz vlastiti stan "taman"....

 

Nista zlonamjerno, bas me zanima tvoja karakterizacija takve place.....

 

 

 Razumijem te djelomično, naš stan otplaćujemo, nismo ga dobili. Srećom imamo od kud.

 

Nemogu i ne želim, tj. nema potrebe se zamišljati u nekom drugom životu sa takvim primanjima, jer kroz 11 godina, čak i u početku dok je bila ona jebena kriza i nije bilo posla, uvijek sam ispregovarao dobru plaću. I ne priznajem nikome da se nemože bolje, samo je pitanje koliko se želiš žrtvovati, toliko ćeš i imati, i to nije samo u Hrv...tak je u svakoj zemlji uvijek bilo, i uvijek bude.

 

I najgori gazda je uvijek dao barem 5.000 kn, bez obzira kolika je bila prva plaća, jer u mjesec dana pokažeš što možeš i što znaš, i onda pregovaraš. Meni uvijek upalilo. Došao na svaki posao na minimalac, kroz 3 mjeseca dogurao uvijek preko 6.000 kn.

Sad radim na fiksnoj plaći na mjestu i službi gdje nema pregovora, pošto mi je posao doma, radno vrijeme odlično (najvažnija stavka radi dvoje male djece) i 8.000 je više nego dovoljno.

Mislim, dok je žena bila na porodiljnom primanja su bila srezana za 3.000 kn, pa smo preživjeli. Kredit, režije, pelene, špeceraj, kvarovi/popravci, doguralo se do sljedeće plaće.

 

Savjet: Najgora stvar koju skoro svi rade u Hrv. je prihvaćanje jednostranih uvjeta rada pri prvom razgovoru. U bilo kojoj drugoj zemlji, ako ne pitaš i ne pregovaraš oko plaće, poslodavac misli da nekaj ne štima s tobom i odmah te stavlja na zadnje mjesto. Naši krkani (poslodavci, većina njih mali muljatori) su se kroz 20-30 godina naučili glumiti "Godfathera", jer smo im to dozvolili.

Ali kad treba napraviti/odraditi posao, tresu se pred tobom, čim ode gužva kenjaju. Ali to se ubije u početku ako zauzmeš stav, pa im ne pada na pamet glumatati ispred radnika bez kojeg će im biti teže, jer dobrog radnika je teško naći.

big_guy uto 25.2.2020 17:30

Imam ja jedno pitanje.Koliko putujete na posao?

Inače sam iz vu*kojebine(Petrinja) i prisiljen sam ili putovati na posao ili iznajmiti stan,no cijene najma danas neka druga priča pa ne bih o tome.Do prije nekih mjesec dana sam radio u McDonaldsu u V.Gorici i tamo sam sa putnim troškovima imao 6200-6500,no previše godina života sam potratio tamo pa sam potrazio ,,bolje sutra".Sad sam prihvatio posao u Areni u Elipsu gdje je plaća 4500+bonusi ovisno o učinku prodaje.Do arene imam nekih 65 km što je 130 km dnevno i nekih 2 sata vožnje svaki dan.Čudno,no ne pokrivaju putne troškove ali ipak sam prihvatio posao za prvu ruku,jer bolje išta nego sjediti doma.Koliko je vama udaljenost do posla i što mislite da li je isplativije putovati ili naći stan za najam sa curom(pod uvjetom da se zaposli u ZG).Brinu me troškovi goriva koji će biti cca 1.500 kn/,mj a samom tom kilometražom auto trpi(amortizacija,ulje i filteri-svaka 3 mj zamjena,itd)

Fake_Alert uto 25.2.2020 17:38

50km jedan smjer

Doduse cista autocesta pa 25min prođe samo.

Ovisi kakav auto imas

Moj je dosta jeftin na dijelovima pa me amortizacija ne brine.

Ako je privremeno onda way to go.

big_guy uto 25.2.2020 17:44
Fake_Alert kaže...

50km jedan smjer

Doduse cista autocesta pa 25min prođe samo.

Ovisi kakav auto imas

Moj je dosta jeftin na dijelovima pa me amortizacija ne brine.

Ako je privremeno onda way to go.

 Daj neke brojke 

Koji posao,za koju cifru radis?Koliko mjesecno potrosis na bengu?Ja imam do V.Gorice "običnom" cestom i do Arene autocestom jos nekih 15ak minuta...

Primarno sam promjenio posao da steknem novo radno iskustvo u drugačijem smjeru(jer posao u Meku je uzasno glup i zatupljujuc,plus imaju svakakve međusmjene i noćne),pa se nadam da ce se sa Elipsom danas sutra otvoriti mogucnost za bolje plaćeni posao...

evang uto 25.2.2020 18:13

Pa jednostavna računica: 130*5*4*12=31.200 samo na komjut.

Da kupiš ganc novi auto za 2-3 godine buš ga poderao,šta ti ne bi bila bolja varijanta rentat nešto oko Arene,znam da je suluda situacija sa iznajmljivanjem trenutno al Novi Zagreb je i dosta velik i relativno ne atraktivan, siguran sam da bi se moglo naći nešto.

CyberDemonVZ uto 25.2.2020 19:53
Jarvan kaže...

 

...

Savjet: Najgora stvar koju skoro svi rade u Hrv. je prihvaćanje jednostranih uvjeta rada pri prvom razgovoru. U bilo kojoj drugoj zemlji, ako ne pitaš i ne pregovaraš oko plaće, poslodavac misli da nekaj ne štima s tobom i odmah te stavlja na zadnje mjesto. Naši krkani (poslodavci, većina njih mali muljatori) su se kroz 20-30 godina naučili glumiti "Godfathera", jer smo im to dozvolili.

Ali kad treba napraviti/odraditi posao, tresu se pred tobom, čim ode gužva kenjaju. Ali to se ubije u početku ako zauzmeš stav, pa im ne pada na pamet glumatati ispred radnika bez kojeg će im biti teže, jer dobrog radnika je teško naći.

 Ma da. Najgore je kad daju neka suluda obećanja, za koja odma u početku vidiš da lažu i nema šanse da se ostvare.

domac5 uto 25.2.2020 20:24

Radio sam u tvornici 5 km od kuce za 4200-4500, nije neki strasan posao bio, samo monoton i jednak tempo citavo vrijeme.. nisi na kisi ni suncu, odradis svoje i u 3:05 si doma, druga smjena do 11 navecer i ponekad nocne ako je bila neka velika narudzba, nocne sam mrzio iz razloga sto nekih 250-300 kn vise dobis na placi ali 5 dana ne spavat normalno nego do 7 ujutro radit te poremeti pa onda 3 dana dolazis sebi od toga, a zbog cega? usranih 200-300 kn koje ti ne znace nista a toliko se izmucis za njih. Draze mi je bilo ponekad odradit koju subotu i dobit tih 200 kn za to. Bozicnica 1000 kn, uskrsnica, 4 tjedna godisnji od kojih mozes max 2 u komadu iskoristit, neki sitni regres od 1000 kn. 

 

Htio sam da mi bude bolje i presao sam u malu firmu u kojoj radi svega par ljudi, firmu koja nas salje kao kooperante drugoj vecoj firmi i rade se poslovi grijanja, hladenja, znaci cjevarski poslovi i zavarivanje. Privukla me dobra satnica, jos poznajem decke koji tamo rade i nisu nista lose rekli. Znao sam odma da ce taj posao bit tezi, da se radi u svakakvim uvjetima ali sam se pomirio s tim jer htio sam bolju placu a u ovom slucaju skoro dupla je trebala bit.

I tako je bilo prvih 2 mjeseca, radilo se na terenu po 12h gdje su mi smjestaj i hrana placeni tj. hrana samo 1 obrok placen, osjetio sam sta znaci radit na suncu i vrucini, isto tako i na kisi, vjetru i hladnoci. Nakon toga, posla nije bilo skoro mjesec dana a kako smo prijavljeni na minimalac a nismo imali nista radnih sati placa se srozala drasticno. 

Nakon toga su nam smanjili satnice tako da sad radim za 30 kn po satu i skupi se jedva 160h mjesecno, doma vise ne dodem u 3:05 kao dok sam radio u tvornici, nego u 5 i dan mi samo proleti i na gablec ovdje trosim duplo vise nego u prosloj firmi. Sef je boze sacuvaj, svakodnevno deranje i vrijedanje, nateravanje. Prednost je jedino kaj se vikendi ne rade. Ujutro kad se popije kava najradije bih je ispovracao od tog odvratnog osjecaja u zelucu kad se sjetim sta me ceka cijeli dan. 

 

Samo sam htio imat neku pristojnu placu da mogu donekle normalno zivit i zato sam pristao na taj posao a na kraju popusio.. 

Trcao sam za parama i sad tek shvacam koliko mi je zapravo bilo dobro u prosloj firmi, kad sam odlazio iz tvornice jos su mi ponudili placu od 5000 kn ali sam ih svejedno odbio jer je to opet dosta manje nego sto sam trebao imat tu, da sam uz tih 5000 imao jos neki sidejob + curina placa u ljekarni 6000 kn, bilo bi cist oke.. 

Tjesi me samo to sto ni u tvornici nije bila mila majka sto se tice place i monotonog posla pa eto izvukao sam se iz toga, sad gledam da se izvucem i iz ovoga u nesto normalnije, ne mora bit ni bolje placeno samo da su ljudi normalniji i da uvjeti u kojima se radi nisu bas ovakvi(prasina, kisa, sunce, vjetar, hladnoca). 

 

Top Bugovac uto 25.2.2020 21:41
big_guy kaže...

Imam ja jedno pitanje.Koliko putujete na posao?

Inače sam iz vu*kojebine(Petrinja) i prisiljen sam ili putovati na posao ili iznajmiti stan,no cijene najma danas neka druga priča pa ne bih o tome.Do prije nekih mjesec dana sam radio u McDonaldsu u V.Gorici i tamo sam sa putnim troškovima imao 6200-6500,no previše godina života sam potratio tamo pa sam potrazio ,,bolje sutra".Sad sam prihvatio posao u Areni u Elipsu gdje je plaća 4500+bonusi ovisno o učinku prodaje.Do arene imam nekih 65 km što je 130 km dnevno i nekih 2 sata vožnje svaki dan.Čudno,no ne pokrivaju putne troškove ali ipak sam prihvatio posao za prvu ruku,jer bolje išta nego sjediti doma.Koliko je vama udaljenost do posla i što mislite da li je isplativije putovati ili naći stan za najam sa curom(pod uvjetom da se zaposli u ZG).Brinu me troškovi goriva koji će biti cca 1.500 kn/,mj a samom tom kilometražom auto trpi(amortizacija,ulje i filteri-svaka 3 mj zamjena,itd)

 ZG u pitanju, do posla putujem biciklom, treba mi 15ak minuta

 

 

Inace: 

Ovo mi je 3. zaposlenje, ali 2. firma (otisao sam u drugu firmu pa sam se vratio) s tim da sam radio i na jednom projektu za faks (i bio placen za rad). Radim nesto sto prije nisam i u domeni ITja u kojoj nemam iskustva jer sam htio nesto novo, pogotovo sad dok sam student pa mi je lakse mijenjati firme.

 

Satnica je nesto vise od 45kn, radim 30h tjedno u prosjeku

 

Uvjeti su super, vjerojatno cu diplomski raditi u suradnji s trenutnom firmom

JohnnyBlaze uto 25.2.2020 22:27

Ja sam otisao u DE jer sam iz slavonije i radio sam sezonski na moru jedino jer kod nas se uopce ne isplati trazit posao jer je sve jako lose. Tu sam dobio posao preko nekog projekta gdje ja i zena radimo 8 sati dnevno u tvornici. Ona je na kontroli, a ja u prozivodnji na istoj liniji gdje ona mene znaci kontrolira. Radi se u smjenama od 5:40-13:40,13:40-21:40 i nocna smjena 21:40-5:40. Radi se 3-2-1, dakle tri dana treca smjena pa taj dan slobodno onda se iduci dan ide u drugu smjenu pa slobodno i onda prva smjena pa treca. Nasli smo dvosoban stan od posla nekih 500m koji placamo oko 600e sa rezijama, internetom i svime ostalim. Sto se tice place ona je od 1900-2200e ovisno o blagdanima i koliko radnih dana ima u mjesecu. U prosincu se dobije 13. placa koja je ove godine iznosila 3600e. Oboje nismo znali jezik, a svi su domaci u firmi pa je bilo teze s tim da ona sad nakon godinu dana prica dosta dobro, a ja jos malo stekam jer radim gdje je bucno i nema bas previse price pa i ne razumijem sta se govori.

big_guy pet 28.2.2020 18:25

Zanima me jedna stvar,bio sam nezaposlen nekih 2 mj i sad sam počeo raditi u Elipsu no kako sam poslao više zamolbi za radna mjesta tek sada su me firme pocele zvati na razgovore.Ukoliko mi neki od potencijalnih razgovora pruzi bolje uvjete mogu li ja bez posljedica dati otkaz u Elipsu iako radim samo par dana.Opcenito vec sada nisam zadovoljan u Elipsu jer neke stvari su mi rekli tek nakon sto sam potpisao.ugovor na 9 mj(tipa da se radi svaka nedjelja po 12 h a na razgovoru mi je bilo receno rad u 2 smjene 9-15 i 14-21)

Kolacic pet 28.2.2020 18:44
big_guy kaže...

Zanima me jedna stvar,bio sam nezaposlen nekih 2 mj i sad sam počeo raditi u Elipsu no kako sam poslao više zamolbi za radna mjesta tek sada su me firme pocele zvati na razgovore.Ukoliko mi neki od potencijalnih razgovora pruzi bolje uvjete mogu li ja bez posljedica dati otkaz u Elipsu iako radim samo par dana.Opcenito vec sada nisam zadovoljan u Elipsu jer neke stvari su mi rekli tek nakon sto sam potpisao.ugovor na 9 mj(tipa da se radi svaka nedjelja po 12 h a na razgovoru mi je bilo receno rad u 2 smjene 9-15 i 14-21)

 Na probnom si radu,mogu ti dati otkaz kad zele. Ako nades bolje reci i to je to ako budu srali nemoj se pojaviti i opet to je to.

big_guy pet 28.2.2020 18:54
Kolacic kaže...
big_guy kaže...

Zanima me jedna stvar,bio sam nezaposlen nekih 2 mj i sad sam počeo raditi u Elipsu no kako sam poslao više zamolbi za radna mjesta tek sada su me firme pocele zvati na razgovore.Ukoliko mi neki od potencijalnih razgovora pruzi bolje uvjete mogu li ja bez posljedica dati otkaz u Elipsu iako radim samo par dana.Opcenito vec sada nisam zadovoljan u Elipsu jer neke stvari su mi rekli tek nakon sto sam potpisao.ugovor na 9 mj(tipa da se radi svaka nedjelja po 12 h a na razgovoru mi je bilo receno rad u 2 smjene 9-15 i 14-21)

 Na probnom si radu,mogu ti dati otkaz kad zele. Ako nades bolje reci i to je to ako budu srali nemoj se pojaviti i opet to je to.

 Mislim hocu li imati kakvih posljedica ukoliko bude problema a ne pojavim se na poslu  ako kazu da ne mogu dati otkaz?Hoce li mi se to gdje pisati vezano za daljnje zaposljavanje?

dv14 pet 28.2.2020 19:30
JohnnyBlaze kaže...

Ja sam otisao u DE jer sam iz slavonije i radio sam sezonski na moru jedino jer kod nas se uopce ne isplati trazit posao jer je sve jako lose. Tu sam dobio posao preko nekog projekta gdje ja i zena radimo 8 sati dnevno u tvornici. Ona je na kontroli, a ja u prozivodnji na istoj liniji gdje ona mene znaci kontrolira. Radi se u smjenama od 5:40-13:40,13:40-21:40 i nocna smjena 21:40-5:40. Radi se 3-2-1, dakle tri dana treca smjena pa taj dan slobodno onda se iduci dan ide u drugu smjenu pa slobodno i onda prva smjena pa treca. Nasli smo dvosoban stan od posla nekih 500m koji placamo oko 600e sa rezijama, internetom i svime ostalim. Sto se tice place ona je od 1900-2200e ovisno o blagdanima i koliko radnih dana ima u mjesecu. U prosincu se dobije 13. placa koja je ove godine iznosila 3600e. Oboje nismo znali jezik, a svi su domaci u firmi pa je bilo teze s tim da ona sad nakon godinu dana prica dosta dobro, a ja jos malo stekam jer radim gdje je bucno i nema bas previse price pa i ne razumijem sta se govori.

 Slične smjene sam radio, samo u HR nešto više od 2 godine. Doduše, bilo je od 6-14, 14-22, 22-06. 2 dana prve, 2 druge, 2 treće i 2(1.5) dan slobodno. Tjedan brzo proleti, a treće smjene su mi ajme, pogotovo onaj dan između prvog i drugog dana treće smjene. Čovjek se ne može naviknuti na takav ritam. Jedino dobro je to što je plaća za takav rad nekih 30% veća u odnosu na samo prvu smjenu.

Da te pitam, pošto si u DE, koliko je takav rad više plaćen u odnosu na samo prvu i/ili drugu smjenu? I dobije li se više dana godišnjeg?

Damir22 pet 28.2.2020 21:33

Da,mogu ti,ukoliko zele tako odigrati, dati izvanredan otkaz zbog krsenja ugovora o radu, povrede bla bla bla, a to povlaci sa sobom upis u radnu "knjizicu", tako ce svaki sljedeci potencijalni poslodavac vidjeti da si dobio takav otkaz....

Dali ce kome biti to vazno, ili nece......

Kolacic pet 28.2.2020 21:49
Damir22 kaže...
Da,mogu ti,ukoliko zele tako odigrati, dati izvanredan otkaz zbog krsenja ugovora o radu, povrede bla bla bla, a to povlaci sa sobom upis u radnu "knjizicu", tako ce svaki sljedeci potencijalni poslodavac vidjeti da si dobio takav otkaz....

Dali ce kome biti to vazno, ili nece......

 Gdje ce biti upisano? Gdje se to moze vidjeti?

rocko9 pet 28.2.2020 22:29
zlaya987 kaže...

Evo da se i ja javim, sa svojim mišljenjima i viđenjima, radi se o ZG-u.

Kod mene je bilo ovako, zadnju godinu faksa (PMF) upisao apsolventsku, usput radio preko student servisa u IT-u firme 1, završio faks i počeo raditi za 6k u firmi 1. Ugovor na određeno na 6mj, nakon 1 god prešao u firmu 2 zbog nesigurnosti u firmi 1, plaća 7k. Nakon 1 god u firmi 2 plaća mi porasla na 8k i sada nakon još 2 god (sveukupno 3) mi plaća porasla na 10k. U firmi 1 mi je bilo lakše raditi što se tiče stresa i obaveza, ali mi je bilo dosadnije. U firmi 2 je bolji pristup učenju novoga i konstantno sam ''primoran'' nešto novo učiti, problemi s kojima se suočavam su većinom novi pa moram istražiti kako bi se trebali riješiti, klijenti pritišću i naravno za sve sam njima ja kriv itd. Al su zato kolege super i šef isto, uvijek na našoj strani. Radim u prosjeku i više od 8h na dan, i to većinom intenzivnog posla gdje jedva stignem na gablec. Tu i tamo se zalomi tjedan,dva kada je sušno razdoblje i kada imam manje posla. Vani su plaće za ovo što radim i po 4x veće i sve više razmišljam da odem van raditi, konkretno u Austriju jer sam rodom sa sjevera RH pa mi i nije tako daleko. Ali za RH situaciju mi je dobro, tu su mi frendovi, cura, obitelj, skoro svaki vikend putujem doma i paše mi to. U podstanarstvu sam koje plaćam puno previše, ali to je trenutna situacija u ZG. Od plaće mi ostaje cca 2k (jer pomažem i roditeljima i bratu koji još studira), a tih 2k stavljam na štednju. Nije da živim luksuzno, ali nije ni da štedim previše. Da mi je frka, mogao bih skresati troškove za još 10-20%, ali trenutno nije.

Najveći problem mi je stres jer je kod mene stanje takvo da kada sam pod umjerenim stresom, onda to liječim hranom i pićem. Na sreću, alkohol sam izbacio, ali hrana i piće koje mi tada odgovaraju i koje tada konzumiram su nezdravi (mekić, pizze, kola itd.). A kada sam pod velikim stresom, onda ne jedem i ne pijem uopće, uopće nemam apetita, dapače, imam čak i averziju prema hrani. Naravno, u oba slučaja ne spavam dovoljno ni kvalitetno. I tako se zadnjih 3 godine nalazim u začaranom krugu debljanja i mršavljenja. Znaju to biti iznosi di u pola godine dobijem 6-8kg pa ih vučem par mjeseci i onda u 2 tjedna skinem 5kg. I tako u krug, obzirom na stres pod kojim sam. Zasada još to mogu podnositi, ali vidim da nisam zdrav kao u početku, polako me to iscrpljuje. Tako da sam odlučio ovo ljeto se baciti u potragu za manje stresnim poslom, nekim dosadnijim kao što je bio u firmi 1, osim ako se situacija ne popravi na sadašnjem poslu (što mislim da neće jer je to jednostavno takva vrsta posla) ili se situacija u meni ne popravi i počnem lakše podnositi tu vrstu stresa.

 Pa moja preporuka bi ti bila iz ovog svega da prvo paziš na sebe i svoje zdravlje,mislim da je to najbitnije..

Horatio_Hornblower pet 28.2.2020 22:39

Magistar el tehnike zavrsio 2014 na fesbu u st nisam mogao nac posao nego sam se vucarao na strucnoj praksi te po servisima i polozio sam brevete za brod. 

Uspio sam se ukrcati odradio sam vec 3 godine olaca mi je u eurima i ne zalim ni sekunde... 

Ono sto zalim je da sam izgubio vremena na faks bez veze jer sam vec mogao kupit i stan i auto...  

SPAWNK4MPER ti mama pon 10.1.2022 10:26

imam pitanje, dali poslodavac moze jednostrano ukloniti povisicu koju je od prije dao, odnosno smanjit placu na taj nacin?

Pretpostavljam da da, al neznam sta da vise radim po tom pitanju. To je zato jer se naljutio kad sam pitao da mi se plati prekovremeno( nije mi placeno)

dado16 pon 10.1.2022 10:57

ne moze aneks maknuti, osim u slucaju da je povukao aneks prije njegovog datuma kada bi trebao nastupit... u mojoj bivšoj firmi je bilo ljudi koji su karikiram bili 2 lvl podrške te su došli na 3 lvl podrške i dobili placu kao 3 lvl podrške ali u meduvremenu su ipak vraceni na 2 lvl podrške i ostala im je plaća 3 lvl podrške(ne mogu sam tak poništiti aneks)

SPAWNK4MPER ti mama pon 10.1.2022 11:11

pa kako sad, evo gledam predzadnju placu kad sam dobio i taj aneks, bila je dodatna uplata vrste placa/mirovina, znaci imo sam 2 uplate placa/mirovina: bazu place koja je propisana ugovorom koji sam potpisao na pocetku i druga uplata koja je ta povisica. Znaci dobio sam 2 takve place sa povisicom i sad odjednom ne. sta da radim? Ne znam dal da pitam jer kad sam pitao za prekovremeno bio je ogromni problem

assassin.st pon 10.1.2022 11:14
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

da, ovo je bio aneks.

svejedno mislim da nije u redu samo to maknuti bez ikakve najave samo zato jer sam pitao da mi se plati prekovremeno prosli mjesec

Ako si potpisao aneks s manjom placom moze, ako nisi nista potpisao zakonski gledano ti je promjenio uvjete bez tvog pristanka. 

 

Meni se to redovito desava, samo ide povoljniji aneks pa nemam problem s tim, u tvom slucaju trebas dobro razmisliti jel ti pametno ici se "s rogatim bosti".

Mozda imas osnovu za to da te vrati na staru placu, ali uvijek ti moze naci nacin da ti se "osveti" za to. 

 

Da dodam, ne podrzavam ovo sto sam napisao da razmislis sto raditi jer bih ja otisao iz te firme odmah, ali ja radim u bransi gdje bih lako nasao drugi posao, a i ovakav odnos mi je nezamisliv.

SPAWNK4MPER ti mama pon 10.1.2022 11:18

hvala ti, kuzim, al probat cu jos malo izdrzati jer nisam jos ni godinu dana u firmi a prvi mi je posao poslje faksa, eventualno ako dodjem bas do ponude za posao u drugoj firmi, mislim i meni je svasta nezamislivo pa se mi se desava svejedno

Pero Dinamit pon 10.1.2022 11:29

Traži dalje posao, odmah sada odmah.

Ako je takva 3.14zda da se zbog toga naljuti kakav je zbog nekih drugih ozbiljnijih stvari? Šta će te istući kada mu kažeš da si našao drugi posao?

Traži posao dalje, nema veze i da si 2 mj tu.

Damir22 pon 10.1.2022 11:30

Moze ti isplatiti manju placu, ne manju od one koja pise u ugovoru....

Ako mora to nekome pravdati, napisat ce odluku po kojoj radniku xy smanjuje placu za xy mjesec, za xy kuna, iz xy razloga.....

Na to ima pravo, karikirani, moze reci da ti je povisicu dao zbog zalaganja, doprinosa firmi i slicno, a sad ti istu ukida jer si nesto pogrijesio, nisi ispunio ocekivanja....

Prostora za manipulaciju ima koliko hoces, eventualno mozes traziti pismeno obrazlozenje zasto ti je isplacena manja placa.....

nike098 pon 10.1.2022 17:50
Horatio_Hornblower kaže...

Magistar el tehnike zavrsio 2014 na fesbu u st nisam mogao nac posao nego sam se vucarao na strucnoj praksi te po servisima i polozio sam brevete za brod. 

Uspio sam se ukrcati odradio sam vec 3 godine olaca mi je u eurima i ne zalim ni sekunde... 

Ono sto zalim je da sam izgubio vremena na faks bez veze jer sam vec mogao kupit i stan i auto...  

 Pitaj se za 30-tak godina di ti je prosao život, imat ces novac,a pola zivota koji je samo jedan neces ga moci kupiti. A mozda i ne dozivis penziju pa ti eto novci. Kupi stan i skidaj se sa broda ako mozes a malo ih je u tome usplio. A svi placu kad moraju na brod.

Gravyri uto 11.1.2022 05:29

Istina, ja radim na platformi doduse ugovori su mi 3 tjedna on/off, ali ako mogu birat rade cu mucit tih 3 tjedna i primit skoro godisnju Hr placu, nego radit za 5000kn i sta mogu stim? Platit stan, rezije, hranu i to je to, nema mrdanja, nije ni to neki zivot....