pacijent007 sri 3.4.2019 19:06

Kakvi uzjebatori oko tog rudarenja, kao da krepavaju samo tako grafe. Bolje uzet od nekog ko je digo 25 kartica pa pazi na njih jer je to ipak investicija nego neko ko kupi za igru pa strpa u neku škart kutiju di se nakupi prašine i čega sve ne... Al Neka, bar nije rudaeila haha

Za godinu dana kad više nijedna ne bude imala garanciju pa se ne bude vidjelo kolko je na računu neće ni bit bitno. Kako su za hd7xxx seriju isto tako svi se uzjebabali to je rudarilo na kraju na njuškalu išle ko blesave prije par godina kad su počeli s r 2xx serijom i 3xx

Ivan(4) sri 3.4.2019 22:34

Prvi nisam u panici zbog kartica koje su rudarile jer sam početkom godine kupio jednu takvu i ni malo se ne brinem, no kartica koja je rudarila je slična polovnom automobilu koji je prešao znatno više nego što bi se očekivalo za vozilo određene starosti, pa i ovo "pilićarenje" sa karticama podseća na preprodaju takvih polovnih automobila: kartica je pažena i mažena i (kod mene) nije rudarila, a i auto je vozila baba iz Nemačke, i to samo nedeljom na pijacu, i uopšte nije vraćana kilometraža.

 

Istina je da grafička kartica ima manje mehaničkih delova, no hlađenje je jedno od njih i banalna, ali zeznuta stvar ako krene da zakazuje, a osim toga i elektronske komponente imaju projektovani životni vek na određeni broj radnih sati, na koji dodatno utiče temperatura na kojoj te sate provode. Takođe, naravno da rudari ne žele da im kartice crkavaju, ali isto tako ih ni ne maze previše: kartica koja rudari na niskoj temperaturi je kartica iz koje se ne izvlači optimum; potrebno je da poživi onoliko koliko je rudarenje na njoj isplativo, a zatim će biti preprodata.

SamoPitam3 sri 3.4.2019 22:49

Sva'ko za svoje pare ima pravo traziti sto zeli, pa pisalo to i Hallo Kitty na BPu graficke .

Ako netko ne zeli onu koja je rudarila - OK. Svaka danja rasprava je besmislena. Isto tako i, ako nekome to ne smeta. Isti rezultat.

Sve ostalo je guranje nosa gdje mu nije mjesto.

Alkaline čet 18.4.2019 21:28
andreas11 kaže...

Moze nize?

Prihvatio sam novi način rješavanja takvih situacija. Kad me điber kontaktira sa takvim forama podignem cijenu jer sam očito prenisko stavio.

Na primjer, prodavao sam 19" widescreen monitor za 100 kn i dobijem 2 upita koji žele da im se dostavi. Nakon toga sam digao na 150 kn i prodao sljedeći dan bez problema.

lav1000 čet 25.4.2019 14:08
nhooydz kaže...
lav1000 kaže...

https://www.njuskalo.hr/korisnik/Tomislav-maretic

 

nijedan proc u ponudi od ovog bisera nikad korišten, a na svakom paste ko dreka ostalo, te se jasno vide tragovi gdje sjedaju oni držači od okvira na socketu 

 Barem mu nije losa cijena za ovu rx480. :D

ma nisu cijene toliko biserne osim 7600k uopće, ali eto lik izmišlja bisere, umjesto da je stavio recimo podatak 8700k stabilan na 5.0Ghz 1.21V i već bi se ljudi potukli tko će ga uzeti...ovako će prodavati do sudnjeg dana...

Damir22 sub 27.4.2019 21:04

Ma nije to samo njuskalo, cijeli svijet je otisao u tri krasne.....

 

Svi nesto flipaju, preprodaju, svercaju.....s takvim cijenama da covjeku cisto bude muka, kakve cifre se valjaju za kakve stvari..... I onaj "radije cu baciti nego da dam za xy kn" stav....

 

Nekad se hardver prodavao i kupovao daleko jednostavnije, po normalnim cijenama, po sistemu "ne koristim, dakle, prodajem", nije se gledalo na 100-200kn, bilo je bitno rijesiti se onoga sto ne koristis i preusmjeriti te novce u bilo sto drugo, nekad u nesto sto je trebalo, nekad i u ono sto nije.I sve je funkcioniralo, svi bili sretni i zadovoljni...

 

A danas je uvreda skrenuti nekom paznju da je malo precjenio neke stvari i cifre........

 

Cak ni ovo mjesto, koje bi trebalo biti okupljaliste ljudi koji znaju nije postedjeno takvih nerealnih napuhanih cijena....

 

I dok se uredno popljucka svaki oglas, kako je to prevelika i nerealna cijena..... evo, uz cast izuzetcima koji realno procjene vrijednost rabljene robe, vecinu ponuda koje dobivam (za graficku) su takve da je ova ekipa flipera s njuskala kamilica....800kn za graficku karticu iz 2010 godine..... :)

war3_tft pet 10.5.2019 14:42

Nije njuskalo vec jedan lokalni, al komotno konkurira i najjacima sa njuskala. 

 

Jos kaze kako je sve ispod cijene, a ovima sto su mu dali realnu procjenu porucuje da su ljubomorni na njegovu ryzen 1600 konfu. 

Glavas_ZG pet 10.5.2019 16:04
war3_tft kaže...

Nije njuskalo vec jedan lokalni, al komotno konkurira i najjacima sa njuskala. 

 

Jos kaze kako je sve ispod cijene, a ovima sto su mu dali realnu procjenu porucuje da su ljubomorni na njegovu ryzen 1600 konfu. 

 700kn maks vrijedi taj cpu (ako i toliko)

Damir22 sub 11.5.2019 00:49

Stvarno nemam nista protiv da itko prodaje ono sto zeli, ili da to cijeni onoliko koliko zeli...

 

Ali, ovo mi je posebna kategorija, nakupit cu par kutija beskorisnog smeca i hardvera starog 20 godina, i idem onda to prodavati..... 

 

Ajde da poklanja, nikad se nezna sto kome treba, no lik trazi 70kn za floppy drive???? u 2019 godini???? Sto je najzalosnije, jos ga se u trgovinama nadje za oko 40kn, iako nikome ne treba.....

Damir22 pet 31.5.2019 18:47

Neznam kako ljudi odredjuju cijene po kojima prodaju rabljenu robu, bacaju grah, gataju iz kave......

 

Zar je problem otici na nabavu, vidjeti najnizu cijenu, od nje oduzeti 5,10,15,20%, ako je roba relativno novija, s pripadajucom ambalazom i garancijom, i u ovisnosti koliko je zurba prodati....

 

Ili oduzeti 25,30-40-50%, nebitno, ako nema  garancije, nema ambalaze i popratnog sadrzaja.....

 

Mislim, ccovjek prodaje bulk cpu, bez ikakve ambalaze, papira, coolera, sto je najbitnije ikakve garancije za cijenu koliko je novi u trgovini....

 

Kako je dosao do te cifre, bas me zanima...

 

Ovaj je jos jaci, svaka cast. Nije da je to cpu star preko 10 godina, nema veze

 

 

 

 

 

 

GridLocK sub 1.6.2019 00:00
Damir22 kaže...

Neznam kako ljudi odredjuju cijene po kojima prodaju rabljenu robu, bacaju grah, gataju iz kave......

 

Zar je problem otici na nabavu, vidjeti najnizu cijenu, od nje oduzeti 5,10,15,20%, ako je roba relativno novija, s pripadajucom ambalazom i garancijom, i u ovisnosti koliko je zurba prodati....

 

Ili oduzeti 25,30-40-50%, nebitno, ako nema  garancije, nema ambalaze i popratnog sadrzaja.....

 

Mislim, ccovjek prodaje bulk cpu, bez ikakve ambalaze, papira, coolera, sto je najbitnije ikakve garancije za cijenu koliko je novi u trgovini....

 

Kako je dosao do te cifre, bas me zanima...

 

Ovaj je jos jaci, svaka cast. Nije da je to cpu star preko 10 godina, nema veze

 

 Ma lik je panj i pol...ovaj c2extreme prodaje vec mozda 2-3 godine. Ak se ne varam cijena je prije bila 1200kn