Ostalo

Kupnja Ray Ban naočala

Minneyar pet 12.4.2019 13:05
ToniB kaže...

Mister Spex odlična trgovina, autorizirani Ray Ban prodavač. Cijene dosta niže nego u domaćim optikama. Naručio naočale u Utorak navečer a u Petak ujutro stigle na vrata.

Naočale uredno zapakirane, original.

https://www.misterspex.co.uk/

 Dosta nize nego u domacim optikama, ali i dosta vise od Eyerima i visual clicka. Na modelima koje sam gledao i po 50% vise.

Cesare ned 28.4.2019 03:42

Ray ban naručen u utorak  iz eyerim web shopa,došle u petak ,plaćanje pouzećem 750 kn,u našim trgovinama 1250 kn,sve uredno,ako znate koji model i veličina preporuka...

bikloner uto 28.5.2019 12:04

Vi što ste naručivali izvana, je li itko plaćao carinu i porez ili je prošlo bez problema?

 

Trenutno gledam naočale u Visiofactory - koju metoru dostave ste birali i je li bilo dodatnih troškova?

Odgovori i za narudžbe iz ostalih shopova su isto dobrodošli.

 

Sjedišta svih navedenih shopova su u EU, pa ne bi trebalo bit problema?

Minneyar uto 28.5.2019 12:08

Ako je ducan/ skladiste iz EU, nema poreza/ carine. Iz osobnog iskustva znam da s Eyerim (Rumunjska) i visual click (Spanjolska) nema problema, za ostalo ne mogu garantirati.

Minneyar uto 28.5.2019 15:19
bloodborne kaže...

Taman zadnjih tjedana razmisljam o aviatoricama doduse tu kod nas su zabrijali malo s cijenama.
i sad gledam linkove sta ste postali, sad vise nisam siguran odakle da narucim

 Ja ti imam jedne viska, Gradient polarizirane, small velicina, pa se javi na PM ak te interesira. Dam ti ispod cijene cak i ovih online ducana :)

Tincha sri 29.5.2019 08:51

Ekipa, kakva su onda isksutva s tim eyerim i ostalim online trgovinama?

Jesu to stvarno oriđiđi cvikeri ili dobre kopije? Jer mi nije jasno kak onda i oni uspiju zaradit ak su npr. avijatorice 100€, a kod nas ih nema ispod 1400kn..

Paolo Maldini sri 29.5.2019 08:58
Tincha kaže...

Ekipa, kakva su onda isksutva s tim eyerim i ostalim online trgovinama?

Jesu to stvarno oriđiđi cvikeri ili dobre kopije? Jer mi nije jasno kak onda i oni uspiju zaradit ak su npr. avijatorice 100€, a kod nas ih nema ispod 1400kn..

 Nemaju u najmu poslovne prostore, nemaju zaposlene trgovce, oftamologe, nemaju režija. Djeluju kao webshop. Eto kako.

Tincha sri 29.5.2019 09:16

Nije mi to neko opravdanje. Ljudska pohlepa je jebena stvar, samim tim što nemaju tih troškova znači da mogu imati veću zaradu, a oni se odluče odreči je se i prodavati naočale 50% ispod svih?

Tincha sri 29.5.2019 09:27
Paolo Maldini kaže...

To je logično objašnjenje. Kako to tebi sjeda je druga stvar.

 Sve 5, ima još takvih primjera samo poučen rvacim sistemom, teško mi je povjerovati u takve stvari

Minneyar sri 29.5.2019 09:39

Posluju vjerojatno s jednakom/ malo manjom marzom nego nasi trgovci - ali kad pogledas sve namete u HR, troskove prostora, zaposlenika, ovog onog, jasno je zasto su cijene u fizickim ducanima toliko vece. Realno i njihove cijene su visoke s obzirom na proizvodnu cijenu naocala koja je vjerojatno 10 dolara :)

Paolo Maldini sri 29.5.2019 09:40

Evo malo iskustvo s Eyerimom, čekam dostavu dioptrijskih naoćala 40 dana. Tvrde da 9 od 10 isporuka bude na vrijeme a moja je ta jedna koja kasni, danas DHL dostavlja pa updejtam dojmove kasnije.

I update: došlo napokon, sve je kako sam i očekivao, nemam primjedbe ni na staklo ni na okvir. Kutija je od nekakvog tvrdog kartona, pa eto možda i tu leži razlog niže cijene, naše optike daju dosta kvalitetnije kutije.

bloodborne pon 3.6.2019 08:38

@Minneyar otisao sam u optiku isprobao nazalost i 58 i 62 su mi prevelike. ja imam dosta usku glavu pa izgledam smijesno.
pa eto cisto da ti javim, da za mene nazalost ne moras cuvati svoje. koje mi se i dalje svidaju medutim nisam ih uspio naci po shopovima gdje sam gledao.

EDIT: malo guglao adria lece ovdje na pc ekspertu, vidim da nisu bili hvaljeni pa sam odustao.

na kraju uzeo u visual clicku vidim da je na X mjesta ljudi napisalo da su legit ray ban reseler, i da su zadovoljni narudzbom kod njih.

https://www.visual-click.com/en/sunglasses/ray-ban/rb3025-aviator-large-metal/black-crystal-green-polarized/3-32-6370.html?utm_source=salesmanago&utm_medium=microsite&utm_campaign=recomendador_usuario

910kn sa dostavom jer su ispod 120 eura. odnosno 5 eura je dostava. usporedbe radi ovaj model po nasim razno raznim optikama je trenutno sa 1400+ snizen na 1200.
negdje sam ih vidio cak i po 1600+kn.

Cesare uto 2.7.2019 13:21

Naravno da sve štima,polarizirane od deset dolara na aliexpressu i od 200 dolara na web shopu su iste kvalitete,kao što je neko napisao u proizvodnji ne prelaze cijenu od 20 dolara pa se čudite kako su naočale samo 100 eura.

IvanBrekalo uto 2.7.2019 18:42
Cesare kaže...

Naravno da sve štima,polarizirane od deset dolara na aliexpressu i od 200 dolara na web shopu su iste kvalitete,kao što je neko napisao u proizvodnji ne prelaze cijenu od 20 dolara pa se čudite kako su naočale samo 100 eura.

 Pa nebi se uopce slozio, bas si trazim nove polarizacijske naocale jer su mi se ove za 20€ izlizale tj polarizacijski sloj ili koji vec k jer sam nakon pravih uzeo te jeftine, uglavnom smece koje je trajalo valjda mjesec dana, nakon toga vise nisu prolazile polarizacijski test.

bloodborne uto 2.7.2019 19:29

Ako cu tako gledati onda necu nista vise ni kupovati. Evo ti primjer iP 5s je apple kostao 120$ a za koliko su ga prodavali za 800€ za kes. Zasto to znam jer sam radio 2 god u istyleu tako da. Osim ako taj neko nije radio na slicnom mjestu pa zna iz prve ruke. 

Cesare sri 3.7.2019 06:39

Nije to tolika razlika u kvaliteti...okvir košta deset dolaral eće isto 10 i to je u kini odlična kvaliteta,evo zamjenske polarizacijske leće za oakley naočale u svim bojama 6,7 dolara i ja ne vidim razliku od originala.

Koristim polarizirane biciklističke sportske naočale sa aliexpressa od 50,60 kn i zadovoljan sam isto kao sa oakley naočalama.

Cesare sri 3.7.2019 06:43

Za 10 dolara sam kupio i fotokromatske sportske naočale,dakle kojima se razina tamnjenja prilagođava trenutnoj svjetlosti,odnosno po mraku su potpuno prozirne a po suncu tamne.

Cesare čet 4.7.2019 06:36

Ray ban sam nedavno kupio preko eyerima,plaćanje pouzećem,sve ok..ovlašteni ray ban prodavač za oko 730 kn...što je 50 posto jeftinije nego kod nas u optici.

Ako oduzmemo zaradu web shopa,dostavu,porez itd...ispada da su u tvornici ray ban ne više od 50 dolara.

Posmatrač čet 4.7.2019 07:35
Cesare kaže...

Naravno da sve štima,polarizirane od deset dolara na aliexpressu i od 200 dolara na web shopu su iste kvalitete,kao što je neko napisao u proizvodnji ne prelaze cijenu od 20 dolara pa se čudite kako su naočale samo 100 eura.

 

Cesare kaže...

Ray ban sam nedavno kupio preko eyerima,plaćanje pouzećem,sve ok..ovlašteni ray ban prodavač za oko 730 kn...što je 50 posto jeftinije nego kod nas u optici.

Ako oduzmemo zaradu web shopa,dostavu,porez itd...ispada da su u tvornici ray ban ne više od 50 dolara.

 Nema sanse da kosta ni 5 dolara u proizvodnji..... Dioptrijske sa polarizacijom i svim zastitnim slojevima sa okvirom ja ne platim vise od 50 EUR a te genericke kostaju kikiriki za proizvodnju.....

Posmatrač čet 4.7.2019 07:51
bloodborne kaže...

Ako cu tako gledati na sve sta kupujem onda necu nista ni imati.

 naravno. I ja imam oakley koje sam platio 120 EUR ali ne mislim da oni na njima zaradjuju 10% ;)