Ostalo

Koju školu stranih jezika odabrati?

titan pon 22.2.2010 10:31

Otvaram ovu temu da pitam koju školu predlažete za učenje stranih jezika.

Ako je već netko išao u školu stranih jezika, da podjeli svoja iskustva i da podjeli neki savjet za one koji misle ići u takve škole.

Koje su cijene? Koliko sati nastave? Kakvi su predavači?

lukavg pon 22.2.2010 11:47

evo ja krećem slijedeći vikend u školu sokrat u zagrebu na napredniji viši stupanj engleskog. prije par godina sam isao u vodnikovu, ali na dječje tečajeve. cijena je od oko 2000kn na više, ovisno o broju sati i tečaju koji uzimaš, ali nije baš jeftino. mislim da imaš i neki popust ako odabereš ići na više jezika. imaš dosta mogućnosti odabira satnice, 2 puta tjedno po 1 sat radnim danima, subotom, petkom, 2x2h... ugl širok spektar mogućnosti i zasigurno ćes naći baš ono što ti odgovara. profesori odnosno predavači su dosta susretljivi i kvalitetno predaju engleski, do sada sam imao sam pozitivna iskustva. a najbolje škole u zagrebu su vodnikova, sokrat i ona u varšavskoj (sova, ne znam kako se točno zove).

kivic15 pon 16.9.2013 17:54
topazius kaže...

Koja je po vama najbolja škola za strane jezike u Zagrebu? Planiram upisat engleski i njemački zbog certifikata..

koje certifikate za eng. trebaš?

zeroname pon 16.9.2013 17:55
topazius kaže...

Koja je po vama najbolja škola za strane jezike u Zagrebu? Planiram upisat engleski i njemački zbog certifikata..

Kramer i Kramer , najpoznatija u Zagrebu. Nastava se održava u prostorima osnovnih škola uglavnom u večernjim satima imaju posebno tečaj za FCE I CAE certifikat

topazius pon 16.9.2013 18:01
kivic15 kaže...
topazius kaže...

Koja je po vama najbolja škola za strane jezike u Zagrebu? Planiram upisat engleski i njemački zbog certifikata..

koje certifikate za eng. trebaš?

Ne znam puno o certifikatima, pa ne znam koji postoje.. Mislio sam neki pošto učim već dugo engleski u školi pa da imam potvrdu neku.

kivic15 pon 16.9.2013 18:01
topazius kaže...

Koja je po vama najbolja škola za strane jezike u Zagrebu? Planiram upisat engleski i njemački zbog certifikata..

što se tiče preporuke škole,o tom ne znam ništa...ali ako trebaš koju drugu informaciju,slobodno se javi na pp(ja idem već 6-7 godina na tečajeve)

topazius pon 16.9.2013 18:02
zeroname kaže...
topazius kaže...

Koja je po vama najbolja škola za strane jezike u Zagrebu? Planiram upisat engleski i njemački zbog certifikata..

Kramer i Kramer , najpoznatija u Zagrebu. Nastava se održava u prostorima osnovnih škola uglavnom u večernjim satima imaju posebno tečaj za FCE I CAE certifikat

Hvala za preporuku. Nisam čuo za ovu školu, ali nije da znam puno škola {#}

 

Dosad mi je Vodnikova bila najzvučnija..

zeroname pon 16.9.2013 18:20
kivic15 kaže...

ja uskoro polažem FCE(za 1-2 godine) i mogu ti reći da je zaheban ispit...(to je otprilike razina mature,ali ja ga polažem s 14-15g)

FCE je piece of cake , da vidiš CAE to je katastrofalno treba ti dosta pročitanih knjiga zbog vokabulara , dosta iskustva i slušanja.

zeroname pon 16.9.2013 18:43
topazius kaže...

Samo ne znam kolika razina znanja treba biti za FCE i CAE.

Za CAE mislim da ne znam dovoljno, koliko je težak FCE?

 

Za FCE ti treba znanje iz osnovne i srednje škole + tečaj (priprema jedna šk godina)

 

Za CAE znanje iz osnovne i srenje (gimnazija jezična) + tečaj (isto priprema)

 

EDIT: imaš primjere testova na internetu samo upišeš FCE exams download pa vidiš koliko znaš.

PzKpfw ned 6.8.2017 11:33

E, ekipo za područje grada Zagreba, koju školu stranih jezika imate za preporučiti?

Uglavnom uzeo bi engleski da ga ono usavršim, te vjerojatno još jedan jezik, onako da mi ne bude dosadno u životu(francuski ili njemački).

 

Za Vodnikovu znam kako stoje stvari, jerbo sam svojedobno išao tamo, te nije bilo loše.

Al' hoću vaše iskustvo čuti? Il' zakaj odabrati baš tu školu? Neke profesore u tim školama za preporučiti?

 

 

Top Bugovac sri 25.9.2019 20:29
Mary Sue kaže...

Preporučujem Centar za strane jezike zagrebačkoga Filozofskog fakulteta.

 Koliko su velike grupe? Vidim da su dosta jeftiniji od, npr., sokrata. Za 1500kn dobijem 70h, a u sokratu za 2100kn dobijem 52h pa je mozda moguce da su grupe prevelike? 

 

Zna li itko nekog sa Sokrata?

PzKpfw uto 1.10.2019 13:12

@Top Bugovac

 

U vezi Sokrata najbolje da pogledaš kaj ekipa o njima piše po Netu. Više ulažu u reklamu, nego u kvalitetu sadržaja. 

Ne znam iz prve ruke, ali nakon podijeljenih iskustava sa Neta, ne želim ni isprobavati to iskustvo.

 

Za ove tečajeve sa FF sam čuo d su O.K., kao što je i Vodnikova okay, više-manje.

Problem ti je kod tih škola stranih jezika da zapošljavaju doslovno svakoga tko im dođe pod ruku, kao recimo Intellecta. 

Furaju se reklamno da su cool, ovo-ono, puno jezika, itd., a prvo slože grupe, pa onda traže profesore. Ju-hu, biznis model.

Uguravaju dva semestra u jedan, kroje neke tečajeve za strane jezike u dva tjedan, i ostale gluposti. 

 

Nakon svih iskustva sa školama za strane jezike, odlučio sam da naposljetku ako ja plaćam da to radim samostalno, te ako mi

baš treba netko nešto pokazati dam rađe pare za privatne instrukcije. Jer, ovako uvijek si ograničen sa lošom infrastrukturom, grupom, profesorima, itd.

Prije 15ak godina, bilo je bolje. 

Međutim za svoje pare neka svako radi kako hoće.

 

Mene neke škole za strane jezike, podsjećaju na one tečajeve, koje karikirano nauče ljude u mjesec-dva, programirati u C++.