Stanovanje

Klima uređaj - pitanje

CPU sri 14.8.2019 17:07
zvonac kaže...

Odluka pada ubrzo, al dvojio se izmedju Gree i Haier, i vise naginjem Haieru, cjenovno su tu negdje, a ova dva kineza su vrijedna spomena, naravno, iznad njih dolaze japanci.

Preporucio bih ti Gree, bolji servis imaju i dosta rezervnih djelova, nego Haier. Ljudi često griješe kad se malo ne raspitaju o takvim stvarima, kako je pokrivena servisom i rezervnim djelovima određena klima. 

CPU sri 14.8.2019 17:18
zvonac kaže...

Pozdrav, boysi, tražim neku klimu, prioritet, hlađenje, soba 17m2. Jel ima neka best buy klima do 3-3.5tkn max moze i jeftinije:)?

Grijalo bi se povremeno po zimi, jako kratko, tak da se i to uzme u obzir, al hlađenje je top prioritet:D

 

Vidim japanci se preporučuju na veliko, al nemam namjeru se rastezat do 4tkn, vjerujem da se u cjenovnom rangu koju sam gore naveo, da naći neka dobra klima a da je pouzdana, ma kaj god to značilo?

 

 Edit: vanjska jedinica bi isla na juznu stranu, po kojoj sunce udara na najjace, eto ak nekaj znaci i ta informacija.

 Uzmeš Gree klimu, odlične klime. Namontirao sam preko 40 komada. Danas sam baš montirao jednu Vivax od 3.5kw, za te pare super klima. Uzmi Gree ona je super i u grijanju. 

zvonac sri 14.8.2019 18:41

Raspitao se, sto kod prodavaca, sto kod montera:) Uglavnom, obje klime su jako dobre, presudit bi mogla samo cijena ili eventualno osobne preference.

Kolko sam cuo, servisna podrska je jako dobra za haier a i jako dugo su na nasem trzistu, znaci provjereno dobar, naravno, i gree je odlicna, al haier ima sad odlicne akcijske cijene, dolaze novi modeli, tak da i s te strane je primamljiva kupnja, tak da mi je tu haier u prednosti spram gree-a.

 

Mada, ova dva (gree, haier) kineza mi jedini ulijevaju neko povjerenje a i imaju vec izgradjen imidz, a potonji dvojac bi mogli bit dobra alternativa japancima.

lllnuclearlll ned 18.8.2019 23:07
zvonac kaže...

Odluka pada ubrzo, al dvojio se izmedju Gree i Haier, i vise naginjem Haieru, cjenovno su tu negdje, a ova dva kineza su vrijedna spomena, naravno, iznad njih dolaze japanci.

 I Gree i Haier su solidne klime.

nike098 pon 19.8.2019 02:16

Ja sam ima klimu samsung trajala je dva ljeta samo je ljeti koristena, otisla maticna covjek je rekao da je skup popravak, uzeo vivax danas 7 godina radi ko prvi dan , samo ljeti se koristi. Imam jos jednu samsung ta je stara 9 godina jos u funkciji ali vanjska se cuje kao uzljecanje aviona. Uglavnom mislim da su vivax klime kvalitetne

zvonac pon 19.8.2019 10:24
lllnuclearlll kaže...
zvonac kaže...

Odluka pada ubrzo, al dvojio se izmedju Gree i Haier, i vise naginjem Haieru, cjenovno su tu negdje, a ova dva kineza su vrijedna spomena, naravno, iznad njih dolaze japanci.

 I Gree i Haier su solidne klime.

 Na vise mjesta sam cuo da su to dobre klime, prodavaci, monteri i korisnici..

 

Cak mi je tip u ducanu dao preporuke, veli mi, bolje uzet haier srednji rang neg pocetni model japanca.

lllnuclearlll pon 19.8.2019 13:21
zvonac kaže...

 

 

 

Cak mi je tip u ducanu dao preporuke, veli mi, bolje uzet haier srednji rang neg pocetni model japanca.

 A ovo je upitno, ne znam što bih ti rekao na to jer nemam puno iskustva... Ja sam se odlučio za obrnutu situaciju. Uzeo početni model Daikina umjesto srednjeg Haiera... prezadovoljan... radi cijelo ljeto bez gašenja (osim kad sam bio na moru 2 tjedna). 

CrniPero pon 19.8.2019 14:42

sve klime isti k.

imamo u uredima teške noname brandove (bez ikakvih oznaka imena) i rade već 10-15god bez greške

Doma isto neki kinez rado 10god nikad servisa vidio - godišnju dezinfekciju radim sam

Isto tako u stanu HR brand klima (necu pisati ime jer je nebitno) radi 5 god.

Nikad nisam cuo da je nekome klima crkla a i kada je (na prste jedne ruke nabrojim kome je crka) kvar je bio siću - par stotina kn

 

Razlika tu nema.. Ima razlika samo inverter i vulgaris, dok je ostalo sve isto i porez na budale.

 

zvonac pon 19.8.2019 15:16
lllnuclearlll kaže...

 A ovo je upitno, ne znam što bih ti rekao na to jer nemam puno iskustva... Ja sam se odlučio za obrnutu situaciju. Uzeo početni model Daikina umjesto srednjeg Haiera... prezadovoljan... radi cijelo ljeto bez gašenja (osim kad sam bio na moru 2 tjedna). 

 Zbog čeg točno?

 

Iskreno, nemam više povjerenja ni u jednu marku, a ni japanci mi ne ulijevaju baš neko povjerenje, ni jedan nije izuzet od kvarova, danas se to sve na veliko proizvodi, jedino kaj u toj cijelo priči vrijedi je, što duža garancija.

Na kraju, sve je to slično. Nerijetko slušam okolo di ekipa vivax hvali.

 

lllnuclearlll pon 19.8.2019 18:24
zvonac kaže...

 Zbog čeg točno?

 

Iskreno, nemam više povjerenja ni u jednu marku, a ni japanci mi ne ulijevaju baš neko povjerenje, ni jedan nije izuzet od kvarova, danas se to sve na veliko proizvodi, jedino kaj u toj cijelo priči vrijedi je, što duža garancija.

Na kraju, sve je to slično. Nerijetko slušam okolo di ekipa vivax hvali.

 

Velim, ne znam... Nemam dovoljno iskustva s kilimama drugih proizvođača... Klimu sam platio 1000kn više nego što bih platio Vivax ili neki drugi noname, a uzeo sam Daikina... 1000-2000kn mi nije neka cifra da bih se išao zafrkavat zbog toga za uređaj koji bi mi trebao radit 10-15 godina.

 

Što se tiče hlađenja, bilo koja klima će vjerojatno biti adekvatna, no što se tiče grijanja, tu brandovi i kvaliteta dolaze do izražaja, i to velikog. Barem koliko sam čitao i proučavao.

 

Meni je bitno da mi klima drži konstantnu temperaturu bez nekih velikih oscilacija. Nisam korisnik koji će gasit i palit klimu nonstop, to kod mene radi cijeli dan i želim cijeli dan istu temperaturu u prostoriji. Trenutno sam prilično zadovoljan.

mcf sri 21.8.2019 12:52

Glupo pitanje.. raspala mi se izolacija na bakrenim cijevima koje vode u kompesor (vanjske cijevi, cca 1m).

Sa cime da ih zastitim u kucnoj radinosti, mislio sam omotat nekakvim filcom i patak trakom?:)

picajzla0707 sri 11.9.2019 11:41

Ima li tko iskustva s ugradnjom klime na zadarskom području - treba mi klima na viru, a susjedi kažu kako je najbolje kod nekog galeba, goluba ili kako već i da je kod njega klima s ugradnjom oko 3.800 kuna. E sad, neke detalje ne znam, čak niti koje klime ugrađuje niti koje snage, no meni treba povremeno hlađenje i povremeno grijanje cca 25-30 kvadrata, jer se apartman zasad rijetko koristi i kad se koristi klimatizira se samo kuhinja i dnevni.

Jel bolje uzeti neku klimu u primjerice elipsu (i kako ondfa s instalacijom) ili je bolje ovako slušati preporuke susjeda i instalatera koji će mi to ugraditi?

 

svaki savjet je dobrodošao

picajzla0707 sri 11.9.2019 18:50

Ma zapravo da, kao da mi nije dosta mozganja i premišljanja kad kupujem komponente, nego ću još i za klime dumati danima i zajebavat se s hrpom nepotrebnih informacija. Samo nađem nekog majstora s preporukom i to je to. Hvala kolega

JozoBozo121 uto 8.10.2019 17:08
Mijat kaže...

Da klimu mora postavit ovlašteni serviser marke i mora svake godine servisirat klimu da bi zadržao garanciju

 To je najobičnija glupost koju su izmislili serviseri da beru pare i nakon postavljanja. 

Mijat uto 8.10.2019 17:26

Da ,ali to traži proizvođač na žalost ,mislim da će to promjenit zakonom da svaki ovlašteni serviser može servisirat svaki uređaj i mora mu bit dostupan zamjenski rezevni dio .

Cesare sub 9.11.2019 17:56

Imam gree lomo regular 3,5 kw i malo zeza aplikacija za wifi,malo radi malo ne radi izvan kuće.Igrao sam se malo sa regijama u postavkama,ali ni to nije pomoglo

Cesare ned 10.11.2019 13:37

Koliki prostor,koliko kw,lokacija,odnosno kolike su temperature tijekom godine.

Ja sam uzeo gree lomo regular,oko 4000 kn,  3,5kw, wi fi sučelje,trebala bi grijati do 40 m2,navodno grije do -22 stupnja,,ima i jeftinija gree lomo economical isto 3,5 kw za oko 3500 kn koja grije do -15,serviser je preporučio ovaj skuplji model.

Serviseri kažu da se gree ne kvari,da ima dosta djelova,da nisu skupi i da je po kvaliteti odmah ispod najskupljih japanaca.Kupljena preko servisera,sa montažom sve skupa 5000 kn.

https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_gwh12qc_r32-lomo_regular__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/115/27?gclid=CjwKCAiAh5_uBRA5EiwASW3IavUArO84PooWFLBmkDsHEqg2OqHRM6LheJRS05fRhv4TCor_ZIQlCBoCL24QAvD_BwE

lllnuclearlll ned 10.11.2019 14:40
hackyuz kaže...
Pozdrav , kupujem klimu za stan bila bi u dnevnom boravku nek grije i ladi sta vise i sta dalje al hladenje bitnije naravno haha ... 3500-3800kn

Ne razumijem uopće raspitivanje za bilo kakve klime u ovom cjenovnom rangu... Za te pare koje si naveo moš kupit samo jeftilene, tako da bilo kakva rasprava tu završava... Uzmeš najjeftiniji vivax ili haier i vozi, takav je kakav je i to je to, još će ti i za montažu ostat. Ovaj GREE koji ti kolega preporučuje ne spada u taj cjenovni rang koji si naveo. 

 

Ukoliko te zanima nekakav rang 4000 - 5000kn tu bi se već dala nekakva rasprava otvorit, a moja preporuka ti je da si gledaš viši rang kilme ako se planiraš i grijati na nju.

hackyuz ned 10.11.2019 17:01

Ma napisao sam grijanje tek tako al naravno da bi je upalili da zagrije jer ima dana kad je i hladno ,zivim u splitu( nista ekstra hladno i pecica zagrije) al bi volio i da nju nekad mogu bezbrizno upalit da zagrije 25m2 .... Bitno je ljeto koje je vruce i treba da hladi tad se koristi cjelodnevno :) znam da nije budzet al do 4000 mogu ici ... Vivax haier znaci... Bitno da me ohladi kad dodem s posla

JozoBozo121 ned 10.11.2019 17:12
lllnuclearlll kaže...

Ne razumijem uopće raspitivanje za bilo kakve klime u ovom cjenovnom rangu... Za te pare koje si naveo moš kupit samo jeftilene, tako da bilo kakva rasprava tu završava... Uzmeš najjeftiniji vivax ili haier i vozi, takav je kakav je i to je to, još će ti i za montažu ostat. Ovaj GREE koji ti kolega preporučuje ne spada u taj cjenovni rang koji si naveo. 

 

Ukoliko te zanima nekakav rang 4000 - 5000kn tu bi se već dala nekakva rasprava otvorit, a moja preporuka ti je da si gledaš viši rang kilme ako se planiraš i grijati na nju.

 Haier i Gree su dosta kvalitetne klime i nikakvi jeftileni. Sad, nisu za grijanje pri -20, ali ako si negdje gdje su blage zime i temperature su oko nule, one će sasvim solidno grijat. Ako ti grijanje treba tek tu i tamo ili za lagano dogrijavanje su sasvim super, kupnja nečeg više bi bila bacanje novaca za takvu namjenu.

VladimirLem uto 12.11.2019 17:39

Trebam klimu do 3500 kn. Listao sam nabavu i suzio na ovaj izbor. Svaki savjet je dobrodošao. Hlađenje je primarno a grijanje nije baš toliko bitna stavka.

Sve tri su kapaciteta hlađena 3,2 do 3,5 kW u hlađenju, ispod 3,2 kW ne bih išao. Naravno otvoren sam i za druge prijedloge ako ih ima. Nudi li Vivax više u ovom cjenovnom rangu?
CPU uto 12.11.2019 18:13
VladimirLem kaže...

Trebam klimu do 3500 kn. Listao sam nabavu i suzio na ovaj izbor. Svaki savjet je dobrodošao. Hlađenje je primarno a grijanje nije baš toliko bitna stavka.

Sve tri su kapaciteta hlađena 3,2 do 3,5 kW u hlađenju, ispod 3,2 kW ne bih išao. Naravno otvoren sam i za druge prijedloge ako ih ima. Nudi li Vivax više u ovom cjenovnom rangu?

 Preporučujem GREE!