Ostalo

Jaki bolovi u trbuhu -slijepo crijevo?

bancic123 čet 21.8.2014 20:37

Ne znam gdje da pitam,pa eto

 

Vec vise od sat vremena imam jako jake bolove u trbuhu,mojecpitanje je jel moguce da je slijepo crijevo?znaci svakih par minuta me ono pocne boljeti oko pupka doslovno kao da me neko reze.

Kad hodam ne boli me nista vise ,ti bolovi dolaze nasumicno.

 

Pa ako ima neko da je bio na operaciji slijepog crijeva da mi kaze kakvu je on bol imao,cist da znam posto nebi jos odlazio na hitnu.

 

Eh da i slicne ali malo slabije bolove sam imao jucer ali se prestali nakon nekih 45min.

vgetik čet 21.8.2014 20:51

Mislim da ti nitko ne treba reći kada moraš otić doktoru.

 

Inače što se tiče tvoga problema moguće je da imaš zatvor, ako jedeš malo vlakana i puno čokolade srat ćeš cigle.

 

Edit: čitam malo svoju prvu rečenicu i djeluje zbunjujuće pa da je pojasnim šta mislim pod time. Ako te boli nešto zadnja stvar jest što bi čovjek trebao napraviti jest ići po internetu i postavljat sam sebi dijagnozu, otić kod doktora i prvo njega pitati. Jest da je mnoge ljude strah i da žele izbjeći ići doktoru kad je god moguće, ali iz vlastitog iskustva nema boljeg osjećaja kada imaš broj svoga doktora na mobu i nazoveš ga i ako je neki minorni problem kao npr. uho ti se začepi poslije kupanja u moru i nakupiti se smeća u uhu. Ti ono na moru i nazoveš i on ti propiše kapi za uši, otiđeš do prve ljekarne i problem riješen. Umijesto da bi tu sada tražio po forumima zašto mi u ušima šumi, još bi na kraju zaključio da imaš tumor na mozgu i još k tome bi se bojao otići doktoru i suočiti se s realnošću, što btw može dovesti do stresa i tupe boli u želucu.

softwaremaniac čet 21.8.2014 20:52
bancic123 kaže...

Ne znam gdje da pitam,pa eto

 

Vec vise od sat vremena imam jako jake bolove u trbuhu,mojecpitanje je jel moguce da je slijepo crijevo?znaci svakih par minuta me ono pocne boljeti oko pupka doslovno kao da me neko reze.

Kad hodam ne boli me nista vise ,ti bolovi dolaze nasumicno.

 

Pa ako ima neko da je bio na operaciji slijepog crijeva da mi kaze kakvu je on bol imao,cist da znam posto nebi jos odlazio na hitnu.

 

Eh da i slicne ali malo slabije bolove sam imao jucer ali se prestali nakon nekih 45min.

Ako te boli, idi liječniku. Mi nismo liječnici.

rustweaver čet 21.8.2014 21:01
bancic123 kaže...
posto nebi jos odlazio na hitnu.

Igraj se...

Vrijeme je za posjet doktoru. Ne može ti se nitko na forumu igrati doktora Housea.

 

Malo da te smiri:

http://www.webmd.com/pain-management/guide/abdominal-pain-causes-treatments

Ali nemoj se toga držati k'o pijan plota, i posjeti doktora čim budeš u prilici.

 

I apsolutno, ni slučajno, se ne šopaj analgeticima kako bi uklonio bol. To ti prolazi samo kada znaš točno što je izvor boli i znaš da ju "smiješ" ignorirati. Kod nepoznatog uzroka boli ni slučajno uzimati nešto kako više bol ne bi osjećao. Što ako se bol pogorša a ti si u sedmom nebu od analgetika pa ne osjetiš? Bol je uvijek signal tijela da nešto nije u redu. Ako nekim sredstvom ukloniš bol to ti je kao da si zabio glavu u pijesak pored stvarnih problema. Odnosno problem je i dalje tu, i vjerojatno se pogoršava, samo što ti ništa ne osjetiš pa zaboraviš i zanemariš situaciju.

Eld čet 21.8.2014 21:06

Upravo kako ti kazu decki ne zezaj se. Ja sam davno operirao slijepo crijevo ali sjecam se da me dva dana bolio trbuh i treci dan u sam u ujutro otisao do lijecnika i u podne bio na operaciji. U zadnji trenutak sam otisao prije prsnuca.

Father_Dougal čet 21.8.2014 21:13
bancic123 kaže...

Ne znam gdje da pitam,pa eto

 

Vec vise od sat vremena imam jako jake bolove u trbuhu,mojecpitanje je jel moguce da je slijepo crijevo?znaci svakih par minuta me ono pocne boljeti oko pupka doslovno kao da me neko reze.

Kad hodam ne boli me nista vise ,ti bolovi dolaze nasumicno.

 

Pa ako ima neko da je bio na operaciji slijepog crijeva da mi kaze kakvu je on bol imao,cist da znam posto nebi jos odlazio na hitnu.

 

Eh da i slicne ali malo slabije bolove sam imao jucer ali se prestali nakon nekih 45min.

Javi se u hitnu, odmah, ne glumi frajerčinu.

bancic123 čet 21.8.2014 21:47

Maloprije sam povracao,od onda se osjecam nekako bolje,ne znam,jos mi uvijeo dodje da me pocne boljeti ali od onda se to desilo 3 put,u roku od vise od pola sata,ono osjecam jos bol ali ni izbliza jaka kao prije.

Koliki je rizik ako bi pricekao do jutra pa oso onda?

Iako mi je cudno posto me jucer boljelo navecer ono malo i kad sam se probudio sve oke bilo i onda me opet pocelo boljeti ono brutalno.

zeroname čet 21.8.2014 21:51
bancic123 kaže...

Maloprije sam povracao,od onda se osjecam nekako bolje,ne znam,jos mi uvijeo dodje da me pocne boljeti ali od onda se to desilo 3 put,u roku od vise od pola sata,ono osjecam jos bol ali ni izbliza jaka kao prije.

Koliki je rizik ako bi pricekao do jutra pa oso onda?

Iako mi je cudno posto me jucer boljelo navecer ono malo i kad sam se probudio sve oke bilo i onda me opet pocelo boljeti ono brutalno.

Evo da ti ogovorim buduci da sam student medicine. Ako je sljep crijevo onda možeš provjeriti palpacijom. Projekcija apendix-a je u McBurn-ovoj točki to ti je od pupka do zdjelice (kvrge koju možeš opipati da ne koristim anatomske termine) i negdje na pola sa desne strane naravno. Ako je sljepo crijevo ti češ instiktivno izvršiti fleksiju (pregibanje) natkoljenice prema trbuhu. To je obrambeni mehanizam tijela da smanji bol smanjenjem napetosti prednjeg trbušnog zida. Obično je bol toliko jaka da bi se valjao po podu. Naravno najbolje je otići lječniku gdje mogu uraditi dijagnostiku, ali ovo ti je priručno sredstvo da provjeriš.

Father_Dougal čet 21.8.2014 21:53
bancic123 kaže...

Maloprije sam povracao,od onda se osjecam nekako bolje,ne znam,jos mi uvijeo dodje da me pocne boljeti ali od onda se to desilo 3 put,u roku od vise od pola sata,ono osjecam jos bol ali ni izbliza jaka kao prije.

Koliki je rizik ako bi pricekao do jutra pa oso onda?

Iako mi je cudno posto me jucer boljelo navecer ono malo i kad sam se probudio sve oke bilo i onda me opet pocelo boljeti ono brutalno.

Dete, ak ti pukne slijepo crijevo tijekom noći, je*bao si ježa. Imaš standardni simptom upale slijepog crijeva, jaku bol u predjelu pupka i povraćanje.

Odi na hitnu, odmah, ne znam koji kuki čekaš. Nazovi ih prvo i reci koje simptome imaš - ali napravi to odmah.

dv14 čet 21.8.2014 22:05

Ako te boli donji desni dio trbuha, to bi moglo biti to..

Prije par mjeseci je mene počeo boljet trbuh. Mislio ništa posebno, proći će nakon par sati, ali nije. Prvo je bila mučnina, otišao spavati, ujutro se probudio, nije prošlo nego se lokaliziralo na donji desni dio. Sutradan otišao kod doktora, izvadio krv i ispostavilo se da nije slijepo crijevo tj. možda je bilo, ali nije riječ o onoj upali koja zahtjeva operaciju.. Nakon toga je prošlo i više se nije pojavilo, nadam se da ni neće. Ali ja nisam imao nikakve simptome osim bol u trbuhu i ne jaku, možda blagu do srednju.

 

Uglavnom, simptomi su ti bol u donjem desnom dijelu trbuha, temperatura, povračanje, bol kada se pritisna i bol kod nekih naglih radnji, tipa kašljanje. 

Stjepanj čet 21.8.2014 23:00
bancic123 kaže...

Maloprije sam povracao,od onda se osjecam nekako bolje,ne znam,jos mi uvijeo dodje da me pocne boljeti ali od onda se to desilo 3 put,u roku od vise od pola sata,ono osjecam jos bol ali ni izbliza jaka kao prije.

Koliki je rizik ako bi pricekao do jutra pa oso onda?

Iako mi je cudno posto me jucer boljelo navecer ono malo i kad sam se probudio sve oke bilo i onda me opet pocelo boljeti ono brutalno.

moj frend je skoro umro u bolnici jer je cekao...doktori zapravo ni neznaju kako se izvuko jer je steta vec bila pre velika, cekao je rasparan u krevetu da vidi oce li prezivjeti...pa ti i dalje pisi poruke!{#}{#}

Square Enix čet 21.8.2014 23:40

Sumnje oko slijepog crijeva mozes rijesiti jednom laganom metodom.Dakle ovako,lezi na krevet(na leda,ne potrbuske) i zatim savij desno koljeno te ga povuci prema sebi.Ako osjetis bol,sve je jasno.To sam bas citao kad sam i ja sumnjao da ga imam {#} Postoji jos neke metode,ako nadem posaljem ti link.Lijep pozdrav,nadam se da nije nista ozbiljno :)

KerFlorijan čet 21.8.2014 23:42
Square Enix kaže...

Sumnje oko slijepog crijeva mozes rijesiti jednom laganom metodom.Dakle ovako,lezi na krevet(na leda,ne potrbuske) i zatim savij desno koljeno te ga povuci prema sebi.Ako osjetis bol,sve je jasno.To sam bas citao kad sam i ja sumnjao da ga imam {#} Postoji jos neke metode,ako nadem posaljem ti link.Lijep pozdrav,nadam se da nije nista ozbiljno :)

ma može samo pritisnut oko slijepog crijeva i to je to...tako i na hitnoj gledaju...

cod4gamer čet 21.8.2014 23:46
KerFlorijan kaže...
cod4gamer kaže...

dosao si na informaticki forum pitat o bolovima...nismo doktori tako da ne znamo.moze bit tumor a moze bit da si pojeo snitu pokvarene salame.

neki jesu :P

dr.sc.prof.spec.primarius ispricavam se :D

KerFlorijan čet 21.8.2014 23:49
cod4gamer kaže...
KerFlorijan kaže...
cod4gamer kaže...

dosao si na informaticki forum pitat o bolovima...nismo doktori tako da ne znamo.moze bit tumor a moze bit da si pojeo snitu pokvarene salame.

neki jesu :P

dr.sc.prof.spec.primarius ispricavam se :D

ma jesan qurac,ja san parketar

Marko :D čet 21.8.2014 23:59
Square Enix kaže...

Sumnje oko slijepog crijeva mozes rijesiti jednom laganom metodom.Dakle ovako,lezi na krevet(na leda,ne potrbuske) i zatim savij desno koljeno te ga povuci prema sebi.Ako osjetis bol,sve je jasno.To sam bas citao kad sam i ja sumnjao da ga imam {#} Postoji jos neke metode,ako nadem posaljem ti link.Lijep pozdrav,nadam se da nije nista ozbiljno :)

Vidio ovo na Našoj maloj klinici. :)

Denon94 pet 22.8.2014 01:28

Odmah posjeti liječnika,pa onda čitaj ovo ako ti je do čitanja :D

Ja ti mogu reći što i kako je,jer sam sve to prošao.

Kada je u pitanju slijepo crijevo,osjećaš bolove u desnoj strani trbuha.

Sjećam se da sam ja 2 dana,što bih god pojeo/popio,to bi i uredno povratio.

Bolovi su nemogući,toliko je bolilo da nisam mogao normalno hodati...Ja sam to malo više nosio,bojao se doktoraa,te uz nagovor mojih doma ipak otišao,i ustanovilo se da mi je puklo slijepo crijevo...Operacija je uredno prošla tako da je sve uredu.

KerFlorijan pet 22.8.2014 08:32
Denon94 kaže...

Odmah posjeti liječnika,pa onda čitaj ovo ako ti je do čitanja :D

Ja ti mogu reći što i kako je,jer sam sve to prošao.

Kada je u pitanju slijepo crijevo,osjećaš bolove u desnoj strani trbuha.

Sjećam se da sam ja 2 dana,što bih god pojeo/popio,to bi i uredno povratio.

Bolovi su nemogući,toliko je bolilo da nisam mogao normalno hodati...Ja sam to malo više nosio,bojao se doktoraa,te uz nagovor mojih doma ipak otišao,i ustanovilo se da mi je puklo slijepo crijevo...Operacija je uredno prošla tako da je sve uredu.

jesi svjesan da si moga umrijet zbog tih sranja,lol?vjerojatno si i ostajao 2 dana duže u bolnici(8)?

Denon94 pet 22.8.2014 23:08
KerFlorijan kaže...
Denon94 kaže...

Odmah posjeti liječnika,pa onda čitaj ovo ako ti je do čitanja :D

Ja ti mogu reći što i kako je,jer sam sve to prošao.

Kada je u pitanju slijepo crijevo,osjećaš bolove u desnoj strani trbuha.

Sjećam se da sam ja 2 dana,što bih god pojeo/popio,to bi i uredno povratio.

Bolovi su nemogući,toliko je bolilo da nisam mogao normalno hodati...Ja sam to malo više nosio,bojao se doktoraa,te uz nagovor mojih doma ipak otišao,i ustanovilo se da mi je puklo slijepo crijevo...Operacija je uredno prošla tako da je sve uredu.

jesi svjesan da si moga umrijet zbog tih sranja,lol?vjerojatno si i ostajao 2 dana duže u bolnici(8)?

 

Da mi nema tebe,nebi nikada znao ovo JAO JAO,i nepotreban ti je LOL ;)

Bio sam 10 dana u bolnici. 

BlackMoon ned 28.9.2014 08:32

Isto se dogodilo i meni 18.08 ove godine. Neizdrživa bol i odlazak u 4 sata ujutro na hitnu. Tamo me doslovce nalijevali Spazmex-om i kroz jutro poslali kući u bolovima i rekli da sam pokvario želudac!!! Isti dan dobio temperaturu, napravio grešku i bol ublažio Ketonalom, te sutradan opet na hitnu u ogromnim bolovima i s temperaturom. Ponedjeljak ujutro, sezona traje, hitna krcata naših i turista. Sve usporeno, dva sata čekam, dva radim pretrage, popodne hitno hospitaliziran na kirurgiju. Tamo se previjam od bolova, za sat vremena na operacijskom stolu i gasi se televizija. Nakon par sati, budim se, dva drena, kateter i objašnjenje. Perforacija slijepog crijeva, s upalom trbušne šupljine, razlivenim gnjojem i početkom gangrene žuči. Sliedećih 8 dana infuzije, infuzije infuzije, antibiotici...pakao! Smršavio 8 kg, oslabio, znojio se po onim vrućinama...sad sam doma, bolje jeste, ali još se nisam potpuno oporavio tj nisam onaj stari ja. Sve bi mi bilo jasno da sam odugovlačio ili da nisam došao na vrijeme! Međutim, ja sam već prvu noć bio na hitnoj, koja me vratila doma zbog pogrešne dijagnoze i tako skoro ubila!

Vali1 sri 7.1.2015 01:21

Vec dva tjedna imam bol u trbuhu sa desne strane, oko pupka, citala sam malo po netu o tome i pomislila sam da bi moglo biti slijepo crijevo, ali ne zelim odlaziti doktoru jer bi sada trebala dobiti menstruaciju koja mi kasni i to dosta, negdje mjesec dana, uvjerena sam da nisam trudna jer nisam imala spolnih odnosa, neznam sta bi trebala napraviti, ne zelim otic kod doktora pa se obrukat jer su to samo menstruacijski bolovi a opet me strah da nije nesto gore. Bolovi ne traju stalno, pojave se na par sati pa nestanu na dva-tri dana. Nisu neizdrzljivi i nemam nikave druge simptome vezane za slijepo crijevo kao povisena temperatura, povracanje.. Pokusala sam napraviti testove za slijepo crijevo koje sam pronasla na netu kao naprimjer stisnut cijelim dlanom na lijevu stranu trbuha pa bi trebalo zaboljet na desnoj strani ako je to slijepo crijevo, ili primicanje noge trbuhu, sve od toga je normalno, nista ne upucuje na slijepo crijevo.. Molim vas da mi se obrati netko tko bi mogao znat nesto o tome, nemojte mi govorit kako bi trebala otici ljecniku a ne po netu trazit sta je to jer to sve znam i sama.. 

chutac sri 7.1.2015 01:33

Odi doktoru, nemaš se kako osramotiti. Doktor je, služi da dijagnosticira uzrok problema i da, ako treba, liječi.

Bolje da se "osramotiš" nego da ti se nešto dogodi.

Možda si dobila kakvog parazita, možda je od hrane, a možda, možda su u šumi.