Ostalo

Informatičar starog kova

crostriker sri 29.1.2020 21:33

Svako dobro ljudi!

 

Imam pitanje i bio bi veoma zahvalan ako tko može pomoći.

Trebam nabaviti par bukvara od navedenog gospodina ali ne znam odakle!

Navedena email adresa a i domena je down i sad gledam kako da dođem pristojno do čovika da me ne sitra u rodnu krajinu odakle sam i doša!

Ne bi gospa našla na google-u di da ih kupim.

 

Hvala i živili!

picajzla0707 pon 3.2.2020 14:10

probajte preko telefona, jedini broj preko nacionalnog imenika za kristijana mirića je (022) 33 02 76

također, pretragom teme na bug forumu može se vidjeti da je kiki dao i svoj broj mobitela prije par godina - 098 231 400, ako još vrijedi

ima i neka mail adresa u istom postu - kristijan.miric(ž)si.t-com.hr

nicky.sl pon 3.2.2020 14:29
picajzla0707 kaže...

probajte preko telefona, jedini broj preko nacionalnog imenika za kristijana mirića je (022) 33 02 76

također, pretragom teme na bug forumu može se vidjeti da je kiki dao i svoj broj mobitela prije par godina - 098 231 400, ako još vrijedi

ima i neka mail adresa u istom postu - kristijan.miric(ž)si.t-com.hr

 Taj broj mobitela je još uvijek aktualan

Informatičar starog kova ned 12.4.2020 14:49

Dobar dan cijenjeno i poštovano ljudstvo

 

Mislim da je red da se oglasim i napišem nekoliko stvari. Da sad ne multiquotam zadnjih nekoliko postova na threadu odgovorit ću malo dužim postom.

 

Kao prvo sretan Uskrs svima, nadam se da i u ovim teškim vremenima ovaj vjerski blagdan provodite u krugu radijusa r svoje obitelji i/ili najmilijih i da vam na blagdanskoj trpezi stoje termalno obrađene komponente ljudskim djelovanjem preminule mrtve životinje iz porodice papkara.

 

Kao drugo gdje je blog, što je s domenom i mailom? Blog sam prestao pisati, a domenu sam ugasio (samim time i pripadajući mail quark(ž)informaticar.eu) u studenom 2019 iako sam je platio do svibnja 2020. Mislio sam je držati do svibnja, ali kako sam non-stop dobivao mailove od hostinga da neko američko odvjetničko preduzeće koje zastupa Microsoft prijeti sa tužbom jer sam u jednom postu ("Džabe ste krečili", radilo se o tome da je Hrvatska gospodarska komora u svojim dokumentima na webu imala link na Win10 aktivator) spomenio "aktivator" i "crack" samo kao pojmove i ovi su se toga uhvatili kao pijan plota. Nakon što sam 4 ili 5 puta editirao post, a pisma nisu prestajala, da ne dovedem u nezgodnu situaciju svog davatelja hosting usluga dao sam nalog da se domena "delete".

 

Zašto sam prestao pisati blog? Nekoliko je razloga od kojih vam neki mogu zvučati legitimno, a neki bez veze.

 

Kao prvo humor je daleko najozbiljniji oblik izražavanja bilo preko filma, pisane riječi, stripa ili nečeg stotog. Zadržati kontinuitet kvalitete istog kroz dulje vremensko razdoblje je nemoguće, bar ja tako smatram. Stoga sam odlučio nakon skoro 9 godina pisanja da sam više-manje sve napisao, jako teško je smisliti originalnu bazu sa svaku iduću priču kako se nebi ponavljao, postao dosadan itd. i kad sam vidio da je to postala patnja... rješenje se nametnulo samo od sebe. Kako sam više puta naglasio na blogu: čovjek treba znati gdje su mu granice (znanja) i treba znati kad treba stati. Jednostavno se nisam želio pretvoriti u LZN otkad je došao Tarik. Ili Modern Talking treći album.

 

Drugi razlog je vrijeme. Dok se čitaju moji postovi, pogotovo postovi zadnjih godina, čovjek može steći dojam da je za tih 5-7 minuta čitanja pisac potrošio 15-20 minuta pisanja (tipkanja). To nije istina. Za svaki od postova zadnjih 2-3 godine su mi trebali sati i sati. "Tutankamonov šezlon" ili "Ormar" su pisani sigurno bar 7-8 sati svaki. Budući da je meni blog bio hobi, tako... sjeo bi i na šaljiv način opisao neke događaje ili razmišljanja, dobro je dok se to piše "iz šuca" ali s vremenom to preraste u veliki time consumnig.

 

Treći razlog su prioriteti i razne životne točke infleksije. Da citiram svoju mudru squaw: "Čovjek jednostavno treba sazrijeti da bi slušao Arsena Dedića." Uvijek sam na blogu isticao (naravno, u pozitivnom svjetlu) korisna zanimanja tipa bravar, stolar, zidar, pekar, a izrugivao se beskorisnim segmentima ljudskog djelovanja tipa influenseri, menađeri za upravljanje ljudskim resursima i glasnogovornici lokalnih muzeja. U jednom trenutku se čovjek zapita "A u koju ti grupu spadaš cijenjeni informatičaru? Da li će ikad doći dan kad će turistički vodič dovesti grupu kineskih turista ispred nekog ormara i reći: ovo je naš informatičar starog kova zakrimpao?" Stoga sam prije nekoliko godina "pronašao" novi hobi, koji se bar dvije godine preklapao sa hobijem pisanje bloga. Odlučio sam biti "koristan", bar za ovo svoje dvoje djece (koji više i nisu toliko "djeca" jer sam i ja stari panj od 51 godine) jer tko zna kad ću završiti sve što sam započeo i shvatio da mi je novi hobi puno bolji i korisniji "ispušni ventil" te sam od ovoga preko ovoga napravio ovo (sve je ručni rad, bez mehanizacije). A vidljiva je samo jedna sedmina, i manje.

 

Kontakt. Ako me neko želi kontaktirati, da se artiljerijski izrazim "bez piketa", direktno,  broj mobitela je 098 2Pi00, uvijek je aktivan, uvijek se javljam na sve pozive, znane, neznane i skrivene i uvijek odgovaram na sms, jer to je jedini komunikacijski kanal kojeg moj skromni gsm uređaj podržava. Mail je također kako je kolega gore napisao ispravan i kojeg koristim kristijan.miric(ž)si.t-com.hr.

 

Knjige. Knjiga još ima, ako kog zanima. Prve imam oko 12-13 primjeraka, druge oko 110.

 

Postovi. Ako neko želi čitati blog, imam na NAS-u kompletnu arhivu, možda bi mogao to zapakirati u .zip ili napraviti jedan veliki .pdf... pa poslati kome treba.

 

Lijep pozdrav

isk 

 

 

 

mario.L_hr pon 13.4.2020 17:57

Nedaj se generacijo, hrpi ljudi si uljepšao život svojim pisanjem. Koliko puta sam posegnuo za čitanjem tvojih uradaka da se nasmijem i podignem se iz turobne svakodnevnice.

Uglavnom svako dobro i imaš pivu od mene ako i kad god nam se pute i ukrižaju.

ihush pon 13.4.2020 19:41

-... šejn. (odjahao, fadout..).

 

sve manje ljudi koji znaju što znači 'nisam scrollo'.. pa umjesto prigodničarskih pozdrava/rastanaka, do iduće epizode ili do neke informatičarske prilike kad se uz vatru prepričavaju stare lovačke priče, iza sedam mora, sedam gora.. bio jedan (šegrt) informatičar!

- ili samo normalan - čovjek!

Top Bugovac pon 13.4.2020 19:47
Informatičar starog kova kaže...

Dobar dan cijenjeno i poštovano ljudstvo

 

... 

 

Lijep pozdrav

isk 

 

 

 

 Svaka cast legendo! Rado su te citali i mladji!

 

Ovo bi mogla biti poruka dana?

Mozda kad je obavljen razgovor s fridayom, je vrijeme da i Informaticara umirovite nekim prilogom?

Informatičar starog kova uto 14.4.2020 15:32

Hvala vam ljudi, pokazat ću ove vaše postove ženi i reći joj: "Evo vidiš, a ti si me nazivala lijenom vrećom kostiju i zgubidanom."

 

Također zahvaljujem svima koji su sad naručili knjige. Ako ikad umremo i pritom saznamo sve tajne svemira vi ćete saznati koliko sam vam sad zahvalan zbog toga, a ja ću saznati tko je izmislio kripto virus i dvokratni rad.

 

A sad jedno praktično pitanje: dakle budući da je više nego očito da i ova webarhiva u godinu dana nije uspila capturirati zadnjih 4-5 postova (zadnji je "Ormar", a fale još "Pravilo br.2", "Pravilo br.3", "Stari informatičar", "Dvi slute" i zadnji ikad napisan "Tutankamonov šezlon") želite li da ih c/p ovdje u vidu postova pa da arhiva bude kompletna? 

 

Lijep pozdrav

miki1981 pet 17.4.2020 10:30
Informatičar starog kova kaže...

Hvala vam ljudi, pokazat ću ove vaše postove ženi i reći joj: "Evo vidiš, a ti si me nazivala lijenom vrećom kostiju i zgubidanom."

 

Također zahvaljujem svima koji su sad naručili knjige. Ako ikad umremo i pritom saznamo sve tajne svemira vi ćete saznati koliko sam vam sad zahvalan zbog toga, a ja ću saznati tko je izmislio kripto virus i dvokratni rad.

 

A sad jedno praktično pitanje: dakle budući da je više nego očito da i ova webarhiva u godinu dana nije uspila capturirati zadnjih 4-5 postova (zadnji je "Ormar", a fale još "Pravilo br.2", "Pravilo br.3", "Stari informatičar", "Dvi slute" i zadnji ikad napisan "Tutankamonov šezlon") želite li da ih c/p ovdje u vidu postova pa da arhiva bude kompletna? 

 

Lijep pozdrav

 Ja bi volio zip arhivu ako je moguće da nekamo staviš da je možemo skinut...