SimeKZ čet 19.7.2018 13:28

Paket je došao u moju poštu, te toji '' Priprema pošiljke za dostavu ''. Da li ja mogu sad otici do postanskog ureda i preuzet paket ili moram cekat ? Nisam nikad to radio, al' sad je hitno. 

SimeKZ uto 31.7.2018 13:57
MileenaVoorhes kaže...

Hello yall,imam pitanje. Uzeo bih si iPhone sa njuskala ali zelim da mob dode u postu ne na moju adresu. Kako i sta da kazem covjeku koji ce slati?

 Das adresu postanskog ureda.

pqweasdyxc uto 31.7.2018 13:58
MileenaVoorhes kaže...

Hello yall,imam pitanje. Uzeo bih si iPhone sa njuskala ali zelim da mob dode u postu ne na moju adresu. Kako i sta da kazem covjeku koji ce slati?

 Ima opcija "uručiti primatelju", tako nešto - da/ne.

MileenaVoorhes uto 31.7.2018 14:01
SimeKZ kaže...
MileenaVoorhes kaže...

Hello yall,imam pitanje. Uzeo bih si iPhone sa njuskala ali zelim da mob dode u postu ne na moju adresu. Kako i sta da kazem covjeku koji ce slati?

 Das adresu postanskog ureda.

 Hvala ti! 

Avensac uto 31.7.2018 17:41
SimeKZ kaže...
MileenaVoorhes kaže...

Hello yall,imam pitanje. Uzeo bih si iPhone sa njuskala ali zelim da mob dode u postu ne na moju adresu. Kako i sta da kazem covjeku koji ce slati?

 Das adresu postanskog ureda.

Kakva je procedura, to treba nekako najaviti pošti ili?

markoal uto 11.9.2018 14:24

Evo danas sam prvi put slao poštom paket sa plaćanjem pouzećem.
Nisam siguran kako je kod drugih, ali kombinacija HP Express + plaćanje pouzećem ima "skriveni" trošak od 50 ili 80 kn (ovisno ako hoćete novce na račun ili da ih pridignete u pošti), te taj trošak plaća primatelj paketa.

Na kraju poštarina iznosi umjesto 50ak kn, 130ak kn.
Pa eto, možda pomogne nekom da ga ne iznenadi kao mene.

vrinho uto 11.9.2018 14:36

U zadnjih mjesec dva sam nekoliko puta slao i primao pakete pouzećem i uvijek je poštarina bila 50-60 kn. Najviše što sam platio je 90 kn prije koju godinu jer je bio neki teži paket u pitanju. I ovih 50 kuna poštarine je previše za npr. neku pišljivu majicu u paketu koja ima 100 grama (ako i toliko) a kamoli da mi sada idu zaračunavati prek 100 kn za to.

SimeKZ uto 11.9.2018 14:39
markoal kaže...

Evo danas sam prvi put slao poštom paket sa plaćanjem pouzećem.
Nisam siguran kako je kod drugih, ali kombinacija HP Express + plaćanje pouzećem ima "skriveni" trošak od 50 ili 80 kn (ovisno ako hoćete novce na račun ili da ih pridignete u pošti), te taj trošak plaća primatelj paketa.

Na kraju poštarina iznosi umjesto 50ak kn, 130ak kn.
Pa eto, možda pomogne nekom da ga ne iznenadi kao mene.

 Nije to skriveni trosak, sve lijepo pise. To je trosak njihove ''transakcije'' gdje uzmu odredeni postotak na vrijednost koju primatelj placa pouzecem. Veze to nema sa postarinom nego sa hrvatskom postom kao posrednika u slanju i primanju novaca.

marko1972 uto 11.9.2018 14:46
markoal kaže...

Evo danas sam prvi put slao poštom paket sa plaćanjem pouzećem.
Nisam siguran kako je kod drugih, ali kombinacija HP Express + plaćanje pouzećem ima "skriveni" trošak od 50 ili 80 kn (ovisno ako hoćete novce na račun ili da ih pridignete u pošti), te taj trošak plaća primatelj paketa.

Na kraju poštarina iznosi umjesto 50ak kn, 130ak kn.
Pa eto, možda pomogne nekom da ga ne iznenadi kao mene.

Nije to nikakav skriveni trošak, već neznanje da primatelj otkupne pošiljke ( bilo HP express ili preporučeno ) kod plaćanja pouzećem plaća i naknadu za prijenos novca od pouzeća uplatom na račun ili poštanskom uputnicom pošiljatelju pošiljke, a sve po cjeniku pošte https://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/Cjenici/2018/Izvadak_iz_Cjenika_ostalih_usluga_1.1.2018.pdf

markoal uto 11.9.2018 14:48

Detalji.., znači slao sam grafičku, hp express, dostava na adresu, plaćanje pouzećem, težina paketa 1.8kg, iznos 2400 kn.
Pitala me dali bi da mi novci sjednu preko pošte ili preko fine uplata na račun, ja odabrao to prvo.
Stavila mi je i naljepnicu da je lomljivo (za svaki slučaj), relacija Zg -> ST, dostava sutra do 20h.
Kad sam pitao koliko će to primatelj platiti, rekla da je za taj trošak od 80 kn, odnosno 50 kn za uplata na račun.

Dogovorio sam na kraju sa likom da ću mu uplatit pola poštarine, da bude fer.

 

@marko1972, @SimeKZ, znam da nije na taj način skriveni, samo nisam znao za to, niti prijatelji koji su već tako slali pakete, očito je da veći iznos jer je skuplji paket.

Meni je osobno to smiješno, kao da smo u kamenom doba, ali se ne zamaram sa tim stvarima.

siljo90 uto 11.9.2018 14:53

Koliko treba da stignu novci? Slao sam mob HP expressom i 28.08. je paket preuzet a novaca nigdje. Fora je sto imam samo kod za pracenje a glupu potvrdu sam izgubio a radi se o 3000kn. Slao sam paket iz Bjelovara u Zagreb.

marko1972 uto 11.9.2018 14:57

@markoal

 

Da si naručio slanje paketa Overseasom preko Njuškala, osim što bi Overseas došao po paket na tvoju adresu, primatelja bi to koštalo max. 40kn uz pretpostavku da šalješ u svojoj ili Overseas kutiji i da paket nije teži od 2kg. Jedino tu nemaš izbora kod primanja novca, Overseas isključivo uplaćuje pouzeće na račun i to u roku 3-4 radna dana. Ne vidim zašto bi bilo smješno, pošta naplaćuje svoju uslugu prijenosa novca, ali da bi ta usluga mogla biti jeftinija, mogla bi. Zato kad šaljem nešto skuplje i pouzećem šaljem samo Overseasom preko Njuskala, meni jednostavnije jer ne moram ići na poštu, trošiti gorivo i vrijeme, a primatelja u konačnici izadje jeftinije, pogotovo ako ti je primatelj u 2. zoni HP Expressa gdje su cijene poštarine još veće nego u 1. zoni.

markoal uto 11.9.2018 15:03
marko1972 kaže...

@markoal

 

Da si naručio slanje paketa Overseasom preko Njuškala, osim što bi Overseas došao po paket na tvoju adresu, primatelja bi to koštalo max. 40kn uz pretpostavku da šalješ u svojoj ili Overseas kutiji i da paket nije teži od 2kg. Jedino tu nemaš izbora kod primanja novca, Overseas isključivo uplaćuje pouzeće na račun i to u roku 3-4 radna dana.

 Nisam znao da je toliko jeftinije, iako je kupac htio hp express. Ali eto, znam za idući put.

Samo čuo sam i loših stvari o Overseasu, nisu baš nježni sa pošiljkama, kolega je naručio komp prošli tjedan koji je došao polomljen, cooler iskrivljen, grafička izvan PCIE utora.

toma20 pet 14.9.2018 15:17

pozdrav hitno mi je!!ovako planiram kupiti slusalice sa njuskala,ali volio bi prije preuzimanja provjeriti paket (da nebi dobio skart neki) dali posta to dopusta? overseas nebih koristio jer su uzas...mozda tisak ili gls? uglavnom da dopustaju pregled paketa

lav1000 pet 14.9.2018 15:45
toma20 kaže...

pozdrav hitno mi je!!ovako planiram kupiti slusalice sa njuskala,ali volio bi prije preuzimanja provjeriti paket (da nebi dobio skart neki) dali posta to dopusta? overseas nebih koristio jer su uzas...mozda tisak ili gls? uglavnom da dopustaju pregled paketa

 u pošti kad preuzimaš tete na šalteru obavezno naglase da provjeriš odmah kod preuzimanja

SEYOboy pon 1.10.2018 10:03

bok.
imam problem sa pošiljkom.
broj za praćenje je pokazao da je pošiljka uručena 28.9.2018.
https://imgur.com/U77PkgU
i dođem fino u zgradu pogledam u sandučić kad tamo prazno. 
nema ni pošiljke ni papirića. na screenshotu se fino vidi da nema mog imena i prezimena pod potpisom.
otišao sam odmah u poštanski ured provjeriti što se dogodilo.
uspjeli su čak telefonski dobiti poštara koji kaže da je ostavio pošiljku u sandučić.
rekli su mi da idem u branimirovu na kontrolu i da tamo pokušam riješiti problem.
što dalje učiniti? koja su moja prava?
ovo mi se nikad nije dogodilo sa praćenom pošiljkom.

još ću danas sačekati pošiljku. ako se ne pojavi sutra idem u branimirovu.

UPDATE

 

Danas 1.10.2018 našao sam pošiljku u sandučiću.

I pošiljka je naravno otvarana.

Kako ja sad mogu znati da sam dobio original pošiljku a ne zamijenjenu?

Što dalje učiniti? Ići u Branimirovu i žaliti se na poštara. 

Očigledno je u pitanju pokušaj pljačke. 
Da nisam odmah urigirao vjerojatno bih ostao bez pošiljke.

https://imgur.com/a/4C3EjdO

 

UPDATE 2

Izgleda da je postar ubacio posiljku u pogresni sanducic. U sanducic iznad moga. Susjed otvorio posiljku i vratio nazad u moj sanducic u subotu. Ja nisam bio za vikend u zagrebu. 
Na kraju opet greska postara.

IgyZG čet 14.3.2019 05:55

Pazite ovu situaciju. Poštar očito uopće ni ne pokuša uručiti paket nego označi kao da je dvaput pokušao dostavu i onda vrate pošiljku nazad u Kinu. Nisam svakodnevno pratio tracking jer zaista nisam mislio da i to trebam raditi kako bih reagirao na vrijeme. Dakle, na trackingu se vidi kao da je u nekoliko dana dvaput pokušana dostava, a zapravo nije pokušana nijednom jer u sandučiću kreten nije ostavio nikakav papirić. Zovem službu za korisnike Hrvatske pošte, žena mi kaže da je prošlo pet dana, da je paket vraćen u Kinu i da se sad više ne može ništa napraviti. Od AliExpressa tražim full refund, ali i seller i AliExpress mi odbiju dati refund jer se na trackingu vidi kao da ja jednostavno nisam podigao paket nakon što mi ga je poštar dvaput pokušao uručiti. Šaljem mail Hrvatskoj pošti - nema nikakvog dokaza da poštar nije pokušao dostavu i da nije ostavio obavijest o prispijeću pošiljke. I što sad? Ništa. Da stvar bude gora, paket je koštao stotinjak kuna, a evo danas se supruzi dogodila identična stvar, pogledala je tracking i paket je odavno vraćen, a idiot od poštara nije ostavio nikakav papirić.

kiki_b čet 14.3.2019 06:53
IgyZG kaže...
Pazite ovu situaciju. Poštar očito uopće ni ne pokuša uručiti paket nego označi kao da je dvaput pokušao dostavu i onda vrate pošiljku nazad u Kinu. Nisam svakodnevno pratio tracking jer zaista nisam mislio da i to trebam raditi kako bih reagirao na vrijeme. Dakle, na trackingu se vidi kao da je u nekoliko dana dvaput pokušana dostava, a zapravo nije pokušana nijednom jer u sandučiću kreten nije ostavio nikakav papirić. Zovem službu za korisnike Hrvatske pošte, žena mi kaže da je prošlo pet dana, da je paket vraćen u Kinu i da se sad više ne može ništa napraviti. Od AliExpressa tražim full refund, ali i seller i AliExpress mi odbiju dati refund jer se na trackingu vidi kao da ja jednostavno nisam podigao paket nakon što mi ga je poštar dvaput pokušao uručiti. Šaljem mail Hrvatskoj pošti - nema nikakvog dokaza da poštar nije pokušao dostavu i da nije ostavio obavijest o prispijeću pošiljke. I što sad? Ništa. Da stvar bude gora, paket je koštao stotinjak kuna, a evo danas se supruzi dogodila identična stvar, pogledala je tracking i paket je odavno vraćen, a idiot od poštara nije ostavio nikakav papirić.

Baš loša situacija. Ja sam kod sebe primijetio na praćenju, vidim paket je kod mene u grad stigao, a poštar stavi status: pokušaj dostave pošiljke za sljedeću dostavu i tako dva dana zaredom.


Ali nije išao u dostavu sigurno, ili nije stigao ili mu se nije dalo.
No ipak za koji dan dostavi mi, nije toliko bezobrazan ko tvoj :)

Baš iz tog razloga pratim pakete ko sokol da se ne bi vratili.

Ja bih išao malo porazgovarat sa tim poštarom koji ti pravi probleme, idi tamo osobno, moraš biti malo bezobrazan.

Ista stvar znam da mi je paket kod njih u uredu, došao podići ga i kao ne može danas dođite sutra... ne prihvaćaj ne za odgovor i budi uporan.

 

Aliexpress i prodavač su nažalost u pravu, oni su sve korektno odradili. Nema ti druge nego pratiti pozorno sve pošiljke.

Damir22 čet 14.3.2019 08:27

Ista situacija kod mene neki dan....

 

Znam da paket mora doci, cijeli dan ne samo da cekam, vec pazljivo pratim, da mi slucajno ne promakne postar, gnjavim covjeka da mi posalje tracking broj, ispadam paranoican...

 

"Priprema posiljke za isporuku" - stoji cijeli dan, racunam, doci ce, mozda iza  12, pa mozda iza 14, pa mozda do 17......

 

Oko 17, status se mijenja u "neuspjela isporuka, isporuka slijedeci dan". E tu popiz....., zovem onaj njihov broj, nakon pola sata cekanja se javlja neki lik, odyebe me onako bezobrazno "niste bili kod kuce, zato je neuspjelo, bla bla bla".... nezna (ili mi nesmije reci) gdje je paket trenutno, njega nista ne zanima....

 

Odlazim u glavnu postu, gospodji na salteru objasnjavam, ona provjeri po broju, ista prica. Uvjeravam je da od 05 do 17 sati nije bilo niti trenutka kad nitko nije bio kod kuce, ne samo to, nije bilo trenutka kad se nije pazilo na dolazak postara..... Sva sreca pa je zena bila kulturna i ljubazna, otisla je provjeriti. Nakon pola sata cekanja, vraca se iz skladista s mojim paketom. Tek tu nastaje problem, jer ja ne mogu preuzeti paket bez potvrde (papirica od postara), koju naravno nemam, jer mi paket nitko nije ni pokusao uruciti. Objasnjavam da iducih dana nece biti nikoga, ni da doceka postara, ni da to naknadno pokupi, a da jednostavno ne zelim da se paket nakon par dana vrati posiljatelju. Opet na srecu, pristaje da mi da paket, pa ce ga sutradan postar razduziti.....

 

I sama kaze da je to "fora" postara, jednostavno iz nekog razloga je taj paket ostao, ili se vozao cijeli dan u kombiju, i onda je vracen nazad, pa da nebi krsili vrijeme isporuke, oni jednostavno stave da je "neuspjelo". Cak zena kaze, na paketu uopce ne postoji naljepnica s vremenom isporuke, dali je slucajno otpala, ili namjerno, tako da, u tom stanju paket nisu ni morali isporuciti taj dan..... Kako god, nisu to izgleda izolirani slucajevi "pogreske", vec izgleda dobro ustaljena praksa muvanja s paketima s kojom se pokriva ili manjak ljudi koji fizicki ne mogu stici odraditi sve isporuke, ili jednostavno neciji nemar.....

vrinho čet 14.3.2019 08:46

Jučer sam čuo da je u ZG preko 20 poštara dalo otkaz. Inače je pošta u banani već dulje vrijeme ali mi je neprihvatljivo da mi kaže da je bio kod mene a nije i još gore da dođe pa ne ostavi papirić da si mogu podići paket na pošti jer me nije bilo doma. Imam 3 paketa s Alija koje čekam i imaju tracking broj i tu se ne bojim ali 2 s ebaya nemaju tako da ako dođe i ne ostavi mi papirić mogu se j.... a oni vratiti natrag prodavaču. To bi bilo baš bezobrazno i kretenski i tu nema izgovora.

Djozaa uto 23.4.2019 15:55

Pozz, narucio paket iz kine , ja sam kinezima sve platio,  eventualno carina me moze naplatit 25% i to ocekujem ali sta ako hrvatska posta mi zeli naplatit 60kn za dostavu paketa? Sta ako ja to odbijem platit, oni vracaju paket nazad u kinu o njihovom trosku?

kiki_b uto 23.4.2019 18:40
Djozaa kaže...

Pozz, narucio paket iz kine , ja sam kinezima sve platio,  eventualno carina me moze naplatit 25% i to ocekujem ali sta ako hrvatska posta mi zeli naplatit 60kn za dostavu paketa? Sta ako ja to odbijem platit, oni vracaju paket nazad u kinu o njihovom trosku?

Ako ti je artikl iznad 22 eura, vrlo vjerojatno da ćeš platiti PDV 25% i carinski trošak oko 60-70 kn (pismo koje pošalju za dostavu računa, pregled paketa..itd).

O kakvim 60 kn dostave pričaš?

 

Imaš ovdje sve objašnjeno:

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Sad jedino ako je neka druga dostava u igri, DHL ili slično.

Nisi ništa detaljno naveo.

 

A ako ti ne preuzmeš paket, ide natrag da, ali ti onda nemaš osnova tražiti refund od prodavača.

qwxy pon 29.7.2019 14:03

Pismo iz amerike, sa tracking brojem, 06.07. poslano iz wichite proslo pola amerike, london i u zagrebu od 12.07. stoji da je na putu na destinaciju. Zovem postu odjeb najvjerovatnije zadrzano na carini.

Overseas posiljka iz zadra poslano 23.07. placena je dostava posiljke za iduci dan, ok narucio sam kasno navecer pa rekoh ajde nek bude i 2 dana, i evo danas opet nista.

Abc shop spletna fuzija ljubljana, neznam koga koriste za dostavu (nasao hpexpress), naruceno i placeno 12.07. Dostava 1-3 dana, takodjer nista do danasnjeg dana...

Mr. Smok rovinj,narudzba napravljena 22.06. Okvirni datum dostave 15 dana, GLS. Evo jos do dana danasnjeg nista..

Kontaktirane sve sluzbe, hp kao sele neki centar pa se ispricavaju ako dolazi do kasnjenja od 2-3 dana. Overseas kaze da ce danas, vidjet cemo.. gls kaze da je posiljka na putu.. da ocekujem kroz 5 radnih dana kao ja sam na otoku sta bi ocekivao. Znaci 30ak dana treba rovinj-otok krk.

I sta da covjek kaze? Do sad nikad nikakvih problema, ni sa jednom sluzbom dok evo u zadnjih mjesec dana 4 slucaja...

kiki_b uto 30.7.2019 09:58

Iznenadio se neki dan, stiže SMS od pošte da je paket u poštanskom uredu i od danas ga mogu preuzeti. Ovo mi je bolje nego sa papirićima od poštara. Ako se pri slanju ostavi broj ili email primatelja šalju obavijest, PU2PU usluga.
Samo je bio u pitanju unutarnji promet, baš ću ih pitati da li može tako i za međunarodne pakete.