Ostalo

Gitare i sve vezano uz njih

Brzi97 uto 27.7.2010 19:48

Evo, nisam još vidio takve teme. Zanima dali na Bug forumu uz mene ima još sviraju gitaru i vole taj instrument. Pa, evo nek ovo bude naša tema... Tu možemo raspravljat o svim vrstama gitara...o pojačalima... o pedalama i sl.

labrovic uto 27.7.2010 22:00
Brzi97 kaže...

E drago mi je da nas ima... nego recite koju pedale koristite ja uskoro kupujem pa bi li mi mogli preporučiti

Pa sve ovisi kakvu glazbu sviras i koji zvuk ti najviše paše

Slash 666 uto 27.7.2010 22:31
Mentalist kaže...

Jucer sam kupio Valencia-u CG/LTD 5.

 

Imam i jeftinu elektricnu Yamaha-u i Marshall-a od 12W.

 

Te slomljenu Yamaha-u C40.

Daj fotke :D

Ja imam Epiphone-a Les Paul Standard Plus-a,

i nedavno mi frend posudio Marshalla MG 50 DFX, kojeg ću vjerojatno kupit, jer je jeeeeee beno dobar :D

Malo fotki ( fotka maršalca je s neta :D)

EDIT: stvarno loše na ovim fotkama epi izgleda, na 4. je puno bolje. Na prve 2 koda je od plastike :S

Slash 666 uto 27.7.2010 22:50
Flying Dutchman kaže...

 

Aria Pro II SB Elite II Bass (Cliff Burton)Plač

 

Slika govori 1000 riječi

Ne zanimaš nas, bassistu :D

šalim se šalim se. nego, daj malo opširnije o tom bassu.

Xbox360 Modder uto 27.7.2010 22:55

Sviro sam akustaru koju sam prodo,bila neka Aria mislim.Sad iduće ću uzet od epija lp standarda i neko pojačalce.Samo se treba skupit para,a ono gitara i pojačalo iz snova bi mi bio Gibson Custom LP izrađen po mojoj želji (da biram pickupe,mašinice,bridge,inlayeve,da je tobacco finish i da je naravno bez pickguarda jer su mi les pauli ružniji s njim) i Marshall DSL 401 (koji mnogi smatraju preskupim za ono što nudi) ili neki stack uz JCM800.Uz takvo pojačalo još neki wah,eventualno overdrive - CoolBogataš 

1domagoj1 uto 27.7.2010 23:00
Slash 666 kaže...
Mentalist kaže...

...

i nedavno mi frend posudio Marshalla MG 50 DFX, kojeg ću vjerojatno kupit, jer je jeeeeee beno dobar :D

Malo fotki ( fotka maršalca je s neta :D)

EDIT: stvarno loše na ovim fotkama epi izgleda, na 4. je puno bolje. Na prve 2 koda je od plastike :S

Jel to tranzistorac ili ima lampu u predpojačalu?

Slash 666 kaže...

Probaj nać marshall shredmastera, al to niko lud ne prodaje :D

Moglo se nać, ali već dugo nisam vidio :D

Flying Dutchman kaže...

 

Aria Pro II SB Elite II Bass (Cliff Burton)Plač

 

Slika govori 1000 riječi

E nemoj me. Ovo je zakon. Iako je Cliff više volio svoj Pro II Black and Gold 1. :)

 

EDIT: Još si spoji na njega Big Muff i sve to na neku Mesu i deri :D

Slash 666 uto 27.7.2010 23:27

nema lampe :D

čisti tranzistor. al stvarno. sve najbolje. clean savršen, jedino maaaalčice da je drive žešći. glasno u PM, sound super. ovaj Epi ima jako mutne magnete, puno bass tonova, al na maršalcu ovom se nit ne primjete. stvarno sam zadovoljan.

Slash 666 uto 27.7.2010 23:37

Da. Ma mislio sam alnico 2 ugradit gore, SD, ali epi ima drugačija postolja. Pa je bilo govora o tome da mi jedan majstor custom napravi, što bi me manje koštalo nakraju, ali ništa od toga. Imam u planu barem premotavanje, da malo svježine dobiju. 300 kn po magnetu, ako se nevaram :D

I velika su mi želja zebra pafovi, ne zvučno, nego estetski, ali zasad ništa od toga :D

Brzi97 uto 27.7.2010 23:45

Ja imam Rocket Deluxe kopiju od strata... akustare Fendera CD-140S i jednu jako staru za koju neznam niti ime ni išta...xD... e da, i Marshalla 45 watts...

Evo i slike:

 

 

Rocker uto 27.7.2010 23:59
Brzi97 kaže...

Evo, htio bih svim početnicima, ali i onim naprednijim, preporučit jednu stranicu:

http://www.gitare.info/

Stranica je stvarno odlična ja sam uz pomoć nje naučio svirat i ima puno domaćih i stranih tabova.

Da,stvarno je dobra ja sam uz nju isto ucio,ima puno korisnih stvari.

Slash 666 sri 28.7.2010 00:01
Rocker kaže...
Brzi97 kaže...

Evo, htio bih svim početnicima, ali i onim naprednijim, preporučit jednu stranicu:

http://www.gitare.info/

Stranica je stvarno odlična ja sam uz pomoć nje naučio svirat i ima puno domaćih i stranih tabova.

Da,stvarno je dobra ja sam uz nju isto ucio,ima puno korisnih stvari.

Je je, al nikad teoriju nisam uz nju uspio naučit :/

i_rambo_plache sri 28.7.2010 01:15
Brzi97 kaže...

Evo, htio bih svim početnicima, ali i onim naprednijim, preporučit jednu stranicu:

http://www.gitare.info/

Stranica je stvarno odlična ja sam uz pomoć nje naučio svirat i ima puno domaćih i stranih tabova.

Znam da je ova stranica naša i lijepo izgleda, ali moj savjet vam je 2akordi. Malo složenija stranica i ne tako atraktivna, ali s većom bazom tablatura. Gitare.info 90% svojih tabova kopiraju s 2akorda.

 

Jest da 2akordi imaju manje korisnika (iako su nastali ranije od gitara.info), ali pošto nisu megalomanski, ekipa na njihovom forumu je stručnija; većinom stariji ljudi s iskustvom sviranja po gažama i sl.

Brzi97 sri 28.7.2010 10:04
i_rambo_plache kaže...
Brzi97 kaže...

Evo, htio bih svim početnicima, ali i onim naprednijim, preporučit jednu stranicu:

http://www.gitare.info/

Stranica je stvarno odlična ja sam uz pomoć nje naučio svirat i ima puno domaćih i stranih tabova.

Znam da je ova stranica naša i lijepo izgleda, ali moj savjet vam je 2akordi. Malo složenija stranica i ne tako atraktivna, ali s većom bazom tablatura. Gitare.info 90% svojih tabova kopiraju s 2akorda.

 

Jest da 2akordi imaju manje korisnika (iako su nastali ranije od gitara.info), ali pošto nisu megalomanski, ekipa na njihovom forumu je stručnija; većinom stariji ljudi s iskustvom sviranja po gažama i sl.

Da znam ali 2akordi sadrže samo tablature (i to samo domaće), dok na gitare.info ima i škola gitare i bassa, za početnike i napredne, videolekcije, razne ljestvice i vježbe...itd.

Danijel789 sri 28.7.2010 12:36
Slash 666 kaže...
Mentalist kaže...

Jucer sam kupio Valencia-u CG/LTD 5.

 

Imam i jeftinu elektricnu Yamaha-u i Marshall-a od 12W.

 

Te slomljenu Yamaha-u C40.

Daj fotke :D

Ja imam Epiphone-a Les Paul Standard Plus-a,

i nedavno mi frend posudio Marshalla MG 50 DFX, kojeg ću vjerojatno kupit, jer je jeeeeee beno dobar :D

Malo fotki ( fotka maršalca je s neta :D)

EDIT: stvarno loše na ovim fotkama epi izgleda, na 4. je puno bolje. Na prve 2 koda je od plastike :S

da se ne lažemo to pojačalo je jeeeeeeee beno loše, cijela serija mg od marshalla je jako loša i zajebat češ se ako ga kupiš

i_rambo_plache kaže...
Brzi97 kaže...

Evo, htio bih svim početnicima, ali i onim naprednijim, preporučit jednu stranicu:

http://www.gitare.info/

Stranica je stvarno odlična ja sam uz pomoć nje naučio svirat i ima puno domaćih i stranih tabova.

Znam da je ova stranica naša i lijepo izgleda, ali moj savjet vam je 2akordi. Malo složenija stranica i ne tako atraktivna, ali s većom bazom tablatura. Gitare.info 90% svojih tabova kopiraju s 2akorda.

 

Jest da 2akordi imaju manje korisnika (iako su nastali ranije od gitara.info), ali pošto nisu megalomanski, ekipa na njihovom forumu je stručnija; većinom stariji ljudi s iskustvom sviranja po gažama i sl.

Gitare.info ima stručnu ekipu koja je odradila jako puno gaža i to su ljudi sa iskustvom, a što se tabova tiče jako malo je s 2akordi.net

Moja Baka sri 28.7.2010 12:54
Slash 666 kaže...
Mentalist kaže...

Jucer sam kupio Valencia-u CG/LTD 5.

 

Imam i jeftinu elektricnu Yamaha-u i Marshall-a od 12W.

 

Te slomljenu Yamaha-u C40.

Daj fotke :D

Ja imam Epiphone-a Les Paul Standard Plus-a,

i nedavno mi frend posudio Marshalla MG 50 DFX, kojeg ću vjerojatno kupit, jer je jeeeeee beno dobar :D

Malo fotki ( fotka maršalca je s neta :D)

EDIT: stvarno loše na ovim fotkama epi izgleda, na 4. je puno bolje. Na prve 2 koda je od plastike :S

ej slash, ne preporučam ti baš taj marshall, jer su tranzistorski marshalli jako loše proizvodnje i lošeg zvuka..

u tom cjenovnom rangu (među tranzistorima) ti je najbolji Peavey Bandit 112, koji je među najboljim tranzostorskim pojačalima. imaš i drive i 100 watta (nažalost) tranzistorske snage.. to ti je najbolja investicija.

ako želiš (a mislim da želiš) lampaško pojačalo koje je je puuuuuuuuno boljeg toplijeg zvuka ti preporučam Laney VC - 15 ili čak VC - 30 ili Peavey Classic 30

 

 

P.S. po tvojim riječima da je taj marshall tako jako dobar, nadam se da nisi probao bilo koje lampaško pojačalo, jer ona deru sva tranzistorska.. zato nemoj biti kao puno ljudi i kupiti neku marku koja je zapravo samo kamuflaža (marshall ima jedna od najboljih lampaških pojačala) na dobra pojačala te marke. i da, nemoj da te zbuni tih 15/30 lampaških watta, jer 15 takvih ti je ko 40/50 tranzistorskih, pa si sad ti razmisli malo.

Buffer Overflow sri 28.7.2010 12:57
Brzi97 kaže...

Da znam ali 2akordi sadrže samo tablature (i to samo domaće), dok na gitare.info ima i škola gitare i bassa, za početnike i napredne, videolekcije, razne ljestvice i vježbe...itd.

Tabulaturama nikada nećeš naučiti svirati gitaru kako spada. A da ne govorim o vježbanju sluha etc.

 

Radije skidaj pjesme po sluhu, ili nabavi notni prikaz, gdje vidiš sve pauze, trajanja etc.

Moja Baka sri 28.7.2010 13:03
Buffer Overflow kaže...
Brzi97 kaže...

Da znam ali 2akordi sadrže samo tablature (i to samo domaće), dok na gitare.info ima i škola gitare i bassa, za početnike i napredne, videolekcije, razne ljestvice i vježbe...itd.

Tabulaturama nikada nećeš naučiti svirati gitaru kako spada. A da ne govorim o vježbanju sluha etc.

 

Radije skidaj pjesme po sluhu, ili nabavi notni prikaz, gdje vidiš sve pauze, trajanja etc.

točno.. ja tablature zovem "note za gluhe" (bez uvrede ljudi)

Buffer Overflow sri 28.7.2010 13:07
Moja Baka kaže...

točno.. ja tablature zovem "note za gluhe" (bez uvrede ljudi)

Ima razlog zašto postoje. Da skratim priču, napravljeno je da ljudima (oni koji podučavaj) čim prije pokažu nešto, odnosno da mogu čim brže "savladati" pjesmu tako da se ne trebaju mučiti sa pravim učenjem sviranja. Znam klince koji gledaju gitare po poljima, a ne po tonovima, jer nemaju pojma koji je gdje ton. Što je užasno.