Ostalo

Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

veseli007 uto 29.5.2018 23:30

Lav je stvarno LAV! 😉😘✌

 

Lijepo je vidijeti da ima jos uvijek postenih i dobrih ljudi! Hvala vam dobri ljudi! 

 

Meni je draze i vise mi vrijedi  procitati takav post nego neznam sta, dobiti neki novac! Ovo vise vrijedi,  ostaje u dusi....  novac se potrosi i ostane praznina! Ovo daje vijeru u ljude! Thx! 😊✌

Silent horror1992 ned 10.6.2018 21:17
Gorstak79 kaže...

Dakle, prije je bio problem cijena, a sad nije ali isto nula bodova? Svasta...

 

Pa stavi normalnu cijenu za konficu pa će ti se javit neko, opet te peru neke paranoje, kao ne javlja se niko jer to ti prodaješ, ko fol šugav si, a ne zato jer ljudima ne odgovara cijena.

Ako imaš ono sve iz onog oglasa i dalje sad vrijedi po mojoj slobodnoj procjeni 1300kn, a nać levata koji će dat za to 1300kn će bit malo teže heh.

Usporedbe radi.

Ovo što vidiš kod mene pod moj pc skup sa monitorom ne vrijedi 2500kn, a kamoli ono tvoje, tebi da je za prodat ne bi lupao bolesne cifre, a i šta imaš od tog da dobiješ npr. 2000kn, razjebat ćeš za mjesec dana te pare a kasnije neš imat komp a ni para da kupiš drugi jer si u besparici kao što tvrdiš.

 

Gorstak79 ned 10.6.2018 21:24
Silent horror1992 kaže...
Gorstak79 kaže...

Dakle, prije je bio problem cijena, a sad nije ali isto nula bodova? Svasta...

 

Pa stavi normalnu cijenu za konficu pa će ti se javit neko, opet te peru neke paranoje, kao ne javlja se niko jer to ti prodaješ, ko fol šugav si, a ne zato jer ljudima ne odgovara cijena.

Ako imaš ono sve iz onog oglasa i dalje sad vrijedi po mojoj slobodnoj procjeni 1300kn, a nać levata koji će dat za to 1300kn će bit malo teže heh.

Usporedbe radi.

Ovo što vidiš kod mene pod moj pc skup sa monitorom ne vrijedi 2500kn, a kamoli ono tvoje, tebi da je za prodat ne bi lupao bolesne cifre, a i šta imaš od tog da dobiješ npr. 2000kn, razjebat ćeš za mjesec dana te pare a kasnije neš imat komp a ni para da kupiš drugi jer si u besparici kao što tvrdiš.

 

 

Koliko ja vidim, u trgovini losiji stroj od tvoga sa gtx 1050 ide za 4000kn...po toj logici, trebao bi vrijediti 2500 bez grafe, mozda i vise s obzirom da u trgovini dobijes srot komponente tek toliko da radi, a ti si svoje birao malo kvalitetnije, kao i ja svoje...kad se sjetim da sam imao i grafu i bolju maticnu i m.2 disk i sad spao na ovo, muka me vata...i jos mi nadji komp koji mos uzet za 2500kn, pa kad vidis kakav srot mos dobit za te novce, mi reci da tvoj i moj ne vrijede toliko...

Silent horror1992 ned 10.6.2018 21:29
fromcelltohell kaže...
Ovo je tema gdje se ostavlja feedback o realiziranim prodajama ili kupnjama a ne o nečijoj namjeri da proda nešto, tako da smo sva trojica off topic 😈😇

 

U pravu si.

Sa ovim mojim postom 9 postova oftopičarenja.

Zamolio bih u ime svih trojice da admin pobriše postove i ne udijeli nikakve kazne.

Lp.

Gorstak79 ned 10.6.2018 21:31
fromcelltohell kaže...
Ovo je tema gdje se ostavlja feedback o realiziranim prodajama ili kupnjama a ne o nečijoj namjeri da proda nešto, tako da smo sva trojica off topic 😈😇

 

a nismo off topic jer izgleda da se ekipa putem privatnih poruka dogovara sto ce i sto nece uzeti...moje ili smrdi ili se brinu sto cu ja bez kompa :D

Vader pet 12.10.2018 12:57

Mislim da su svi razumni rokovi odavno prošli...

 

 

 

Prodavač: anarchyST

 

Kupac: ja

 

Predmet: Samsung Galaxy S7 + maskice + wireless charger + Samsung kartica 128GB

 

Javio se čovjeku....uplatio....mob, maskice i charger došli, ali kartica nikad nije poslana, s čime sam oštećen za cca 350 kn

 

Za info, ovo mu je profil na drugom forumu: ukiy

http://forum.pcekspert.com/member.php?u=15587

 

Profil na njuškalu:

https://www.njuskalo.hr/korisnik/ukiy

 

 

 

 

 


Prodavač: mrbean

 

Kupac: ja

 

Predmet: [Prodaja] Dell Latitude e6420 14' - i7 / 8 GB ddr3

 

Javio se čovjeku, našli se u ZG, obavili primopredaju, testirao laptop, ispalo da je nesipravna kamera, javio se prodavaču, on obećao da bude uplatio novce za kameru s ebaya, no nakn toga mi se više ne javlja, niti mi je odgovorio na 4-5 poruka, a aktivan je na forumu...i evo prošlo par mjeseci...oštećen za 100 kn koliko je kamera koštala

 

Profil na njuškalu:

https://www.njuskalo.hr/korisnik/swnjuskalo

fromcelltohell uto 16.10.2018 23:45

Kolega Absu oglasio da prodaje napajanje Fortron Hexa+ 400W,

 

što mi se učinilo povoljnim jer sam imao neko šrotex u jednom starom računalu.

 

Brzo smo se dogovorili o transferu istog i danas na obostrano zadovoljstvo,

 

bez suvišnih komplikacija realizirali deal.

 

Kolega je PSU poslao poštom, solidno zapakirano i dakako, ispravno.

 

Kao što je i naveo u oglasu, napajanje je u odličnom stanju,

 

posjeduje garanciju i što mi je bilo baš ok, napajanje je bilo lijepo očišćeno.

 

(Mrzim kad kupujem second hand komponentu pa dođe prašnjava)

 

Sve u svemu, jedno pozitivno iskustvo pa stoga kolegi dajem ocjenu 10/10

 

i preporučam ga kao pouzdanog trgovca.

anarchyST sri 17.10.2018 13:11
Vader kaže...

Mislim da su svi razumni rokovi odavno prošli...

 

 

 

Prodavač: anarchyST

 

Kupac: ja

 

Predmet: Samsung Galaxy S7 + maskice + wireless charger + Samsung kartica 128GB

 

Javio se čovjeku....uplatio....mob, maskice i charger došli, ali kartica nikad nije poslana, s čime sam oštećen za cca 350 kn

 

 

 

Vise ljudi mi se javilo u vezi ovog pa da ukratko prokomentiram situaciju...

Dakle, radilo se o microSD karitci iz Samsungove promocije od prije nekih godinu i pol dana, za koju sam coviku reka da cu mu pokloniti kad mi stigne...

Znaci kartica nije bila u prodaji niti u cijeni mobitela sa ostalim dodacima.

Karticu od Samsunga na kraju nikad nisam ni dobio, neznam razlog... vise puta sam ga o tome obavijestio, zadnji put 22.3.2017... od tad se nismo culi.

Zao mi je sto se kolega osjeca prevarenim.

Vader sri 17.10.2018 14:52

U oglasu je pisalo da uz mobitel dolazi i kartica. Sama cijena za to je bila nešto viša od standardnih tržišnih cijena za samo mob bez kartice u to vrijeme, što bi značilo da je i na konto te kartice boostana cijena. Tek pred sami kraj si rekao da se javiš ako stigne, tad mi je bilo jasno da sam popušio.

 

Niko normalan ne bi dao više novci za manje stvari pri kupnji. Bilo je i jeftinijih oglasa bez navedene kartice.

 

edit:

Dva tjedna prije tvog oglasa je bio jedan novi nekorišteni, original zapakirani S7 kojemu je bila cijena 100 kn veća od tvojeg moba i pisalo je da nije fiksno. Koja bi budala uzela tvoj u odnosu na ovaj nekorišteni ako uz njega nije išlo nešto dodatno vrijedno (u ovom slučaju kartica koja je i onda i sad oko 350 kn)?

https://www.nabava.net/search.php?q=Samsung+128GB

 

Za drugu maskicu i noname wireless charger sam također doplatio, nije bilo free.

 

Jest da je prošlo dosta vremena, ali bolje napisati ikad, nego nikad. Pa nek ostane trag. :)

veseli007 pet 19.10.2018 02:35

Mrski su mi svi koj varaju, namjerno ili "slucajno" itd. Ako si obecao i dobio novac za to, onda je red da to i posaljes, ako ne onda spustis cijeni ili vratis novac!
Radje bi dao ispod cijene nego da me sutra netko proklinje zbog 100-200kn.
Ok, desi se, nisi naveo 100% sve mane, ali kad se ustanove nepravilnosti ili sam skuzis da si pogrijesio, izigrao drugu osobu u ovom slucaju, potrudi se to rijesiti, ispraviti to!
A ne ono , bilo i proslo! Aj bok! Daj covjece namiri covjeka, dogovorite se, rijesite stvar.

Boli nepravda, bila ona svjesna ili ne!

NHF!

Samo me smetaju takve stvari! 😔✌️

Glavas_ZG pet 19.10.2018 08:10

@DrNasty, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus

 

Zašto ljudi nisu dobili ban koji nisu ispoštovali oglasew ?

Na PC ekspertu bi dobili pedalu odmah nakon što se utvrdi stvar ?

darkborg sri 14.11.2018 16:02

Zaboravih za ovu temu a red bi bio da napišem.

 

Prodavač: lav1000

 

Kupac:  Ja

 

Predmet: Kingston a400 ssd 240gb

 

Iskustvo: Dogovor u par poruka. Ja uplatio, on poslao. Ssd došao u originalnom pakiranju sa računom i garancijom.

 

Ocjena 5/5

 

 

Stobbart pet 15.2.2019 20:02

Prodavač: ansha

 

Kupac:  Ja

 

Predmet: AMD Wraith Spire LED cooler

 

Iskustvo: Upitao u temi gdje je moguće nabaviti dotični, javio se ansha, dogovorili se u par poruka i eto. Jučer poslao, ja danas zaprimio. Uredno zapakirano i kao da je došlo direkt iz tvornice :-) Svaka čast!

 

Ocjena: 5/5

ibme74 čet 21.3.2019 14:54

Prodavač: Marcek555

 

Kupac: Ja

 

Predmet: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4 RAM

 

Iskustvo: Javio se prekjučer kolegi za RAM, u par poruka se dog za cijenu i slanje, kolega poslao isti dan, jučer već stiglo kod mene, ja mu danas uplatio cifru po dogovoru. Brza trgovina bez ikakvih zamjerki 

 

Ocjena: 10/10

lav1000 čet 21.3.2019 14:57
ibme74 kaže...

Prodavač: Marcek555

 

Kupac: Ja

 

Predmet: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4 RAM

 

Iskustvo: Javio se prekjučer kolegi za RAM, u par poruka se dog za cijenu i slanje, kolega poslao isti dan, jučer već stiglo kod mene, ja mu danas uplatio cifru po dogovoru. Brza trgovina bez ikakvih zamjerki 

 

Ocjena: 10/10

 Marcek555 je super, ja uzeo par fanova sa njegovog oglasa

 

Ocjena 1000/1000

 

1995matej sub 6.4.2019 06:59

Prodavač: Tomo53nja 

 

Kupac: Ja

 

Predmet: 1155 matična

 

Iskustvo: Matična kupljena! Nakon 2 tjedan traženja! 2 slota umjesto 4 doduše, al sve radi!  Hvala kolegi forumašu Tomo53nja ! Znači dogovorili se jedno poslije podne, reko radim do pol 10 navečer, kaže nema veze, ionako sam budan. Našao čovjek SSD s windowsima, pospajali ploču, iako sam rekao da se ne treba previše zaje*avat, pokazivao mi je da svaki USB port radi, čak i prednji, 3.5mm jackovi i lan utor! 10/10 za čovjeka!

 

Ocjena: 10/10

 

https://www.bug.hr/forum/topic/kupnja-komponente/kupovina-lga1155-maticna/267324.aspx

Spiridon uto 28.5.2019 22:42

Prodavač: ibme74

 

Kupac: Ja

 

Predmet: Jedan keks RAMa DDR4 8 GB 2133 MHz

 

Opis: Pitao sam kako nadograditi RAM a kolega je putem pp ponudio da kupim njegov jer je imao točno onakav kakav sam trebao.

         

        Uplatio sam dogovorenu svotu kolegi na račun i već sutra je RAM stigao. Sve je prošlo u redu, RAM šljaka.

 

Ocjena:       10/10 , za pohvaliti... 

Igzy20 sub 29.6.2019 19:16

Prodavač: Lange 

Kupac: Ja

 

Predmet: Steam i Origin acc sa igrama 

 

Iskustvo: Javio se kolegi forumašu sa upitom dal je zainteresiran za prodaju samo jednog accounta (najviše sam ciljao na Battlefield igre), ali je kolega rekao da bi ipak prodao sve zajedno i ponudio nešto manju cijenu za oba accounta. Pristao sam i u par poruka smo sve dogovorili.

 

Čak je i na povjerenje prije uplate poslao sve podatke i kodove za promjenu maila i lozinki. Bez kompliciranja, sve apsolutno korektno.

Svaka preporuka za buduće trgovine sa dotičnim forumašem.

 

Ocjena: 10/10

wyks pon 1.7.2019 13:58

Prodavač: Alkaline 

Kupac: Ja

 

Predmet: CPU i5 4460

 

Iskustvo: Javio sam se pola sata nakon objave oglasa u petak, kolega je poslao CPU isti dan.

Stiglo je vec danas.

CPU je vrhunski zapakiran.

Ugrađen odmah, sve radi kako spada.
EDIT - kolega je vec pomagao ljudima po forumu, pa sve pohvale i svaka cast!

 

Ocjena: 10/10

Paolo Maldini čet 4.7.2019 09:02

Prodavač: dabar_solta_V2 

Kupac: Ja

 

Predmet: Ryzen CPU, MBO, RAM

 

Iskustvo: Dabar prodao 1600X combo po jako dobroj cijeni, još ubacio gratis svoju modificiranu 280Xicu. Brzo došlo, zapakirano kako treba, spojio sinoć, sve radi. Preporuka za kupnju, ima još stvari na prodaju pa pogledajte.

 

Ocjena: 10/10