Ostalo

Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Arnel16 sub 14.1.2017 19:56
volegradele kaže...

Mene je prevario ozbiljan čovjek,vlasnik firme za 200 kn,a di neće kojekakva mularija,zato ljudi unaprijed ili solarno plačanje pod obavezno ili preko pouzdane osobe napravit primopredaju.(ali ne kao što je kolega poviše,znači rodbina prijatelj i slič)

 mulac jesam ali dosad nikad nisam ni pomislio nekoga zafrknuti jer ne bih htio da meni to netko napravi. kolega Arsen_Lupiga je kupovao procesor sjecam se i5 4590 za tisucu i nesto kuna i uplatio mi je na racun novce unaprijed a tako je napravio i Radetti za mis pa sam ja poslao autobusom do Zagreba isti dan. Bilo bi lijepo da su stavili iskustvo ali nema veze, imam i svoje podatke napisane na profilu tako da ljudi znaju od koga kupuju a ne neki laznjak. s tobom se slazem, ima svakakvih ljudi ali vrati im se to kad tad.

 

sjecam se jednom da sam htio od tebe kupiti logitech sluse ali htio si ih dati na reklamaciju steta bila je cijena odlicna!

volegradele ned 15.1.2017 00:05

Ja sam pronašao iPhone 5c prije jedno godinu ipol na Hvaru,mob je bio ugašen i prazna baterija.Lito na Hvaru more ljudi,ko zna od koga je!Kad samo došao doma napunio sam ga i upalio,mob je bio zaključan i neupotrebljiv,na Talijanskom je pisao da je telefon izgubljen i da se javim na taj i taj broj mobitela !Pošto je prošlo već podosta vremena mislio sam da je vlasnik ionako već davno partija iz HR!Ali iPhone zaključan je neupotrbljiv uređaj i odlučio sam kontaktira vlasnika!Dobio sam nekog Talijana koji me uputio na svoju curu,njo sam objasnio situaciju i ona me zamolila da ako mogu da joj pošaljem mobitel u Italiju,jer navodno ima bitne podatke u njoj(btw izgubila ga prije više od pola godine po njezinoj priči).Isti sam dan poslao mobitel i platio postarinu (mada se ona nudila,ali komplicirano a i 50-60 kn mi ne prestavlja puno),htjela je da joj pošaljem što prije i da poštarini nije bitna!Uglavnom za par dana je dobila mobitel ,obečala je mojim curama poslat neki poklon igračaka kao znak zahvale (na whatsappu je bila njihova slika),ali naravno kad je primila telefon od nje nikad ni glasa više!

 

Eto ima ljudi svake vele,nazalost došla su vremena kad malo kome mozes vjerovatmjer kako ona stara kaze "prilika čini lopovom"

Erratic uto 24.1.2017 20:42

Imam dvije trgovine sa foruma ovaj mjesec, red je da ih ovdje opišem, iskustva su stvarno pozitivna.

 

Prodavač: sudy_freak

Kupac: ja 

Predmet: AMD FX8350 i 16 GB DDR3 Kingston HyperX Blu.

 

Opis: Kolega se javio na moj oglas da kupujem navedeni procesor, ispostavilo se da ima i rame po dobroj cijeni. Našli smo se u gradu, obavili kupoprodaju. I proc i rami imaju full bundle, sve uredno. Svakako preporuka!

 

Ocjena: 5/5

 

 

Prodavač: mark0_69

Kupac: ja 

Predmet: Cooler Master Hyper 212 EVO

 

Opis: U par PM-ova sve dogovorili, danas se našli, odradili primopredaju. Cooler ima svu opremu, full bundle kao iz trgovine i važeću garanciju. Preporuka za ovog člana! 

 

Ocjena: 5/5



BeerFTW pon 6.2.2017 16:04

Prodavač: DommY
Kupac: ja 
Predmet: Logitech G402.
 
Opis: Čuli smo se preko pm i moba, sve je rješeno brzo i jednostavno kako je i bilo dogovoreno. Svaka preporuka.
 
Ocjena: 5/5

SnakeST pet 10.2.2017 18:42

Prodavač: sudy_freak 
Kupac: ja SnakeST 
Predmet: Asus GTX 970 Strix 4GB OC
 
Opis: Nije oglas sa Bugovog oglasnika ali red je da pohvalim kolegu. Prilagodio se meni i prihvatio moje uvjete jer mi je nezgodno bilo oko preuzimanja.

Grafa stigla upakirana u orginalnu kutiju sa ostalom opremom, bez trunke prašine.
 
Ocjena: 5/5

DommY pet 10.2.2017 23:38

Prodavač: ja

Kupac: BeerFTW

Predmet: Logitech G402

 

Opis: Javio se na pp te smo se čuli preko mobitela i dogovorili detalje. Bez greške, čak je uplatio novce prije slanja mog slanja. Preporuka.

 

Ocjena: 5/5

Caesar et Brutus pon 6.3.2017 14:17

Prodavač: VidoM

Kupac: Caesar et Brutus

Predmet: i7 2011 CPU + MBO combo (nema više oglasa)

Iskustvo: Kolegi zatrebao upgrade sa starog 775 socketa pa sam mu preporučio dotičnog prodavača i njegovu ponudu. Kako kolega nije odmah imao potreban novac, prodavač je odmah pristao na plaćanje u tri obroka. Sve je prošlo kao po dogovoru, kolegi došlo propisno zapakirano te kako je bilo opisano. Prodavač izuzetno pristojan, ljubazan te prije svega staložen, naoružan strpljenjem, razumijevanjem te povjerenjem. Svaka čast kolegi. Bez i najmanjih problema slobodno trgujete/poslujete s navedenim kolegom forumašem.

Ocjena: 5/5

skank666 pet 14.4.2017 08:47
El Munjoko kaže...

Prodavač: skank666

Kupac: El Munjoko

Predmet: MSI GTX 970 Gaming garancija

Iskustvo: Dogovorili se u par poruka, kasnio je jedan dan sa slanjem zbog obaveza, i još je platio poštarinu zbog kašnjenja (bez mog znanja :)).

Sve je bilo kako je navedeno u oglasu/poruke (samo ne znam za ono "Stjepanj Quality" :)). Pouzdan prodavač, samo riječi pohvale za kolegu.

Ocjena: 5/5

 asic qualitiy, to vidiš u gpu-z, navodno što veće bolje se kloka. :D

 

Imam i ja za pohvalit 2 ljudi:

Prodavač: Kant (kingsbounty na njuškalu)

Kupac: skank666 

predmet: sa njuškala 16GB DDR-a

 

Javio se ja njemu pa on meni i sljedeća stvar ta memorija kuca u mom PC-u.

ocjena: 5/5

 

Prodavač: stipezorica 

Kupac: skank666 

predmet: noctua u14s (nestao oglas)

 

Rješio sve u par poruka, stanje kako je i rekao - sve super.

 

ocjena: 5/5

 

 

 

sudy_freak čet 27.4.2017 23:36

Prodavač: naPerk777

Kupac: ja


Predmet: 
Logitech G430 SURROUND SOUND GAMING HEADSET (uklonjen s BOL oglasnika)

***********

 

Opis: Vidio da kolega prodaje navedene slušalice dosta ispod cijene. Javio mu se, preko par poruka se uvjerio u legitimnost oglasa.
Zamolio ga da pričeka koji dan dok mu javim uzimam li. Poslao HP-om, jučer preuzeo.
Sve originalno zapakovano kako je i pisalo, gajnc nove ispod čekića što se kaže.


Svaka preporuka!

 

 

 

Ocjena: 5/5

Najbrži sri 7.6.2017 23:48

Kupac: Najbrži

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: pilgrim_23

 

Predmet:

  

Opis trgovanja: javio se kolegi da želim kupiti SSD, dogovorili se cijenu i način slanja. Za dan-dva sam mu odmah uplatio novce, kolega je poslao e-račun na e-mail te SSD koji mi je stigao + doma na kućnu adresu, dok sam ja bio na sezoni u tom trenutku. Sad za vikend sam bio doma, vratio se u ponedjeljak ali tek jučer sam imao slobodan dan i ugradio sam ga u laptop, tek nakon drugog restarta mi ga je prepoznao. SanDisk SSD Dashboard mi je javio da je dostupan novi firmware što je automatski instalirao po gašenju računala. Kolegi velika zahvala što sam stalno imao nekakve upitena što je sve promptno odgovarao, još jednom  i kad dođem u VŽ ćemo na 

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

Valentin17 čet 8.6.2017 06:57
Najbrži kaže...

Za dan-dva sam mu odmah uplatio novce

Budeš se ti sje... jednom, samo uplaćuj novce unaprijed.

Ja iskreno bih na ako ne mogu dogovoriti osobno preuzimanje, dogovorio plaćanje po pouzeću.

Najbrži čet 8.6.2017 12:51
Valentin17 kaže...

Budeš se ti sje... jednom, samo uplaćuj novce unaprijed.

Ja iskreno bih na ako ne mogu dogovoriti osobno preuzimanje, dogovorio plaćanje po pouzeću.

 Popušio sam 2k kuna za mobitel, al' to je bilo preko njuškala. Naravno, provjerio sam kolegu u ovoj temi, a za one od kojih sam već kupovao nemam bojazni uplatiti unaprijed.

footballer ned 1.10.2017 14:37

Prodavač: x18x05x
Kupac: Ja

 

Predmet trgovine: GTA V za Xbox One

 

Iskustvo: Kolega mi se javio u PP, kroz par poruka sve riješili, čak je ponudio da on pošalje igru Tiskom pa kad ju dobijem da platim (razlog mu je bio moj "staž" na forumu od skoro 7 godina). Ja sam prije toga kupio paysafecard bon (takav je dogovor za plaćanje bio), on je poslao paket, ja mu dao kod, i sve je riješeno na obostrano zadovoljstvo. 

 

Ocjena 5/5

 

Svakako preporučam kolegu kao dobrog prodavača. :)

hrčak ned 8.10.2017 14:19

Prodavač: http://www.bug.hr/forum/user/x3m/100047.aspx

Kupac: Ja

Predmet: Samsung s7 (nema oglasa)

 

Opis: javio sam se kolegi u vezi mobitela, odmah je odgovarao makar sam i postavljao glupa pitanja i bio dosadan, isti dan se našli i mobitel je bio kako je i rekao, u savršenom stanju, još mi je dao na poklon i par maskica, komunikativan je i odličan prodavač, definitivno preporuka.

 

Ocjena: 5+/5

Najbrži sub 18.11.2017 10:11

Kupac: Najbrži

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: naPerk777

 

Predmet:

  

Opis trgovanja: javio se kolegi da želim kupiti, dogovorili način plaćanja i slanja, s karticom sve u redu, dere sve na max

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

Modern uto 12.12.2017 17:30

Prodavač: X3M

 

Kupac: Ja 

 

Predmet: Modecom Volcano Gamer tipkovnica te Modecom Volcano MC-GMX4 miš 

 

Iskustvo: Dogovorili sve preko privatne poruke na forumu..odgovara u kratkom roku bez problema.. stvarno nikakve zamjerke..miš i tipkovnica u odlicnom stanju..očuvano i paženo..paket dobro zakapiran i bez oštecenja..stvarno svaka preporuka.. 

 

Ocjena: 5/5

markoal pon 19.2.2018 10:52

Prodavač: Najbrži

 

Kupac: markoal

 

Predmet: Logitech G29 + Shifter

 

Iskustvo: Kolega mi ponudio navedeni volan + novi neotpakirani shifter, u početku nisam bio zainteresiran jer sam tražio nešto jeftinije i starije te nekoga iz Zg da mogu izvršit primoredaju. Srećom, volan se nalazio u Zg kojeg sam i preuzeo od rodbine od kolege. Shifter mi je naknadno poslao busem za ZG kojeg sam skupio prije volana. Svaka čast kolegi, u petak popodne smo se počeli dogovarat oko preuzimanja, htio sam volan čim prije, shifter je poslao busem koji je pošao u subotu u 6:45. Čak mu je bilo ok da mu uplatim na račun nakon što preuzmem i pregledam paket (pretpostavljam zbog staža na forumu i/ili jer sam upoznao kolegu i uživo prije nekoliko godina), iako sam predložio i druga rješenja.

PS. Volan i shifter funkcioniraju odlično!

 

Ocjena: 5/5

Najbrži čet 1.3.2018 12:04

Kupac: Najbrži

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: mrsmith

 

Predmet:

  

Opis trgovanja: javio se kolegi netom kako je oglas objavio da želim kupiti. Dogovorili način plaćanja i slanja, komponente bile odlično upakirane i ispravne, dere sve na max

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

kruskar pet 9.3.2018 18:36

Prodavač: volegradele

 

Kupac: kruskar

 

Predmet: Cooler Master M850

 

Iskustvo: Nisam linkao oglas jer ga nema,kolega u temi slike vašeg hw objavio da je uzeo novo psu i da prodaje staro,javio mu se,u par poruka se sve dogovorili,kako jje dogovoreno tako je i stiglo.

Preporuka za trgovanje!

Napajanje uredno radi tiho sve 5 :)


Još jednom isprike kolegi za kašnjenje s uplatom!

 

L.P.

 

Ocjena: 5/5

Silent horror1992 uto 3.4.2018 21:34

Prodavač: Kant

 

Kupac: Moja malenkost

 

Predmet:WD Black 1TB WD1003FZEX 

 

Znam da već svi znaju za dotičnog da je siguran i pouzdan seller al ajde nije zgoreg da se podsjetimo. 

Dogovorili se brzinski i svako ispoštovao svoj dio dogovora.

Ja uplatio novce, a dotični predao predmet posredniku koji ga je uručio meni te je disk u stanju (excellent) kakvom je prodavač i rekao.

 

Ocjena: 5/5

 

EDIT

 

Zapravo ovo i nije bila trgovina preko BOL oglasnika nego sam slučajno viido njuškalo oglas i prepoznao tko je prodavač i kontaktirao ga tu preko foruma. 

 

 

 

Jakovp pet 4.5.2018 21:45

Kupac: Jakovp

 

Prodavač: shadowlapy

 

PredmetEVGA GTX1080 SC

 

Opis: Hvala kolegi na feedbacku, evo i s moje strane također samo pohvale, komunikacija s kolegom je bila super, sve je rješeno iznimno brzo i bezbolno, te je grafička dobivena u zamjenu došla u nevjerojatno odličnom stanju :) Tako da sve preporuke za bezbrižnu kupnju kod kolege!