pqweasdyxc sub 28.7.2018 17:41

Win 10 koristim od kad je izašao i od prvog dana nisam zadovoljan.

Osim nekih problema veliki razlog za prelazak je izgled sustava. Znam da je to subjektivno ali win 10 izgleda... loše. MacOS mi s druge strane izgleda odlično, moderno i funkcionalno.

Neki ralozi zašto ne volim win: sporost, nemogučnost stavljanja PC-a u sleep stanje iz prve, nelogično razbacane postavke, ažuriranje iza leđa, izgled, ponekad se HDD zakuca na 100% i PC je skoro neupotrebljiv, špijuniranje...

 

MacOS bih koristio za surfanje, YT, filmovi, glazba i sl. Želim funkcionalan, čist, lijep, stabilan i brz sistem i po svemu dosad viđenom macOS je najbolji odabir.

 

Ako netko netko koristi macOS neka mi napiše svoja iskustva bio bih zahvalan, lp.

Chico12 sub 28.7.2018 18:43

Ako imas ssd ne bih rekao da je win 10 spor, sleep radi perfektno(bolje nego na macu). Ako si casual korisnik svejedno ti je ili high sierra ili win10, koristim oba svakodnevno. Ovo za update je donekle istina ali ima opcija da se iskljuci autoupdate.

Cromaki sub 28.7.2018 19:12

Štedi novce, skupi su ti vrući tosteri danas 

 

Ja sam koristio Hackintosh skoro pa pola godine, ali sam se vratio na Windows nakon kupnje SSD-a jer su mi nedostajale mnoge stvari, a pogotovo odigrati nešto navečer...

pqweasdyxc sub 28.7.2018 19:15
Cromaki kaže...

Štedi novce, skupi su ti vrući tosteri danas 

 

Ja sam koristio Hackintosh skoro pa pola godine, ali sam se vratio na Windows nakon kupnje SSD-a jer su mi nedostajale mnoge stvari, a pogotovo odigrati nešto navečer...

 Mislio sam na SSD staviti mac, a na hdd win 10 za igre. Uz to imam i PS4 tako da mi nije problem. 

Mitch sub 28.7.2018 20:35
Chico12 kaže...

Glupost. Clover je danas toliko napredovao da će macos uskoro biti moguće pogoniti i na raspberry pi uređajima .

 Nije bas. Dellovi laptopi su gotovo nemoguci (ovi noviji Precision i Latitude, kao i XPS)

Chico12 sub 28.7.2018 20:49
Mitch kaže...
Chico12 kaže...

Glupost. Clover je danas toliko napredovao da će macos uskoro biti moguće pogoniti i na raspberry pi uređajima .

 Nije bas. Dellovi laptopi su gotovo nemoguci (ovi noviji Precision i Latitude, kao i XPS)

 Mislio sam na desktop matične. Laptopima se treba malo više pozabaviti kad se pravi hackintosh.

pqweasdyxc sub 28.7.2018 20:54
dtdtdt kaže...

pqweasdyxc  što ti točno znači da je win spor? 

 Dugo bootanje, dugo otvaranje nekih aplikacija, hdd mi je ponekad zakucan bez razloga pa mi pc postane neupotrebljiv, to mi je manje bitno. Bitnije mi je da imam funkcionalan, lijep i siguran OS. 

Win 10 mi se ne sviđa od početka, jednostavno ne volim ga i gotovo. 

Chico12 sub 28.7.2018 21:04

Pokušaj ubuntu dobar je. Znaš kako, dos ti ima registry a taj registry uništava hdd, naročito nakon nekog vremena(ssd je spas za dos). Unix nema registry, tako da će dosta bolje raditi na hdd-u, isprobano!

Seki001 sub 28.7.2018 21:50
pqweasdyxc kaže...

Win 10 koristim od kad je izašao i od prvog dana nisam zadovoljan.

Osim nekih problema veliki razlog za prelazak je izgled sustava. Znam da je to subjektivno ali win 10 izgleda... loše. MacOS mi s druge strane izgleda odlično, moderno i funkcionalno.

Neki ralozi zašto ne volim win: sporost, nemogučnost stavljanja PC-a u sleep stanje iz prve, nelogično razbacane postavke, ažuriranje iza leđa, izgled, ponekad se HDD zakuca na 100% i PC je skoro neupotrebljiv, špijuniranje...

 

MacOS bih koristio za surfanje, YT, filmovi, glazba i sl. Želim funkcionalan, čist, lijep, stabilan i brz sistem i po svemu dosad viđenom macOS je najbolji odabir.

 

Ako netko netko koristi macOS neka mi napiše svoja iskustva bio bih zahvalan, lp.

 Sve ovo šta si nabrojao je i mene nagnalo da se bacim sa prozora i pređem na macOS! Fino nabavio prek njuškala u perfektnom stanju Macbook Pro mid 2014 250 SSD 16GB RAM prošao odlično sa cijenom i preporodio sam se otkad ga već 3 godine koristim. Svladavanje ovog OS-a je bio prelagano šta mi nije bilo jasno tu su razni forumi tipa Jabučnjak-a da se razjasne neke nejasnoće.Nakon ovog macbooka nabavio sam i Mac Mini 2012 128 SSD + 500Gb HDD 16GB RAM  za jedno 3,5K kuna na njuškalu spojio ga na veliki u stanu TV i služi mi kao PLEX multimedija i sekundarno računalo taj mini nebi sad više prodao kako mi je srcu prirastao jedino ako sad Apple izda novi Mac Mini u 2018 godini sad na jesen priča se o tome sa podrškom za rendanje HDR HEVC 4K datoteka onda ga prvi nabavljam a ovog se budem riješio prodao ili poklonio bum vidio. Znači u ovih par godina šta koristim Apple računala radi mi sve stabilno bez ikakvih problema bilo sa softverom bilo koje vrste šta vrtim ili samim hardverom.Sve stabilno i glatko radi da je to milina.Samo ih jednom sam počistim godišnje od prašine i tjeraj miško dalje :)

Alkaline ned 29.7.2018 17:13

Hackintosh preporučam za isprobati definitivno jer je zanimljivo vidjeti kako radi konkurentni OS, odnosno proširiti znanje.

Windows 10 treba poštelati, sa powershellom uninstalirati bloat UWP aplikacije, blokirati servere za telemetriju i ugasiti procese koji kolju performanse.

 

Mene je isto vuklo da odbacim Windowse, ali koliko god se trudio uvijek nešto moram na Windowsima obavit (npr. mobitel je zapeo u bootloaderu, a aplikacija za flashanje je windows-only).

 

Pa sam prestao gledati da koristim samo jedan alat (OS) i počeo ih koristiti sve.

Ubacio sam 3 diska u PC i sredio tripple boot: Windows 10, macOS Sierra i Ubuntu pa kad me pukne da bi mjenjao OS samo se prebacim dok mi ne dosadi.

 

Obično na macOS-u programiram, na Windowsima se igram, a Linux je za experimente (npr. flashao sam preko i2c toola EDID na televizoru da uklonim overscan.)