vickokill sri 20.5.2020 22:33

Kratko sam koristio MacInCloud uslugu, od njih sam dobio RDP file preko kojeg se spojim na njihov MacBook
File izgleda kao na slici:
 
Sada nemam taj File da se sjetim sta u njemu pise, ali mene konkretno zanima ovo:

Sada imam svoj MacBook, i zanima me kako podesiti MacBook i taj .rdp file da se spojim na svoj MacBook s nekog drugog mjesta, sve sam pokusao nikako nisam uspio
Sjecam se da file izgleda nekako ovako: 
textualni je file koji sadrzi:
ip adresu
rezoluciju spajanja
i jos neke podatke - ne sjecam se
i odmah momentalno me spoji na njihov MacInCloud

wyks sri 20.5.2020 22:40

Sto se ne mozes spojiti preko browsera?

 

Mislim da i u svom accountu imas opcije za dobiti konekcijske fileove za sve OSove?

Sigran sam da imas na mailu cak i link sa zipom, i sve upute za sve OSove.

vickokill sri 20.5.2020 22:45

Mogu se spojiti preko TeamViewera, ali ova konekcija RDP koju su namjestili na MacInCloud toliko je brza i fluidna kada se spojis kao da si pred laptopom
Dok sve druge aplikacije trzaju stopaju spore su
Zanima me da li je moguce napraviti potpuno isto kao sto su oni napravili

wyks sri 20.5.2020 22:48

Ako imas njoihov mail imas i upute.

 

Jer bez RDPa se mozes spojiti direktno sa njihovog portala preko browsera, ali direktno sa Maca treba ti RDP file i ovo su upute:

 

For Mac users - Please first install Microsoft Remote Desktop App through the App Store by clicking HERE and then click the blue "View in Mac App Store" button. Once you see the App in the Mac App Store, click on the "Install" button to install the app. For Mac users who have earlier Mac OS (10.8 or earlier), you can download and install a legacy version of this app by clicking HERE. After installing the remote desktop app, simply double-click the MacinCloud connection file mentioned above to connect, and then login using the provided username and password.

vickokill sri 20.5.2020 22:52

Problem nije se spojiti na njihov RDP
vec kako od svog macbooka napraviti da se mogu sam spojiti na njega odakle zelim ali na istu foru kao oni
Kako namjestiti Macbook i kako napraviti taj file kao sto oni imaju za svoje racune tj Macbook-e

vickokill sri 20.5.2020 22:59

Upravo tako, ali ta fora radi samo ako sam na istoj mrezi internetskoj, to sam probao i radi, ali ako zelim od dalje nemogu se spojiti
Taj file njihov nemogu naci ali izgleda jednostavno textualni je
Izgleda nekako ovako, i samo dvoklik spoji se momentalno, s bilokojeg PC-a
No međutim ja nemogu nikako to podesiti