om-prat čet 9.5.2019 13:23
roby27 kaže...

Jutro. Mene zanima koji su subtitle dodaci za kodi najbolji i koje bi valjalo instalirati...hvala

 

Ako imate neki link tutorial za instaliranje to bi bilo super, koristim kodi 18

 Settings>Add-ons>Install from repository>Kodi add-on repository>Subtitles

 

Za hr/srb titlove Titlovi.com Official(zahtjeva račun na titlovi.com),Podnapisi.net,

Opensubtitles(isto zahtjeva račun,ali postoji alternativa opensubtitles by opensubtitles),

BSplayer(ne radi sa streamovima) pa čak i Subscene mi je nekad zna koji "naš nać.

 

Za eng. Super Subtitles i Addic7ed.com 

 

Ako oćeš da ti ih automatski traži instaliraj i Autosubs.

 

Add-ons>Install from repository>Kodi add-on repository>Services>Autosubs

om-prat pet 10.5.2019 09:24
NemaVeze kaže...

Autosubs mu neće pomoći za kodi 18

 Evo baš gledam jedva sam naša video bez embedded titlova  da probam jeli radi i izgleda da ne radi. 

Si proba Subtitles Mangler, on isto ima tu funkciju + konvertiranje titlova, dodavanje pozadine....

NemaVeze ned 12.5.2019 08:06

Nisam. U zadnje vrijeme koristim Gaia koja ima tu mogućnost (podesio sam da uvijek ponudi izbor titlova).

Dopuna: Izgleda da ni 'Subtitles Mangler' ne može puno pomoći, čak i ako radi kako treba, jer se neće aktivirati ako su prisutni interni titlovi.

om-prat pon 13.5.2019 07:29
NemaVeze kaže...

Nisam. U zadnje vrijeme koristim Gaia koja ima tu mogućnost (podesio sam da uvijek ponudi izbor titlova).

Dopuna: Izgleda da ni 'Subtitles Mangler' ne može puno pomoći, čak i ako radi kako treba, jer se neće aktivirati ako su prisutni interni titlovi.

 Zasad radi ko pjesma. Ne znam kako je po defaultu ali postoji opcija:

-don't invoke search dialog if local unprocessed subs are found

 

Kod mene radi i ako datoteka ima embedded titlove, doduše ako nađe sinhronizirane titlove

na željenim jezicima neće te ništa ni pitat samo će ih skinit i obradit(pauzira video par sekundi).

 

Tek kad ne nađe sync titlove da ti dialog za skinit i pita oće sljedeći put pokretnit dialog za tu datoteku kad skineš titlove.

 

EDIT: ako baci odma neku grešku nakon šta se instalira samo idete na update i triba bi proradit(na tri pc-a ista stvar, očito neki bug).

 

acmilan2 uto 14.5.2019 11:59

Pozdrav!

Imam problem pa se nadam da cete mi moci pomoci.

 

Instalirao sam na novi PC kodi ovu najnoviju verziju i phoenix reborn. Program radi, radi mi par programa dok ostali samo zavrte loading local proxy i desno dolje pise reprodukcija nekih 10-ak sekundi i nakon toga se nista ne desava. Imam doma t-com i tele2 pokucni internet, probao deinstalirat antivirus ali ništa nije pomoglo.

 

Danas sam na mobitel isto tako sve instalirao, koristim 4g mrezu od tele2, sve radi najnormalnije. Kad se vratim s posla, probat cu jos spojiti mobitel na wifi. Da li je itko imao slican ili isti problem? Kako ste ga rijesili?

acmilan2 sri 15.5.2019 11:02

Evo na mobitelu i dalje radi normalno i na mojem wifiju doma, dok na racunalu i dalje ne radi. Racunalo stvarno nije slabo, novog sam kupio, no nije do hardwarea. Cuo sam se administratorima i kazu mi da mi nesto radi sto je na jednom serveru dok mi na drugi gdje su ostali programi (recimo arenasport 1-6 HR mi ne rade osim 3, 3 jedina radi).
Ja sam isao na windows firewall i doslovno sve sto vidim da je pisalo KODI sam allow connection i public i private. Mogu li jos nesto probati? Windows je originalan inace i registriran sa keyem koji sam kupio na ebayu.

om-prat čet 16.5.2019 12:39
NemaVeze kaže...

Probao sam mangler i nisam ga uspio natjerati da proradi.

Ovaj mi radi bez problema: Sub Loader

  Meni zasad dobar, samo ja vrtim 80% vrimena lokalne datoteke pa dobro dođe i za održavanje ako sam skinija više titlova.

Na exodusu i tempestu uredno radi, ali evo sad sam proba Seren i na nijedom video se ne pokreće pretraga. 

 

Fork Autosubsa? Probat ću popodne..

 

Edit: Evo proradija mangler i na Serenu, od 10 videa samo na jednom ne pokrene dialog, zasad ne vidim razlog...

 

 

mmmnnn čet 23.5.2019 23:24

Koristim kodi 18.2 i exodus redux. Uglavnom radi ok no danas mi zadnjih par epizoda GoT (8 sez) svako malo zapinje. 

Rezulucija je 720p.

Nije mi jasno zašto se to događa. Je li moguće podesiti nešto da stream ide bolje?

om-prat pet 24.5.2019 08:55
mmmnnn kaže...

Koristim kodi 18.2 i exodus redux. Uglavnom radi ok no danas mi zadnjih par epizoda GoT (8 sez) svako malo zapinje. 

Rezulucija je 720p.

Nije mi jasno zašto se to događa. Je li moguće podesiti nešto da stream ide bolje?

  Eventualno povećat cachemembuffersize kroz advancedsettings.xml(ako addon ne zaobilazi Kodi cache),

na linku su postavke za 100 MB cache(kontaj da 3x toliko rama koristi).

 

Samo skini ovo s linka i promini ekstenziju u iz txt u xml i spremi u userdata folder, a ako oćeš povećat još buffer s text editorom

minjaš vrijednost između <cachemembuffersize>  </cachemembuffersize>

xXTheLuka1998xX pet 31.5.2019 06:35

Pozdrav,

Naime na kodiju preko smart TV-a koristim Kodi Balkan green Build (Leia 18.2).

Ali događa mi se čudan problem ,kad uključim  vpn , kodi mi javlja grešku, kad iskljućim radi.

 

Jel se itko susreo s takvim problemom?

 

 

edit:riješeno

big smoke pet 7.6.2019 17:06

Ima li netko problema sa svjetlinom titlova u mračnijim scenama u 18.2 x64 verziji ? Problem se događa i u 18.0 i u 18.2.

Kodi puštam na Samsung 65nu8002. Što se tiče samih postavki titlova apsolutno sve postavke su defaultne (Color je podešen na white, background color na black).

U mračnijim ali i nekim svijetlim scenama boja prelazi iz sivkaste u normalnu bijelu...

bero666 sub 8.6.2019 16:44
big smoke kaže...

Ima li netko problema sa svjetlinom titlova u mračnijim scenama u 18.2 x64 verziji ? Problem se događa i u 18.0 i u 18.2.

Kodi puštam na Samsung 65nu8002. Što se tiče samih postavki titlova apsolutno sve postavke su defaultne (Color je podešen na white, background color na black).

U mračnijim ali i nekim svijetlim scenama boja prelazi iz sivkaste u normalnu bijelu...

 Prije bi rekao da ti je to do tv-a, a ne do kodi-a. Imas nesta o tome u temi Koji televizor kupit. Prolistaj zadnih par stranica pa ako ti se da potrazi. Uglavnom, kazu da je to do Local dimminga koji se nemoze iskljucit na ovom tv-u. Neki su ga stavili na low postavku i promjenili boju titlova u zutu ili sivu. Ako se dobro sjecam tako nesta su rekli. Poigraj se malo sa tim pa vidi jel ce ti bit bolje.  

acarnoje ned 25.8.2019 14:03

Imam problem sa titlovi addonom. Kad odem na search on svaki put umjesto filma koji gledam traži neki francuski... Svašta sam probao i I reinstall addona... Ali ništa ne pomaže. Ima netko kakvu ideju?