Blue2 pet 27.2.2015 10:09

Znam da je ilegalno,ali imam obiteljski problem.Netko je napravio facebook racun sa jednim clanom moje obitelji sa explicitnim slikama i predstavlja se po slikama kao ta osoba iako je stavio drugo ime i zbog toga facebook ne zeli ukloniti taj racun jer po njihovom to nije kradja identiteta iako su sve slike u profilu ukradene od meni bliske osobe.Posto ne mogu nagovoriti facebook da uklone taj racun ,dali ima netko tko zna i ima volje da mi pomogne da udje u taj profil i da ga trajno ugasi 

Dema pet 27.2.2015 10:13

Ponovno prijavi facebooku da se radi o lažnoj osobi, te zamoli i nekoliko prijatelja da prijave taj profil, poslije nekog vremena facebook će izbacit toj osobi da potvrdi svoj identitet (facebook će zahtjevat sliku lične ili vozačke), sve dok ga ne potvrdi taj profil više neće biti vidljiv na facebooku. 

 

TheMenstalist pet 27.2.2015 10:16

'Hakiranje' FaceBook profila je ilegano i odgovor na to nećeš dobiti na ovome forumu. A ne postoji nekakav kućni programćić ili bilo što drugo kojim ćeš ti 'hakirati'.

Sve što ti ja mogu reći i ti učiniti je

-Prijaviti i objasniti Faceboku o čemu je riječ, i to možeš uraditi sa više profila da mu pošalju da potvri identitet. 

 

Blue2 pet 27.2.2015 10:22

hvala na pomoci decki ali problem je sto facebook nema mogucnost mojeg objasnjavanja njima.sve je automatizirano i nemam mogucnost da im objasnim svojim rijecima.Jedina opcija da prijavim profil je prijava putem automatiziranih pitanja i da je razlog da se netko predstavlja kao ja sto znaci da mogu poslati zahtjev smao sa jednog racuna.Jedino slike mogu prijaviti sa drugih racuna,ali oni kada maknu sliku ta ista osoba koja je otvorila profil ce ju opet staviti nazad

Dema pet 27.2.2015 10:37
Blue2 kaže...

hvala na pomoci decki ali problem je sto facebook nema mogucnost mojeg objasnjavanja njima.sve je automatizirano i nemam mogucnost da im objasnim svojim rijecima.Jedina opcija da prijavim profil je prijava putem automatiziranih pitanja i da je razlog da se netko predstavlja kao ja sto znaci da mogu poslati zahtjev smao sa jednog racuna.Jedino slike mogu prijaviti sa drugih racuna,ali oni kada maknu sliku ta ista osoba koja je otvorila profil ce ju opet staviti nazad

 Nije potrebno nikakvo objašnjenje, u ovom slučaju možeš izabrati dvije opcije "To je lažni korisnički račun" ili "Predstavlja se kao ja ili kao netko koga poznajem" ukoliko uradiš više prijava sa više različitih računa, facebook će reagovati tako što će tražiti od te osobe da potvrdi svoj identitet, što naravno neće moći i time si riješio problem. Zamoli prijatelje da prijave taj profil, prilikom prijave facebook bilježi i ip adrese sa kojih dolaze prijave pa obrati pažnju i na taj dio. 

 

Blue2 pet 27.2.2015 10:39
Dema kaže...

 Nije potrebno nikakvo objašnjenje, u ovom slučaju možeš izabrati dvije opcije "To je lažni korisnički račun" ili "Predstavlja se kao ja ili kao netko koga poznajem" ukoliko uradiš više prijava sa više različitih računa, facebook će reagovati tako što će tražiti od te osobe da potvrdi svoj identitet, što naravno neće moći i time si riješio problem. Zamoli prijatelje da prijave taj profil, prilikom prijave facebook bilježi i ip adrese sa kojih dolaze prijave pa obrati pažnju i na taj dio. 

 

 U pravu si.Uspio sam poslati zahtjev sa drugog facebook racuna da je to lazni profil,ali kada odaberem opciju "Predstavlja se kao ja ili kao netko koga poznajem" dobijem samo mogucnost da ili blokiram tu osobu ili da joj posaljem poruku da ju obavjestim o tome.Ne bude opcija neka facebook pregleda taj profil

Dema pet 27.2.2015 10:52

Pošalji što više prijava da se radi o lažnom profilu facebook će sigurno reagovati. Međutim to ne sprečava tu osobu da ponovno napravi profil sa novim imenom i ponovno nastavi da radi iste stvari, moj savjet ti je da to potpuno ignorišeš, tj. da ne ostvaruješ nikakav oblik konverzacije sa tom osobom jer to je upravo ono što ona želi. Nažalost svijet je pun "bolesnika". 

Blue2 pon 2.3.2015 20:16

Eto samo da napisem da facebook ne zeli ukloniti dotican profil jer ne prekrsava neka njihova pravila.Tako da svatko moze staviti bilo ciju sliku kao svoju i pisati u ime te osobe sto god zeli

Jos jednom napominjem ako ima netko tko zna hakirat facebook profil da mi se javi u poruci.Hvala

Teerex pon 2.3.2015 20:21
Blue2 kaže...

Eto samo da napisem da facebook ne zeli ukloniti dotican profil jer ne prekrsava neka njihova pravila.Tako da svatko moze staviti bilo ciju sliku kao svoju i pisati u ime te osobe sto god zeli

Jos jednom napominjem ako ima netko tko zna hakirat facebook profil da mi se javi u poruci.Hvala

 Pošalji još jednom, tako su i meni bar dva puta srali ali koliko se sjećam daju priliku za još jednu 'eskalaciju' ako si uporan, pa na kraju to pogleda čovjek.

 

Nema nikakve čarolije za hekanje profila osim da se pogodi ili provali lozinka.

Luka123 pon 2.3.2015 20:23
Blue2 kaže...

Eto samo da napisem da facebook ne zeli ukloniti dotican profil jer ne prekrsava neka njihova pravila.Tako da svatko moze staviti bilo ciju sliku kao svoju i pisati u ime te osobe sto god zeli

Jos jednom napominjem ako ima netko tko zna hakirat facebook profil da mi se javi u poruci.Hvala

 Ti nemozes "hackirati" facebook, a pogotovo nitko nije tu lud da ti to i pokusava napraviti... jedini nacin je da mu posaljes link sa stranicom koja izgleda kao facebook i on se ide logirati i pokupis njegov email i password ili nesto slicno napravis tipa neku aplikaciju koja kupi username i passworde, a hakirati facebookovu bazu podataka slobodno se javi annonymus mozda oni uspiju jednog dana lol....

I osim toga sto bi ti napravio da "hakiras" facebook, kad opet moze otvoriti novi mail i staviti opet sve isto... radije napravi neki fake facebook account, i dodaj ga za prijatelja, i probaj saznati sve vise o njemu i to je to...

CyberPlague pon 2.3.2015 21:03

Facebook je moguće hakirati kao i sve ostalo,ali sumnjam da će se netko baviti DOXanjem nečijeg IPa i podataka i uostalome,jedino tvoj provider ima spisak logova tvog IPa tj. jedino oni mogu vidjet u kojem si vremenskom razdoblju imao tu adresu.

Samom prijavom na facebook ti potvrđuješ da svi materijali koje objaviš postaju javni i dostupni svima,tako da na policiju možeš zaboraviti osim ako ta osoba nije došla do tih slika nekim drugim putem izuzev interneta.
Tako da ako su slike bile na internetu,tu se nema o čemu pričat,naravno da nije uredu da ih netko zlouporabi,ali sumnjam da će se itko time baviti,moj prijedlog je da počneš prijavljivati taj profil i skupiš još par ljudi da ga prijave ili se čak javiš na neke fb stranice koje objavljuju ovakve slučajeve i pozivaju ljude na prijavu.

nnni ned 10.2.2019 13:02

pozdrav svima

 

Nekidan pogledam u sigurnost i prijava na faceu i vidim da sam prijavljen u mjestima gdje nikada nisam bio, promjenim lozinku opet isto, otvorim novi profil odmah pogledam gdje sam prijavljen i opet tamo gdje se ne nalazim, sve neka mjesta oko Vinkovaca i Vukovara. Zna li netko o čemu se radi? 

Marko :D ned 10.2.2019 13:08

Facebook korisnika locira preko IP adrese, a taj način i nije baš pouzdan, te nekada pokazuje drugi grad ili državu. Upravo zato, uz samu IP adresu imaš više informacija kao npr. operacijski sustav i preglednik kojim se osoba koristila ili ime samog mobilnog uređaja preko kojeg se osoba prijavila. Možeš kopirati IP adresu i zalijepiti je na WhatIsMyIPAddress.com, pa će ti stranica reći s kojeg se operatera netko prijavio ili čak usporediti prikazane IP adrese sa svojom trenutnom. 

BlackMoon pon 12.10.2020 04:17
Marko :D kaže...

Facebook korisnika locira preko IP adrese, a taj način i nije baš pouzdan, te nekada pokazuje drugi grad ili državu. Upravo zato, uz samu IP adresu imaš više informacija kao npr. operacijski sustav i preglednik kojim se osoba koristila ili ime samog mobilnog uređaja preko kojeg se osoba prijavila. Možeš kopirati IP adresu i zalijepiti je na WhatIsMyIPAddress.com, pa će ti stranica reći s kojeg se operatera netko prijavio ili čak usporediti prikazane IP adrese sa svojom trenutnom. 

 Da, upravo su mene smjestili u Split!