boxer uto 11.6.2019 15:49
dasan kaže...

Rijec je pc ovih karakteristika

 

Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

a USB legacy support je uključen...neznam više napravio sam rufusom bootabilni opet ništa boota u neku boot opciju gdje pita odakle da bootam od cd,hdd,usb i kad stavim usb crni ekran

 Bluestack ili Nox, dvije godine sam igrao par igrica na tim emulatorima, preporučio bih Nox. 

Imam isti procesor, samo malo bolju GPU. U Biosu uključi virtualizaciju (ako je isključena) i malo OC-aj procesor 18x200 @3,6 na defaultnih 1.4 VID bi trebao raditi bez podizanja napona i to je to.  Napravi google account, poveži ga, onda sa Google Play skini igrice koje želiš. Također u postavkama Nox-a imaš određene opcije za namještanje (povećanje memorije radi brzine, rezolucija itd.).

NOX PLAYER

dasan uto 11.6.2019 23:49
boxer kaže...
dasan kaže...

Rijec je pc ovih karakteristika

 

Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

a USB legacy support je uključen...neznam više napravio sam rufusom bootabilni opet ništa boota u neku boot opciju gdje pita odakle da bootam od cd,hdd,usb i kad stavim usb crni ekran

 Bluestack ili Nox, dvije godine sam igrao par igrica na tim emulatorima, preporučio bih Nox. 

Imam isti procesor, samo malo bolju GPU. U Biosu uključi virtualizaciju (ako je isključena) i malo OC-aj procesor 18x200 @3,6 na defaultnih 1.4 VID bi trebao raditi bez podizanja napona i to je to.  Napravi google account, poveži ga, onda sa Google Play skini igrice koje želiš. Također u postavkama Nox-a imaš određene opcije za namještanje (povećanje memorije radi brzine, rezolucija itd.).

NOX PLAYER

 Može malo pojašnjenja kako to uraditi,nisam nikad OC ni graf ni proc 

A virtualizaciju nisam nasao da se igdje spominje u postavkama u biosu.

Al sam naišao na opciju core unlocer koji je disable i da nox sad i koristim i stvarno je dobar fluidan od bagovitog bluestacka

dasan sri 12.6.2019 01:53
boxer kaže...

Ako ne znaš ocati onda nemoj ništa dirati.

 

Bitno je da Nox radi OK, ako radi ništa ti onda ne treba, vjerovatno je virtiualizacija uključena u biosu.

 Sad me zanima, mislim znam u globalu šta se dešava i kako djeluje al koji parametri za koliko digniti itd to neznam 

Ako imas isti proc i znas da jos može dati onda cu po uputama napraviti hehe 

A da uključim tj otključam i ostale jezgre proc piše da bi se onda sistem možda radio nestabilno

boxer sri 12.6.2019 15:01

Imam isti procesor samo nam je razlika u memoriji i matičnoj ploči (tvoja je DDR3 i nešto noviji AM3 socket) no u principu je sve isto.

Phenom 965 BE je četverojezgreni procesor koji se NE MOŽE otključati, možda si mislio na Phenom 960T  koji je novija verzija i kod njega postoji šansa da se otključa u šesterojezgreni.  

Nezahvalno mi je napamet govoriti o clockanju kada ti ne znam opcije u biosu, da imam istu matičnu odmah bih ti napisao i čak poslao slike, no okvirno:

1. Podigni mu množitelj sa 17x200 na 18x200 i treba bi raditi bez podizanja napona na 3,6 GHz. Potraži u opcijama CPU multiplier ili CPU ratio i povećaj sa tipkom + i onda pritisni F10 (save &exit bios).  

Postoji mnogo stvari koje treba objasniti što se tiče klokanja npr. bolje je clockati sa cpu fsb ili cpu host frekvencijom jer se oc-a memorija i northbridge, no s obzirom da si neiskusan bolje da ništa ne diraš. 

 

Možeš proučiti ovdje na linku neke stvari ako te to baš zanima, mislim da ti konfiguracija ima potencijala da radi 3,9 ili 4 GHz bez nekih velikiih poteškoća, naravno ako imaš adekvatno hlađenje. 

 

https://www.overclockers.com/forums/showthread.php/596023-Dolk-s-Guide-to-the-Phenom-II