Ostale mrežne teme

Streaming videa preko neta

Exploder pon 18.1.2010 10:14
tnakir kaže...

Lag ti mozda moze biti radi kompresije u "letu"... Cime kodiras video?

Misliš kojim strojem ili kojim kodekom?

Stroj je Dual Core 2.0 ili 2.2 (nije kod mene) 2GB rama, kodiranje piše 1x znaći u realonmvremenu

 

 

Kodek h264, MPEG TS

K.iTV 2.0 uto 19.1.2010 14:07

Mozete koristiti Wowza server, povezete dvije tocke encoderima i strimate prema STB ili playeru na racunaru. Prihvatljivo kasnjenje 5 sec. Proporucavamo min. 350 Kbit/s  Slicne projekte smo radili u francuskoj i Italiji prije 4 godine

Exploder uto 19.1.2010 14:18

Razmatrao sam tu opciju preko wowze ali onda mi treba i server, tj. treće računalo.

 

Koje enkodere ste koristili za upload na wowzu, od adobe-a? Ja sam našao samo Adobe flash media encoder ili tak nešto.

 

Ima li wowza u sebi neku vrstu dvosmjene komunikacije i jel bi se moglo smanjiti to kašnjenje na 2-3 sekunde?

 

Hvala

 

 

mijanB ned 25.12.2011 18:43

zanima me jedna stvar, trenutno nemam flat već internet plaćam po gigabajtu, koliko prometa se potroši gledajući streamove preko interneta, konkretno htio bih gledati prijenos nba utakmica na atdhe.tv, i sad koliko bi prometa otprilike potrošio gledajući jednu utakmicu od cca 2 sata, ne bi htio da me šokira tcom internet račun na kraju mjeseca

Exploder ned 25.12.2011 20:21

Najsigurnije je da testiraš.

Provjeri koliko prometa imaš ili preko t-com stranice ili nekim net limiterom ili jednostavnom provjerom na mrežnoj kartici, ono send/received.

Upali stream, gledaj 10 min.

Zatvori internet i pogledaj koji je promet napravio.

To pomnoži sa odgovarajućim brojem minuta/sati itd.

Nix sub 26.10.2019 19:47

Pomoc:

 

Ima li netko preporuku za softver / povoljan hardver preko kojega bi mogao streamati sa par kamera na youtube / facebook ?

 

Zahtjevi:

 

- minimalno 3 web kamere usmjerene ka jednoj tocki sa razlicitih mjesta.

- automatski ili slucajni odabir kamera i stream ka drustvenim mrezama.