Ostale hardverske teme

Zvučne kartice - Generalni Topic

Gman pon 28.6.2010 22:52

Otvaram jednu opću temu o Zvucnim karticama, tj. o samim njima i njihovom softveru. Tema je jos u pocetcima i mene trenutno zanima neka dobra zvucna kartica do nekih 300-400kn,u duetu sa Logitechom X-530 i koliko onda pridoda kvaliteti i jacini zvuka. Ako netko ima neki prijedlog neka kaze. U temu ce kasnije doci neki Best Buy poredak,ako netko nadje neki zanimljiv review zvucnih kartica na netu neka ga objavi pa cemo ga staviti u pocetni post itd,itd.

 

EDIT : Molim moderatora IVU da malo podupre temu dok ne "stane malo na noge".Namigiva

 

 

EDIT 2 : Stigla nova zvucna kartica Creative Audigy SE.Imao sam problema sa zvucnicima,odnosno nisu htijeli svirati svi zvucnici 5.1 sustava vec samo Woofer,i dva visokotonca.E sad ide postupak :

 

 

  • Instalirate nove drivere sa njihove stranice.LINK! Napomena : Skinite druge po redu!
  •  Zatim instalirate sve drivere i programe
  •   Otovrite program "Creative EAX Settings"
  •    Udjete u CMSS 3D
  •    Enable CMSS 3D Surround
  •     I na kraju odaberete Stereo Surround

 

tarankula pon 28.6.2010 23:00

drug,bitno je da ti dobre zvučniku nabaviš,

moj burazer ima specijalnu opremu zvučnika od 12 000 km km km 8),al kad prispojim ona 2 zvucnika na pc,ma buraz to gori zvuk,kvaliteta ko uživo,namjestim ono sve spešl i onda pucačine dereš,iz svakog kuta čuješ ko ti dolazi,ma mocno,ali taj 1 zvucnik je 1,500km :(

Mirko935 uto 29.6.2010 14:52
Gman kaže...

...mene trenutno zanima neka dobra zvucna kartica do nekih 300-400kn,u duetu sa Logitechom X-530 i koliko onda pridoda kvaliteti i jacini zvuka.

Mislim da ti zvučna do 300-400 kn ne bi ništa pridonijela ako ti komp nije stariji od 2-3 godine jer su od tad čipovi na matičnim pločama sasvim solidni za takav PC zvučnički sustav. Ako imaš stariju matičnu možda bi ti se isplatilo, ja se sjećam da je razlika između onboard zvučne (na nekoj matičnoj iz 2002-2004. cca, ne sjećam se točno koja je bila niti koji čip) ili Creative Live 5.1 i Creative X-Fi (s pravim X-Fi čipom, bilo ih je koje su Audigy 4 ustvari) dosta velika bila, i to na Creative Inspire 6700 zvučnicima koje sam tada imao.

 

Dok sad s ovom novom matičnom nisam primjetio neku veliku razliku između zvuka sa onboard zvučne spojene sa analognim 3.5mm konektorom i HDMI-om, ima razlike ali nije toliko uočljiva kao tada. Razlike u jačini zvuka vjerojatno nema gotovo nikakve, mislim da su line-out izlazi na svim zvučnim karticama tu negdje po voltaži.

Gman uto 29.6.2010 21:11
Mirko935 kaže...
Gman kaže...

...mene trenutno zanima neka dobra zvucna kartica do nekih 300-400kn,u duetu sa Logitechom X-530 i koliko onda pridoda kvaliteti i jacini zvuka.

Mislim da ti zvučna do 300-400 kn ne bi ništa pridonijela ako ti komp nije stariji od 2-3 godine jer su od tad čipovi na matičnim pločama sasvim solidni za takav PC zvučnički sustav. Ako imaš stariju matičnu možda bi ti se isplatilo, ja se sjećam da je razlika između onboard zvučne (na nekoj matičnoj iz 2002-2004. cca, ne sjećam se točno koja je bila niti koji čip) ili Creative Live 5.1 i Creative X-Fi (s pravim X-Fi čipom, bilo ih je koje su Audigy 4 ustvari) dosta velika bila, i to na Creative Inspire 6700 zvučnicima koje sam tada imao.

 

Dok sad s ovom novom matičnom nisam primjetio neku veliku razliku između zvuka sa onboard zvučne spojene sa analognim 3.5mm konektorom i HDMI-om, ima razlike ali nije toliko uočljiva kao tada. Razlike u jačini zvuka vjerojatno nema gotovo nikakve, mislim da su line-out izlazi na svim zvučnim karticama tu negdje po voltaži.

Racunalo je 2003 godina.Smijeh

Gman uto 29.6.2010 21:32

Ta Asusova mi se cini ok ali je puno para,sad neznam dali da uzmem neku osrednju ili da sacekam 1.8 i kupim nesto bas extra za nekih 500kn.

 

EDIT : I ta Asus Xonar zvucna se da naci mnogo jeftinije,u Diskont24 360kn.Namigiva

Mrgud Veliki uto 29.6.2010 21:47
Gman kaže...

Glazba,glazba i samo glazba.Igram i igre ali mi nije previse potrebno.Dakle Xonar,ima li kakva jeftinija solucija?

 

Cuj, koju god da uzmes sa tim zvucnicima ce ti biti isto. Doduse, biti ce bolja od one onboard, ali tu ce sve stati.

Ne znam koliko je pametno u danasnje vrijeme odvaliti vece pare za PCI zvucnu.

Cak i da kupis live-icu (savjetovao bi i ove bazirane na cmi8738, ali one koje su kvalitetno napravljene su skupe i nisam ih dugo vidio kod nas u ponudi), biti ce ti dovoljna za te zvucnike, a, ako se ne varam da se naci polovna i za 50tak kuna.

Ukoliko ti uleti ZS za 200njak kuna, kupuj bez pitanja - samo proba.

Mrgud Veliki uto 29.6.2010 22:00
Gman kaže...

A na njuskalu nema polovne ni jedne ni druge.Cini mi se da cu ja Asus Xonar ubaciti u komp. 1.8.Smijeh

A da probas na usenetu pogledati?!?!

 

Eto ti jedan oglas, a ima ih jos masa od kada je na pcekspert forumu bilo ono s****e ...

 

 

 

Creative Labs Audigy ZS2 - 200 kuna

gjuro.garaza@gmail.com

 

 

 

Ne, nisam to ja niti ga poznam. Ako se neces bakcati sa time uzmi taj Xonar i rijesen problem.

Ukoliko sam prekrsio koje pravilo foruma, slobodno brisite post, nije bila namjera.

Mrgud Veliki uto 29.6.2010 22:10
explorer 4 kaže...

ja bi gman na tvom mjestu ipak uzeo xonar.

 

nešto je bolji a i novo je i imaš garanciju

Kako bolji, a nema dolby digital ?!?! Cool.

Sto se garancije tice, nije da sam tako skoro naisao na krepanu zvucnu.

No, ako zeli novo, onda bolju za te novce nece naci, mada, mozda i subjektivno imam veliki animozitet prema tim 'plasticnim konektorima'.

Jos samo da nije PCI, onda bi definitivno napisao da uzme. I stvarno mi nije jasno da su i d2 napravili u PCI izvedbi.

Mrgud Veliki uto 29.6.2010 22:33
Gman kaže...

Kako mislite ne slaze?

Gle, da osjetis bilo kakve razlike, moras imati daleko kvalitetnije zvucnike.

Dakle, koju god kupis, ti razliku neces cuti, jer su zvucnici ti koji ce biti 'limitirajuci'.

Naravno, biti ce bolje od onboard zvucne, ali to ce biti to.

 

Plus, ono sto je napisano iznad mene - edit...

Gman uto 6.7.2010 23:56

Evo prije par dana stigla zvucna Creative Audigy SE i bilo je problema jer nisu htijeli svi zvucnici svirati(5.1 sustav).Cijeli postupak detaljno objasnjen u prvom postu.

 

EDIT : Modovi sorry za 3 posta zaredom.

Real Madrid pet 9.7.2010 04:05

Pozdrav svim forumašima!

Kupujem novu zvučnu karticu pa bih vas zamolio za par savjeta.

Naime do sada sam koristio Realtekovu onboard zvučnu karticu s matične ploče Gigabyte 965P-DS4. Zvučnike (Logitech Z-5500) sam spajao pomoću koaksijalnog kabela.

Za kupnju nove zvučne izdvojio bih od 300 do 500 kuna. Zasada su mi za oko zapele ove dvije zvučne:

 

Creative Labs X-Fi Xtreme Audio

Asus Xonar DS 7.1

 

Za Creative Labsovu sam proguglao da je za digitalno spajanje putem optičkg ili koaksijalnog kabela potrebno imati posebni modul koji u linksu nije moguće nabaviti.

Može li netko objasniti to spajanje na digitalni izlaz preko posebnog modula, kolika mu je cijena te gdje ga mogu nabaviti?

Također, imate li bolji prijedlog za kupnju nove zvučne u ovom cjenovnom rangu, slobodno ga podijelite samnom =)

Hvala!

gkelekov pet 9.7.2010 10:12

Ako tražite najbolju zvučnu za komp koja se može kod nas kupiti, onda je to jedino

Cambridge Audio DacMagic (http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=320)

 

To i nije standardna zvučna, više je namjenjan kao externi DAC za malo slabije CD playere, ali zvuk na tome čudu je predobar.

To je dobra oprema audiofila koji koriste i računalo za glazbu, ali jako dobro i u igricama radi.

Sve ostale Creative i ine (osim možda nekih boljih studijskih kartica renomiranijh proizvođača baš studijske opreme, ali to košta papreno) su markentiški trikovi koji koštaju puno previše s obzirom što nude....

Gman pet 9.7.2010 10:26
Real Madrid kaže...

Pozdrav svim forumašima!

Kupujem novu zvučnu karticu pa bih vas zamolio za par savjeta.

Naime do sada sam koristio Realtekovu onboard zvučnu karticu s matične ploče Gigabyte 965P-DS4. Zvučnike (Logitech Z-5500) sam spajao pomoću koaksijalnog kabela.

Za kupnju nove zvučne izdvojio bih od 300 do 500 kuna. Zasada su mi za oko zapele ove dvije zvučne:

 

Creative Labs X-Fi Xtreme Audio

Asus Xonar DS 7.1

 

Za Creative Labsovu sam proguglao da je za digitalno spajanje putem optičkg ili koaksijalnog kabela potrebno imati posebni modul koji u linksu nije moguće nabaviti.

Može li netko objasniti to spajanje na digitalni izlaz preko posebnog modula, kolika mu je cijena te gdje ga mogu nabaviti?

Također, imate li bolji prijedlog za kupnju nove zvučne u ovom cjenovnom rangu, slobodno ga podijelite samnom =)

Hvala!

Uzmi Asus Xonar,za glazbu je daleko bolja.

gkelekov kaže...

Ako tražite najbolju zvučnu za komp koja se može kod nas kupiti, onda je to jedino

Cambridge Audio DacMagic (http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=320)

 

To i nije standardna zvučna, više je namjenjan kao externi DAC za malo slabije CD playere, ali zvuk na tome čudu je predobar.

To je dobra oprema audiofila koji koriste i računalo za glazbu, ali jako dobro i u igricama radi.

Sve ostale Creative i ine (osim možda nekih boljih studijskih kartica renomiranijh proizvođača baš studijske opreme, ali to košta papreno) su markentiški trikovi koji koštaju puno previše s obzirom što nude....

Koliko para?