Ostale hardverske teme

Ventilatori MS Fusion iskustva?

hahhaajaads pet 1.3.2019 10:34

Za istu cijenu imas bolje Arctic F12 ventilatore (imam 3 komada trenutno, nabavljam uskoro jos 2). Ukoliko imas par kuna viska, za 44kn po komadu imas nove arctic p12 (pwm pst) koji bolje rasporedjuju zrak po i izvan kucista. A pretpostavljam da si ove ventove odabrao zbog RGBa ?

 

Sta valentin kaze, kucista su im vrh u sto sam se i sam uvjerio... hrpa mjesta za cable management, filtera za prasinu, sam protok zraka (trenutcni proc/grafa ne prelazi 55 stupnjeva niti u jednoj igri, dok sam sa prijasnjim ms plutosom imao po 65 stupenjeva na grafickoj), onaj donji dio za napajanje/hdd i samu cijenu od ~250kn

chaselol pet 1.3.2019 11:00
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

Jedina gora stvar od kineskog jeftinog smeca je MS

Ne mora biti, imaju jako dobrih kućišta npr.

Zaboravio sam to napisati 

 

Kucista sve 5, ali ako trebas sve sto ima plastike kao osnovu ili ne daj Boze napajanje - zaobici.

Kolacic pet 1.3.2019 11:06
hahhaajaads kaže...

Za istu cijenu imas bolje Arctic F12 ventilatore (imam 3 komada trenutno, nabavljam uskoro jos 2). Ukoliko imas par kuna viska, za 44kn po komadu imas nove arctic p12 (pwm pst) koji bolje rasporedjuju zrak po i izvan kucista. A pretpostavljam da si ove ventove odabrao zbog RGBa ?

 

 

 Kako,zbog cega? Ne razumijem.

hahhaajaads pet 1.3.2019 11:45
Kolacic kaže...
hahhaajaads kaže...

Za istu cijenu imas bolje Arctic F12 ventilatore (imam 3 komada trenutno, nabavljam uskoro jos 2). Ukoliko imas par kuna viska, za 44kn po komadu imas nove arctic p12 (pwm pst) koji bolje rasporedjuju zrak po i izvan kucista. A pretpostavljam da si ove ventove odabrao zbog RGBa ?

 

 

 Kako,zbog cega? Ne razumijem.

 Pa jednostavno bolje rasporedjuju zrak, imaju "optimizirane" lopatice za bolji staticki pritisak isto kao i kod novog freezera 34 di se temperatura smanjila za cak ~5 stupnjeva samo zbog tog novog ventilatora na njemu... 

 Ali u svakom slucaju, F12 PWM PST kosta 40kn dok P12 PWM PST kosta 44kn tak da je razlika neprimjetna sto se tice cijene. I jos jedna smijesna stvar, nova P serija ima 10 godina garancija na ventilatore 

 

 Ima jos boljki tog ventilatora ali pogledaj si ovaj video.