Ajar ned 3.11.2019 11:26
stokis kaže...

pozdrav

zanima me na kojem pricipu rade ove stvarčice?

meni treba nešto sto bi mi resetiralo uređaj svaki dan u 4h iza pola noči

jel to moguče sa ovom utičnicom?

 u zadano vrijeme uključuje protok struje i isključuje ga u sljedeće zadano vrijeme. samo to. imaš digitalnih i mehaničkih. sve ostačlo ovisi o tome što misliš pod "resetirati". 

fer-de-lance ned 3.11.2019 11:52

Onda trebaš neki digitalni.

Ne znam kakva je ponuda kod nas, ali obično imaju samo neke "brand" modele po par stotina do tisuću kuna, totalno neisplativo, tak da ti je najbolje trkom na aliexpress ili sličnu stranicu.

 

 

MrBlc ned 3.11.2019 20:01

Većina digitalnih ima mogućnost podešavanja u minutu, što znači da bi ti router bio ugašen 1 min.

 

S druge strane, pitanje je zašto zablesa. Ako ga zablesa 5 torrenata koji mu zaguše broj konekcija, nikakav timer ti neće pomoći. 

JozoBozo121 ned 3.11.2019 21:03
stokis kaže...

ovaj od t-coma nema opcije reboota u određeno vrijeme, a svaki ruter iz iskustva treba ponekad isključit iz napajanja odnosno rebootat

 Ne znam, ja sam imao problema nekih s jednim zbog firmvera, ali otkad je zamijenjen ja ni ne znam da ga imam. Imam vlastiti WiFi AP, tako da od routera ne vidim ništa niti znam da postoji.

MrBlc ned 3.11.2019 21:09

Neki imaju i 15 minuta period, tako da nema pravila. I neki digitalni mogu imati veće intervale, ali zbog načina unosa u pravilu nemaju jer takvo ograničenje nema opravdanja po pitanju ograničenja same tehnologije, dok kod mehaničkih ograničenje predstavlja fizička dimenzija uređaja.

Ajar pon 4.11.2019 13:47

na svakom ruteru postoji (s razlogom) tipka (gumb) "reset" a koristi se samo kad se predmetni zblesira. inače nema apsoštrumfno nikakve potrebe za time što si nakanio. man' se ćorava posla.