Ostale hardverske teme

Unlock većine Huawei 3G USB modema

blagus uto 14.1.2014 15:22
Bernard Huky Hux kaže...

Možeš li mi objasniti šta dobimo sa otključavanjem modema. Imam tcomov hauwei e3131. I ne mogu naći 3g routera kompatibilnog sa njime. Možeš li mi pomoći?

Sa otključavanjem radi na sve mreže.

 

Kako misliš 3G USB modem nije kompatibilan sa 3G routerom? Na što misliš pod 3G routerom?

Bernard Huky Hux uto 14.1.2014 15:37

Treba mi 3g router, koji podržava modem od t coma hauwei E3131. Ja ga ne mogu naći, a kako sam tražio tako sam vidio da i drugi imaju taj problem. 

 

Kod nas ima TP Link, ali na popisu nije taj Hauwei. Pa dal netko zna neki 3g router?

blagus uto 14.1.2014 17:40

3G router? Kupi SX763 u njuškalu, stavi na njega OpenWRT i prati wiki, tamo je sve lijepo objašnjeno... Dok god modem možeš sa AT komandom prebaciti u mod u kojem prijavljuje dva COM porta, radit će.

ZABORAVKOO sub 4.5.2019 14:42

Malo stara tema. Imam Huawei usb model: E173u-2 od Vipa no želio bih na njemu koristiti tele2 sim karticu. On ima svoj neki program "Vip mobilni internet" i kada ubacim Tele2 sim karticu napiše "S uređajem se može koristiti samo navedena sim kartica" i ne traži nikakav unlock code. Mogu li na tome USBu nekako koristiti tele2 sim karticu ili da kupim tele2 usb?