Televizori

TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Sum_of_all_fears pet 20.2.2015 09:45
NoOne1 kaže...

Pozdrav,

 

da li mi može netko ukratko reći kako mogu spojiti jedan stariji PC s LCD televizorom.

Kupiš najjeftiniju moguću grafičku sa HDMI izlazom na njuškalu - našao bi ju za 200tinjak kn. Ili, vidim da ta grafa ima DVI. Ako je digitalni (a vjerojatno je), mogao bi kupiti DVI-D -> HDMI adapter i probati tako.

 

BTW, taj ti PC vjerojatno huči kao usisavač i troši struje kao aparat za varenje. RPi 2 ili neki Android TV box i gledaš filmove ko čovjek, bez buke.

steven hawking sub 28.2.2015 11:45

Ola..moze brza pomoc,spojen pc prek hdmi na lcd toshiba,obrub slike mi nije kompletan,ne vidi se xlose buton,start i tak dalje,uglavnom kutevi slike se ne vide,probao mjenjat rezoluciju al nikak dobit,i sto je jos gore na ikoni zvucnika je x cijelo vrijeme,probao spojit zvucnike,tv sa audio kablom i opet nista,izbacuje poruku da nepronalazi nikakve uredjaje,inace win 7 na pc-u,sto jednostvnije upute molim ako netko zna u cem je kvaka?

ivanoman sub 28.2.2015 11:47
steven hawking kaže...

Ola..moze brza pomoc,spojen pc prek hdmi na lcd toshiba,obrub slike mi nije kompletan,ne vidi se xlose buton,start i tak dalje,uglavnom kutevi slike se ne vide,probao mjenjat rezoluciju al nikak dobit,i sto je jos gore na ikoni zvucnika je x cijelo vrijeme,probao spojit zvucnike,tv sa audio kablom i opet nista,izbacuje poruku da nepronalazi nikakve uredjaje,inace win 7 na pc-u,sto jednostvnije upute molim ako netko zna u cem je kvaka?

 Podesi rezoluciju u kontrolnoj ploci na racunalu 

Spiridon čet 5.3.2015 16:01
NoOne1 kaže...

Stigao mi je danas kabel (converter) s ebaya ( http://www.ebay.com/itm/3M-Meter-HDMI-HD-Male-to-SVGA-VGA-15Pin-Video-Converter-Cable-Lead-for-HDTV-OZ-/271549411633?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3f399b3131 ) ali mi ništa ne funkcionira. Uključim TV, ali mi je HDMI onako crn, znači kao da ga ne prepoznaje.

 

Jel bi ja sad trebao uzet VGA to HDMI Converter ili što?

 Ovo je adapter (prilagodnik - prilagoditi) a ne konverter (pretvarač)...

Ako imaš DVI na kompu (a čini mi se da imaš) , kupi DVI-HDMI adapter -> http://www.links.hr/?naziv=adapter-delock-dvi-m-na-hdmi-z-led&option=artikl&id_artikl=200.300.098   i obični HDMI kabel i Bog te veselio.

anisko pet 13.3.2015 16:05

bas se i ne razumim..... vga? haha sta bi to bilo??? kako da to trazim po trgovinama? :/ eto sad sam vidila kako to izgleda (slike) ok... hoce mi to povezat i sliku i zvuk ili moram nesto drugo za zvuk.... vidim da drugi isto to pitaju

Spiridon pet 13.3.2015 16:30
anisko kaže...

bas se i ne razumim..... vga? haha sta bi to bilo??? kako da to trazim po trgovinama? :/ eto sad sam vidila kako to izgleda (slike) ok... hoce mi to povezat i sliku i zvuk ili moram nesto drugo za zvuk.... vidim da drugi isto to pitaju

 VGA ne može prenositi zvuk. To bi, ako se ne varam, mogla postići preko "činčeva" (okrugli konektori na tv-u i kompu). Netko upućeniji će ti reći više o tome... L.P. 

 

EDIT: Nisi uspjela staviti slike, pokušaj ponovo.

NoOne1 uto 16.6.2015 18:36

Pitao sam vas na ovoj stranici kako spojiti stariji komputer i lcd tv. Nabavio sam danas DELOCK, DVI (M) na HDMI (Ž), slika je odlična, ali nemam zvuka na tv-u kada pustim stream/film.

 

Zanima me, da li se može tu što napraviti ili mi jedino preostaje nabaviti grafičku s hdmijem ili složiti da zvuk ide iz linije koja je u istoj sobi.

 

Inače, Grafička je nVidia geforce 7600gs. Hvala!

CyberPlague uto 16.6.2015 19:15
NoOne1 kaže...

Pitao sam vas na ovoj stranici kako spojiti stariji komputer i lcd tv. Nabavio sam danas DELOCK, DVI (M) na HDMI (Ž), slika je odlična, ali nemam zvuka na tv-u kada pustim stream/film.

 

Zanima me, da li se može tu što napraviti ili mi jedino preostaje nabaviti grafičku s hdmijem ili složiti da zvuk ide iz linije koja je u istoj sobi.

 

Inače, Grafička je nVidia geforce 7600gs. Hvala!

 3.5mm jack uštekaj na izlaz zvučne kartice,a 2 rca konektora na audio in na tv-u.

zewamentol sri 8.7.2015 21:02

Pozdrav, pošto se slabo razumijem u ove stvari , zanima me može li mi netko reći kako napraviti ovaj multiple display za povezivanje laptopa i tv-a....Jednom spojim lap i tv preko hdmi kabla, tamo vamo ovo ono, međutim tv ništa nije prepoznavao...Naime,kad otvorim Screen resolution situacija je ovakva kao prikazana na slici...znaci samo je jedan monitor, ovaj drugi na kojeg bi trebalo prebaciti sliku za tv ne postoji....sad ne znam jel problem u nedostatku nekog drivera ili što li već, pa ako netko zna kako to rijesiti,zahvaljujem na odgovoru :)

stipest ned 19.7.2015 17:53

Imam Samsung TV koji pokušavam spojit sa PC.Na PC je Geoforce 250 koja ima HDMI izlaz,ali ne podržava zvuk preko njega.Tv ima ove priljučke:

http://i57.tinypic.com/23j6cl4.jpg

Nikako ne mogu dobiti zvuk.Na zvučnicima od računala sve radi.Kad u isti izlaz spojim audio kabel 3,5 mm i drugi kraj na audio in u tv ništa.Kad taj isti kabel spojim na slušalice sve radi ok.Probao sam i kombinaciju 3,5 mm i chinchevi. Neće. Imam i SCART sa chinch izlazima. Ništa. Imam i HDMI-DVI. Ništa. Reinstalirao sam drivere(iako na zvuk cijelo vrijeme izlazi sa matične) i ništa.
Pokušao sam i u postavkama TV,ali nema ništa šta bi to palilo.Na isti TV sam spojio laptop kojem HDMI izlaz podržava zvuk i sve radi bez ikakvih dodatnih namještanja.
Ima li tko kakvu ideju?
Hvala

mate960 ned 19.7.2015 18:05
stipest kaže...
Imam Samsung TV koji pokušavam spojit sa PC.Na PC je Geoforce 250 koja ima HDMI izlaz,ali ne podržava zvuk preko njega.Tv ima ove priljučke:

http://i57.tinypic.com/23j6cl4.jpg

Nikako ne mogu dobiti zvuk.Na zvučnicima od računala sve radi.Kad u isti izlaz spojim audio kabel 3,5 mm i drugi kraj na audio in u tv ništa.Kad taj isti kabel spojim na slušalice sve radi ok.Probao sam i kombinaciju 3,5 mm i chinchevi. Neće. Imam i SCART sa chinch izlazima. Ništa. Imam i HDMI-DVI. Ništa. Reinstalirao sam drivere(iako na zvuk cijelo vrijeme izlazi sa matične) i ništa.
Pokušao sam i u postavkama TV,ali nema ništa šta bi to palilo.Na isti TV sam spojio laptop kojem HDMI izlaz podržava zvuk i sve radi bez ikakvih dodatnih namještanja.
Ima li tko kakvu ideju?
Hvala

 Video spoji u HDMI 1. Zvuk spoji u konektor desno od njega, na kojem pise PC/DVI AUDIO IN. U opcijama mora biti izbor ide li zvuk sa tog inputa na HDMI1(DVI) ili PC, moras odabradi HDMI1/DVI.

boxer ned 19.7.2015 18:25
mate960 kaže...
stipest kaže...
Imam Samsung TV koji pokušavam spojit sa PC.Na PC je Geoforce 250 koja ima HDMI izlaz,ali ne podržava zvuk preko njega.Tv ima ove priljučke:

http://i57.tinypic.com/23j6cl4.jpg

Nikako ne mogu dobiti zvuk.Na zvučnicima od računala sve radi.Kad u isti izlaz spojim audio kabel 3,5 mm i drugi kraj na audio in u tv ništa.Kad taj isti kabel spojim na slušalice sve radi ok.Probao sam i kombinaciju 3,5 mm i chinchevi. Neće. Imam i SCART sa chinch izlazima. Ništa. Imam i HDMI-DVI. Ništa. Reinstalirao sam drivere(iako na zvuk cijelo vrijeme izlazi sa matične) i ništa.
Pokušao sam i u postavkama TV,ali nema ništa šta bi to palilo.Na isti TV sam spojio laptop kojem HDMI izlaz podržava zvuk i sve radi bez ikakvih dodatnih namještanja.
Ima li tko kakvu ideju?
Hvala

 Video spoji u HDMI 1. Zvuk spoji u konektor desno od njega, na kojem pise PC/DVI AUDIO IN. U opcijama mora biti izbor ide li zvuk sa tog inputa na HDMI1(DVI) ili PC, moras odabradi HDMI1/DVI.

 Nije do toga, stare verzije Geforce kartica uključujući i 250 GTS se moraju malim tzv. SPDIF kablom koji dođe uz grafičku karticu spojiti sa matičnom pločom, pa tek onda spojiti sa TV-om. Tek tada ćeš imati normalan zvuk na TV-u preko grafičke hartice kada spojiš sa HDMI, a ako spajaš sa VGA-DSUB onda ti treba muški-muški audio kabal (kao za slušalice) koji se spaja sa matičnom i audio ulazom u TV.

stipest ned 19.7.2015 18:59
boxer kaže...
mate960 kaže...
stipest kaže...
Imam Samsung TV koji pokušavam spojit sa PC.Na PC je Geoforce 250 koja ima HDMI izlaz,ali ne podržava zvuk preko njega.Tv ima ove priljučke:

http://i57.tinypic.com/23j6cl4.jpg

Nikako ne mogu dobiti zvuk.Na zvučnicima od računala sve radi.Kad u isti izlaz spojim audio kabel 3,5 mm i drugi kraj na audio in u tv ništa.Kad taj isti kabel spojim na slušalice sve radi ok.Probao sam i kombinaciju 3,5 mm i chinchevi. Neće. Imam i SCART sa chinch izlazima. Ništa. Imam i HDMI-DVI. Ništa. Reinstalirao sam drivere(iako na zvuk cijelo vrijeme izlazi sa matične) i ništa.
Pokušao sam i u postavkama TV,ali nema ništa šta bi to palilo.Na isti TV sam spojio laptop kojem HDMI izlaz podržava zvuk i sve radi bez ikakvih dodatnih namještanja.
Ima li tko kakvu ideju?
Hvala

 Video spoji u HDMI 1. Zvuk spoji u konektor desno od njega, na kojem pise PC/DVI AUDIO IN. U opcijama mora biti izbor ide li zvuk sa tog inputa na HDMI1(DVI) ili PC, moras odabradi HDMI1/DVI.

 Nije do toga, stare verzije Geforce kartica uključujući i 250 GTS se moraju malim tzv. SPDIF kablom koji dođe uz grafičku karticu spojiti sa matičnom pločom, pa tek onda spojiti sa TV-om. Tek tada ćeš imati normalan zvuk na TV-u preko grafičke hartice kada spojiš sa HDMI, a ako spajaš sa VGA-DSUB onda ti treba muški-muški audio kabal (kao za slušalice) koji se spaja sa matičnom i audio ulazom u TV.

 Gdje da nabavim taj kabel?

boxer ned 19.7.2015 22:51
mate960 kaže...
boxer kaže...

 Mislim da je daleko jednostavnije da koristi integriranu zvucnu karticu koju ima na maticnoj ploci te ju stavi kao default audio device.

 Pa neka proba...

stipest kaže...

 Gdje da nabavim taj kabel?

 Ne znam, ja sam dobio uz grafičku karticu u pakovanju kada sam je kupio.

perix231 uto 8.9.2015 11:27

Sto puta sam dosad spajao komp i tv preko hdmi hdmi kabla ali ovaj put zvuk ne radi. Probao sam iskljucit i ukljucit par puta, u control panelu pod zvuk je sve kak treba ali i dalje ne radi. Kad spojim zvucnike, normalno radi. Jel zna netko rijesenje?

perix231 pet 11.9.2015 13:20
perix231 kaže...

Sto puta sam dosad spajao komp i tv preko hdmi hdmi kabla ali ovaj put zvuk ne radi. Probao sam iskljucit i ukljucit par puta, u control panelu pod zvuk je sve kak treba ali i dalje ne radi. Kad spojim zvucnike, normalno radi. Jel zna netko rijesenje?

 itko?

gocc01 pet 11.9.2015 13:23
perix231 kaže...
perix231 kaže...

Sto puta sam dosad spajao komp i tv preko hdmi hdmi kabla ali ovaj put zvuk ne radi. Probao sam iskljucit i ukljucit par puta, u control panelu pod zvuk je sve kak treba ali i dalje ne radi. Kad spojim zvucnike, normalno radi. Jel zna netko rijesenje?

 itko?

 Ako si već sto puta spajao i odspajao promjeni HDMI kabel. Neki ne podnose toliki broj spajanja.

biankoneri sri 14.10.2015 12:15

Ako može pomoć,znači spojio sam komp sa tv-om i sve super,imam sliku i ton i kad stavim film gledat i idem poklopiti komp zagasi mi se i na tv-u mi se pokaže crni ekran i kad dignem komp moram ga opet upaliti i onda se opet pokaže na tv-u slika sa kompa,jel to zato jer mi se odmah prebaci u stanje mirovanja,kako da ja kad poklopim komp da mi i na tv-u ostane slika sa kompa?

 

Zico82 sri 21.10.2015 18:39

Pokušavam spojiti PC sa TV-om na HDMI kabel (tj. DVI) ali ne želi mi prepoznati TV. Instalirao sam win7 prije godinu dana i od tada ne radi. Prije toga na win xp je radilo bez ikakvih problema.
Zna li netko kako bi se to moglo napraviti bez da radim ponovnu instalaciju windowsa?
Grafička je ATI radeon 4850