Ostale hardverske teme

Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

dmanz uto 12.11.2019 12:09
The_Fichek kaže...

Da, citao sam i ja ovo: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718 Alternativa Anni na Aliju je Motospeed CK62. Citajuc i gledajuc misljenja po netu sam zakljucio da se isplati dati vise za Anne pro, makar se platila carina 100kn. U HR ni nema alternative za bezicnu mehanicku tipk. oko 500kn, nego idu blize 800kn. Isto tak za Raspberry, kome treba bu platio.. Ima dobrih stvari i ispod 45 eura. Ovo sam linkao jer sam isto kupio pa reko, ak treba kome. Mogu javit jesam li platio carinu ili ne kada stigne za 2-3 tjedna.

 

dmanz kaže...

The_Fichek 

 

Koju kombinaciju odabrati da bi tipkovnica ispala 400kn? Za shipping iz kine piše da je DHL 46 dolara dostava (ako bi bez pdv-a) a onda opet ispadne puno

Ne kuzim otkud 46 dolara dostava? Meni pise 3.47 dolara dostava za HR koju got kombinaciju uzeo za shipping iz Kine.

 

Btw. ako netko nadje neki bolji deal iz Njemacke ili druge EU zemlje za Raspberry Pi 4 pack nek linka. Ja ne nalazim nist bolje na idealo.de, uzimajuc u obzir carinu koja bi mogla bit ~150kn za link koji sam postavio. 

 

*Postoji kupon od 3 dolara za nove usere na Aliexpressu i kupon od 2 dolara povodom 11.11. akcije.

 E tako da, na ovu dostavu od 3.47 dolara sigurno ide još 100kn PDV-a, mislio sam da si to uračunao u onih 400kn spomenutih. S ovim se onda slažem. Kad se uzima preko DHL-a znalo je doć bez PDV/carinjenja.

djigibao uto 12.11.2019 12:44
The_Fichek kaže...

 

 

Btw. ako netko nadje neki bolji deal iz Njemacke ili druge EU zemlje za Raspberry Pi 4 pack nek linka. Ja ne nalazim nist bolje na idealo.de, uzimajuc u obzir carinu koja bi mogla bit ~150kn za link koji sam postavio. 

 

Ovo ovdje ti igra:

 

https://www.amazon.fr/LABISTS-Alimentation-Interrupteur-Ventilateur-Dissipateur/dp/B07WBWK17Y/ref=sr_1_3?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Raspberry+Pi+4+Model+B+starter+pack&qid=1573558997&smid=A31LN8HLP979CO&sr=8-3

 

EDIT:
Sad vidio da ne salju u HR 

sLim95 uto 12.11.2019 13:25

 

dmanz kaže...

The_Fichek 

 

Koju kombinaciju odabrati da bi tipkovnica ispala 400kn? Za shipping iz kine piše da je DHL 46 dolara dostava (ako bi bez pdv-a) a onda opet ispadne puno

Ne kuzim otkud 46 dolara dostava? Meni pise 3.47 dolara dostava za HR koju got kombinaciju uzeo za shipping iz Kine.

 

Btw. ako netko nadje neki bolji deal iz Njemacke ili druge EU zemlje za Raspberry Pi 4 pack nek linka. Ja ne nalazim nist bolje na idealo.de, uzimajuc u obzir carinu koja bi mogla bit ~150kn za link koji sam postavio. 

 

*Postoji kupon od 3 dolara za nove usere na Aliexpressu i kupon od 2 dolara povodom 11.11. akcije.

 E tako da, na ovu dostavu od 3.47 dolara sigurno ide još 100kn PDV-a, mislio sam da si to uračunao u onih 400kn spomenutih. S ovim se onda slažem. Kad se uzima preko DHL-a znalo je doć bez PDV/carinjenja.

 Je li PDV ide na cijenu po kojoj sam kupio tipkovnicu?

dmanz uto 12.11.2019 14:05
sLim95 kaže...

 

dmanz kaže...

The_Fichek 

 

Koju kombinaciju odabrati da bi tipkovnica ispala 400kn? Za shipping iz kine piše da je DHL 46 dolara dostava (ako bi bez pdv-a) a onda opet ispadne puno

Ne kuzim otkud 46 dolara dostava? Meni pise 3.47 dolara dostava za HR koju got kombinaciju uzeo za shipping iz Kine.

 

Btw. ako netko nadje neki bolji deal iz Njemacke ili druge EU zemlje za Raspberry Pi 4 pack nek linka. Ja ne nalazim nist bolje na idealo.de, uzimajuc u obzir carinu koja bi mogla bit ~150kn za link koji sam postavio. 

 

*Postoji kupon od 3 dolara za nove usere na Aliexpressu i kupon od 2 dolara povodom 11.11. akcije.

 E tako da, na ovu dostavu od 3.47 dolara sigurno ide još 100kn PDV-a, mislio sam da si to uračunao u onih 400kn spomenutih. S ovim se onda slažem. Kad se uzima preko DHL-a znalo je doć bez PDV/carinjenja.

 Je li PDV ide na cijenu po kojoj sam kupio tipkovnicu?

 U pravilu, na robu vrijednosti iznad 22 eura naručenu izvan EU (Kina u ovom slučaju) ide 25% PDV-a kad dođe kod nas. Sjećam se da ima nekih izuzetaka i slično. 

 

Post koji to objašnjava detaljno je ovdje

The_Fichek uto 12.11.2019 23:25

Zavisi kaj trazis. Ne postoji najbolja tipkovnica ili mis za neke pare, presubjektivan je odabir. Imas npr. gore spomenutu Anne Pro 2, ako ti nije problem narucit iz Kine i zelis 60% bezicnu tipkovnicu. Kaj se tice Logitechove ponude je to dobar odabir, iako puno ljudi ne moze smislit Romer-G switcheve. Vecina takvih kaj se zale je otprije imala MX Cherry ili neke druge switcheve pa im se tesko priviknut.

Remzi sri 13.11.2019 00:05

Kaj se tiče alija i plaćanja dodatnih troškova uopće ne mora biti da budete platili. Ja zadnje naručio leće za far za auto, platio skoro 700kn, Došlo u kutiji dimenzija cca 20x25 i nisam ništ platil. Više puta tak naručival skuplje stvari pa sve došlo bez dodatnih troškova.

The_Fichek sri 13.11.2019 09:09
roby27 kaže...

Kakvim revoluteom? Prvi glas

https://www.revolut.com/en-HR Imas virtualnu karticu s kojom se mozes sluzit cim sredis account te fizicku karticu s kojom mozes dizat novce bilokojeg bankovnog racuna na bilokojem bankomatu. Na karticu isto tak mozes dodat novce s bilokojeg racuna bez naknade. Fizicka plasticna kartica (metalna se placa) se besplatno dostavlja 10 dana nakon narudzbe iste. Uzima najnize moguce konverzije za bilokoju valutu i ne uzima naknade za placanja.

roby27 sri 13.11.2019 15:04
The_Fichek kaže...
roby27 kaže...

Kakvim revoluteom? Prvi glas

https://www.revolut.com/en-HR Imas virtualnu karticu s kojom se mozes sluzit cim sredis account te fizicku karticu s kojom mozes dizat novce bilokojeg bankovnog racuna na bilokojem bankomatu. Na karticu isto tak mozes dodat novce s bilokojeg racuna bez naknade. Fizicka plasticna kartica (metalna se placa) se besplatno dostavlja 10 dana nakon narudzbe iste. Uzima najnize moguce konverzije za bilokoju valutu i ne uzima naknade za placanja.

Da čitam o tome, vidim da su ipak uveli i kune da moze primat a ne samo strane devize kod prebacivanja sa tekuceg recimo

 

http://www.poslovni.hr/blog/revolut-kartica-hrvatska-1391

 

Vjerojatno je najmanja naknada za konverziju jer ide po srednjem tečaju..

 

Dosad ja i zena koristimo Visu i Master od HPB-a i Erste i nisam primjetio neke naknade kod placanja...

 

 

The_Fichek sri 13.11.2019 15:28

Naravno da mozes kune prebacivat, mozes prebacivat vjerojatno bilokoju valutu. Ne znam po kojem tocno tecaju ide, ali se cini isplativije.

 

Pozivnice, linkovi za pozvat ljude da se koriste s Revolutom su isto dobra stvar, +55 HRK, ak neko klikne na tvoj/moj/neciji link.

 

Naknada je naknada, bilo 1-2-3kn.. Npr. ja placam naknadu kad sam sebi prebacujem s Amexa na Visu preko PBZ-a, ak nemam trajni nalog.

Chriss sri 13.11.2019 15:42

Jel postoji nacin da se na revolut ili paypal racun ubacuju novci gotovinom preko npr. jednokratnih kartica na kiosku i slicno ili toga nema kod nas?

 

Pitam posto sam blokiran a i za slucaj da imam racun al nemam na njemu novaca pa bih trebao gotovinom napuniti a banka recimo ne radi...