matija656 sri 29.8.2018 21:02

jedno pitanje

gdje bi se mogli nabaviti phanteks PH-F140XP ventilatori ??

brat bi htio kupiti da zamjeni 2 x2 gp 12 ventilatora koje sam mu dao iz svojeg define mini c

 

tražio je malo kod nas, ali ne nalazi
našao je na casekings.de da se može kupiti, ali je dostava 16€....

bi se našlo negdje po nekoj normalnoj cijeni dostave ??
jer jedino ga to koči, da je dostava kojih 50 kn bi uzeo, ali 16 € za dostavu je rekao da ne daje, a zagrizao je na njih jer su bijeli

ja sam mu predložio fractal x2 gp 14 i nek ušpara novce malo

eventualno SW3 normalna verzija ako bi dao više para

ili ima nešto jeftinije od 140mm ventova, a da su uredu po performansama ??

axos čet 30.8.2018 09:08
matija656 kaže...

jedno pitanje

gdje bi se mogli nabaviti phanteks PH-F140XP ventilatori ??

brat bi htio kupiti da zamjeni 2 x2 gp 12 ventilatora koje sam mu dao iz svojeg define mini c

 

tražio je malo kod nas, ali ne nalazi
našao je na casekings.de da se može kupiti, ali je dostava 16€....

bi se našlo negdje po nekoj normalnoj cijeni dostave ??
jer jedino ga to koči, da je dostava kojih 50 kn bi uzeo, ali 16 € za dostavu je rekao da ne daje, a zagrizao je na njih jer su bijeli

ja sam mu predložio fractal x2 gp 14 i nek ušpara novce malo

eventualno SW3 normalna verzija ako bi dao više para

ili ima nešto jeftinije od 140mm ventova, a da su uredu po performansama ??

 Mislim da ih nema kod nas. Isto tako mislim da su arctic bolji i jeftiniji od GP

matija656 čet 30.8.2018 09:45
axos kaže...

 Mislim da ih nema kod nas. Isto tako mislim da su arctic bolji i jeftiniji od GP

 tražili smo kod nas da ih kupimo, ali ih nismo nigdje našli, pa smo krenuli gledati vanka, ali obično je dostava skupa pa se zbog toga nije odlučio

a i meni osobno je glupo davati za dostavu više nego ili jednako kao i za ventilator...

 

je da, arctic su jeftiniji od x2 gp

x2gp se može naći za 100 kn već, a f14 acrtic je mislim da oko 50 - 60 kn ako se ne varam (znam da je f12 oko 40 kn)

misliš da bi f14 bio bolji od x2 ??

jer gledao sam malo specifikacije oba, je da, po specifikacijama je f14 bolji, ali ima i veći rpm, za 350 veći nego li x2, pa mu od tu i bolje specifikacije...

jedino nisam napomenuo da mu ventovi idu naprijed za usis, a prednji panel je riješen skoro isto kao i define c od fractala

axos čet 30.8.2018 13:41
matija656 kaže...
axos kaže...

 Mislim da ih nema kod nas. Isto tako mislim da su arctic bolji i jeftiniji od GP

 tražili smo kod nas da ih kupimo, ali ih nismo nigdje našli, pa smo krenuli gledati vanka, ali obično je dostava skupa pa se zbog toga nije odlučio

a i meni osobno je glupo davati za dostavu više nego ili jednako kao i za ventilator...

 

je da, arctic su jeftiniji od x2 gp

x2gp se može naći za 100 kn već, a f14 acrtic je mislim da oko 50 - 60 kn ako se ne varam (znam da je f12 oko 40 kn)

misliš da bi f14 bio bolji od x2 ??

jer gledao sam malo specifikacije oba, je da, po specifikacijama je f14 bolji, ali ima i veći rpm, za 350 veći nego li x2, pa mu od tu i bolje specifikacije...

jedino nisam napomenuo da mu ventovi idu naprijed za usis, a prednji panel je riješen skoro isto kao i define c od fractala

 Imao oba. Meni osobno izgleda da je Arctic malo bolji. Kad pogledam cijenu svakako Arctic.

maks0806 sub 8.9.2018 20:40

Pozdrav, koji bi bio najbolji cpu cooler za ryzen 5 1400 da ga malo dignem jelte :D

Isplati li se dati 150 kn za wraith spire LED verziju? Ako ne koji je najisplativiji, po mogućnosti da ima neko osvjetljenje, zaželio sam se malo toga :D

 

I da, imaju li sve matične konektor za taj LED strip?

 

Hvala!

 

EDIT: fulao temu jao

Stric_Jura pet 21.9.2018 10:08

Pozdrav, nabavio komp u MS Dark Shadow kućištu..

 

MS_Dark_Shadow

 

živciraju me ti plavi ventovi, a i nisu nekaj po pitanju protočnosti...

 

pa bi ih zamijenil s ovima:

 

AC_fan

 

ima li ih tko upogonjene? stavio bi ih kaskadno na CPU cooler (Tu mislim puknut LC-CC-120) da upravljam brzinom s jednoe točke...

 

kakvi su po pitanju buke i protočnosti?

 

 

REAKTOR sri 9.1.2019 11:22

Na ventilatorima imam sa jedne strane muški spoj, a sa druge ženski. Sad me zanima kad jedan ventilator spojim na napajanje, a ostale ventilatore jedan u drugi jel ima kakvo opterećenje na napajanje i na ventilatore zbog takvog spajanja.

sudy_freak sri 9.1.2019 13:58
REAKTOR kaže...

Na ventilatorima imam sa jedne strane muški spoj, a sa druge ženski. Sad me zanima kad jedan ventilator spojim na napajanje, a ostale ventilatore jedan u drugi jel ima kakvo opterećenje na napajanje i na ventilatore zbog takvog spajanja.

Koliko ih misliš tako spojiti?
Ako ne više od 5, ma da ni za taj konačni broj nisam siguran, sumnjam da bi trebalo biti kakvih problema.

Koje napajanje imaš?

Valentin17 sri 9.1.2019 14:15
REAKTOR kaže...

Samo ti to spoji, makar ih imao i preko 10 komada, sve je to mala potrošnja da molex ne bi mogao pokriti.

Problem ovdje bi ti mogla biti buka jer ovako spojeni ventilatori rade na max. okretaja.

REAKTOR čet 10.1.2019 10:47
sudy_freak kaže...
REAKTOR kaže...

Na ventilatorima imam sa jedne strane muški spoj, a sa druge ženski. Sad me zanima kad jedan ventilator spojim na napajanje, a ostale ventilatore jedan u drugi jel ima kakvo opterećenje na napajanje i na ventilatore zbog takvog spajanja.

Koliko ih misliš tako spojiti?
Ako ne više od 5, ma da ni za taj konačni broj nisam siguran, sumnjam da bi trebalo biti kakvih problema.

Koje napajanje imaš?

 

Valentin17 kaže...
REAKTOR kaže...

Samo ti to spoji, makar ih imao i preko 10 komada, sve je to mala potrošnja da molex ne bi mogao pokriti.

Problem ovdje bi ti mogla biti buka jer ovako spojeni ventilatori rade na max. okretaja.

 Mislio sam 3 komada spojiti na taj način. Napajanje je FORTRON RAIDER 550 W

axos pon 14.1.2019 09:59
REAKTOR kaže...

Samo ti to spoji, makar ih imao i preko 10 komada, sve je to mala potrošnja da molex ne bi mogao pokriti.

Problem ovdje bi ti mogla biti buka jer ovako spojeni ventilatori rade na max. okretaja.

 Mislio sam 3 komada spojiti na taj način. Napajanje je FORTRON RAIDER 550 W

 Ako ti par w potrošnje ventilatora igra ulogu onda imaš veći problem od tih ventilatora.

A ako nisi uzeo napajanje na knap i imaš prostora slobodno spoji 3 kom.

chupa206 ned 10.2.2019 20:06

Pozdrav društvo...

e ovako, trebam 2 ventilatora za usis na prednjoj strani, jednog na hladnjaku procesora, jednog prema gore za ispuh i jednog iza za ispuh (svi po 120, ili 4x120 i 1x140 mm)

zanima me kakve uzeti? da su RGB i da se daju kontrolirati svi zajedno pomoću nekog programa ili kontrolera... i naravno da nije neko smeće, cijena nije bitna

axos pon 11.2.2019 09:38
chupa206 kaže...

Pozdrav društvo...

e ovako, trebam 2 ventilatora za usis na prednjoj strani, jednog na hladnjaku procesora, jednog prema gore za ispuh i jednog iza za ispuh (svi po 120, ili 4x120 i 1x140 mm)

zanima me kakve uzeti? da su RGB i da se daju kontrolirati svi zajedno pomoću nekog program ail kontrolera... i naravno da nije neko smeće, cijena nije bitna

 Imaš ovako nešto od corsaira.

Ili nekakav Enermax možda?

chupa206 pon 11.2.2019 16:19

tu ML seriju od Corsaira sam gledal hmm njima se može upravljati samo preko iCue softvera? ima netko te ventilatore i da li je zadovoljan njima?

nisu ni Enermax loši (navodno su kompatabilni sa Gigabyte RGB Fusion), iskustva sa njima?

hvala unaprijed

ansha pon 11.2.2019 16:48
chupa206 kaže...

tu ML seriju od Corsaira sam gledal hmm njima se može upravljati samo preko iCue softvera? ima netko te ventilatore i da li je zadovoljan njima?

nisu ni Enermax loši (navodno su kompatabilni sa Gigabyte RGB Fusion), iskustva sa njima?

hvala unaprijed

ML su PWM ventilatori i tako ih se i upravlja, mozes direktno iz bios-a, ne treba poseban software.

 

Ja ih imam i ok su, Silent Wingsi su bolji, a i CM Silencio al njih ne preporucam jer znaju naletit "kliktavi" primjerci...

Stjepanj čet 14.2.2019 16:01

Pozdrav, Imam kuciste Phanteks p400 i u njemu Arctic F12-tice(1350rpm), no koliko vidim tesko ispuhuju zrak iz kucista pogotovo kroz gornju resetku(kad se stavi magneti filter da ne pricam:), kad ih nalozim na najjace jedva da se nesto osjeti pod dlanom, dakle preporuka mi treba za 2x120 i 2x140mm predpostavljam s vecim statickim tlakom, da nisu preskupi, konfa mi je crno/bijela  no ak nema nesto tako preporucite bilo koje.lp

ansha čet 14.2.2019 16:08

F12-ice su solidni ventovi, s obzirom na cijenu vrhunski, tesko da ces znacajno povisit ispuh bez da znacajno povisis i buku, ili iskesiras 230kn za NF-A12x25 ili bar Silent Wingse za ~170kn....

Ako buka nije problem uzmi Arctucove na vise rpm-a i zdravo..

axos pet 15.2.2019 09:05
ansha kaže...

F12-ice su solidni ventovi, s obzirom na cijenu vrhunski, tesko da ces znacajno povisit ispuh bez da znacajno povisis i buku, ili iskesiras 230kn za NF-A12x25 ili bar Silent Wingse za ~170kn....

Ako buka nije problem uzmi Arctucove na vise rpm-a i zdravo..

To i jesu Articovi na najviše RPM i trebali bi dobro puhati. Problem je pretpostavljam u gustom magnetskom meshu ili mu ostali ventilatori isto ispuhuju.

Ukoliko je drugo slučaj jednostavno okrene dio da upuhuju i to je to. Ukoliko je prvo problem uzme preporučenu noctuu ili eLoop B12-4 i problem riješen.

Silent wings mu neće bit neki korak unaprijed, prije u suprotnom smijeru ako mu je protok prioritet.

 

EDIT:Ispravljen krivi navod

ansha pet 15.2.2019 09:39
axos kaže...

To i jesu Articovi na najviše RPM i trebali bi dobro puhati. Problem je pretpostavljam u gustom magnetskom meshu ili mu ostali ventilatori isto ispuhuju.

Ukoliko je drugo slučaj jednostavno okrene dio da upuhuju i to je to. Ukoliko je prvo problem uzme preporučenu noctuu ili eLoop B12-4 i problem riješen.

Silent wings mu neće bit neki korak unaprijed, prije u suprotnom smijeru ako mu je protok prioritet.

Naravno da to nisu Arcticovi s najvise rpm-a, Bionix se vrte do 2100rpm i kostaju povoljnih 77kn...

 

Silent Wings high speed model, od njih je bolja jedino noctua a12x25...

axos pet 15.2.2019 11:08
Valentin17 kaže...
axos kaže...
Silent wings mu neće bit neki korak unaprijed, prije u suprotnom smijeru ako mu je protok prioritet.

Više okretaja uz nižu buku?

Isprike. Zazujao na shadow wings 2.

ansha kaže...
axos kaže...

To i jesu Articovi na najviše RPM i trebali bi dobro puhati. Problem je pretpostavljam u gustom magnetskom meshu ili mu ostali ventilatori isto ispuhuju.

Ukoliko je drugo slučaj jednostavno okrene dio da upuhuju i to je to. Ukoliko je prvo problem uzme preporučenu noctuu ili eLoop B12-4 i problem riješen.

Silent wings mu neće bit neki korak unaprijed, prije u suprotnom smijeru ako mu je protok prioritet.

Naravno da to nisu Arcticovi s najvise rpm-a, Bionix se vrte do 2100rpm i kostaju povoljnih 77kn...

 

Silent Wings high speed model, od njih je bolja jedino noctua a12x25...

 Istina. Isprike Mislio na shadow wings 2 a bionixa se nisam ni sjetio.

axos pet 15.2.2019 11:19
Stjepanj kaže...
Push pull je napravljen, izgleda onda da ostajem na arcticu nema druge, ulaganje je pozamasno a moguci dobitak ocigledno zanemariv.lp

 Tako je već godinama. Arctic je zlatni standard a sve iznad se skupo plaća.

ansha pet 15.2.2019 13:03
axos kaže...

 Istina. Isprike Mislio na shadow wings 2 a bionixa se nisam ni sjetio.

Ne treba cak ni bionix uzimat posto Arctic ima nove ventove, P12 pwm koji se vrti do 1800rpm je oko 40-45kn...