Ostale hardverske teme

Ozvučenje za gaming - molim prijedlozi

Matija6114 pon 15.4.2019 19:13

Ovako, najprije želim pozdraviti sve članove foruma... Pozdrav iz Karlovca
Ekipa, zanima me sada ovako. Htio bih kupiti nešto ala kućno kino kako bi mogao spojiti se na komp i imati 5.1 ozvučenje u svom dnevnom boravku. pc mi je spojen na tv u dnevnom, imam wireless gamepad, kauč i noge na stoliću dok igram... al fali... fali ono nešto da dok igram npr. outlast 2, čujem šaptanje iza sebe... u battlefieldu da čujem kako je "proletio" metak pored mene itd.
Meni iskreno ne treba čitač diskova kao što ima kucno kino, pa si sada mislim... zašto kupovati bluray player (ili dvd) kad meni treba samo zvuk. bolje da novac uložim u kvalitetu zvuka nego u čitače.
što uzeti?
ne trebaju zvucnici biti wireless jer kad sad gradio dnevni boravak povukao sam vec audio kablove na sva četri ćoška dnevnog

lllnuclearlll sri 15.5.2019 17:36
red_bull kaže...

Samo izbjegavaj Logitech i slične "gamerske" plastikanere...Sve od renomiranih audio firmi je bolje od navedenog... 

Aha, moš mislit... pogotovo u tom cjenovnom rangu, jel tak?

 

Pravi surround sa Hi-Fi komponentama neće dobit za manje od 10 000kn, i to bez woofera.

 

Moja preporuka ti je Logitech Z-906, ako nisi nekakav audiofil bit ćeš i više nego zadovoljan. Za igre i filmove odličan sustav, a i za glazbu može donekle proć. Imaš ih već od 1800kn po trgovinama.

 

No, ako si voljan potrošit 2000EUR na Hi-Fi sustav, naravno da je to bolja opcija... U tom slučaju preporučam DALI komponente. Recimo Zensor 3 za prednje i satelite, Zensor Vokal za centralni i SUB E-12 F subwoofer.

 

Fali još samo AV Reciever za cca. 5000kn koji može upogonit te zvučnike, to se raspitaj u audio sekciji foruma... 

lllnuclearlll čet 16.5.2019 15:52
red_bull kaže...

Ja primarno govorim o slušalicama kao najboljoj opciji za gaming. ti si otišao u sasvim drugi segment koji ovdje nije tema. kupis beyerdynamics i neko pojacalo tipa Fiio f10k netreba ti nist drugo. A logitech necu ni komentirat.

Čovjek nigdje nije tražio slušalice, već 5.1 zvučnički sustav, koji bi osim za gaming vjerojatno koristio i za filmove.

 

Za manje od 2000kn bolje od Logija neće naći... A Logi nije toliko ni loš za gaming i filmove, čak, prilično je solidan sustav s THX certifikatom, i prilično jak za kućnu upotrebu i teško da će ga uopće pojačavat prek 1/3 snage.

 

Nije tražio audiofilsko rješenje za glazbu.

 

Meni su i Genius HF.5100 5.1 zvučali odlično za gaming i filmove dok nisu crkli nakon 10 godina (uništio ih vlastitom greškom, još bi radili vjerojatno jako dugo), a i glazba je zvučala relativno OK za moje potrebe (youtube, mp3, deezer). Naravno, nije to HiFi, al hrpa ljudi ne bi ni primjetila razliku, niti im treba HiFi. A 90% ljudi ne zna ni što je FLAC.

 

Logitech Z906 nije smeće, već prilično pristojan sustav, uz cijenu 1800kn je stvarno odličan deal. U odnosu na HiFi je naravno inferioran, ali većina ljudi tu razliku ne uviđa tako lako. HiFi 5.1 ispod 1000 eura neće naći, a i to neće biti ništa posebno... Za pristojan HiFi 5.1 treba izdvojiti bar 2000 eura, a tko želi davat takvu lovu za zvučnike?!?!? I opet, hrpa ljudi neće uopće primjetit razliku u odnosu na Logi Z906, pogotovo u igrama i filmovima.