toxic sri 5.9.2018 13:24

Otvaram ovu temi iz jedinog razloga a to je da korisnici foruma mogu vidjeti sto se kupovalo a di pri tome nisu ostali zadvoljni u smislu ulozeno/dobiveno ili slicno tome.

 

Pa da krenem

 

Acer Predator x34a - jako puno povrata navedenog monitora koji košta preko 8000 kn, novije serije takoder dolaze s dosta problema, dakle na svoju odgovornost uzmite Acerov 21:9 monitor jer postoji velika sansa da cete ga morati vracati.

 

Kingston Hyper X Cloud 2 - na veliko hvaljene slusalice, nisu me se dojmile. Kvalita izrade je zaista na zavidnom nivou no kvaliteta zvuka mi nije ok, dakle ako uzimate obvezno uzeti stereo a ne 7.1 poput mene.

 

Toshiba p300 disk - jednostavan preglasan za moj ukus, sada bih odvoji koju stotku i uzeo nesto tisi disk.

 

Asrock AB350 PRO4 - u trenutku kupnje cinila se super no tu fali jaaako puno toga, izuzetno morate paziti ako radite dobar airflow u kucistu jer ima samo 3 headera za ventove, morate koristiti splitere, velike oscilacije napona, nedovoljno mogucnosti za overclock.

 

Adata 3000 XPG Dazzle- rami ko rami su okey ali jednostavno su preskupi za dobiveno, neki jeftiniji modeli mogu pruziti vise... 

 

Sony 55XE8096 - HDR 4k TV Sony sto reci nego su ga mnogi preporucili - nisam uopce zadovoljan.. HDR nije bas WOW, kada je uplajen s titlovima mijenja se svijetlina cijelog filma, Android sustav je spor ponekad zasteka ne mozes se spojiti na WIFI, glasovne naredbe su bile perfektne do nekog updejta tada je sve oslo u onu stvar--- nikako ne preporucan osim toga support im je blagi uzas.

 

Onkyo AVR reciveri- opcenito sam kupio na impluzivnost za isti novac se opcenito mogu kupiti bolji recieveri, pretpostavljam da je ovo stvar ukusa ali samo pogledate specke Yamahe ili slicnog i dosta je...

 

Cobra Gaming stolica - samo je jedan razlog ne preporuke a to je H18 megastore, ako se nedaj boze nesto dogodi necete s njima moc nista... uzasan support ali to Vas terba odbiti od kupnje tako da...

 

To su stvari koje trenutno posjedujem i ne bih ih preporucio za kupnju.

ovo je ostatak kojeg sam se sjetio :

 

Corsair Spec Alpha kučište - ne kupujte ako Boga znate, jedno od losijih kucista koje sam imao.

 

NZXT H630 kuciste - samo ako Vam airflow nije niti malo bitan, ne preporucam svim ostalima.

 

Asus Strix 7.1 - najbolji zvuk ikada slusalice i kostaju 1600 kn no ne preporucam ih jer je plastika zivo smece i kod mene je pukla, reklamacije priznata nije apropo toga Logitech kod sebe puknuce priznaje

 

Nadam se da ce tema pomoci u nedoumici te da ce ostali forumasi slijediti navedeni primjeri i zaista navesti stvari s kojima nisu zadovoljni.

 

 

Timo sri 5.9.2018 13:58
toxic kaže...

 

 

Kingston Hyper X Cloud 2 - na veliko hvaljene slusalice, nisu me se dojmile. Kvalita izrade je zaista na zavidnom nivou no kvaliteta zvuka mi nije ok, dakle ako uzimate obvezno uzeti stereo a ne 7.1 poput mene.

dobra ideja 

 

U vezi Kingston headseta, ne znam s cime si usporedivao zvuk i na koji nacin, medutim ne mogu se sloziti da zvuk nije ok

 

bas taj headset ima prejeben zvuk, i uz kvalitetu izrade i ergonomiju ih cini jos i danas najboljim allaround headsetom, jos ako ukljucis i cijenu u pricu, jednostavno nemaju konkurenciju (govorim o headsetovima ne slusalicama, npr kao Arctis Pro, Sound BlasterX H7, Logitech G i slicno)

 

naravno da nije to na razini HiFi buba koje kostaju 2000kn+, ali ovo sto se moze kupiti sve do 1500kn Hyper X im je u rangu bez beda

 

btw, iskopcas ih iz DAC i imas stereo model

 

ne znam da li si ih probao direkt u maticnu ukljuciti, a ne preko USB, mozda ti je DAC sjeban

 

bilo kako bilo, good topic

 

 

toxic sri 5.9.2018 14:09
Timo kaže...
toxic kaže...

 

 

Kingston Hyper X Cloud 2 - na veliko hvaljene slusalice, nisu me se dojmile. Kvalita izrade je zaista na zavidnom nivou no kvaliteta zvuka mi nije ok, dakle ako uzimate obvezno uzeti stereo a ne 7.1 poput mene.

dobra ideja 

 

U vezi Kingston headseta, ne znam s cime si usporedivao zvuk i na koji nacin, medutim ne mogu se sloziti da zvuk nije ok

 

bas taj headset ima prejeben zvuk, i uz kvalitetu izrade i ergonomiju ih cini jos i danas najboljim allaround headsetom, jos ako ukljucis i cijenu u pricu, jednostavno nemaju konkurenciju (govorim o headsetovima ne slusalicama, npr kao Arctis Pro, Sound BlasterX H7, Logitech G i slicno)

 

naravno da nije to na razini HiFi buba koje kostaju 2000kn+, ali ovo sto se moze kupiti sve do 1500kn Hyper X im je u rangu bez beda

 

btw, iskopcas ih iz DAC i imas stereo model

 

ne znam da li si ih probao direkt u maticnu ukljuciti, a ne preko USB, mozda ti je DAC sjeban

 

bilo kako bilo, good topic

 

 

 Ovako na minimum kada navecer nesto gledam npr youtube cuju se sumovi dakle zvuk nije cist, nisu mi precizne kao prosle strixice. imam problem kod odredivanja smjera odakle sto dolazi kada igram pucacinu jucer sam se zbog njih u Bf5 pogubio a to mi se nikad nije dogodilo prije... meni je ovaj 7.1 usb cisti shit i zato mislim da bi ljudi trebali gledati njihova stereo izdanja i samim time i ustedit koju kn.. 

link na diskusiju za navedene slušalice 

war3_tft sri 5.9.2018 14:11

Cooler Master ML240L AIO - Solidno hladenje i necujna pumpa, ali ventilatori postaju bucni od 1000 RPM na dalje tj imaju nekakav vibrirajuci zvuk. Ja sam imao srece sto sam od prije imao dva ml 120 fana pa sam ih njima zamjenio. Preporuka ako se uzima ovaj AIO da se neki drugi fanovi stave na radijator, a ovi sto su dosli negdje na kuciste.

 

MSI Z370 Krait Gaming - Ako se radi overclocking rama ploca automatski postavi jako visoko CPU SA i IO napone, citao sam i ti naponi koje ploca postavi su puno previse iznad nekih sigurnih preporucenih tj dosta opasni pa obratiti pozornost ako se uzme ova ploca. Nisam siguran da li se tako ponasaju i ostale MSI ploce, ali svakako treba obratiti pozornost.

 

Fractal Meshify C - Vec sam bio napisao kratak osvrt za to kuciste ovdje klik. Najveci problem je ogranicena duzina kartice ako se naprijed zeli staviti 280 ili 360 AIO. Eto ja npr sad ako pozelim naprijed staviti 360 AIO ne mogu, tako da treba jako dobro paziti koja ce se kartica uzeti.

picajzla0707 sri 5.9.2018 14:13

evo ja ću nešto dodati, ostalo kad i ako se sjetim...

 

evga 750w g3 napajanje - uzeo ga najviše zbog kvalitete i navodne tišine

napajanje je sve samo ne tiho, hibridni mod mu je sjeban i pali se bezveze svakih par minuta i to na visokim okretajima, koje onda pomalo smanjuje i na kraju se ugasi, pa za par minuta opet iznova

ako držite kućište pod stolom, vjerujem da neće smetati, no dok je na stolu ždere živce

zamijenio ga za seasonic 750w prime, povremeno i ono upali vent, ali vrlo rijetko - a kad ga i upali, ne čuješ da se upalilo nego se samo osjeti lagano pirkanje odozada

 

steelseries rival 300 - uzeo za zamjenu sharkoon fireglidera za koji sam mislio da mu odlazi senzor

ustvari problem je bio u stolu (nisam ranije koristio podlogu), jer stol koji je ručno bojan i lakiran je s vremenom postao istrošen i to je zajebavalo senzor

rival je još gori na tom stolu, bez podloge ne hvata skoro ništa i zapinje do ludila, s podlogom radi ok, no s podlogom ok radi i fireglider koji mi kudikamo bolje leži u ruci

dakle rival nije loš mišonja, sad sam se i navikao, ali sigurno ne vrijedi triput veće cijene od fireglidera

(doduše, ne igram neke kompetetivne pucačine, pa ne mogu reći jel u tome bolji i precizniji, za moje potrebe nisam vidio razlike)

 

logitech mišonje - ne znam koliko je sad aktualno, no svojevremeno sam koristio samo njihove mišonje sve dok nisam naletio na famozni dvoklik

zamijenio jednog, pa drugog, pa trećeg i svi do jednog su nakon mjesec do par mjeseci počeli s istim problemom

negdje na netu sam našao podatak da navodno imaju problem s nabavljačem svičeva i tada sam prešao na spomenuti fireglider, a kasnije na rival

(ako tko ima informaciju da je taj problem nestao u novim serijama, rado bih se vratio na njihove mišonje jer sam dugo godina bio zadovoljni korisnik)

 

sad sam se sjetio, pa da dodam

plantronics gamecom 380 slušalice - uzeo ih prije godinu dana jer sam tražio neke jeftine, a barem donekle kvalitetne sluške s naglaskom na udobnost

sve sam dobio osim kvalitetu - od početka sam imao probleme sa pojačavanjem zvuka, moraš kotačić drkenjati usitno da bi dobio na obje slušalice jednako glasan zvuk jer inače lijeva slušalica ima upola slabiji zvuk, a javlja se i neko krčanje

obzirom da ih ne koristim često, nije toliko bitno jer bi ih namjestio jednom i ok, otkako ih je žena počela koristiti moram ih stalno iznova namještati, a zvuk u lijevoj slušalici se sve teže uspije naštimati

sad ih ne koristimo više, a lijen sam odnijeti ih na reklamaciju 

(možda je samo do mojeg primjerka, znat ću kad i ako dobijem druge)

 

zasad toliko

 

 

 

ansha sri 5.9.2018 14:19
war3_tft kaže...

 

MSI Z370 Krait Gaming - Ako se radi overclocking rama ploca automatski postavi jako visoko CPU SA i IO napone, citao sam i ti naponi koje ploca postavi su puno previse iznad nekih sigurnih preporucenih tj dosta opasni pa obratiti pozornost ako se uzme ova ploca. Nisam siguran da li se tako ponasaju i ostale MSI ploce, ali svakako treba obratiti pozornost.

 

Fractal Meshify C - Vec sam bio napisao kratak osvrt za to kuciste ovdje klik. Najveci problem je ogranicena duzina kartice ako se naprijed zeli staviti 280 ili 360 AIO. Eto ja npr sad ako pozelim naprijed staviti 360 AIO ne mogu, tako da treba jako dobro paziti koja ce se kartica uzeti.

Ovo sa visokim SA i IO naponima rade sve ploce, to jednostavno treba rucno podesiti...

 

Ovo sta navodis kao manu kucistu nije zapravo mana nego trebas znat koliko ti treba prostora i po tome birat kuciste.

 

 

CM Silencio 120 PWM  - prva 3 komada koja sam kupio su odlicni, iznimno tihi i na maksimalni okretajima (1400rpm), vodjen dobrim iskustvom sam uzeo jos 3. Ta 3 novijeg datuma proizvodnje imaju clicking/ticking zvuk koji je posebno iritantna na niskim okretajima kad je iznimno primjetan. Meni su neupotrebljivi..

toxic sri 5.9.2018 14:21

Ako slazete za raspravu o necem mozemo u chat temi, bar ce biti korisnija.

npr ako s s necim ne slazete samo citirajte temu i tamo postajte, tako ce mislim biti i ova tema preglednija a ona tamo puno korisnija.

Hvala.

picajzla0707 sri 5.9.2018 14:36
toxic kaže...

Ako slazete za raspravu o necem mozemo u chat temi, bar ce biti korisnija.

npr ako s s necim ne slazete samo citirajte temu i tamo postajte, tako ce mislim biti i ova tema preglednija a ona tamo puno korisnija.

Hvala.

 dobar prijedlog, no ipak bi bilo dobro da onaj koji se ne slaže s nekom od (ne)preporuka ovdje kratko napiše da se ne slaže i da stavi link na svoj post u chat temi, pa da se tamo nastavi rasprava

 

uzet ću za primjer moj post sa slušalicama - ako je problem samo s mojim primjerkom, nije ok da stoji i dalje kao preporuka nekupovanja a deseci kolega možda imaju samo pozitivna iskustva

toxic sri 5.9.2018 14:45
picajzla0707 kaže...

 

steelseries rival 300 - uzeo za zamjenu sharkoon fireglidera za koji sam mislio da mu odlazi senzor

ustvari problem je bio u stolu (nisam ranije koristio podlogu), jer stol koji je ručno bojan i lakiran je s vremenom postao istrošen i to je zajebavalo senzor

rival je još gori na tom stolu, bez podloge ne hvata skoro ništa i zapinje do ludila, s podlogom radi ok, no s podlogom ok radi i fireglider koji mi kudikamo bolje leži u ruci

dakle rival nije loš mišonja, sad sam se i navikao, ali sigurno ne vrijedi triput veće cijene od fireglidera

(doduše, ne igram neke kompetetivne pucačine, pa ne mogu reći jel u tome bolji i precizniji, za moje potrebe nisam vidio razlike)

 

 

 Ne slažem se u potpunosti, ovdje moj kratak osvrt, pa diskusiju možemo nastaviti tamo ako ima potrebe.

Ajar sri 5.9.2018 14:55

da sad ne lovim navode pojedinačno, nekoliko riječi u obranu nekih nečega, kao žirant:

 

HDD Toshiba p300 se kupuje radi pouzdanosti i trajnosti, a ne zvuka. imam jedan od TB (za filmove i to) i nije niš posebno glasan/vruć.

 

za običnog vulgaris kancelarikus ili domestikus logitech m100 je idealan miš: jeftin (kupiš ih 5-6 i hojla) i robustan. ne, nije za igranje, no to je drugi par kobasa.

 

war3_tft sri 5.9.2018 15:03
picajzla0707 kaže...

 

 

logitech mišonje - ne znam koliko je sad aktualno, no svojevremeno sam koristio samo njihove mišonje sve dok nisam naletio na famozni dvoklik

zamijenio jednog, pa drugog, pa trećeg i svi do jednog su nakon mjesec do par mjeseci počeli s istim problemom

negdje na netu sam našao podatak da navodno imaju problem s nabavljačem svičeva i tada sam prešao na spomenuti fireglider, a kasnije na rival

(ako tko ima informaciju da je taj problem nestao u novim serijama, rado bih se vratio na njihove mišonje jer sam dugo godina bio zadovoljni korisnik)

 

 Odgovor ovdje klik.

toxic sri 5.9.2018 15:06
Ajar kaže...

da sad ne lovim navode pojedinačno, nekoliko riječi u obranu nekih nečega, kao žirant:

 

HDD Toshiba p300 se kupuje radi pouzdanosti i trajnosti, a ne zvuka. imam jedan od TB (za filmove i to) i nije niš posebno glasan/vruć.

 

za običnog vulgaris kancelarikus ili domestikus logitech m100 je idealan miš: jeftin (kupiš ih 5-6 i hojla) i robustan. ne, nije za igranje, no to je drugi par kobasa.

 

 Ovdje možemo o navedenome : klik

Minneyar sri 5.9.2018 15:35

Bitno da kao pokusavate izbjeci spam pa onda spamate linkovima umjesto da jednostavno ovdje napisete sto imate za reci.. 

 

Ja sam relativno nezadovoljan sa:

 

 

Logitech G Pro mis - narucio naslijepo, nakon sto je dotadasnji G400 krepao... i ovaj mis mi nije nimalo legao. prvi je imao gresku u smislu da je desni klik bio daleko preosjetljiv i stalno bi ga slucajno stisnuo tijekom normalne upotrebe - na kraju je ispalo da je to greska i dobio sam novi na garanciju. ali i opcenito mi se ne svida, prelagan je, plasticnjak, premali... na kraju sam nabavio G502 Proteus Spectrum i s tim sam super zadovoljan

 

Zalman Z3 Plus - kad sam kupovao komp 2014. god. ovo kuciste je bilo "sveti gral", svi su ga hajpali i uzdizali u nebesa... i dalje stoji da je odlican bang for buck radi ukljucena 4 venta i odlicnog airflowa, ali: jako losa kvaliteta izrade, jako malo mjesta unutra, uz malo masivniji cooler ne mozes vise ni do cega. A onaj gimmick za kao pridrzavanje graficke, protiv savijanja, uopce ne funkcionira jer su valjda sve graficke prevelike i to se uopce ne moze montirati. Drugi put cu definitivno ipak uloziti malo vise u kvalitetnije i prostranije kuciste.

 

Jos opaska za Kingston HyperX Cloud II - meni su slusalice savrsene, imam ih vec preko 3 godine i nije bilo nikakvih problema, a zvuk je vrlo kvalitetan i u FPS mi je vrlo lako odrediti otkud dolaze zvukovi. 

XXX sri 5.9.2018 16:37

G 700s ne kupujte jer to nije bežični miš nego žični, sobzirom da baterija traje pola dana. Ako vam netko ponudi polovni zaobiđite, isto kao i TN monitore, jer nemaju boje.

 

RTX 2080 TI preskupo smeće sobzirom da su na PC-u samo indi igre i šugavi battlefieldi. Ali čak da imamo i AAAA naslove bilo bi preskupo smeće.

KKristijan sri 5.9.2018 17:30

Steelseries Siberia V2 - veliko razocaranje od slusalica, zvuk nikakav, mikrofon jos gori. U manje od 18 mjeseci otisao kabel i zvuk na jednoj skoljci. Jedino sve pohvale za ugodnost. 

 

Logitech G710+ - mehanicka tipkovnica, jako lose kvalitete izdare plastike pod tipkama, pucaju dijelovi koji se spajaju s switchevima. Doslovno su mi nekom trenutku tipke pocnu letjeti iz tipkovnice ako se otpusti prst s njih naglo. Preskupa za ovakvu nekvalitetu.

 

Logitech G302 - jos jedan logitech, manje od godine dana trebalo da laprdne jedan od klikova. Kabel pretvrd i tezak da se kontrolira ikako.

 

Hyperx Cloud - bio sam zadovoljan zvukom, nisam ocekivao vise za taj novac, ali neki dan nakon manje od 2 godine koristenja raspale su mi se spuzvice za usi. Mikrofon krci  i nepodnosljiv je ljudima s kojim razgovaram vec par mjeseci. Nadao sam se da ce vise izdrzati s obzirom da ih pazim.

 

"Razer" podloge s ebaya - klize po stolu, ne vrijede ni taj jedan euro.

benji sri 5.9.2018 17:49
picajzla0707 kaže...
bio zadovoljni korisnik)

 

sad sam se sjetio, pa da dodam

plantronics gamecom 380 slušalice - uzeo ih prije godinu dana jer sam tražio neke jeftine, a barem donekle kvalitetne sluške s naglaskom na udobnost

sve sam dobio osim kvalitetu - od početka sam imao probleme sa pojačavanjem zvuka, moraš kotačić drkenjati usitno da bi dobio na obje slušalice jednako glasan zvuk jer inače lijeva slušalica ima upola slabiji zvuk, a javlja se i neko krčanje

obzirom da ih ne koristim često, nije toliko bitno jer bi ih namjestio jednom i ok, otkako ih je žena počela koristiti moram ih stalno iznova namještati, a zvuk u lijevoj slušalici se sve teže uspije naštimati

sad ih ne koristimo više, a lijen sam odnijeti ih na reklamaciju 

(možda je samo do mojeg primjerka, znat ću kad i ako dobijem druge)


 

 

 

 Imam iste slušalice i isti problem kao i ti sa pojačavanjem. Krčanje se samo ponekad javlja.

Gearbox uto 13.11.2018 20:21

Logitech G810

 

Nakon ni ne pune godine dana korištenja, počela mi je svjetlost probijati prvo ispod jedne tipke, pa ispod druge i na kraju ispod treće. Slao je na rekalmaciju kažu da je normalno da se tipke izližu uslijed korištenja. 

Više mi se puta dogodilo da komp ne plalim po pet dana, a kad ga upalim slabo tipkam. Pitam se na što bi tipkovnica ličila da tipkam po osam sati svaki dan. 

 

Jel je tko u zadnje vrijeme kontaktirao support od logitech-a? Pitam pošto im stranica ne radi, a na facebook-u ni nakon dva tjedna mi ne odgovaraju na poruke.

Blago reći da sam razočaran.

Luka123 uto 20.11.2018 06:35

GTX 1080 Turbo + Accellero IV Extreme  - Kartica je namijenjena za plug and play, ima samo jedan utor za napajanje. Znaci tko misli OC i slicno prevario bi se, ali zato se nađu na njuski za 3000kn. Temperatura sa stock coolerom je ravna 80 negdje, zato sam na svoju stavio accellero 4, sad temp jedva doseze 60 u najvrucim danima ovog ljeta u fill loadu, a za termalnu sam stavio cm master gel iznenadio sam se iskreno kad sam vidio temperature.

S obzirom da za 3k dobivate gtx 1080, a imate negdje accellero cooler rekao bih na ulozenog dobiveno je sasvim ok. Cijene variraju gore dole, moja preporuka je nabaviti FE karticu i na nju roknuti accellero, iznenaditi ce te se kad vidite temp. grafe.

 

Jakovp uto 20.11.2018 18:57
Glavas_ZG kaže...

Nemojte kupovat Razer miševe, smeće su.

 Ne mogu se složiti, još uvijek koristim originalnog deathaddera i nisam nikad stavio ruku na bolji miš. Ergonomija i osjećaj je jednostavno nedodirljiv, bar za moju ruku.  I nema napora nakon dugog korištenja.

war3_tft pon 26.11.2018 09:00
Glavas_ZG kaže...

Nemojte kupovat Razer miševe, smeće su.

 Je da sam koristio RMAzerove proizvode prije podosta godina, al sve je bilo kratkotrajno smece. Evo sad frendu prdnule sluske i prije par mjeseci mis, ekipa kojoj njihova periferija traje duze od god dana spada u prave sreckovice...

toxic pon 26.11.2018 09:05
Jakovp kaže...
Glavas_ZG kaže...

Nemojte kupovat Razer miševe, smeće su.

 Ne mogu se složiti, još uvijek koristim originalnog deathaddera i nisam nikad stavio ruku na bolji miš. Ergonomija i osjećaj je jednostavno nedodirljiv, bar za moju ruku.  I nema napora nakon dugog korištenja.

 Ja sam imao Lachesisa i bio mi je uzas..ne u smislu funkcionalnosti vec jednostavno me Ergonomija koju ti spominjes kao super razocarala, niti s jednim Logitechom sada SS-om nisam imao takvih problema. Bol u zglobu ruke i slicno.

Jakovp sri 28.11.2018 17:24
war3_tft kaže...
Glavas_ZG kaže...

Nemojte kupovat Razer miševe, smeće su.

 Je da sam koristio RMAzerove proizvode prije podosta godina, al sve je bilo kratkotrajno smece. Evo sad frendu prdnule sluske i prije par mjeseci mis, ekipa kojoj njihova periferija traje duze od god dana spada u prave sreckovice...

 

Ja imam deathaddera iz 2006 i još uvijek ga koristim i odličan mi je. Uzeo sam sada i novog pošto mi trebaju dva mousea. Isto se ne bi moglo reći za Logitech, uzeo sam G5 čim je došao na tržište, i danas je neupotrebljiv, otišao je lijevi klik. I ne samo meni nego i dva frenda. Što je šteta, jer bi i dan danas bio ok mouse, a sada samo čeka el.otpad ili da mu zamijenim tipku. Isto tako G700 otišao frendu nakon samo koje godine.

 

toxic kaže...
Jakovp kaže...
Glavas_ZG kaže...

Nemojte kupovat Razer miševe, smeće su.

 Ne mogu se složiti, još uvijek koristim originalnog deathaddera i nisam nikad stavio ruku na bolji miš. Ergonomija i osjećaj je jednostavno nedodirljiv, bar za moju ruku.  I nema napora nakon dugog korištenja.

 Ja sam imao Lachesisa i bio mi je uzas..ne u smislu funkcionalnosti vec jednostavno me Ergonomija koju ti spominjes kao super razocarala, niti s jednim Logitechom sada SS-om nisam imao takvih problema. Bol u zglobu ruke i slicno.

 Ne znam za taj model, ali deathadder ima vrhunsku ergonimiju i kvalitetu, nek proba.

 

 

Evo slika starog i novog, na starom sam zamijenio plave ledice sa crvenima:

war3_tft sri 28.11.2018 20:47

Od svih razer proizvoda sta su mi prosle kroz ruke najstariji diamondback jos radi ko urica.

Na dva deathaddera prdnule tipke, ryzer lychosa tipkovnica otisao onaj touch pad dio za podesavanje glasnoce, zamjenio sam je prvenstveno jer su tipke zapinjale jedna za drugu, ali prijatelj koji je koristio istu god dana se guma na tipkama izlizala toliko da se slova nisu vidjela na pol tipki, carcharias slusalice nakon 2 god pocele sumit...

Uglavnom za nijednog drugog proizvodaca nisam cuo iz prve ruke da je netko imao problema kao sa RMAzerom, sad najfriskije frendu prdnuo mis i sluske, netko na forumu tko je bio u kontaktu sa dobavljacima za Hrv kaze kako daleko najvise prijava za RMA ima bas Razer itd itd...

Ovo sto spominjes vrhunsku ergonomiju je pak subjektivna stvar, tebi mozda super lezi dok je nekom drugom govno.