Procesori i MBO

CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Damir22 sub 20.7.2019 19:35

Isprobao sam na lc-cc-120.....

 

jedan vent je lc-ov koji ide s coolerom, drugi je neki ms-nesta.....

 

buka nije problem, samo sto se ne mogu oteti dojmu da ustvari nista ne dobivam s time, temperature su do 65C pod max opterecenjem, oko 45-50 u igrama, i 35-37C u idleu.....

 

R51600 @3800 @1,32V 

 

Mislim da bi temperature ostale iste i sa jednim ventilatorom, mozda bi samo radio na malo vise okretaja....

 

 

metallic sub 20.7.2019 19:49

Eto najbolje kad se isproba u praksi sam. Vidis da nema neke dobiti, pa nema smisla ulagati u neki bolji vent za CPU cooler kad su temp i ovako super za lito.

 

Jedino sto bi ja obratio paznju(ako vec nemas), na dobre case ventove koji mogu napravit veliku razliku na bolje za sve komponente u kucistu.

Taj svjezi zrak koji je dodan unutra, i topli koji biva izbacen, olaksaju hladjenje svega odjednom i tu se lipo vide razlike.

Damir22 ned 21.7.2019 11:58

Evo maknuo sam taj dodatni ventilator....i otprilike je ispalo kako sam i ocekivao....

 

Idle temp je mozda max 1C visa, dok je u igrama i aidi temperatura identicna, + - 1C, sto moze biti i greska u mjerenju....

 

Najvece iznenadjenje je pad VRM i VSOC temperatura, i to za 10C u full loadu, vjerovatno je ovaj dodatni vent stvarao hot-spot i ometao gornji i zadnji vent da izvlace vruci zrak s tog mjesta, prevelika je razlika u temperaturi da bi bila posljedica pogreske u ocitavanju....

 

Mozda na nekoj ploci s boljim hladjenjem vrm-a nebi bili ovakvi rezultati, no prema ovome push-pull na lc-120 je zesci fail, totalno nepotrebno.......

ansha pon 22.7.2019 09:13
galinjo24 kaže...

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Nema sanse, pogotovo jer je straznji case fan odma iza coolera pa je to prakticki vec blizu push/pull-u. Nesto si krivo mjerio...

Mile 74 pon 22.7.2019 09:17
ansha kaže...
galinjo24 kaže...

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Nema sanse, pogotovo jer je straznji case fan odma iza coolera pa je to prakticki vec blizu push/pull-u. Nesto si krivo mjerio...

 Ili je usput stavio i novu termalnu pastu.

Damir22 pon 22.7.2019 11:40

Neznam, meni uspjelo prakticki nista utjecati na temperature...

 

Mozda je problem u 2 razlicita ventilatora, koji se okrecu na razlicitim brzinama, pa su jedan drugoj gusili, ili u necem trecem, no.....

 

Usput su napravili problem i sa vrm temperaturama, sto je kriva ploca s losim vrm-om bez hladjenja + overclock....

carmack pon 22.7.2019 16:00

Pokazati ću kako push-pull konfiguracija utječe na hladnjak (TRUE) kada je na: procesoru (i5 4590)

                                                          grafičkoj kartici (RX Vega 64)

 

Ventilatori su na oko 1400 okretaja. Slike su za grafičku. Dobi se oko 5-6 C. Prikazana je i temperatura tijela TRUE-a.

                                                           

keki čet 25.7.2019 04:42

Bok... ekipo

 

Isprike ako je post u krivoj temi. 

 

Nedavno sam uzeo novu konfu al nisam zadovoljan sa coolerom malo mi je bucan i ne hladi bas nesto posebno pogotovo kad sam u igri temp ide i preko 80 stupnjeva.

 

Zanima me koji bi mi coller preporučili radi se o procesoru i7 8700. Nije bitno jel vodeno ili zračno hlađenje bitno je samo da je tiho i da se bas temp ne dize preko 80 stupnjeva

picajzla0707 čet 25.7.2019 09:44
keki kaže...

Bok... ekipo

 

Isprike ako je post u krivoj temi. 

 

Nedavno sam uzeo novu konfu al nisam zadovoljan sa coolerom malo mi je bucan i ne hladi bas nesto posebno pogotovo kad sam u igri temp ide i preko 80 stupnjeva.

 

Zanima me koji bi mi coller preporučili radi se o procesoru i7 8700. Nije bitno jel vodeno ili zračno hlađenje bitno je samo da je tiho i da se bas temp ne dize preko 80 stupnjeva

 za taj zaključani i7 jedan lc cc 120 bi bio taman

IvanBrekalo čet 25.7.2019 12:29
picajzla0707 kaže...
keki kaže...

Bok... ekipo

 

Isprike ako je post u krivoj temi. 

 

Nedavno sam uzeo novu konfu al nisam zadovoljan sa coolerom malo mi je bucan i ne hladi bas nesto posebno pogotovo kad sam u igri temp ide i preko 80 stupnjeva.

 

Zanima me koji bi mi coller preporučili radi se o procesoru i7 8700. Nije bitno jel vodeno ili zračno hlađenje bitno je samo da je tiho i da se bas temp ne dize preko 80 stupnjeva

 za taj zaključani i7 jedan lc cc 120 bi bio taman

 to nikako nije hladnjak za taj procesor, Frezzer 34 je nekakav minimu a i s njim je to dosta "toplo" pod opterecenjem

https://www.bug.hr/recenzije/arctic-freezer-34-esports-duo-sportiva-hladnjak-s-ventilatorima-u-bojama-9304

 

 

VooDooZg čet 25.7.2019 13:44

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Friday čet 25.7.2019 14:09
ansha kaže...
galinjo24 kaže...

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Nema sanse, pogotovo jer je straznji case fan odma iza coolera pa je to prakticki vec blizu push/pull-u. Nesto si krivo mjerio...

 

Svi testovi tog hladnjaka pokazuju da je dodavanje drugog ventilatora poprilicno besmisleno. Dobijes EVENTUALNO 2 stupnja manje uz puno vecu buku

IvanBrekalo čet 25.7.2019 17:06
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

 Imas tonu recenzija pogotovo za duo verziju, čudo od hladnjaka za te novce, sebi cu uzeti jednog za svoj 3600x

nhooydz pet 26.7.2019 10:19
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Minimalne razlike, amd je poznata przilica. Šparaj i uzmi dark rock pro i gotovo :)

ansha pet 26.7.2019 11:03
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Slobodno uzmi, bilo koji 120mm tower cooler ce drasticno snizit temperature u odnosu na stock cooler...

ansha pet 26.7.2019 11:04
nhooydz kaže...
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Minimalne razlike, amd je poznata przilica. Šparaj i uzmi dark rock pro i gotovo :)

Minimalne razlike? To pises iz svog bogatog neiskustva ili sta? Koliko samouvjerenih dezinformatora vreba po forumu 

The_Fichek pet 26.7.2019 14:21
Friday kaže...
mislioc kaže...
Nije ovaj CM drlog, ima dugačku garanciju i pristojne performanse.

 

Ili uzme NH-U14S za te novce i ima tisinu, vrhunske performanse i 6 godina gare

I ulozeno/dobiveno los proizvod kod kojeg ajmo rec 20-25% cijene placas na kutiju, dzindze mindze i garanciju. Cooler kao npr. Thermalright Macho Rev.B, 2x jeftiniji vani, u HR jeftiniji 200kn je jednako tih, ako ne i tisi i jednako dobro, ako ne i bolje hladi te ima po meni najbolji RAM clearance od svih zracnih coolera. Noctua je super, ali je smjesno da moraju za skoro pa istu cijenu NH-D15S smislit laksi i manji cooler samo jer ne ne mogu rjesiti problem visokih RAM-ova. Aj da NH-14S kosta manje ne bih nista napisao. 

VooDooZg pet 26.7.2019 15:10

Znači esports 34 košta kojih 240kn single ili kojih 290/300kn duo, duo ste rekli da je bez veze tak da mislim dati kojih 250kn možda 300 uvrh glave - ove kombinacije 450 i više za proc koji košta 1700kn i koji nikad nebu clockan  ( onak čemu !?!? da sam išao na i5 9600k onda bi uračunao vent od 500kn odmah u kalakulaciju za dobar dan ) 

Friday pet 26.7.2019 15:31
The_Fichek kaže...

 Noctua je super, ali je smjesno da moraju za skoro pa istu cijenu NH-D15S smislit laksi i manji cooler samo jer ne ne mogu rjesiti problem visokih RAM-ova. Aj da NH-14S kosta manje ne bih nista napisao. 

 

Pa dobijes gotovo iste performanse kao sa D15S. Kako je to losa stvar odjednom?? Ispada kao da je U14S potez ocajnika a realno je to mozda i njihov najbolji hladnjak. Manji od D15S a nudi gotovo iste performanse, bolju akustiku i vjerojatno nikakve probleme sa memorijom.